Skocz do zawartości

Lies of P


Szermac

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Rotevil napisał:

To zależy jaką bronią grasz, pod motorykę, technikę czy zaawansowanie, maksuj to do 30-40 pkt razem ze zdrowiem, daj też 20 pkt potencjału, starczy by udźwignąć większość dobrych amuletów i broni.  W organach szukaj umiejętności poprawiające gardę zdrowie itd. 

A poczatek gralem z  szabelka z poczatku gry. Teraz juz jest na 10 poziomie. Choc druga polowke gry biję z broni po którymś początkowym bossie. Taki trójząb. Dobrze się dziabie przeciwników z dystansu :)

 @devilbot a w którym rozdziale ten amulet do zdobycia ?

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, devilbot napisał:

Tuż przed bossem o którym pisze. Czyli pod koniec 4.

On jest z duszy jakiegoś bossa a duszę bossa wymienia się na broń albo amulet więc w 1 przejściu wszystkiego się nie zdobędzie czyli tak jak soulsach.

I to mnie schizuje bo nie wiem na co wymieniać, a może właśnie przez zły wybór pomijam najlepszy amulet/broń w grze. A nie chce grać przykuty do poradnika. NG+ raczej też się nie szykuje patrząc co się dzieje w zwykłej gierce...

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, czy w LoP jest dodatkowe utrudnienie, polegające na tym, że nie można sobie farmić "dusz" w nieskończoność na danym etapie? Wyjaśnił mnie pierwszy boss, więc sobie pomyślałem, że awansuję postać o kilka leveli wyżej i jakoś pójdzie. Faktycznie, może 3-4 lvl udało się wyfarmić, ale teraz mam ok 1700 dusz (na pewno więcej niż trzeba na kolejny poziom) i jak podchodzę do "ogniska" to zniknęła opcja Awans i jest tylko Magazyn. Bug, czy tak w istocie jest?

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Czezare napisał:

Słuchajcie, czy w LoP jest dodatkowe utrudnienie, polegające na tym, że nie można sobie farmić "dusz" w nieskończoność na danym etapie? Wyjaśnił mnie pierwszy boss, więc sobie pomyślałem, że awansuję postać o kilka leveli wyżej i jakoś pójdzie. Faktycznie, może 3-4 lvl udało się wyfarmić, ale teraz mam ok 1700 dusz (na pewno więcej niż trzeba na kolejny poziom) i jak podchodzę do "ogniska" to zniknęła opcja Awans i jest tylko Magazyn. Bug, czy tak w istocie jest?

Będziesz musiał ogarnąć pierwszego bossa, żeby dostać się do bezpiecznego miejsca zaraz za nim i tam będziesz mógł awansować postać 

Dotarłem niedawno do 4 bossa, padł za 2 podejściem xD bardziej wymęczyła mnie droga do niego niż sama walka, wielki miecz + ogień zrobił dobrą robotę 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Czezare napisał:

Słuchajcie, czy w LoP jest dodatkowe utrudnienie, polegające na tym, że nie można sobie farmić "dusz" w nieskończoność na danym etapie? Wyjaśnił mnie pierwszy boss, więc sobie pomyślałem, że awansuję postać o kilka leveli wyżej i jakoś pójdzie. Faktycznie, może 3-4 lvl udało się wyfarmić, ale teraz mam ok 1700 dusz (na pewno więcej niż trzeba na kolejny poziom) i jak podchodzę do "ogniska" to zniknęła opcja Awans i jest tylko Magazyn. Bug, czy tak w istocie jest?

