Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Odpaliłem wczoraj apke XB Play (27,50) do grania zdalnego na xboxie i jestem bardzo zadowolony z działania. Nie było problemu z logowaniem i konfiguracją. Lag znośny, grałem 2h w Jusant, do tak mało dynamicznej gry jest to złota opcja. Ma kilka ustawień clarity boosta aby obraz nie był rozmazany. Nie testowałem grania w chmurze bo pewnie wymaga GPU a ja siedzę na cebuli czyjegoś konta. Póki co polecam do ogrywania indyczków pod kołderką z Game Passa.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, pawelgr5 napisał:

A testowales moze gier z PS Premium?

Niestety nie mam PS Premium, ale myślę że nie ma powodów by działało to gorzej. 

 

Granie z Xclouda jest banalne, ściąga się Microsoft Edge, podpina się ją pod bilbiotekę Steama, konfiguruję tak aby od razu odpalała stronę https://www.xbox.com/pl-pl/play i wszystko działa bez problemu. Ze względów estetycznych pozmieniałem jeszcze ikonki i grafiki na Steam i w gratisie do Steam Decka zrobiłem sobie przenośnego Xboxa do grania w chmurze.

 

23 minuty temu, Daffy napisał:

Ogółem jak wrażenia z decka?

Elegancki sprzęt, solidnie wykonany z pięknym ekranem.  Bardzo fajne wrażenie zrobiło na mnie wsparcie społeczności i możliwość modyfikowania UI. Skonfigurowałem sobie całe menusy aby były bardziej eleganckie.  Stare gry jak np. pierwsze Gothici teoretycznie niezweryfikowane pod Steam Decka mają specjalne mody pod SD i są banalne w instalacji. 

 

Jedyny zgrzyt jak na razie to że mój pecetowy adapter do padów z Xboxa nie działa automatycznie ze stacją dokującą i trzeba chyba będzie ręcznie ściągnąć jakieś nieoficjalne sterowniki. By móc komfortowo pograć na TV. 

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, ASX said:

Niestety nie mam PS Premium, ale myślę że nie ma powodów by działało to gorzej. 

 

Granie z Xclouda jest banalne, ściąga się Microsoft Edge, podpina się ją pod bilbiotekę Steama, konfiguruję tak aby od razu odpalała stronę https://www.xbox.com/pl-pl/play i wszystko działa bez problemu. Ze względów estetycznych pozmieniałem jeszcze ikonki i grafiki na Steam i w gratisie do Steam Decka zrobiłem sobie przenośnego Xboxa do grania w chmurze.

 

Elegancki sprzęt, solidnie wykonany z pięknym ekranem.  Bardzo fajne wrażenie zrobiło na mnie wsparcie społeczności i możliwość modyfikowania UI. Skonfigurowałem sobie całe menusy aby były bardziej eleganckie.  Stare gry jak np. pierwsze Gothici teoretycznie niezweryfikowane pod Steam Decka mają specjalne mody pod SD i są banalne w instalacji. 

 

Jedyny zgrzyt jak na razie to że mój pecetowy adapter do padów z Xboxa nie działa automatycznie ze stacją dokującą i trzeba chyba będzie ręcznie ściągnąć jakieś nieoficjalne sterowniki. By móc komfortowo pograć na TV. 

 

 

Microsoft udostępnił poradnik jak to skonfigurować i dodać do steam oraz paczki grafik:

Xbox Cloud Gaming in Microsoft Edge with Steam Deck - Microsoft Support

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, ASX napisał:

Jedyny zgrzyt jak na razie to że mój pecetowy adapter do padów z Xboxa nie działa automatycznie ze stacją dokującą i trzeba chyba będzie ręcznie ściągnąć jakieś nieoficjalne sterowniki. By móc komfortowo pograć na TV.

Nie masz padów z bluetooth? Bo takie po prostu parujesz z deckiem i żadne adaptery nie będą Ci potrzebne. Pad od Seriesa i XOS działa normalnie, to samo Elite 2.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Bzduras napisał:

Nie masz padów z bluetooth? Bo takie po prostu parujesz z deckiem i żadne adaptery nie będą Ci potrzebne. Pad od Seriesa i XOS działa normalnie, to samo Elite 2.

mam, ale przez Bluetooth zarówno na PC czy Steam Decku czuje wyczuwalnego laga który mocno obrzydza grę.

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem sobie Max Payne, lubię w to grać w okresie zimowym i o dziwo działa bardzo fajnie pomimo tego, że gra jest oficjalnie nieobsługiwana. Po odpaleniu pojawiały się błędy, ale wystarczyło wejść w Community i naprawa tego polegała na podmianie jednego pliku. Teraz działa, nawet domyślne sterowanie sprawdza się znakomicie. Celuję prawym touchpadem bo analog jest zbyt czuły. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, pawelgr5 napisał:

A co konkretnie chcesz zrobic ze takie to trudne?

 

Pierwsza myśl to sparowanie Deck'a z PS5 i wypróbowanie Remote Play. Poradnik szybko znalazłem, bawię się w trybie Desktop ale dobrze wiecie, że bez myszki i klawiatury to męczarnia. Klawy i myszki nie mam, więc co poczynić - pomyślałem. Może połączę laptopa, aby on posłużył za klawiaturę i myszkę. Tu poległem :D 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ale laptop przeciez moze zrobic sam to co chcesz robic za pomoca SD. Troche brzmi jak bys chcial dolozyc jedna wartwe sprzetu tam gdzie nie jest w ogole potrzebna. Oczywiste ze tryb desktop to normalny komputer wiec ciezko powiedziec dlaczego chcesz go uzywac i nie chcesz do stacji dokujacej podpiac M+K ktore nawet najtansze powinny dzialac bez problemu. Powinienes je dokupic tak po prostu.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Sobies napisał:

 

Pierwsza myśl to sparowanie Deck'a z PS5 i wypróbowanie Remote Play. Poradnik szybko znalazłem, bawię się w trybie Desktop ale dobrze wiecie, że bez myszki i klawiatury to męczarnia. Klawy i myszki nie mam, więc co poczynić - pomyślałem. Może połączę laptopa, aby on posłużył za klawiaturę i myszkę. Tu poległem :D 

 

 

 

Ogarnij sobie chiaki4deck i odpalasz sobie stream z poziomu game mode. Nie musisz się bawić w żadne pulpity i myszki.

https://github.com/streetpea/chiaki4deck/releases/tag/v1.5.0

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, pawelgr5 napisał:

Ale laptop przeciez moze zrobic sam to co chcesz robic za pomoca SD. Troche brzmi jak bys chcial dolozyc jedna wartwe sprzetu tam gdzie nie jest w ogole potrzebna.

 

Tym fragmentem mi uzmysłowiłeś, że to nie jest wymagane do zrobienia na SD :D Ja byłem wprost przekonany, że to MUSI być na nim wykonane, bo wprowadza pewne modyfikacje w samym urządzeniu żeby Remote Play działał :D

 

Już ogarnąłem, działa jak szalony. Tym bardziej sam z siebie mam bękę, jak człowiek się zrobił wygodny, a zarazem głupi na wszelkie nowinki. Poczułem się jak moi rodzice bliscy 70-tki jak im coś tłumaczę z obsługi telefonu/komputera :) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...