Skocz do zawartości

As Dusk Falls


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co czytam wiele recenzji najbardziej chwali trzymającą w napięciu fabułę. 

No przyznam szczerze że nie spodziewałem się bo materiały przed premierą były średnio zachęcające i nawet tematu nie chciało mi się zakładać. A tu proszę, zaskoczyłem się 

 

 

Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę z żoną na dwa baty:) i jak narazie naprawdę bardzo spooooko samograj, coś troszkę innego na tym poletku, a co najważniejsze historia wydaje się dobra. 

Co do sterowania to faktycznie, kursor pod touche. Na dedykowanej appce do sterowania, na tel gra się znacznie wygodniej. 
 

 

1078E95A-F0CA-47CC-A8E3-552DF7DF9EDC.png

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, balon napisał:

Pograłem trochę z żoną na dwa baty:) i jak narazie naprawdę bardzo spooooko samograj, coś troszkę innego na tym poletku, a co najważniejsze historia wydaje się dobra. 

Co do sterowania to faktycznie, kursor pod touche. Na dedykowanej appce do sterowania, na tel gra się znacznie wygodniej. 
 

 

1078E95A-F0CA-47CC-A8E3-552DF7DF9EDC.png

na jakiej zasadzie gra się w to w dwie osoby?

Odnośnik do komentarza

 

14 minut temu, easye napisał:

Trzeba smyrac telefon na przemian.

Właśnie, że nie na przemian.

 

19 minut temu, szurubur napisał:

na jakiej zasadzie gra się w to w dwie osoby?

Wybieracie w tym samym momencie dane opcje, odp jest to trochę jakby taka rywalizacja + „rzut” kostką, jak są np różne wybory i co gra ma wybrać, aby popchnąć fabułę do przodu. 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem 1 Chapter.Mi również bardzo się podoba, a historia wciąga.Tylko trzeba to traktować po prostu jako film, bo gameplayu praktycznie brak.Takie Life is Strange miało go w sobie o wiele więcej, chociaż i tak jak na lekarstwo.Zobaczymy co dalej.

 

Zwróciłbym jeszcze uwagę na fantastastyczną oprawę dźwiękową - nazwałbym to połączeniem Life is Strange i RdRa.

 

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, balon napisał:

Wybieracie w tym samym momencie dane opcje, odp jest to trochę jakby taka rywalizacja + „rzut” kostką, jak są np różne wybory i co gra ma wybrać, aby popchnąć fabułę do przodu. 

 

Granie tak w 2 osoby nie ma sensu, ale widzę, że jest co-op nawet do 8 osób, więc robi się ciekawiej. Przypomina mi się Ukryty Plan z PS4, ale As Dusk Falls może być nawet lepsze.

Odnośnik do komentarza

Po zobaczeniu zapowiedzi byłem sceptyczny, głównie przez styl graficzny, ale z drugiej strony lubię tego typu gry no i twórcą jest pani pracująca przy Heavy Rain więc się skusiłem. Wczoraj zasiedliśmy z żoną i wsiąknęliśmy na kilka godzin. Co najważniejsze - historia i dialogi dają tutaj radę, do grafiki też można się po czasie przyzwyczaić bo jakość artów stoi na naprawdę wysokim poziomie, to samo z udźwiękowieniem. W dwójkę gra się fajnie, każdy z graczy musi wybrać swoją ścieżkę dialogu, jeśli jest impas to gra losuje, którą odpowiedź wybrać. Możemy też użyć decydującą odpowiedź (mamy 3 na chapter) by pójść wybraną przez nas ścieżką. Niestety w momentach kluczowych dla fabuły gracze muszą być zdecydowani na ten sam wybór inaczej gra nie pójdzie do przodu. Na minus też sekwencje QTE, które są bardzo proste.

Odnośnik do komentarza

Po co takie gówno jak Dale żyje? Aż muszę rozchodzić, wyśmienicie jest ta gra napisana. Wręcz stworzona pod sprzęt przenośny (gram na XCloud).

 

Właśnie skończyłem pierwszy chapter i ilość twistów w jego trakcie przyprawia o zawrót głowy. :obama:

Odnośnik do komentarza

Ja skończyłem trzeci rozdział, więc połowa za mną i jestem w szoku, jak dobrze napisana jest ta gra. Nie lubię interaktywnych filmów i kręciłem bekę z pokazu slajdów, ale to jak korzystając z tak ubogich środków przekazu, gra potrafi przedstawić bohaterów, którzy są bardziej ludzcy niż w większości gier AAA i opowiedzieć w ciekawy i angażujacy sposób historię rozgrywającą się w większości w zwykłym motelu, gdzieś na uboczu w zapomnianym miasteczku zasługuje na szacunek. Ot zwykła historia o zwykłych ludziach, bez sztucznego podziału na dobrych i złych. 

Jeśli gra utrzyma ten poziom do końca, to będzie :obama:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Został mi już ostatni rozdział, ale podtrzymuje to co napisałem. Świetnie się bawię i jestem bardzo ciekaw jak to się zakończy. Jak na razie chyba dobrze mi idzie trzymanie wszystkich przy życiu, chociaż przy podejmowaniu niektórych decyzji nie byłem tego taki pewien. :ragus:

Podoba mi się też to, że gra nie raz sprawdza naszą czujność i umiejętność zapamiętywania szczegółów, które z pozoru wydają się zupełnie nieistotne. 

Odnośnik do komentarza

No i skończone, druga połowa jest spokojniejsza, nie ma już tak dramatycznych wydarzeń jak na początku. Niektóre wybory do których zmusza nas gra są absurdalne i pewne rzeczy rzeczy i tak muszą się chyba wydarzyć niezależnie od tego jak bardzo byśmy ich unikali. Kuleje też tłumaczenie, widać że tłumacz przekładał suchy tekst  i nie widział tego co dzieje się na ekranie. Ale generalnie gra mi się podobała, fajne cinematic sliding experience. 

Widać że to zdolne studio i mam nadzieje że będą się rozwijać z następnymi grami. To co najtrudniejsze czyli trzymający w napięciu scenariusz i żywe postaci z autentycznymi motywacjami wyszło im bardzo dobrze, opakować to teraz większym budżetem i mogą wyjść z tego naprawdę ciekawe filmowe produkcje, 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.