Skocz do zawartości

Europa Conference League


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, LeifErikson napisał:

Inaczej, bo co innego mi chodzi - prowadzenie takiej polityki kadrowej jest poza zasięgiem finansowym naszych klubów? :) Bo do tego zmierzam. Mamy pare klubow z chyba niewiele mniejszymi budżetami niż ta najlepsza czeska trójka, a nawet ułamka ich sukcesów nie osiągamy. Serio to tylko kwestia kasy z Chin? Bo na moje oko wygląda to tak, że oni przede wszystkim potrafią lepiej te pieniądze wydawać.

 

Polska jest teraz koło 30. miejsca w rankingu UEFA, otoczona głównie krajami, które są 10 razy mniejsze ORAZ niezainteresowane za bardzo piłką. Od blisko 50 lat Polska też nie była wyżej niż okolice 20. miejsca. Nie ma jednej wyjątkowe drogi, żeby być lepszym w piłkę od Polaków, każda droga do tego prowadzi.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 313
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

11 minut temu, ogqozo napisał:

Od blisko 50 lat Polska też nie była wyżej niż okolice 20. miejsca.

 

78/79 13 miejsce najwyższe w historii

03/04 brakło dosłownie jednego zwycięstwa żeby wyprzedzić Norwegię i mieć dwie drużyny w eliminacjach do ligi mistrzów

do 2015 prawie co roku byliśmy powyżej 20 miejsca

a teraz mamy co mamy

 

i tak, bardzo często byliśmy powyżej 20 miejsca

 

jak nie wierzysz to sobie sprawdź

https://rankinguefa.pl/rankingi.htm

mdr

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Figuś napisał:

do 2015 prawie co roku byliśmy powyżej 20 miejsca

 

 

No co roku. Lata 2005-2015 to konkretnie miejsca kolejno: 22, 23, 25, 26, 26, 24, 20, 21, 21, 19. Cały czas równiutko grubo powyżej 20. miejsca jak widać.

 

Nie wiem o co ci chodzi z tym linkiem który właśnie to mówi. Lata 70. były pięćdziesiąt lat temu. Legendarne "prawie wyprzedzenie Norwegii" oznaczało 16. miejsce, tak jak napisałem, Polska nigdy nie była wyżej niż okolice 20. miejsca, czasami się zdarzało powyżej, nie wiem co ty uważasz za słowo "okolice" ale jest to normalne słowo. Wcześniej owszem było wyżej, na przełomie lat 60. i 70. Polska była kilka dobrych lat w okolicach 10. miejsca, najwyżej bodaj na siódmym o ile pamiętam, nie wiem, sprawdź na tej stronce.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

W sieci wrze po ostatnim tekście w Przeglądzie Sportowym, że Lech zagrał wczoraj żenująco i kompromitująco. Mocne słowa, chyba za mocne, bo owszem, Lech wczoraj wielkiej piłki nie pokazał, ale biorąc pod uwagę, że:

 

a) mecz był na trudnym terenie (sztuczna murawa, pogoda, specyfika tego obiektu), gdzie taka Roma poległa 1:6, a generalnie w 19 meczach z rzędu w pucharach tylko Arsenal nie stracił bramki 

b) to było pierwsze spotkanie w dwumeczu

c) rewanż jest na Bułgarskiej

 

To się nie dziwię, że Lech wczoraj grał defensywnie i wolał wyjechać z 0:0, żeby rozstrzygnąć mecz na własną korzyść u siebie. Poza tym, o ile pierwsza połowa była słaba i Bodo/Glimt trochę się bawiło, tak w drugiej to wyglądało nieco inaczej. Szkoda tej setki Marchwińskiego, bo "Lechici" mogli wywieźć 1:0 i teraz gadka byłaby zupełnie inna. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...