Jump to content

Pokémon Brilliant Diamond & Shining Pearl


Labtec

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Pewnie diamond

 

Quote

Sales

On December 27, 2006, it was announced that the two games combined became the first Nintendo DS games to hit five million units shipped.[10] In the United States, over 533,000 pre-orders were taken before release,[11] and one million copies were sold within five days. By the end of April 2007, the US release of Pokémon Diamond had sold approximately 1.045 million copies, and Pokémon Pearl had sold approximately 712 thousand copies.[12]

In the fiscal year of their release, they sold 5.21 million units.[13] As of March 31, 2021, Pokémon Diamond and Pearl have sold 17.67 million copies worldwide, making these the highest selling Pokémon games on the Nintendo DS.[14]

https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Pokémon_Diamond_and_Pearl_Versions

Link to comment
Guest Rozi
4 godziny temu, Dave Czezky napisał:

Mordy, siedzicie w tym - wiadomo która wersję woli community? Bo zawsze jedna sprzedaje się 3 razy lepiej. 

Brilliant Diamond, sam taką będę raczej brał :lapka:

Link to comment

Jako singlowe jRPG w którym się idzie do przodu i przechodzi, wiele z tych pokemonowych gier jest lepszych od większości edycji Pokemonów. Monster Sanctuary, Monster Hunter Stories itd. też.

 

Natomiast jako engine do walk, zbalansowany roster postaci, system rozwoju itp., cała materia na której operujemy, to one wszystkie są absolutnie niczym w porównaniu do dzieła GameFreak.

 

SMT ma sens tylko jak się prze do przodu, bo system jest tak łatwy do nadużywania i kompletnie pozbawiony balansu i niuansu. Nie wyobrażam sobie zostać w jednym miejscu w SMT, oszalałbym. Z kolei Pokemony dla mnie mają sens tylko kiedy się traktuje "przechodzenie gry" jako odpowiednik kampanii samouczkowej w innych grach online. Nawet nie wiem, czemu te gry są tak słabe. W pierwszej generacji trenerzy byli "normalni" - mieli wiele pokemonów, czasem pomysłowe taktyki, interesujące do eksplorowania lokacje, pewne sekrety, pamiętne postaci, sceny i melodie, pewną przestrzeń i wolność świetnie łączące się z kompaktowym rozmiarem. To była nawet jako singlowe jRPG świetna gra, wręcz wybitna jak na GameBoya, A teraz mamy... to co jest.

 

Problem jest taki, że ją trzeba faktycznie przejść, bo inaczej nie mamy narzędzi do grania. Diamond/Pearl chyba nigdy nie przeszedłem mdr. Wielki fan serii ze mnie co nie. Ale serio, poruszanie się było tak wolne, że nie dałem rady w to brnąć. A może to było XY? W obu dość szybko się poddałem.

  • Upvote 1
Link to comment

Prawie jestem ciekaw, czy z tej gry da się zrobić coś dobrego (ale tylko trochę, bo nikt raczej w ogóle nie ma takiej ambicji, żeby zrobić z tym coś dobrego). Naprawdę nie wiem do dziś, jak można by obronić Diamond & Pearl. Gra ma cienko skonstruowany główny wątek. Jest powolna w chu'j. Świat nie wyróżnia się prawie niczym (od następnej generacji przynajmniej kolejne gry miały ciekawy główny motyw całego świata), a trzeba po nim łazić w nieskończoność (HM-y, backtracking). Wybór pokemonów był frustrujący (Rapidash to jedyny ognisty pokemon do złapania mdr), oczywiście to akurat można zmienić, ale w nowych grach, tych dobrych, oferta pokemonów wpływa na vibe danej lokacji i buduje świat; ten pozbawiony sensu nadmiar pokemonów wodnych i robacznych tylko podkeśla fakt, że świat DP nie ma charakteru.

 

Fajnym elementem gry od biedy jest muzyka, ale nie wiem ile można znieść w grze za 250 zł dla muzyki. Oraz wiele nowych pokemonów - ale one ani nie były ważne podczas samego przechodzenia DP, bo zazwyczaj są do złapania pod sam koniec, ani dzisiaj nic nie znaczą, bo te pokemony pojawiają się też w następnych, lepszych częściach. Dzisiaj nie trzeba kupować Pokemonów DP żeby sobie pograć Lucario, więc ta jedna wymieniana zaleta gry nic dziś nie daje. Nowości technologiczne związane z przejściem na DS-a dzisiaj też są bez znaczenia. To że gra wprowadziła specjalny/fizyczny atak jako cechę, gra online itd., nic mi w remake'u nie daje.

 

Ogólnie cała promocja tej gry krzyczy, że nie ma sensu tym się interesować. Nintendo pisze o tym, że odtworzą oryginał "faithfully" (no kurna niezbyt mnie zachęcacie naprawdę, wolałbym właśnie żeby remake DP nie był "faithfully"). Oraz o tym że gra będzie bardziej "easy to understand" i "player-friendly", co w przypadku tej serii naprawdę mnie przeraża, bo z części na część już naprawdę zrobili z wątku single kompletny samograj mordujący prostotą i przesadnym tłumaczeniem wszystkiego. Oczywiście, online gra jest nadal dobra. Tylko że dosłownie wszyscy trenerzy w głównym wątku są beznadziejni, dodatkowo w ostatnich odsłonach (także Pikachu/Eevee) trzeba się naprawdę starać, żeby nie być przepakowanym o 10 leveli. Nie wiem ile oni jeszcze mogą brnąć w kierunku "easy to understand". 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Po wycieku ROM-a pojawiły się pogłoski, że to arcydzieło zostaje wydane w stopniu niedokończonym.

 

Na kartridżu nie ma na przykład ekranu otwierającego grę (nawet bym pomyślał, że celowe, ale... patch "day one" ma go dodać), nie ma też scenki kończącej grę i części innych zaplanowanych scenek. Nie ma na karcie niektórych dodatkowych lokacji, jak Ramanas Park, a także części trybów multiplayer, nawet do rozgrywki lokalnej. Muzyka podobno też ma ograniczony zestaw i kiepską jakość.

 

Patch "day one" mający zmienić te rzeczy i wiele innych został już zapowiedziany i będzie miał ponad 3 GB.

 

Wymiany przez GWS mają zostać dodane jakoś później itd. No nie wiem, brzmi jak Cyberpunk Switcha.

  • Haha 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Jak tam wrażenia? Ktoś już przetestował? Warto kupić? Syn ograł Fire Red na emulatorze, Let's Go oraz Sworda, przebiera nogami w oczekiwaniu na Arceusa. No i zastanawiam się, czy ta część też mu podejdzie. Jak wygląda rozgrywka w porównaniu do powyższych, do czego najbliżej?"

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...