Skocz do zawartości

Kroniki Myrtany.


GSPdibbler

Rekomendowane odpowiedzi

Cztery dni temu odbyła się premiera darmowego moda do Gothica 2. Pobrałem, odpaliłem i Boziu kochana jakie to jest złoto :obama: Nie wierzę że to darmowa produkcja fanów, po prostu nie mieści mi się w głowie że grupa zapaleńców stworzyła te dzieło. Nawet amatorski dubbing jest lepszy niż w większości gier AAA. No czapki z głów i zapraszam do dyskusji.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
10 godzin temu, xtik napisał:

Kompletnie ominął mnie fenomen Gothica, raz u kumpla grałem przez chwilę w czasach gimnazjum. Nawet się podobało. Trzeba coś ogarniać z jedynki lub dwójki by móc swobodnie cioriać w ten dodatek?

Nawet powinno się zacząć od dodatku bo to wydarzenia z przed pełnoprawnych gier.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 16.01.2022 o 22:29, xtik napisał:

Kompletnie ominął mnie fenomen Gothica, raz u kumpla grałem przez chwilę w czasach gimnazjum. Nawet się podobało. Trzeba coś ogarniać z jedynki lub dwójki by móc swobodnie cioriać w ten dodatek?

Łooo panie, to dużo pięknej, growej przygody cię czeka :D Najlepiej i tak zacząć serię od początku, bo to już prawdziwa klasyka gier. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przeszedłem - zajęło mi to ponad 90 godzin rozgrywki. Rozgrywki, która była dla mnie w wielu miejscach ciekawsza i bardziej angażująca niż w większości ówczesnych tytułów.

Gra 10/10 z paroma małymi minusami, na które przymykam oko. W końcu to modyfikacja stworzona za darmo przez entuzjastów Gothica.

 

Masa smaczków, odniesień do całego uniwersum. Świetna fabuła, questy poboczne, całe tempo gry (żaden rozdział mnie nie znużył). Piękna przygoda.

I ten dubbing zrobiony lepiej niż w 90% obecnie wydawanych gier tj. dubbing na odpierdol aby był. Tutaj słychać i widać na każdym roku zaangażowanie ludzi pracujących nad tym projektem. Czysta nostalgia.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Za mną 40 godzin i nie wiem ile przede mną, mam nadzieję że dużo. Ten mod stał się najlepszą dla mnie gra wydana w poprzednim roku. Co najlepiej wychodzi Kronikach Myrtany to bycie RPG, czyli odgrywanie roli, bycie Marvinen i odnajdywanie się i poznawanie tego świata. Nie ma tu zadań typu przynieś 5 skór bobra itp. A nawet jak są to okazują się bardziej rozbudowane i wielowątkowe na modłę zadań z wiedźmina 3, świetna robota. Zazwyczaj zadania można wykonać na więcej niż jeden sposób i są wciągające. Do tego dochodzi crafting, zlecenia na potwory i ludzi i zwiedzanie tego pięknego świata. Bo eksploracja to też ważna część gotchikow i tu też wypada wybornie. Co do grafiki to z modem dx11 wygląda naprawdę spoko. Projekt wyspy świetnie wykonany jak i największe miasto porównywalne skala do Novigradu z wiedźmina. Muzyka i polski dubbing to top gejmingu, to trzeba usłyszeć, niektóre głosy trochę drętwe, ale to margines, przez większość czasu jest świetnie. Na chwilę obecną dla mnie 10/10 i nie jestem w tych pochwałach odosobniony. Przytłaczająco dobre oceny na steam chyba o czymś świadczą. Ten mod jest za darmo i nie zagrać to kurwa grzech. Ps 5 się kurzy, a ja popylam po Archolos jak głupi. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jestem mega fanem Gothików i w ogóle gier PB, ale nie trawię modów i tutaj nie potrafię zrobić wyjątku. Wierzę, że chłopaki odpowiedzialni za moda dali radę i jak widać wielu ludziom się podoba, ale to wciąż tylko fanowski mod, nieoficjalne grzebanie w uniwersum.

 

Po remake'u oryginalnego Gothika też nie spodziewam się wiele, ale raczej sprawdzę w ramach ciekawostki, jak bardzo poszli w stronę pierwowzoru po nienajlepszym przyjęciu tego tech-dema. Jak się nie wkręci to nic wielkiego się nie stanie, to tylko reinterpretacja, a nie kontynuacja. Marzy mi się pełnoprawna kontynuacja trójki... Albo chociaż odpicowana trójka...

