Skocz do zawartości

Star Wars Jedi Survivor


20inchDT

Rekomendowane odpowiedzi

No na PC chyba ta optymalizacja nadal ni ejest najlepsza - co prawda gram na ustawieniach EPIC z RT, bez zadnego skalowania, ale do takiej gry ze srednio latajacym FPSem od 60 do 80 klatek wymagane jest minimum RTX 4080.

NIe powiem gra wyglada zacnie:

1.png (3440×1440) (lh.pl)

2.png (3440×1440) (lh.pl)

3.png (3440×1440) (lh.pl)

4.png (3440×1440) (lh.pl)

5.png (3440×1440) (lh.pl)

8.png (3440×1440) (lh.pl)

 

ale nadal nie jest to az taki poziom by wymagac tego typu sprzetu. 

Inne bolaczki chyba zostały już naprawione, bo nie mam zadnych problemów z rwaca animaacja, dzwiekiem - wszytsko jest tip top, ale najwazniejsze ze sama gra jest mega i wciaga od pierwszych minut. Od razu czuc wieksza otwartosc, z jeszcze fajniej zaprojektowana eksploracja, ciekawa historie - no dla fana jedynki pozycja obowiazkowa! 

 

Sam system walki jest mega dopracowany, od poczatku czuc ze chodzimy Jedi (walki nie twraja długo), do tego jest prosty w nauce i bardzo efektowny. 

Szkoda, ze gra technicznie jest takim pazdziezem, ze zeby pograc normalnie potrzeba kompa za 10k, albo mamy rozdzialke jak ze switcha na konsolach nowej generacji, no ktos tam ewidentnie nie ogarną kodu i optymalizacji, ale sama gra zapowiada się świetnie.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No nie da się, bo to siedzi w kodzie źródłowym i jedynie maszynki o dużo większej mocy dałyby odpowiedni jej zapas, żeby to wyprostować - ta gra już została pocięta i optymalizowana do obecnego stanu, żeby jakoś działać, a patchów nie ma się co spodziewać. To singlowy tytuł, który w EA #nikogo - nie trzeba łatać, bo kto miał kupić to kupił, a utrzymywać przy tym graczy się nie da, więc po co się trudzić :dunno:

Odnośnik do komentarza

Średniakiem mam na myśli działanie techniczne. Bo rozumiem, że początki bywają trudne, ale nic się w tej kwestii nie zmienia. Takie Days Gone też miało ciężki start, a gra jest sztos. A jak mam się męczyć to jest cała masa tytułów, która działa dobrze. Jakimś mega fanem SW nie jestem, ale dobre wymiatanie mieczem świetlnym nie może być złe :)

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Nie trzeba grać z rt na PC można wyłączyć natomiast sama implementacja to tez ciekawa sprawa bo  np na Jedha przy włączonym RT gra się sypie co 10-20 min. Z kolei na Koboh z RT działa bez problemu. Nie ma to innego rozwiązania niż

zabawa w on/off na danej planecie. 
Nie wiem ile @easye pograłes ale potem nie jest tak pięknie. Bugi się zdarzają dochodzi tez problem ze streamingiem tekstur (wystarczy szybko się obrócić silnik nie nadarza  z rysowaniem) No i pare razy postać się „zawiesiła” w powietrzu i musiałem grać od checkpointa. Są tez miejsca gdzie wydajność leci na mordę - co z tego ze są miejsca gdzie jest 100fps jak za chwile jest 50? Zablokowałem w cfg na 60 tak czy inaczej. 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Ciekawe co za zjeb wymyślił, że mimo problemów z performancem nigdy tego nie wyłączyły ani nie dali opcji wyłączenia, widać, jak EA dba o graczy xD.

Tego nie można racjonalnie wyjaśnić. Widząc jak RT wpływa na wydajność nawet na najmocniejszych pctach, odjebać taki meksyk. Gdyby wprowadzili możliwość wyłączenia tego na konsolach zapewne gra miałaby ~~60fps

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, mario10 napisał:

rozumiem, że początki bywają trudne, ale nic się w tej kwestii nie zmienia. Takie Days Gone też miało ciężki start, a gra jest sztos.


Days Gone nigdy nie miało takich problemów technicznych, bo gra od samego początku zachwycała grafiką.
To były trochę inne czasy, bo DG to 1080p i 30fps, które też dropiły w dziwnych sytuacjach.
Ale trzeba przyznać, że wtedy nie miałem akcji, w których myślałem, że nagle graficznie gra cofa mnie dwie generacje wstecz.

Żeby nie było, bo teraz sobie czyszczę mapy w SWJS... To nie jest tak, że ta gra jest najbrzydsza na świecie i nie ma w niej pięknych widoczków, którymi można się zachwycić - jak najbardziej są i ogólnie warto w nią zagrać mimo wszystko.

1895007f51492-screenshotUrl.thumb.png.548c15e04d4a91cb8179c4430104ca0f.png

Tylko trzeba się nastawić na nierówny performance i spadki rozdziałki do switchowych wartości :reggie:

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, mozi napisał:

Nie trzeba grać z rt na PC można wyłączyć natomiast sama implementacja to tez ciekawa sprawa bo  np na Jedha przy włączonym RT gra się sypie co 10-20 min. Z kolei na Koboh z RT działa bez problemu. Nie ma to innego rozwiązania niż

zabawa w on/off na danej planecie. 
Nie wiem ile @easye pograłes ale potem nie jest tak pięknie. Bugi się zdarzają dochodzi tez problem ze streamingiem tekstur (wystarczy szybko się obrócić silnik nie nadarza  z rysowaniem) No i pare razy postać się „zawiesiła” w powietrzu i musiałem grać od checkpointa. Są tez miejsca gdzie wydajność leci na mordę - co z tego ze są miejsca gdzie jest 100fps jak za chwile jest 50? Zablokowałem w cfg na 60 tak czy inaczej. 

i z zablokowanym jest lepiej? no widzialem ze fps czasami leci w sumie nie wiadomo z jakich przyczyn, ale jest to czesto chwilowe. Idealnie nie jest, ale juz grac mozna, doszedlem wlasnie do Jedha (wiec polowa plane za mna, ale tam malo pobiegalem, poki co gra mi sie nie wysypala, ale moze mam farta. Dzisiaj pobiegam to zobacze, no gra technicznie jest kupsztalem, na porzadnym PC da sie jeszcze przymknac na to oko, sama rozgrywka zas bardzo przyjemna.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, easye napisał:

i z zablokowanym jest lepiej? no widzialem ze fps czasami leci w sumie nie wiadomo z jakich przyczyn, ale jest to czesto chwilowe. Idealnie nie jest, ale juz grac mozna, doszedlem wlasnie do Jedha (wiec polowa plane za mna, ale tam malo pobiegalem, poki co gra mi sie nie wysypala, ale moze mam farta. Dzisiaj pobiegam to zobacze, no gra technicznie jest kupsztalem, na porzadnym PC da sie jeszcze przymknac na to oko, sama rozgrywka zas bardzo przyjemna.

Wydaje mi się ze tak. Co do jedha to na początku tez mi nie wywaliło dopiero po 2h gdzieś. Tak czy inaczej jeszcze nic nie widziałeś :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...