Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

20 minutes ago, shepard3 said:

Deck Boży zamówiony. Czy jest coś co trzeba koniecznie zrobić na samym początku, np zwiększenie vramu do 4gb itp. Jest tego masa na YT, ale interesuje mnie coś co rzeczywiście działa i nie wymaga masy grzebania i 100 pluginów. 

Koniecznie musisz zainstalować Emudeck i na tym koniec :)

Odnośnik do komentarza

Piszecie, że Binary Domain działa dobrze więc zainstalowałem po raz kolejny i nie mogę przejść za to menu ustawień. Daje Save and Quit i wyrzuca mnie do SteamOS i po odpaleniu znów się otwiera to menu.

 

IMG_20240103_210447.jpg

 

Edit: włącza się ale w trybie desktop i działa w okienku, sterowanie nie działa.

Odnośnik do komentarza

Główny problem to sterowanie i to samo mam na PC z Windowsem, jest skopane i nie chce mi zapisać ustawień by działało na kontrolerze, ciągle włącza się tryb klawiatury. Ta gra na pc jest skopana i nie wierzę nikomu dopóki nie zobaczę, że to odpalacie na Decku albo PC z obsługą pada :)

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, maciucha said:

Ściągnij preset kontrolera przez steam. Po odpaleniu gry ten lewy przycisk na dole steam decka I szukasz ustawienia kontrolera

Idiotyczne, że gra ma wybór czy ma być klawiatura albo Xbox 360 controller ale zmiana ta się nie zapisuje i ciągle odpala w klawiaturze. Poszukam presetow ale wątpię że się uda.

 

Edit: pościągałem kilka schematów i niby jest lepiej bo coś tam już działa ale nie dało się przeładować.

 

Zrobiłem reinstall i wybrałem standardowe ustawienie kontrolera w opcjach gry Steam i teraz działa, da się grać ale nadal z wyświetlaniem klawiszy klawiatury. Póki co wygląda na to, że każdy klawisz jest poprawnie przypisany do któregoś z przycisku kontrolera.

 

 

IMG_20240103_222524.jpg

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Daffy napisał:

W grudniu Deckowcy najchętniej grali w:

 

 

December2023MostPlayedGamesonSteamDeck.jpg

Od premiery Decka na tej liście jest praktycznie ciągle to samo xD Swoją drogą dotarło do mnie etui Skull & Co i stwierdzam, że komfort trzymania SD w moich dłoniach wzrósł o 50%, tak więc polecam jak by ktoś szukał.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Daffy napisał:

Wieki dzięki choć i tak potrzebuje wersji z gog, a nie tego remastera ze steam którego posiadam 

 

Remaster ze steam nie ma niestety 90% oficjalnej zawartości. Już nie mówiąc ,że nie obsługuje nieoficjalnej zawartości.

 

Samego Ubisoftu nie toleruję ale szanuję za podejście do fanowskich treści. Kompletnie nie mają z tym problemu w przeciwieństwie do Rockstar czy Nintendo. 

Odnośnik do komentarza

Tak sobie pykam w Castlevania Lords of shadow i poraz kolejny nie mogę się nachwalić jak pc pozwala na darmowe wręcz remastery. Pierwotnie mnie ominęła ta przygoda na PS3 ale pamiętam że na tamtej generacji to gierka cały czas chodziła w przedziale 22-30fps. Teraz bite betonowe 60fps pod kołderką i gierka podoba mi się bardziej niż trzeci gow czy pierwszy z nordyckich. Pc to wręcz wymarzona platforma do ogrywania backloga. A przenośność decka I OLED sprawia, że te starsze gierki wyglądają wręcz jak współczesne pozycje.

Edytowane przez Daffy
  • Plusik 2
  • Lubię! 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza
8 hours ago, Daffy said:

Tak sobie pykam w Castlevania Lords of shadow i poraz kolejny nie mogę się nachwalić jak pc pozwala na darmowe wręcz remastery. Pierwotnie mnie ominęła ta przygoda na PS3 ale pamiętam że na tamtej generacji to gierka cały czas chodziła w przedziale 22-30fps. Teraz bite betonowe 60fps pod kołderką i gierka podoba mi się bardziej niż trzeci gow czy pierwszy z nordyckich. Pc to wręcz wymarzona platforma do ogrywania backloga. A przenośność decka I OLED sprawia, że te starsze gierki wyglądają wręcz jak współczesne pozycje.

Zgoda. Właśnie ogrywam Batman Arkham Origins, którego na PS3 porzuciłem bardzo szybko bo miałem już przesyt batmanów. Teraz wchodzi elegancko. Pomimo, że jak wiele innych gier oznaczona jest jako niekompatybilna to działa bez problemów bez żadnego kombinowania na najwyższych detalach i z działającym sterowaniem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wszystkie batmany to jest obecnie poezja na pc/decku w porównaniu do PS3/PS4. 

 

Ogółem całą generacja multiplatform z  PS3 na pc to są jak gdyby darmowe remastery bo każdy chyba pamięta jak wtedy devi męczyli się z cellem by było te pływające 30fps. 

 

@Czoperrrmasz dobre tekstury w tym batku? Bo jest myk z edytowaniem jednego wyrazu w pliku by wyświetlały się w ostrym hd

Odnośnik do komentarza
Just now, Daffy said:

Wszystkie batmany to jest obecnie poezja na pc/decku w porównaniu do PS3/PS4. 

 

Ogółem całą generacja multiplatform z  PS3 na pc to są jak gdyby darmowe remastery bo każdy chyba pamięta jak wtedy devi męczyli się z cellem by było te pływające 30fps. 

 

@Czoperrrmasz dobre tekstury w tym batku? Bo jest myk z edytowaniem jednego wyrazu w pliku by wyświetlały się w ostrym hd

Na moje oko są dobre, ale mogą być jeszcze lepsze to chętnie sprawdzę. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Czoperrr napisał:

Na moje oko są dobre, ale mogą być jeszcze lepsze to chętnie sprawdzę. 

1.Go to your game Directory : X:\Games\Steam\SteamApps\common\Batman Arkham Origins\SinglePlayer\BMGame\Config

 

2.Find BmEngine.ini and Click to it

 

3.Search for "DetailMode=" and change it to "DetailMode=2" no quote

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...