Skocz do zawartości

Call Of Duty: Modern Warfare 2 (2022)


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Wooyek napisał:

Wyłączyłem crossplay i to jak grają ludzie tylko na konsoli, poobstawiani claymore'ami i minami, nikt się tam nie rusza :reggie:albo leżą wycelowani, albo siedzą w kącie, no dramat :pawel:

 

Przykre to ale taka jest prawda. Widać to gołym okiem. Z włączonym crossplay na Xboxie większość leży jak psie gówno w trawie i czeka na fraga. Natomiast mix PS+X+PC na padzie i nagle mecze są super. Dlaczego tak się dzieje? Nie mam pojęcia. 

Odnośnik do komentarza

No jaki jest CoD każdy widzi. Zwykły taki o szczelam se. O kampanii za wiele nie powiem bo znudził mnie początek i wyłączyłem xd. Cały czas mam do siebie wstręt, że wydałem na to 320 zł. Jak najgorszy śmieć. W multi jest fajnie jak zwykle bywało fajnie. Pocieszam się myślą, że to przecież jedyny shooter na rynku dla kogoś kto chce po prostu pograć w klasyczne tryby z szybką akcją. Te wszystkie inne popularne produkcje kompletnie mnie nie interesują. Kiedyś BF też był fajny ale się skurwił. Gram na PS4 i jest git malina tylko w sobotę miałem błąd w oczekiwaniu na mecz czasem obraz się zwiesił i gra umierała. Dzisiaj też się wiesza w tym momencie ale wystarczy poczekać i rusza :kekw: najgorsze jak jakiś pajac w meczu ma włączony mikrofon i słychać jego głupie dzieci, dmuchawę do liści i jak zaciąga nosem. Życzę takim śmierci w bólu nim go wyciszę. Gram sobie na zmianę z moją kobitą bo ona kocha szczelanko w CoDach. Ehhh łza się oku kręci jak sobie przypomnę jak w moim pokoju w domu rodzinnym graliśmy w Black OPS 2 na X360 :nvmnd:jak rozgramiała bez-skillowe miernoty hurtem to poczułem, że to ta jedyna. Już jej tak dobrze nie idzie bo brakuje jej kontaktu z grami ale nadrobi bo ja już mam prawie 30 lat i nie robię innym takiego piekła na mapach jak niegdyś. To moje na ten moment najlepsze staty w MW2: 
 

Clipboard01.png

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, ElGritar napisał:

Wyłączanie crossplayu na Xboxie nie ma żadnego sensu. Same bambiki co kampią na respie i mecz się kończy zazwyczaj wraz z upływem czasu przeznaczonego na grę. 

 

Co do pingu to mam podłączony internet po kablu, specjalnie przekierowane porty w routerze i praktycznie cały czas utrzymuje się on na poziomie poniżej 50. Trzeba pamiętać, że tutaj też dużą rolę odgrywa odległość od najbliższego serwera, który najbliżej Polski jest chyba we Frankfurcie. 

Dotknąłeś ważnej sprawy. Chodzi o odpowiednie przekierowanie portów na routerze aby uzyskać NAT otwarty. Od kilku miesięcy cieszę się osiedlowym internetem światłowodowym (300MB/sek) i zauważam, że ping się nieco poprawił, ale NAT wciąż mam "Średni". Czy są jakieś przystępne tutoriale w sieci które mówią jak skutecznie pootwierać porty w routerze, aby NAT w CoD-ie był otwarty? Technik który mi ten nowy internet zakładał niby to zrobił, bo go o to poprosiłem, ale widać nieskutecznie. Czy to w ogóle jest możliwe w sieci osiedlowej, w której przy każdym połączeniu otrzymuję nie stały a tymczasowy nr IP? A może jedynym wyjściem aby NAT był otwarty jest wykupienie stałego adresu IP? Tak to u mnie wygląda:

IMG_20221028_204355076.jpg

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Czezare napisał:

Dotknąłeś ważnej sprawy. Chodzi o odpowiednie przekierowanie portów na routerze aby uzyskać NAT otwarty. Od kilku miesięcy cieszę się osiedlowym internetem światłowodowym (300MB/sek) i zauważam, że ping się nieco poprawił, ale NAT wciąż mam "Średni". Czy są jakieś przystępne tutoriale w sieci które mówią jak skutecznie pootwierać porty w routerze, aby NAT w CoD-ie był otwarty? Technik który mi ten nowy internet zakładał niby to zrobił, bo go o to poprosiłem, ale widać nieskutecznie. Czy to w ogóle jest możliwe w sieci osiedlowej, w której przy każdym połączeniu otrzymuję nie stały a tymczasowy nr IP? A może jedynym wyjściem aby NAT był otwarty jest wykupienie stałego adresu IP? Tak to u mnie wygląda:

IMG_20221028_204355076.jpg

 

Obawiam się, że możesz nie uzyskać otwartego NATu, ale warto się upewnić u dostawcy.