Później awans tylko u laski w hotelu. Podobnie jak w BB 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jestem przed drugim bossem. Niby pyka sie ok, ale ogolnie gra mnie troche wkurwia. Zadna bron mi nie pasuje. Rapier ok, bo szybki, ale malo zadaje obrazen. Wiec uzywam go na mobkow. Szabli z kolei uzywam na bossow i mini-bossow, bo zadaje wieksze obrazenia i jest idealna na te 1-2 ciosy. Wkurza mnie tez zasieg broni. Niczym machalbym jakims nozem. Trzeba prawie przeciwnikowi wejsc na dupe, by go siegnac. W ogole za duza tu jest jakas rozbieznosc w przeciwnikach. Zwykle mobki dojezdzasz samym ciachaniem, nie musisz uzywac zadnego parowania, bloku, czy unikow. Dochodzisz do mini-bossa, czy bossa i nagle sobie musisz przypowniec, ze jest cos takiego jak powyzsze. W takim Sekiro masz system od poczatku wyjasniony, masterujesz go na zwyklych mobkach, a potem masz test w postaci bossa. Tutaj jakby wszystko zostalo skopane. Jest latwo, ze praktycznie nic nie musisz, a potem mega przeskok trudnosci, ze wszystko trzeba miec opanowane. Po tym co ogladalem na YT to podstawa jest tu idealne parowanie. Bez tego czeka Cie latanie jak pojebany po arenie i dziobanie bossow przez pol godziny. Takze osobiscie cofne sie teraz do maszyny przy pierwszym bossie i pocwicze parowanie. 

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza

Ale maszyna bije jednostajnie, nie wiem czy to cos pomoże. 

 

Jednak HP bossów jest znacznie wieksze niż w innych tego typu grach, też porzuciłem szpadę bo zadawała śmieszny dmg. Gram włócznia, która się dostaje za wymianę duszy jednego z początkowych bossów i jest ok. Widzę, że jednak lepiej inwestować w bronie zadajace duży dmg i trochę wolniejsze niż w jakieś szybkie co trzeba dziubac w nieskończoność. Zakładając, że jest się graczem tak jak ja - raczej preferującym uniki niż parry. Chociaż i tak w niektórych walkach musiałem używać parry.

 

Masz rację, że jakby całe lokacje w ogóle nie przygotowują do walk z bossami, zupełnie inne bajki.

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, bebbop napisał:

Po tym co ogladalem na YT to podstawa jest tu idealne parowanie. Bez tego czeka Cie latanie jak pojebany po arenie i dziobanie bossow przez pol godziny. Takze osobiscie cofne sie teraz do maszyny przy pierwszym bossie i pocwicze parowanie. 

Nie zgodzę się. Są bossowie którzy są stworzeni do parry, są tacy co lepiej robić unik. Są ataki tego samego bossa przed którymi lepiej uskoczyć, a inne lepiej sparować. Są też bossowie których pierwsza faza to parry fest, a drugą lepiej grać na dodge. Trzeba używać całego systemu gry. Najlepiej pozbyć się mindsetu z gier FROM co ciężko uczynić bo gierka mega podobna na pierwszy rzut oka.

Odnośnik do komentarza

A ja lecę z NG+, dotarłem do bossa na bagnach i póki co jest łatwiej niż przy pierwszej rundzie. Mocno rozbudowałem postać, a parry też jakoś lepiej wchodzi. Śmieszne jest to, że przeciwnicy dropią zdecydowanie więcej kasy, a ceny u handlarzy nie zmieniły się - można dzięki temu dużo mocniej poszaleć na zakupach. Z racji większej ilość miejsca na przedmioty do rzucania zapatruję się w nie jak szalony, a to bardzo ułatwia potyczki z bossami.

 

Edit: boss padł za 3 razem. Poprzednio męczyłem się z nim ze 2 godziny. Tak, w NG+, wiedząc już co i jak jest zdecydowanie łatwiej. I powtarzam raz jeszcze: brać max ilość sprzętu do rzucania! To dużo ważniejsze niż wysoki level postaci czy broń zrobiona na 10.

Edytowane przez Amer
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, devilbot napisał:

Nie zgodzę się. Są bossowie którzy są stworzeni do parry, są tacy co lepiej robić unik. Są ataki tego samego bossa przed którymi lepiej uskoczyć, a inne lepiej sparować. Są też bossowie których pierwsza faza to parry fest, a drugą lepiej grać na dodge. Trzeba używać całego systemu gry. Najlepiej pozbyć się mindsetu z gier FROM co ciężko uczynić bo gierka mega podobna na pierwszy rzut oka.

