Skocz do zawartości

Star Wars Jedi Survivor


20inchDT

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, messer88 napisał:

Zacząłem sobie w końcu, o ile sam początek średnio mi podszedł to jak się gra otworzyła na Koboh to jest bajka. Czuję że godzin tu się sporo nabije bo eksploracja super. XSX i performance jak narazie zero problemów po kilku godzinkach. 

Też gram i kurczę niby wszystko bardzo ok(kończe Koboh) ale jakoś nie wiem, za dobre ostatnio gierki były, bym był jakiś zachwycony, no nic gram dalej, powoli do przodu :). Na minus brzydka grafika na PS5 w trybie perf, ale powoli oczy się przywyczajają :D. 

Odnośnik do komentarza

Gra jest bardzo dobra, właśnie dostałem Blastera i otworzyły się przede mną nowe mechaniki. Bugów jako takich nie widzę w samej grze.

 

ALE muszę to powiedzieć: jakość obrazu na konsolach w 60 fps to jest dramat, tam chyba jest FSR ultra performance zarzucony, na premierę były spadki, ale chyba wyglądało lepiej i było mniej artefaktów. Kwadratowe cienie, flickering itp.

 

To naprawdę jest trochę za słaba jakość obrazu, gdzieś zapomnieli o sweet spot, już chyba wolałbym spadki, niż betonowe 60 w takiej jakości, czasami obraz dosłownie skacze. To, że gra jest "naprawiona" to za dużo powiedziane, gram dużo na konsolach w trybie 60 fps, ale tak słabego picture quality jeszcze nie widziałem, a przecież gra jest bardzo ładna, świetne animacje, HDR, widoczki super. Gram i tak na 60, bo to jednak mocny akcyjniak, jednakże wolałbym już takie 45-60 jak w Eldenie, niż to.  

 

To chyba pierwsza gra, gdzie 60 fps zostało osiągnięte na konsolach za "wszelką cenę". A tą ceną jest fatalna jakość obrazu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, PiotrekP napisał:

Ja próbowałem grać na trybie jakości, ale nie dość że brakuje mi tu klatek, to wizualnie jakoś różnicy nie widzę. Albo po prostu już przestałem na to zwracać uwagę. 

Po pewnym czasie można oczy przyzwyczaić (grałem niedawno w SP2, teraz Judgement razem z Jedi, gdzie na tym pierwszym obraz żyletka na PS5), ważne, że gra dowozi, ale aż tak duże obniżanie rodziałki jest jednak już sporym nadużyciem. 

 

Widać, był to jedyny ratunek i tak musi być, gra przeszła już "łatanie" wszak. 

 

22 godziny temu, Wredny napisał:

Merrin super babka. Ogólnie świetnie są tu napisane (i zagrane postacie) i wszyscy są jacyś, w przeciwieństwie do wielu innych gier, gdzie mamy plejadę nijakości.
Greez jest moim zdecydowanym faworytem.

Merrin wymiata, ogólnie postacie są świetnie napisane, nie jakie kukły ze schematu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Można być niewymagającym, ale tego się nie da nie zauważyć, jak wiele kompromisów tutaj zastosowano, żeby osiągnąć płynność.
Najlepsze jest to, że wtedy, gdy gra leciała z klatkami na łeb na szyję to te kompromisy też były, tylko że wtedy był jeszcze ten wymuszony raytracing, który teraz podobno wyłączyli.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Wredny napisał:

Można być niewymagającym, ale tego się nie da nie zauważyć, jak wiele kompromisów tutaj zastosowano, żeby osiągnąć płynność.
Najlepsze jest to, że wtedy, gdy gra leciała z klatkami na łeb na szyję to te kompromisy też były, tylko że wtedy był jeszcze ten wymuszony raytracing, który teraz podobno wyłączyli.

Tak, teraz go nie ma. 