 

Po przeprowadzce rok temu też wziąłem neta od lokalnego dostawcy, 300/300, łącze 'stable as f*ck', mega niskie pingi, ale nawet jak wykupiłem zewnętrzne IP na miesiąc dla testu, to NAT nadal był umiarkowany. Co nie zmienia faktu, że gry online chodzą najlepiej w historii mojego grania :) I zdecydowanie lepiej niż przy Otwartym u Vectry :D Obecnie pogrywam w Insurgency i cały czas mam pingi 30-40, gdy inne osoby zazwyczaj 70-200.

Edytowane przez falcon87pl
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Czezare napisał:

Dotknąłeś ważnej sprawy. Chodzi o odpowiednie przekierowanie portów na routerze aby uzyskać NAT otwarty. Od kilku miesięcy cieszę się osiedlowym internetem światłowodowym (300MB/sek) i zauważam, że ping się nieco poprawił, ale NAT wciąż mam "Średni". Czy są jakieś przystępne tutoriale w sieci które mówią jak skutecznie pootwierać porty w routerze, aby NAT w CoD-ie był otwarty? Technik który mi ten nowy internet zakładał niby to zrobił, bo go o to poprosiłem, ale widać nieskutecznie. Czy to w ogóle jest możliwe w sieci osiedlowej, w której przy każdym połączeniu otrzymuję nie stały a tymczasowy nr IP? A może jedynym wyjściem aby NAT był otwarty jest wykupienie stałego adresu IP? Tak to u mnie wygląda:

IMG_20221028_204355076.jpg

Musisz trochę więcej zdradzić na temat konfiguracji sieci jaką masz. Strzelam w ciemno, że światłowód ->modem->router->konsola

Jeżeli tak to masz podwójny routing, co jest zbędne (ale nie koniecznie! Np. router może mieć funkcje, których nie ma modem-router etc.). 

Jeżeli jest tak jak napisałem wyżej to przestaw router w Access Point, będzie wtedy tylko ściągał nowych klientów ale nie będzie robił routingu. 

 

Jeżeli masz opcję modem(router)->konsola(pc) to przestaw porty albo w przypadku konsoli ustaw jej stałe IP i wrzuć jako DMZ.

 

 

Edit 

Jeszcze najważniejsza sprawa, otwarty NAT to placebo. Jeżeli jest to prosta konfiguracja jak te powyżej, różnica w pingu to 1-2ms :)

Gdy gra ma zwalony kod sieciowy, lub serwery typu CoD 20Hz to jest tragedia :(

 

Edytowane przez KrwawaRyba
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Szkoda, że do 6v6 udała im się tylko mapka FARM 18 (klimat i layout). Jak IW ma dobrych gości od animacji broni, tak on map to chyba zatrudniają sprzątaczki po godzinach.. Ten taraq i ta elektrownia wodna, to klepany był chyba w ostatniech chwili na kolanie. Widocznie wszyscy lepsi map designerzy, spieprzyli do Respawn swego czasu :leo:

 

No nic, CZEKAMY na content. 

Edytowane przez Metoda
Odnośnik do komentarza

cześć, może głupie, lub ładniej - mało istotne pytanie, ale powie mi ktoś jak w MW2 zdobyć jakieś zawieszki/talizmany na broń, lub naklejki? niby bzdura, ale zobaczyłem, ze jest taka opcja i nie daje mi to spokoju, ponieważ nie wiem jak i skąd ;P internety milczą w tym temacie ;)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Metoda napisał:

Szkoda, że do 6v6 udała im się tylko mapka FARM 18 (klimat i layout). Jak IW ma dobrych gości od animacji broni, tak on map to chyba zatrudniają sprzątaczki po godzinach.. Ten taraq i ta elektrownia wodna, to klepany był chyba w ostatniech chwili na kolanie. Widocznie wszyscy lepsi map designerzy, spieprzyli do Respawn swego czasu :leo:

 

No nic, CZEKAMY na content. 

