Skocz do zawartości

Chrono Cross


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

https://wccftech.com/review/chrono-cross-the-radical-dreamers-edition-iconic-yet-underserved/

 

Pros

  • Same iconic localization that'll make you wanna kiss the moons
  • Radical Dreamers -Le Trésor Interdit- officially available in English for the first time
  • Trophy List requires aiming for a true 100%
  • Cleaner presentation in terms of UI and font

Cons

  • Crippled frame rates and performance are more obvious than ever
  • Sharp character models contrast with blurry, smooth filtered backdrops
  • Newly remastered musical tracks are part of the launcher menu and not actually integrated within the game
  • Crucial timesaving tricks, ie: pausing the roulette wheel, patched out
  • FMV segments haven't been upscaled, leading to very obvious noise and static
  TWEET SHARE
Odnośnik do komentarza

To zaczyna robić się śmieszne że fani robią o wiele lepszą robotę niż wydawcy. Z tego co widziałem Chrono Cross też ma jakieś mody podbijające tła i wygląda to bardzo dobrze. A najgorsze jest to że taki średniacki Saga Frontier został potraktowany lepiej niż Legend of Mana, FFy czy teraz Chrono Cross...

Odnośnik do komentarza

Tak to jest z nimi niestety. Płacisz za romy z podbita rozdziałka i paroma innymi bajerami. Ja niestety dam się ogolić na te 69zł bo chce miec legalnego roma. Kiedyś płaciłem za "gołe" romy wrzucane na PSS, było to o połowe tansze ale nie oferowali nawet tej rozdziałki. Z drugiej strony dzięki temu mam legalne Wild Arms, Front Missions 3 oraz Suikodeny. Jak ktoś nie ma potrzeby posiadać legalnej kopii to DuckStation i jazda.

 

Głośne narzekanie akurat na tego wydawce nie specjalnie działa bo wszystko i tak schodzi pięknie.

Odnośnik do komentarza

 

W tej recenzji można rzucić okiem na zmiany, jakie poczyniło SE odnośnie grafiki (spoiler: szału nie ma). Jak komuś nie chce się oglądać to tl;dr: jeśli nie macie problemu z graniem na piracie i/lub zabawą w ściąganie i podmianę tekstur HD to możecie zostać na emulatorach. Trochę się powtórzę, ale w zasadzie jedynym selling pointem tej gry wydaje się być po prostu legalne posiadanie Chrono Cross na wybranej platformie. Dla mnie bomba, dla reszty - niekoniecznie, skoro to samo można było mieć już od dawna klikając dwa razy myszkiem w ikonkę.

 

A za to, że framerate nie został poprawiony to naprawdę należy się jakiś konkretny kop w dupsko SE. Serio? Gra z PSXa nie trzyma stałych 30 klatek? No żart przecież, chyba przy okazji tego portu można było zadać sobie to minimum trudu i coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza

Pewnie postękają coś w stylu, że kłopoty z frameratem wynikają z ułomności silnika gry i wyeliminowanie ich by się wiązało ze zbyt głęboką ingerencją w kod, dawaj stówę i elo.

 

Ale z tego wrzucał Bigby to rozumiem, że jakieś serowe metody (nie pamiętam o co chodziło z tą ruletką) to już się chciało przysiąść i załatać.

 

Tak jak Bzduras pisze: zapoluje na pudełko tylko z sentymentu i chęci posiadania tej gry na półce. A i pewnie ogra się w niedalekim czasie, bo i tak miałem wplanach od lat wrócić do tej gry.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Strife napisał:

Tylko ze ta wersja ma niby nie mieć oryginalnego soundtracku, więc kibel jakich mało 

Ma oryginalny soundtrack, tylko zremasterowany - odszumiony, z lepszym bitrate i tak dalej, ale sama kompozycja oryginałów jest nietknięta.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Schranz1985 napisał:

4:3

Trzy tryby - Normal (4:3), Full (rozciągnięcie po całości ekranu) albo Zoom (lekko przyzoomowane 4:3, żeby wypełnić puste przestrzenie po bokach).

 

10 minut temu, Schranz1985 napisał:

nie stabilne 30 fps?

Tu jak w oryginale, ale odgrażają się, że naprawią w łatce.

 

5 minut temu, izon napisał:

Jest gdzieś dostępne pudełeczko za wyjątkiem ultimy?

@Dave Czezky zadeklarował się, że będzie miał, ale nie wiadomo kiedy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...