Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Ech, obrzydziliście mi starego Decka :(

 

Grałem wczoraj trochę i nagle ta "czerń starego ekranu lcd jakoś bardziej przykuwa uwagę, niż wcześniej... :D

 

Śmieję się, ale fakt, teraz by się chciało tego OLEDa. No ale to nie moment na zmianę takich sprzętów z tego jedynego względu. Będą jeszcze w przyszłości okazje (tak sobie wmawiam).

 

Ale wczoraj też miałem przypadek, że opcja Shutdown nie wyłączyła całkiem sprzętu. "Wyłączyłem" decka, ekran robi się czarny, wrzucam go do etui i zamykam. Ale coś mnie tknęło, żeby zobaczyć, czy się na pewno wyłączył, a tam nadal sprzęt chodzi. Dopiero hard-reset pomógł. Lepiej jednak sprawdzać, dla pewności. Tylko przy OLEDzie tak od razu nie widać, czy sprzęt jeszcze chodzi, czy nie. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Suavek napisał:

Ech, obrzydziliście mi starego Decka :(

 

Grałem wczoraj trochę i nagle ta "czerń starego ekranu lcd jakoś bardziej przykuwa uwagę, niż wcześniej... :D

 

Śmieję się, ale fakt, teraz by się chciało tego OLEDa. No ale to nie moment na zmianę takich sprzętów z tego jedynego względu. Będą jeszcze w przyszłości okazje (tak sobie wmawiam).

 

Ale wczoraj też miałem przypadek, że opcja Shutdown nie wyłączyła całkiem sprzętu. "Wyłączyłem" decka, ekran robi się czarny, wrzucam go do etui i zamykam. Ale coś mnie tknęło, żeby zobaczyć, czy się na pewno wyłączył, a tam nadal sprzęt chodzi. Dopiero hard-reset pomógł. Lepiej jednak sprawdzać, dla pewności. Tylko przy OLEDzie tak od razu nie widać, czy sprzęt jeszcze chodzi, czy nie. ;)

 

 

To jest kolejna rzecz co nie ogarnęli, w opcjach w menu jest coś takiego jak odpowiednik defragmentacji urządzeń magazynujących, można ją wymusić na klik lub odbywa się ona w zaplanowanych niewiadomo kiedy okresach. I tak wyłączysz decka, a akurat to trwa to masz to co opisałeś, byś odczekał parę minut to by powinien ci się sam wyłączyć 

Odnośnik do komentarza

Dobrze wiedzieć. Sprawdzę w domu tę opcję. Wczoraj odczekałem około 4min i konsolka nadal "pracowała", więc nie czekając dłużej wolałem wyłączyć na sztywno. Jeszcze sprawdziłem dla pewności po resecie, to się wyłączyła już normalnie. Ale będę miał na uwadze.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Ukukuki napisał:


Z ciekawości jakiego lapka wybrałeś?

Brałem tego:

 

Laptop gamingowy HP Victus 15-fb0142nw 15,6" 144Hz R5 5600H 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050Ti Win11 - Opinie, Cena - RTV EURO AGD

 

Na black week był za około 3700zł. Czy przepłacilem i mogłem kupić coś lepszego? Nie wiem, bo nie robiłem zbyt dużego researchu a trochę kierowałem się Twoją poradą oraz troche po prostu ceną. Głowne zastosowanie to net, Excel, YT, Spotify, forumek i ostatecznei gierki video ale to juz mniejszy priorytet. Pracuje z domu a firmowy lapek mocniej monitorowany więc to ma byc też sprzęt do robienia czegoś w tle. BG3 w porównaniu do SD wygląda jak darmowy remaster a 3 akt w koncu działa naprawde dobrze. RDR2 mysle ze smiga lepiej niz na PS4 (mam model FAT). Tak więc na ten moment jestem zadowolony. Steam Deck pewnie i tak zostanie do większości bo mam dużo staroci oraz pixelowych gierek, które doskonale smakują przenośnie (The Messenger :wub:).

 

W ogóle to dzięki za pomoc i oferte sprzedaży swojego starego lapka (podobnie jak i wzmianki o tym, że możesz sprzedać docka do SD). Nie umiem się zmusić do kupna używanego sprzętu. Coś jak nerwica natręctw. Niemniej jednak doceniam!

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, pawelgr5 napisał:

Brałem tego:

 

Laptop gamingowy HP Victus 15-fb0142nw 15,6" 144Hz R5 5600H 16GB RAM 512GB Dysk SSD RTX3050Ti Win11 - Opinie, Cena - RTV EURO AGD

 

Na black week był za około 3700zł. Czy przepłacilem i mogłem kupić coś lepszego? Nie wiem, bo nie robiłem zbyt dużego researchu a trochę kierowałem się Twoją poradą oraz troche po prostu ceną. Głowne zastosowanie to net, Excel, YT, Spotify, forumek i ostatecznei gierki video ale to juz mniejszy priorytet. Pracuje z domu a firmowy lapek mocniej monitorowany więc to ma byc też sprzęt do robienia czegoś w tle. BG3 w porównaniu do SD wygląda jak darmowy remaster a 3 akt w koncu działa naprawde dobrze. RDR2 mysle ze smiga lepiej niz na PS4 (mam model FAT). Tak więc na ten moment jestem zadowolony. Steam Deck pewnie i tak zostanie do większości bo mam dużo staroci oraz pixelowych gierek, które doskonale smakują przenośnie (The Messenger :wub:).

