Skocz do zawartości

Chrono Cross


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

Gta jest tak skonstruowana, że za jednym podejściem nie da się zrekrutować wszystkich postaci właśnie przez te wybory (jest ich więcej). Co do braku tego pierwiastka, który przyciągał w innych jRPGach - do mnie koncept 

Spoiler

alternatywnych światów

jest na tyle ciekawy, że od razu mnie chwyciło za szmaty i nie puszczało do końca. Jednak trochę się zgadzam, bo na początku brak jest jakiegoś poczucia większej eskapady i stawki większej niż "trza nazbierać łusek na naszyjnik".

Odnośnik do komentarza

No właśnie ta gra kusiła tym brakiem grindu, a nawet go karała, gdy w pewnym momencie przeciwnicy zaczęli dostarczać po kilka punktów EXP zamiast kilkaset. To było wtedy dość ekstrawaganckie podejście. Acz są trudne bitwy w grze (w tym jedna najtrudniejsza jest nieobowiązkowa). Można też bawić się w łapanie summonów, to też trochę wyzwanie.

 

Bardziej jednak chodzi o poznawanie historii, bohaterów (i to jak ich zwerbować) i ostatecznie zrobienie good endingu (a nie jest takie to proste bez poradnika), a potem tradycyjnie dla serii poszukiwanie alternatywnych endingów w new game+ ;)

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, _Red_ napisał:

Aż łezka się zakręciła jak z Neo(plusem) na kolanach czytalem taktyki do pokonania Weaponów w FF7, a wtedy chyba nawet modemu jeszcze nie miałem.

Mój ziomek co mieszkał drzwi obok, grał z matka, on z padem w ręku, a ona obok mu czytała opis z playstation plus który ode mnie pozyczył :kekw:

  • Lubię! 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Ja tak miałem z PSX Fanem. Wtedy gazetki kupowałem głównie dla opisów, a Extreme był jeszcze trochę zbyt "niegrzeczny" dla 10-latka xD Więc czytałem PSX Fana, bo tam mogłem też od razu przeżywać granie w grę bez posiadania jej (bo u nas na zadupiu był tylko jeden sklep i to z piratami, więc byliśmy zdani na to, co miał pan Janusz).

 

CC też przeszedłem z opisem z tego pisemka. I Legend of Mana i wiele innych.

Odnośnik do komentarza

A to pamiętam, bo opis z Breath of Fire był wertowany milion razy. A i czytałem inne, np. Alone in the Dark 4. Piękne czasy.

 

Kurde, czekam czy wyjdzie jakiś patch do tego CC, bo chętnie bym kupił na switchu, no ale jak mam grać w 10 fps, to średnio mi się to widzi. SE nie zapowiedziało nic, nie? Pieprzone lenie.

Odnośnik do komentarza

Fajne czasy kiedy gry wychodziły po prostu ukończone i nie było w reckach informacji, ze gra super ale wymaga naprawiania patchami. Liczę, ze FF7Remake choc nie doskonały to conajmniej bdb zwiastuje powrót Japończyków do wysokiej formy. Przykładem niech będzie capcom, ktory idealnie połączył stare z nowym w RE2 remake. Square mógłby iść podobna droga, niech sobie wydają te kolejne beznadziejne finale jak FF XV, przywracając do życia stare serie i części w bardziej klasycznej formie.

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, izon napisał:

Fajne czasy kiedy gry wychodziły po prostu ukończone i nie było w reckach informacji, ze gra super ale wymaga naprawiania patchami.

Co jest c00rwa ironiczne w świetle tego, że remaster desperacko wymaga patcha i ludzie o tym trąbią na każdym kanale komunikacji z SE xD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Shen napisał:

W chrono cross nie ma expa, o czym ty piszesz

 

Mae culpa, skrót myślowy. Chodziło mi oczywiście o statsy.

 

1 godzinę temu, Shen napisał:

@SzwedPlayStation Plus miało najlepsze opisy do czytania, nawet jak sie gry nie posiadało. Formuła jak w opowiadaniu.

 

 

To prawda, nigdy nie sądziłem, że dane mi będzie znowu przechodzić Chrono Cross z papierowym opisem na kolanach :)

 

20220418-141119.jpg

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Bzduras napisał:

Co jest c00rwa ironiczne w świetle tego, że remaster desperacko wymaga patcha i ludzie o tym trąbią na każdym kanale komunikacji z SE xD

 

I tego że ta gra ogólnie działa i tak lepiej niż oryginał działał na PSX-ie, jeśli ją włączyć na Switchu handheld w i tak wyższej rozdziałce i bez dodatkowych efektów (zakładam też że loadingi są krótsze, bo nikt na to nie jęczy - nie wiem, gry jeszcze nie włączyłem, tylko kupiłem żeby Squaresoft miał za piratowanie z tamtych lat mdr). Czyli jak ktoś mówi że tęskni do tamtych czasów to nie wiem czego mu brak.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...