No mapy to jest porażka, zauważyłem, że większość w ogóle wzięta z tych od ground war jako ich mniejszy wycinek więc poszli na łatwiznę. Gra to jeden wielki camper fest ale to jest już nagminne niestety od mw19 kiedy to mocno faworyzowano taki styl gry. Gra ma świetny feeling strzelania oraz mimo wszystko ten syndrom żeby rozegrać jeszcze jeden mecz. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mapki średnie, a do tego mało znane, jak to bywa na początku. Ale rozgrywka w multi jest miodna, strzelanie świetnie dopracowane i właśnie jak kolega wyżej: jeszcze jeden meczyk. 

A camperów sporo faktycznie, ale to chyba w każdym kolejnym codzie było i można dobrze z nich miejscówki czyścić, jak się miejscówki ogarnie. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ktoś tu pisał o braku licencji na nazwy broni. Jak się okazuje problemów z licencjami jest więcej.

Activision zabroniło streamerom z którymi współpracuje, grać mapy Crown Raceway ze względu na podobieństwo do toru Marina Bay. Muzeum wyleciało z gry prawdopodobnie przez zbyt duże podobieństwo do Getty Museum w LA a teraz jeszcze w komentarzach zobaczyłem, że mapa w hotelu to Conservatorium Hotel w Amsterdamie który został wrzucony do gry bez pytania ich o zgodę :ragus:

 

Edytowane przez UberAdi
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Kamperstwo pewnie, że zawsze było ale nie było ono tak nagradzane w pewien sposób. Kroki są zdecydowanie zbyt głośne, w ten sposób kamper dokładnie wie z której strony się do niego podchodzi, do tego od mw19 brak w perkach atutu martwa cisza itp. Na to są narzekania już od mw19. Gra zbyt mocno ułatwia życie takim graczom a powinno być dokładnie na odwrót i w pewnych aspektach cod od 2019 r nie ma podjazdu do tych wcześniejszych części. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Metoda napisał:

Szkoda, że do 6v6 udała im się tylko mapka FARM 18 (klimat i layout). Jak IW ma dobrych gości od animacji broni, tak on map to chyba zatrudniają sprzątaczki po godzinach.. Ten taraq i ta elektrownia wodna, to klepany był chyba w ostatniech chwili na kolanie.

Taraq słaba mapa??!! OMG! Co ja paczę?:obama: Chyba się będę musiał z Tobą rozmówić w tej kwestii panie e-kolego:shotgun: Ta elektrownia to pełna zgoda. Kibel as shit, ale dla odmiany Taraq to najlepsza mapa w CoD od wielu wielu lat. W poprzednich dwóch odsłonach (Cold War, Vanguard) na pewno takiej nie było, o której nareszcie można powiedzieć, że można na niej używać snajperek i karabinów wyborowych. W kwestii map to nie jest aż tak źle jak się zapowiadało po becie. Jest kilka bardzo dobrych, takich jak Taraq właśnie lub El Asilo, a z mniejszych Al Bagra Fortress. Wspomniane przez ciebie Farm 18? Ta mapa jest tylko dobra, bo ma niewykorzystany potencjał. Dlaczego np  projektanci nie pozwolili wejść na górę tego środkowego labiryntu? Można by było stamtąd wytruwać ołowiem kampiących wewnątrz pajaców z shotgunami :reggie: 

Mi w tej najnowszej odsłonie brakuje jedynie jakiejś małej rozpierdusznej mapy do beztroskiej wyrzynki takiej jak np Nuketown, Shipment lub w nieco mniejszym stopniu Dome czy Hijacked. Al Bagra jest najbliżej, ale to nie do końca to o co mi chodzi...

