Skocz do zawartości

PSX Extreme - numer Zerowy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Magazynu nie kupuje od lat ale numer #0 zamówiony przed chwilą. Ostatnio mam melancholijny klimat przez tą zasraną pogodę więc z chęcią wrócę do przeszłości. :)

 

Numer #1 widziałem na giełdzie elektronicznej we Wrocławiu daaawno temu. Jak kupiło się u jednego sprzedawcy 10 dyskietek na Amige to gazetka gratis. Taka była promocja kiedyś Panie. :nosacz2: Niebawem ojciec ziomeczka kupił mu Playstation i z Francji przesłał i Tomb Raider po Francusku i trójkątne cycory Lary C. No i zaczęło się czytanie PSX-EXTREME.:lapka:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Też mi się to od razu rzuciło w oczy, że to nie są screeny z Szaraka. Nie musieli podłączać oryginalnego sprzętu do CRT i łapać obrazków za pomocą grabbera czy czegoś tam czego używali w tamtych czasach. Kiedyś o tym pisali w Szmatławcu, że to nie była taka prosta sprawa i po przechwyceniu trzeba było jeszcze takiego screena obrabiać w programach graficznych, żeby nadawał się do druku. Wystarczyło ustawić kilka rzeczy w emulatorze i obraz wyglądałby 1:1 tak jak wyciągnięty w latach 90tych. To jest kwestia 15 minut w ustawieniach emulatora czy to epsxe czy retroarch. Co do pomyłki z RE to niezła wiocha. 

 

Ps. Zobacz sobie jak wyglądają screeny w reedycji numeru pierwszego. Tam dopiero jest dramat :D 

Odnośnik do komentarza

W sumie jest sporo emulatorów, w których nie trzeba nic ustawiać, bo domyślnie prezentują najbardziej zbliżoną grafikę do oryginału. Zresztą screeny można zrobić też przez PS3 albo mając kartę przechwytującą. Rozumiem pójście na łatwiznę, gdy się robi gazetkę szkolną, ale chyba tutaj standardy są trochę wyższe xd Ale to chyba standard w IdeaAhead, bo w Pikselu - magazynie prowadzonym przez RETROMANIAKÓW - screeny z emulatorów są na porządku dziennym.

 

Btw, w recenzji Suikodena 1 jest screen z dwójki :kekw:

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że kto inny pisał teksty, a Romek (?) szukał screenów z neta (nawet nie z emu, bo by wiedział co odpala). Liczę jednak na kolejne retro wydania. Np. ten "numer zero" był o PSXie, to może teraz Saturn Extreme, czy N64 Extreme? Tylko zgredzi by musieli mieć paczkę z emu do ustawień zbliżonych do oryginału i sami robić screeny. Jak będzie trzeba to ówczesne reklamy mogę odpowiednio poprawić :lapka:

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem szybki risercz i faktycznie, screeny są z neta. Ten błędy w recenzji Suikodena, to prawdopodobnie miniaturka z gameplaya dwójki https://www.youtube.com/watch?v=5I7zeD3lUxM która wyświetla się jako jedna z pierwszych po wpisaniu 'suikoden' w google grafice. Za(pipi)ista robota Romek xd Mam nadzieję, że przynajmniej robiłeś to za darmo.

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, grzybiarz napisał:

to może teraz Saturn Extreme, czy N64 Extreme?

Jak gadałem na Extreme Party to kolejne specjalne numery Extreme'a były przynajmniej obgadywane, a patrząc na zainteresowanie Pegasus Extreme następne specjalne edycje (być może też 'rocznikowe') to kwestia czasu. Screeny z emu to żaden problem bo wystarczy odpalić w software mode bez ulepszaczy i mamy obraz praktycznie taki jak na oryginalnym sprzęcie.

 @Konsolite chyba gdzieś kiedyś wspominał że powysyłał prawilne screeny i nie wie czemu zostały użyte screeny z netu zamiast tych dostarczonych (może trafiły do spamu u Romana xd

Jeszcze w kwestii Saturn/N64/DC Extreme dobrze by było jak by miały troche więcej stron (148 było by idealnie).

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, rzapka napisał:

Zrobiłem szybki risercz i faktycznie, screeny są z neta. Ten błędy w recenzji Suikodena, to prawdopodobnie miniaturka z gameplaya dwójki https://www.youtube.com/watch?v=5I7zeD3lUxM która wyświetla się jako jedna z pierwszych po wpisaniu 'suikoden' w google grafice. Za(pipi)ista robota Romek xd Mam nadzieję, że przynajmniej robiłeś to za darmo.

...

 

Jak tak czytam to przykro się robi, mam nadzieję, że Ściera tego nie widzi bo on by nie pozwolił na taką fuszerkę, o tym jestem przekonany na 100%. To był perfekcjonista w każdym calu, który łapał depresję jak czytelnik skrytykował jakiś tekst. 

 

A tak serio, to ciekawi mnie czy w tej redakcji są jeszcze jacyś gracze, którzy w te opisywane gry grali za czasów Szaraka czy tylko oglądali obrazki w necie tudzież filmik z gameplayu na youtube. Ale w sumie jak Majk pisał recki o grach, których nawet nie przeszedł (vide jego psn, który ukrył jak szambo się wylało) to i można wrzucać screeny z netu, co za różnica, z której części gry. Tytuł się zgadza? Zgadza. Jedynka czy dwójka, mniejsza rzecz. Gimbaza i tak tego nie wychwyci, a dinozaurów jest garstka.

Odnośnik do komentarza

Ze screenowych ciekawostek dodam jeszcze, że ten z Persony Revelations jest zaje bany z reddita: https://www.reddit.com/r/PERSoNA/comments/dn9evi/im_playing_revelations_persona_for_the_first_time/

To jest w ogóle fascynujący przypadek. Ktoś kto wrzucał tego screena do pisma myślał pewnie, że wrzuca śmieszny dialog ("oh, Tiddies!"), ale nie zorientował się że "Tiddies" to imię głównego bohatera nadane przez tego redditowego gracza dla beki. Ale co lepsze, ten screen to nawet nie screen, tylko zdjęcie ekranu - więc w magazynie dla retromaniaków za 29.90 polskich złotych możemy zobaczyć zaje baną fotkę ekranu z gierką wykonaną jakiegoś losowego typa z reddita.

 

Ciekawe ile jeszcze takich easter eggów kryje pisemko. Mam L4, więc z nudów jeszcze poszukam xd

 


 

 

 

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...