Skocz do zawartości

Retro handheldy do emulacji


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra :obama: ale ten Anbernic jest kozak. GarlicOS na 64GB Goodrama bo taką miałem w domu, wczoraj siedziałem do 2 rano i ściągałem romów i tak dzisiaj jeszcze muszę przysiąść i wkleić tego dużo więcej. Pierwsze wrażenia są  mega pozytywne, że to tak porządnie jest wykonane, waga samego urządzenia i ten ekranik. Nie ma co się zastanawiać skoro pojawiła się myśl żeby coś takiego sobie sprawić to trzeba po prostu zamówić. Nie będę na tym ciorał codziennie ale sam fakt, że mam mnie satysfakcjonuje.


 

zled.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@maciucha oczywiście, że to pobrałem ale tego było spakowane 100 GB prawie :obama: wrzuciłem na zewnętrzny HDD i zachowam to sobie na przyszłość. Niby jest wszystko a DB Advanced Adventure nie ma :frog: no i oczywiście jak chciałem Zelda po polsku to musiałem pobrać spolszczenie osobno + Zelda w wersji EUR bo taka była potrzebna do spolszczenia. No i tym samym wychodzi spory kawał czasu na ogarnięcie sobie gejmboja na tip-top.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Krzysztof93 napisał:

Dobra :obama: ale ten Anbernic jest kozak. GarlicOS na 64GB Goodrama bo taką miałem w domu, wczoraj siedziałem do 2 rano i ściągałem romów i tak dzisiaj jeszcze muszę przysiąść i wkleić tego dużo więcej. Pierwsze wrażenia są  mega pozytywne, że to tak porządnie jest wykonane, waga samego urządzenia i ten ekranik. Nie ma co się zastanawiać skoro pojawiła się myśl żeby coś takiego sobie sprawić to trzeba po prostu zamówić. Nie będę na tym ciorał codziennie ale sam fakt, że mam mnie satysfakcjonuje.


 

 

https://archive.org/details/tiny-best-set-go

polecam, wszystko z okładkami, tylko z PS One bieda musiałem kilka rzeczy na własną reke szukac, ale reszta konsol tip top

edit: za pozno:rayos:

Odnośnik do komentarza

Chopy jak by wam brakowało jakiś ROMów :)

 

Spoiler

@TGFX16-CD
@Atari 2600
@Atari 7800
@Atari Lynx
@Famicom Disk System 
@GBA - EverDrive GBA
@Game Boy - EverDrive GB
@Game Boy Color SMDB
@Game Boy SMDB
@Game Gear - EverDrive GG
@Genesis - MegaSD Mega EverDrive
@Genesis - MegaSD Mega EverDrive
@Master System - Master EverDriv

 

Tu macie kompletne sety ;)

 

 

 

Edytowane przez Assassins_78
spoiler ;)
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, friedrich napisał:

Ale to nie jest zakup za ciężkie tysiące i tutaj nie ma co analizować. Kup pierwsze lepsze z brzegu na Ali lub podobnym, w budzecie do 350zl, a gdy przyjdzie konsola i okaże się że nie pasi to sprzedasz za te sama cenę na olx. 

U mnie to tak nie wygląda, bo na starość dostałem jakiegoś jobla odnośnie chyba katalogowania gier, aniżeli grania: używam na PC program Launchbox, robię tam takie TOP 1000 do ery PS3, ale i Switcha da się emulować to i mam na niego kilka tytułów. Lista gier z możliwością uruchomienia, do tego okładki, screeny, filmiki... zajebiście to wygląda i spędziłem w programie sporo godzin :)

No i teraz na PS3 mam przerzucone gry z platform które da się sensownie emulować (SNES, NES, A2600, Arcade), a także mam tu gry z PSX, PS2.

Mam też New 3DSa na którym wgrałem wszystko z handheldów (GB GBC GBA NDS 3DS, ale też ostatnio LYNX, czy NEO GEO Pocket Color).

Wkręciłem się też w retrokonsolki Evercade: zbieram kolekcje kartridży i mam stacjonarkę, pewnie i kupię handhelda EXP.

No i ten temat sprawił, że nagle chcę mieć przenośnie, gry które ogrywałem przez lata na stacjonarkach (bo na Evercade'a są raczej średniaki).