W trybie 60 fps.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem story, spoko. Trochę taki z dupy ten twist no ale może być. Gra świetna dla fana SW, z tym że jakoś część pierwsza chyba mi bardziej siadła, miała więcej momentów - 

Spoiler

AT-AT, czy ptaszysko. Planety też fajniejsze. 

 

Gameplayowo tutaj lepiej, fajnie też że jest coś poza kosmetyką czyli perki. Zostało mi jeszcze kilka bounty i chyba zrobię, bo force tears na Grand master z 

Spoiler

2x żaba albo 2 x rancor to raczej odpuszczę xD 

 

Fabularnie skoro to ma być trylogia to ciekawi mnie czy w 3 

Spoiler

guwniara będzie grywalna, oczywiście nie z początku ale coś czuje że mogą Rudego pod koniec ubić i z niej zrobić bohaterkę. 

 

Najlepszy moment tutaj? 

Spoiler

Łysa i Vader. :obama: fajnie się nią grało. 

 

Od czego zależy odblokowanie ostatniej "grządki" na kwiatki? 

 

Aha, i obecnie na XSX można grać w perf spoko. Coś tam gdzieś spadnie delikatnie, ale bardziej boli popup jak się szybko gdzieś przemieszczamy. Przy walce zero problemów. 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, messer88 napisał:

Skończyłem story, spoko. Trochę taki z dupy ten twist no ale może być. Gra świetna dla fana SW, z tym że jakoś część pierwsza chyba mi bardziej siadła, miała więcej momentów - 

  Pokaż ukrytą zawartość

AT-AT, czy ptaszysko. Planety też fajniejsze. 

 

Gameplayowo tutaj lepiej, fajnie też że jest coś poza kosmetyką czyli perki. Zostało mi jeszcze kilka bounty i chyba zrobię, bo force tears na Grand master z 

  Pokaż ukrytą zawartość

2x żaba albo 2 x rancor to raczej odpuszczę xD 

 

Fabularnie skoro to ma być trylogia to ciekawi mnie czy w 3 

  Pokaż ukrytą zawartość

guwniara będzie grywalna, oczywiście nie z początku ale coś czuje że mogą Rudego pod koniec ubić i z niej zrobić bohaterkę. 

 

Najlepszy moment tutaj? 

  Pokaż ukrytą zawartość

Łysa i Vader. :obama: fajnie się nią grało. 

 

Od czego zależy odblokowanie ostatniej "grządki" na kwiatki? 

 

Aha, i obecnie na XSX można grać w perf spoko. Coś tam gdzieś spadnie delikatnie, ale bardziej boli popup jak się szybko gdzieś przemieszczamy. Przy walce zero problemów. 

 

Ile ci zajęło story? 

Odnośnik do komentarza
Teraz, messer88 napisał:

Story i dużo eksploracji, plus te wszystkie "poboczne". Koboh 97% 

  Pokaż ukrytą zawartość

Jedha

90+% reszta 100. 

 

Koncentrując się na samej fabule wydaje mi się że można w 20 kilka godzin to skończyć. 

Zrzut ekranu 2023-11-21 o 11.17.56.png

A to sporo odkrywałeś, ja jadę samo story, na razie 20h, ale chyba jeszcze sporo zostało do odkrycia. 

 

Podoba mi się, ale mam podobne odczucia, to kolejny bardzo dobry sequel, nie dziwię się jednak, że pominięto ją w nagrodach do goty itp. trochę brakuje większych zmian, ale dla fanów SW super. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Wredny napisał:

Myślę, że pominięto, bo miała ogromne problemy techniczne. Jako sama gra to naprawdę dobry tytuł, dużo lepszy niż jedynka pod każdym względem i takie też były opinie w wielu recenzjach, ale właśnie to techniczne niedojebanie było wymieniane jako główny powód obniżonych ocen.

2 nominacje dostała, dalej to więcej niż Starfield czy Hogwarts (1 i 0) więc nie tak, że całkiem pominięta. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...