 

W ogóle to dzięki za pomoc i oferte sprzedaży swojego starego lapka (podobnie jak i wzmianki o tym, że możesz sprzedać docka do SD). Nie umiem się zmusić do kupna używanego sprzętu. Coś jak nerwica natręctw. Niemniej jednak doceniam!

 

Wiem ,że po fakcie ale w tej cenie mogłeś na ostatnich promkach dorwać laptopa z 4050 na amazonie :(  całkiem fajne modele. 

 

 

Co do Decka, ta bateria i kultura pracy :banderas: jest postęp. Tak przy okazji da się zrobić na Decka zestaw emu na pendrive/kartę pamięci? Coś jak jest Batocera? 

 

EDIT: A dobra, działa na Decku xd jest coś lepszego obecnie? 

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Daffy napisał:

To jest kolejna rzecz co nie ogarnęli, w opcjach w menu jest coś takiego jak odpowiednik defragmentacji urządzeń magazynujących, można ją wymusić na klik lub odbywa się ona w zaplanowanych niewiadomo kiedy okresach. I tak wyłączysz decka, a akurat to trwa to masz to co opisałeś, byś odczekał parę minut to by powinien ci się sam wyłączyć 

Nie robi się defragmentacji na nośnikach ssd a w zasadzie żadnych półprzewodnikowych, to nic na nich nie daje a nabija zapisy, więc nic nie poprawi a postarzy dysk. Ew może robić TRIM. Nie pisz takich głupot mordo ;-) 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Ok, potestowane. Wqrwia mnie jedna rzecz w tym ekranie ale nie wiem czy o tym pisać bo jak ktoś to raz zobaczy to już tego nieodzobaczy. Do tego stopnia, że raczej odeślę swój egzemplarz. Podobno każdy panel Samsunga to ma (na niektórych egzemplarzach może być to mocniej widoczne niż na innych), na tych z limitowanej edycji z ekranem BOE z tego co ludzie piszą ten efekt nie występuje.

 

Dam w spoiler


 

Spoiler

Gość to zaobserwował w Portalu, ja dopiero po jakichś 45 minutach w Half-Life więc żeby to zauważyć muszą być spełnione specyficzne kryteria - wygaszone piksele na szarawym tle

 

 

 

Podobno wychodzi to w tym prostym teście (ja jeszcze nie sprawdzałem)

 


 

  • beka z typa 3
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, GearsUp napisał:

Ok, potestowane. Wqrwia mnie jedna rzecz w tym ekranie ale nie wiem czy o tym pisać bo jak ktoś to raz zobaczy to już tego nieodzobaczy. Do tego stopnia, że raczej odeślę swój egzemplarz. Podobno każdy panel Samsunga to ma (na niektórych egzemplarzach może być to mocniej widoczne niż na innych), na tych z limitowanej edycji z ekranem BOE z tego co ludzie piszą ten efekt nie występuje.

 

Dam w spoiler


 

  Ukryj zawartość

Gość to zaobserwował w Portalu, ja dopiero po jakichś 45 minutach w Half-Life więc żeby to zauważyć muszą być spełnione specyficzne kryteria - wygaszone piksele na szarawym tle

 

 

 

Podobno wychodzi to w tym prostym teście (ja jeszcze nie sprawdzałem)

 

 

 

Od początku powstania oled szary idzie w fiolet. Tyle, że widoczne jest to tylko na ekranach kosolek i telefonów,bo podstawowym warunkiem jest mocne ściemnienie ekranu. To występuje na każdym jednym ekranie, więc nie wierz w bzdury, że jak trafisz na matrycę innego producenta to tego nie będzie. 

 

Ekran na jasność 0-10%, szarość i ruch kamerą. Zawsze będzie fiolet. 

 

W TV i monitorach tego nie ma, bo ich jasność minimalna jest dużo wyższa niż na urządzeniach przenośnych. 

Odnośnik do komentarza

U mnie w telefonie Samsunga z Oledem też widać takie smużenie, np w ciemnym menu przy ruchu góra-dół, czy mi to przeszkadza? Nie, bo widać to tylko w specyficznych warunkach jak się temu przyglądam. Tak samo ludzie hejtują matryce VA bo im smuży w teście UFO, a podczas codziennego użytkowania i tak tego nie widać, chyba, że w grze staniesz w miejscu, skupisz wzrok na ciemnych konturach i zaczniesz powoli ruszać myszką xD

Odnośnik do komentarza

Da się z tym żyć tym bardziej, że takie sytuacje w grach trafiają się dosyć rzadko. Musiałbym sprawdzić jak to wygląda w grach typu Limbo albo Inside. Na tym teście z twittera sprawdziłem na Decku i słabo to widać o wiele gorzej jest np w tej scenie w Half Life:

 

image.thumb.jpeg.102e148f799560d0895a1655d9e2bb32.jpeg

 

Początek gry więc jak ktoś chce się przekonać o co chodzi to niech spojrzy w dół i porusza obrazem na boki i góra dół

  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza

Dobrze ze ja patrzę na to co pokazujecie i nic nie widzę.
 

Natomiast duży problem znalazłem w moim samochodzie. Mianowicie mój akumulator może mieć płyn ze trochę mniejszym stężeniem siarki w płynie elektrolitowym i zamiast przejechać na nim 2345 dni może się okazać ze będzie to tylko 2339 dni. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...