Na pewno nie chciałbym mieć sprzętu tylko do ery PSXa, ale coś więcej. Co jakiś czas sprawdzam/przeglądam te tabelki, czy obczajam recki i chyba po prostu wybiorę Retroid Pocket 3+ (a wcześniej miałem brać anbernica rg-405m, wcześniej jeszcze chyba jakieś miyo). Nie jest to sprzęt za 300 zł, a też wiem, że za dużo czasu wolnego nie mam i pewnie po zakupie cały czar pryśnie. Dlatego chciałbym wybrać coś dobrego na lata (z WIFI, HDMI, BT, analogami, dobrym triggerami, dobrym softem, wysoką kompatybilnością, wsparciem społeczności).

Odnośnik do komentarza

To brzmi jakbyś potrzebował steam decka a nie goonvo konsolki. Jak chcesz coś do kieszeni to już Retroid Pocket 3+ stanowi wyzwanie, może wejdzie w bocznie kieszenie bojówek a te mniejsze wariaty są dość słabe. Ja wziąłem Retroid Flipa bo ma bryłe circa 3ds i takie coś można gdzieś upchnąć w kieszeni.

Odnośnik do komentarza

Tez mam Evercade (mobilne) i wybrane kartridże. Są tutaj gry znakomite ale na karcie jest zawsze mix gier świetnych, dobrych i takich sobie.

Natomiast co do chińskich „gameboyów”: Anbernic RG35XX tak samo jak Miiyo Mini plus i bez plusa pozwalają na zabawę w każdym miejscu i czasie - nawet na zewnątrz na średnim słońcu bo tam gdzie np. PSP wymięka tam ekranik RG35XX daje radę. A co najważniejsze: jeśli za rok czy dwa wyjdzie konsola spokojnie i bezproblemowo uruchamiająca gry z PS2 to wystarczy skopiować kartę nr 2 z RG35XX, dorzucić romy z PS2 i można grać dalej.

 

 

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza

@grzybiarz lurkuję sobie właśnie tego LaunchBoxa. Wygląda fajnie, ale co to w sumie jest? Sama nakładka na DosBoxa, baza tytułów? Te tytuły ogarnia community czy zasysa z jakiejś zewnętrznej bazy?

 

Offtop: Btw w ogóle to powstała w necie jakaś sensowna i wygodna baza gier wideo do wygodnego filtrowania po platformie, roku, gatunku etc.? Ideałem by było jeszcze gdyby sugerowała podobne tytuły lub takie, które odpowiadały swego czasu trendom (np. platformery ery Szaraka itp.).

Odnośnik do komentarza

To jest taki program do emulatorów. Spinasz tutaj swoje emulatory, albo Retroarcha i odpalasz na full screenie, lub w oknie:

tu jakiś stary trailer:

ustawiasz w programie emulator, który ma służyć do jakiej konsoli, potem dodajesz romy/iso i program pobiera informacje z bazy online: https://gamesdb.launchbox-app.com/games/details/28732-tekken-3

Ogólnie katalogujesz swoje gry, bo fajnie to wygkląda: są okłądki, screeny, filmiki... ja np. odznaczam sobie dodatkowo tytuły "ukończone", sortuję według platformy, czy daty wydania.

Nie trzeba dodawać romów, możesz dodać tytuły np. z PS3, czy X360. Jeżeli lubisz katalogować to program dla Ciebie. Pełna wersja posiada tryb big box, czyli pełny ekran, ale nie jest to aż takie ważne.

Drugi filmik:

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.05.2023 o 18:02, Assassins_78 napisał:

Wszyscy ogrywają Zeldę na Switchu - Ja na Miyoo ;)

 

lpUwWYl.jpg

 

Nie wiedziałem, że istnieje tyle fanowskich tłumaczeń na różne platformy. 

 

A w jaki sposób dodać język PL do Zelduni? Bo stronę grajpopolsku znalazłem, tłumaczenie ściągnąłem, ale ja je dodać, to ni chu*a nie mogę znaleźć. Niewykluczone że oślepłem ;)

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, maciucha napisał:

Po co wam te polskie wersje?

Przecież językowo to są proste gierki, a wy nie macie już po 8 lat.


Typowy tekst ludzi na zarobkowej emigracji w UK. A po co tłumaczyć ksiazki czy filmy? Przecież angielski to współczesna łacina wiec należy czytać i oglądać w oryginale. 

  • beka z typa 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...