Swoja opinie oparlem ogladajac ponizszy filmik, oraz na poczatkowych bossach. Pewnie dalej nie jest tak latwo, ale na poczatku parowanie bardzo ulatwia gre. Mini-bossowie szybko lapia stuna. U mnie prawie w ogole sie nie pojawia i dodatkowo walki trwaja z 10x dluzej. 

 

 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Donatello1991 napisał:

Ten biskup to jakiś pojeb. Chyba tutaj przygoda dobiegnie końca xd

Każdy tak pisał jak na niego trafił. Nie jest taki zły, na spokojnie trzeba.

11 minut temu, bebbop napisał:

Pewnie dalej nie jest tak latwo, ale na poczatku parowanie bardzo ulatwia gre

Oczywiście, że ułatwia ale jesteśmy normalnymi ludźmi pewnie w wieku około 40 lat. Realistycznie nie będziemy w stanie sparować wszystkiego w tej grze zwłaszcza że okno dużo mniejsze niż np w sekiro. No i filmik gdzie ktoś paruje wszystko podczas walki z bossem to pewnie próba jedna ze 100. Od razu więc ulepszyłem uniki jak widać gra daje więcej możliwości.

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.09.2023 o 17:14, Amer napisał:

Nic z tych rzeczy, po prostu wzdrygam się na samo wspomnienie pojedynków z późniejszymi szefami. 

 

Tak więc żadne tam upokorzyć, wręcz przeciwnie - mocno kibicuje każdemu kto nie porzuci gierki i wyjdzie z siebie by ostatecznie ją ukończyć :)

No biskup poszedł za drugim razem, na razie droga Isbelle czy jakoś tak po królikach (największy padł za 3 próbą, też skupiłem się tylko na nim olewając pomagierów)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, bartiz napisał:

Jest jakiś sklepik gdzie można sobie na bieżąco uzupełniać te itemki?

A i owszem, dzielnica Malum, jest tam bar z logiem homara, jak już się dostaniesz do  środka to znajdziesz handlarza na piętrze u którego możesz uzupełniać itemki do rzucania i nie tylko ale trzeba coś robić żeby udostępnił towar ale to nie będę spojlerował  :) 

Odnośnik do komentarza

U mnie to podstawa na NG+. Kupuje wyłącznie itemy do rzucania obecnie, dużo, każde ilości. Plus obowiązkowo trzeba rozbudować kieszenie Pinokia żeby mógł ich nosić więcej przy sobie. Nie ma lepszej opcji na bossów póki co. 

 

Plus tutaj jeszcze jeden dość istotny tip: kule do rzucania zostawiamy na sytuacje gdy pasek przeciwnika jest już biały, a boimy się że nie damy rady dobiec z ładowanym atakiem - wówczas od razu posyłamy kulę i mamy darmowego criticala.

 

PS. Słuchaliście może muzy z płyt gramofonowych? Świetnie te kawałki dali, idealnie wkręcają klimat. 

Edytowane przez Amer
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Amer napisał:

U mnie to podstawa na NG+. Kupuje wyłącznie itemy do rzucania obecnie, dużo, każde ilości. Plus obowiązkowo trzeba rozbudować kieszenie Pinokia żeby mógł ich nosić więcej przy sobie. Nie ma lepszej opcji na bossów póki co. 

 

Plus tutaj jeszcze jeden dość istotny tip: kule do rzucania zostawiamy na sytuacje gdy pasek przeciwnika jest już biały, a boimy się że nie damy rady dobiec z ładowanym atakiem - wówczas od razu posyłamy kulę i mamy darmowego criticala.

 

PS. Słuchaliście może muzy z płyt gramofonowych? Świetnie te kawałki dali, idealnie wkręcają klimat. 

Ja tylko 1 zdobyłem z questa i jest spoko, na kolejną już mi szkoda kasy 3600 :cebula:

 

Zawsze wystarczy jeden ładowany atak jak pasek przeciwnika jest biały żeby go rozłożyć? Czy to zależy od wytrzymałości przeciwnika. 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...