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Czezare napisał:

Dotknąłeś ważnej sprawy. Chodzi o odpowiednie przekierowanie portów na routerze aby uzyskać NAT otwarty. Od kilku miesięcy cieszę się osiedlowym internetem światłowodowym (300MB/sek) i zauważam, że ping się nieco poprawił, ale NAT wciąż mam "Średni". Czy są jakieś przystępne tutoriale w sieci które mówią jak skutecznie pootwierać porty w routerze, aby NAT w CoD-ie był otwarty? Technik który mi ten nowy internet zakładał niby to zrobił, bo go o to poprosiłem, ale widać nieskutecznie. Czy to w ogóle jest możliwe w sieci osiedlowej, w której przy każdym połączeniu otrzymuję nie stały a tymczasowy nr IP? A może jedynym wyjściem aby NAT był otwarty jest wykupienie stałego adresu IP? Tak to u mnie wygląda:

IMG_20221028_204355076.jpg

 

U mnie szczerze mówiąc NAT też zależy od gry. Xbox niby pokazuje, że mam otwarty, a w niektórych częściach CoDa i tak wyświetla się "średni". W MW2 na szczęście mam otwarty. Na pewno warto w sieci poczytać, które porty pod daną konsole/grę przekierować. Pod Xboxa ogólnie mam kilka różnych przekierowanych (wg zaleceń ze strony MS). Sama zabawa nie jest trudna, jeżeli się ma normalny dostęp do wszystkich ustawień routera, ale u Ciebie, tak jak już ktoś wcześniej wspomniał, problemem może być prywatny adres IP. Tak czy siak ze średnim NATem dramatu nie ma i da się z tym żyć. Gorzej gdybyś miał zamknięty.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Czezare napisał:

Taraq słaba mapa??!! OMG! Co ja paczę?:obama: Chyba się będę musiał z Tobą rozmówić w tej kwestii panie e-kolego:shotgun: Ta elektrownia to pełna zgoda. Kibel as shit, ale dla odmiany Taraq to najlepsza mapa w CoD od wielu wielu lat. W poprzednich dwóch odsłonach (Cold War, Vanguard) na pewno takiej nie było, o której nareszcie można powiedzieć, że można na niej używać snajperek i karabinów wyborowych. W kwestii map to nie jest aż tak źle jak się zapowiadało po becie. Jest kilka bardzo dobrych, takich jak Taraq właśnie lub El Asilo, a z mniejszych Al Bagra Fortress. Wspomniane przez ciebie Farm 18? Ta mapa jest tylko dobra, bo ma niewykorzystany potencjał. Dlaczego np  projektanci nie pozwolili wejść na górę tego środkowego labiryntu? Można by było stamtąd wytruwać ołowiem kampiących wewnątrz pajaców z shotgunami :reggie: 

Mi w tej najnowszej odsłonie brakuje jedynie jakiejś małej rozpierdusznej mapy do beztroskiej wyrzynki takiej jak np Nuketown, Shipment lub w nieco mniejszym stopniu Dome czy Hijacked. Al Bagra jest najbliżej, ale to nie do końca to o co mi chodzi...

Elektrownia jesteś zajebista, tylko nie umiecie na niej grać. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie ma HC, ma być dodany przy premierze pierwszego sezonu, 16 listopada. 

 

Czy u was też pojawiają się czasem jakieś kwoty przy broniach? Albo opisy, napisy itp. w menu przenikają na siebie przez co są nieczytelne, ta gra jest tak niedopracowana, że ja pierdole xD 

 

Mam wrażenie, że premiera tej gry miała być 16 listopada, ale chuj wie dlaczego wypuścili ją ponad 2 tygodnie wcześniej, taka beta dla całego świata. Teraz będą ja przez 2 lata łatać i nigdy tak naprawdę nie połatają :reggie:

 

Ludzie którzy rozkładają CoDy na czynniki pierwsze już zgłaszają, że bronie mają randomowy dmg, raz jest taki, innym razem inny, jaja jakieś xD

W strzelance, która opiera się na bieganiu z gnatem i strzelaniu do ludzi, ta sama broń zabija w zależności jak wiatr zawieje xD

Edytowane przez Wooyek
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Wooyek napisał:

Czy u was też pojawiają się czasem jakieś kwoty przy broniach? Albo opisy, napisy itp. w menu przenikają na siebie przez co są nieczytelne, ta gra jest tak niedopracowana, że ja pierdole xD 

Tak, np opisy poszczególnych dodatków do broni często są zasłonięte przez coś i przez to słabo czytelne. Było tak w becie i byłem przekonany, że w pełnej wersji będzie to poprawione ale widocznie zbyt wiele się wymaga dzisiaj. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...