Skocz do zawartości

Skull & Bones


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

On chyba użył takiej skali, biorąc pod uwagę ile czasu i pieniędzy pochłonął developing tego kupsztala :kekw:

Strasznie tam są oderwani od rzeczywistości, bo to wygląda jak jakaś mobilka i jedynie model f2p by mógł tu zadziałać.

Mam tylko obawy, że dzisiejsi "gracze", wychowani na Fortnite, GTA Online i Ultimate Team w FIFAch, napędzą sprzedaż tego syfu.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

I gdyby tylko mogli to by dokładnie tak zrobili, ale byli związani umową (i finansowaniem) z rządem Singapuru.

A co do tego, jak sobie kupsztal poradzi...
Mam obawy, że jednak całkiem nieźle, bo na fb widzę sporo postów o tym, że ludzie grają (i jeszcze kupili jakieś Deluxe Edition, żeby odpalić to kilka dni wcześniej), więc sporo Januszy (zagranicznych również) wsparło tę srakę od premiery.
No i oceny też niestety nie najgorsze - nie ma czerwonego, a z czasem pewnie dobije do 70/100.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Wredny napisał:

I gdyby tylko mogli to by dokładnie tak zrobili, ale byli związani umową (i finansowaniem) z rządem Singapuru.

A co do tego, jak sobie kupsztal poradzi...
Mam obawy, że jednak całkiem nieźle, bo na fb widzę sporo postów o tym, że ludzie grają (i jeszcze kupili jakieś Deluxe Edition, żeby odpalić to kilka dni wcześniej), więc sporo Januszy (zagranicznych również) wsparło tę srakę od premiery.
No i oceny też niestety nie najgorsze - nie ma czerwonego, a z czasem pewnie dobije do 70/100.

No gra ma ładną grafikę i ładną ogólnie walkę statkami, pod warunkiem, że nie grałeś w Asasyny, bo wtedy okazuje się, że tam niektore rzeczy były zrobione lepiej:/, pewnie wystarczy zatem na spłatę developmentu xD. 

 

Cały okres produkcji tej gry to chaos i dziwactwo, Ubi posiadacze najlepszej mechaniki walki statkami od lat nie potrafili przenieść  tego DOBRZE do gry o piratach, dla mnie zagadka :/. 

Odnośnik do komentarza

Jako, że mogłem sprawdzić wersję próbną na ps5 z ciekawości pobrałem grę no i mam mieszane uczucia. Ogólnie bardzo podobał mi się BF, ale tu czegoś brakuje. Niby fajnie budujemy nasz statek, uzbrojenie itd itp. Jednakże walka jeet dziwna, operowanie statkiem nieintuicyjne, no i ten abordaż to jakaś kpina. Nawet graficznie jest słabo. Pograłem 1,5h i nie wiem zobaczę może później gdyż odziwo wersja pozwala mi jeszcze około 7h sprawdzić. Ps czy można wyjść i pobiegać po wyspach, czy tylko ze statku robimy wszystko łącznie ze ścinaniem drzew. Nie mówię o tych wyspach gdzie jest wieczna impreza i nic tam nie idzie zrobić. 

Odnośnik do komentarza

W Skull and Bones są 22 szanty. Zaskakująco mało, jeśli porównamy ich liczbę z Black Flag (34) i Rogue (49), ale za to śpiewane są w sześciu różnych językach: angielskim, suahili, francuskim, malgaskim, indonezyjskim i malajskim.

 

Z szantami związany jest też fajny detal, bo można usłyszeć śpiewającą załogę na pokładzie łajby należącej do innego gracza, jeśli się do niej podpłynie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.02.2024 o 18:08, Wredny napisał:

I gdyby tylko mogli to by dokładnie tak zrobili, ale byli związani umową (i finansowaniem) z rządem Singapuru.

A co do tego, jak sobie kupsztal poradzi...
Mam obawy, że jednak całkiem nieźle, bo na fb widzę sporo postów o tym, że ludzie grają (i jeszcze kupili jakieś Deluxe Edition, żeby odpalić to kilka dni wcześniej), więc sporo Januszy (zagranicznych również) wsparło tę srakę od premiery.
No i oceny też niestety nie najgorsze - nie ma czerwonego, a z czasem pewnie dobije do 70/100.

I stało się, jakimś cudem zdaniem Ubi gra osiągnęła spory sukces o czym się właśnie pochwalili w mediach, oceny na poziomie 61/100 się utrzymały, ale gra ponad milion ludzi po średnio kilka godzin dziennie. 

 

Zobaczymy jak wypadnie rozwój i jak będzie wyglądała ta gra za kilka lat, niemniej jednak sądziłem, że od razu się samozaora, jak Suicide Squad, jednak jest inaczej. 

 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Pewnie głód pirackiej gierki online w jakiejś w miarę realistycznej stylistyce zrobił swoje, bo przeglądając sieć mam wrażenie, że co drugi zagrajmer chce być jak Jack Sparrow i na taki setting jest po prostu ssanie. Sea of Thieves zaspokaja ten głód w jednak trochę inny sposób, a i baśniowa stylistyka wielu osobom po prostu nie podchodzi więc rzucili się na twór ubi.

Odnośnik do komentarza

No i gry UBI mają jednak sporą rzeszę wyznawców zwłaszcza w młodym przedziale wiekowym.
Przeglądając duże facebookowe grupy, zarówno z zielonej jak i niebieskiej strony, po komentarzach widzę, że młodsze osoby są zachwycone tymi molochami na 200h, mapami zajebnymi znacznikami itp - dla nich to zajebista wartość gry, że jest "długa i rozbudowana", Valhalla to najlepszy Assassin, można grać miesiącami - znaczy, że gra warta wydanej kasy.
To pokolenie spaczone grami-usługami, dla których koncept kończenia gry jest czymś abstrakcyjnym - S&B do tego wszystkiego dorzuca jeszcze mobilkowy feeling, lootboxy i tym podobne rakowe sprawy, co dodatkowo sprawia, że w ich oczach jest atrakcyjnie.
Siedzimy tu w swojej banieczce, gdzie każdy to hardkorowy zagrajmer z ogromną wiedzą na temat szerokopojętej branżuni, ale rzeczywistość jest taka, że rynek kształtują ludzie bez większego o gierkach pojęcia, co właśnie na takich januszowych grupach fb można pięknie zaobserwować.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja bym jednak nie dawał tak łatwej wiary marketingowemu przekazowi, bo dosyć łatwo manipulować jest  chwaląc się rekordowym średnim czasem gry by przedstawiać grę jako sukces. Ale ta jedna tylko "rekordowa statyska", a w grę wcale nie zagrało dużo ludzi. Ostatnio wyciekła informacja że zagrało w nią do tej pory mniej niż milion osób wliczając to osoby które skorzystały z freee triala, co jak na grę przy tym budżecie, jak to sam Ubisoft określa AAAA jest wynikiem tragicznym. Ale jestem w stanie uwierzyć że ta niewielka liczba osób która gra, faktycznie gra dużo, stąd rekordowy czas spędzony w grze. 

 

Na Xboxowej karcie najczęściej ogrywanych gier w USA i UK znajduje w czwartej dziesiątce, m.in za prawie 6 letnim Sea of Thieves

https://www.microsoft.com/en-us/store/most-played/games/xbox

https://www.microsoft.com/en-gb/store/most-played/games/xbox

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...