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, krzysiek923 napisał:

Jestem mega fanem Gothików i w ogóle gier PB, ale nie trawię modów i tutaj nie potrafię zrobić wyjątku. Wierzę, że chłopaki odpowiedzialni za moda dali radę i jak widać wielu ludziom się podoba, ale to wciąż tylko fanowski mod, nieoficjalne grzebanie w uniwersum.

 

Po remake'u oryginalnego Gothika też nie spodziewam się wiele, ale raczej sprawdzę w ramach ciekawostki, jak bardzo poszli w stronę pierwowzoru po nienajlepszym przyjęciu tego tech-dema. Jak się nie wkręci to nic wielkiego się nie stanie, to tylko reinterpretacja, a nie kontynuacja. Marzy mi się pełnoprawna kontynuacja trójki... Albo chociaż odpicowana trójka...

Nie traktuj tego jak moda. To jest pełnoprawna część Gothika. Zagraj a zobaczysz magię. Elexy i Riseny to wciąga nosem.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie Gothic skończył się na dodatku do dwójki. Trójka i wyżej (tak wiem, że zmierzch bugów i arcania to nie ich gry) to już jakieś nieporozumienie i kompletny brak spójności z poprzedniczkami. Pierwszy Risen jeszcze może był ciekawy ale na tym można skwitować osiągnięcia tych ludzi. 

Odnośnik do komentarza

Oczywiście zgoda, trójka to już nie to samo i nie ta liga, jako kontynuacja jest niegodna poprzednika, ale ma w sobie coś, że "w swojej klasie" jest całkiem przyjemna, kiedy się zapomni czym miała być. Ten design/grafika (v. 1.75), mapa, muzyka i ogólnie klimat mają swój urok. Byłaby lepsza, gdyby nie te liczne misje kurierskie, gdzie przykładowo 10 "czegoś tam" znajduje się "na północy" i szukaj wiatru w polu. Ten stuttering też irytuje mocno i psuje immersję. 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to nie mod. To pełnoprawny prequel Gothica.

Fabuła i jej prowadzenie gniecie większość ówczesnych gier. Zadania zbudowane na wzór tych najlepszych z w3, gdzie każde ma jakieś drugie dno. Wiele zadań nie ma prostych wyborów, zerojedynkowych rozstrzygniec. Postaci są napisane fantastycznie! Naprawdę dawno tak dobrze nie słuchało mi się dialogów i śledziło losów poszczególnych bohaterów. 
 

Ta gra to małe mistrzostwo świata. Gdyby wyszła w latach Gothica 2 zostałaby okrzyknięta jedna z gier tamtejszej dekady. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.01.2022 o 21:13, Il Brutto napisał:

Chetnie bym w to zagral, poki co nie mam na czym, bede musial chyba kupic jakiegos gejmingowego laptopa bo mnie za duzo dobrych rzeczy omija.

Sam Gothic to w sumie ciekawa historia bo gra zdobyla ogromna popularnosc w Polsce, Niemczech i u Ruskich a na swiecie jest praktycznie nie znana. 

Do tej gry nie potrzebujesz mocnego kompa:)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Za mną ponad 30h no i wypas jak mało co. Wiadomo że to co było koślawe w oryginale nadal jest koślawe (walka, AI przeciwników) ale reszta została tak dopakowana że głowa mała. Całkowicie zrebalansowany został rozwój bohatera, jest tyle przydatnych umiejętności że zawsze brakuje punktów nauki, pozyskiwanie trofeów ze zwierząt też się teraz przydaje. Praktycznie wszystko co można było poprawić w kwestii systemu jest poprawione. No i te dialogi :banderas:

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

sam sobie bede odpisywal ale trudno
Na tapecie 51 godzin gry a dopiuero zaczynam 4 rozdział. Gra potęga. Naprawde fabula jest bardzo spoko. Nie ma tu ratowania świata, ale przez przypadek stajemy się pionkiem w wielkiej polityce. Kapitalny system ekonomii, naprawde jest ciezko o to aby miec najlepszy pancerz itd, trzeba mocno ciulac zloto, prawie wszystko sprzedawac. Kraść itd. System walki mimo że niby czerstwy to nadal po 51 godz sprawa satysfakcje (jak w Gothic 2 zreszta). Niektóre sidequesty to takie na poziomie wiedzmina albo cyberpunka. Kilka mozliwości rozwiązania i od tego uzalezniona nagorda. Wlączam i sie nie moge oderwac :D 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...