Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Gothic Remake

Featured Replies

Opublikowano

Odpaliłem dzisiaj z ciekawości na padzie i jak ktoś używa broni dystansowych to poziom hard ma xd wiadomo menusy też lipa ale źle nie jest raczej standardowy problem z rozbudowanym ekwipunkiem. No ale myszkiem bardzo łatwo wali się head shoty a gra to premiuje dodatkowymi obrażeniami. W oryginalne tego nie było. Łuk w remake to dla mnie OP broń. Ten ork w kopalni nawet nie zdążył do mnie dobiec, dwie strzały w głowe go położyły. Kompletnie nie potrzebuję jak na razie leczenia czy butelek na manę i kasy mam 2 drugim rozdziale już 3000 bryłek a pancerz na maksa i nauczone zamki, łowiectwo, akrobatyka, nurkowanie.

Biorę się za główny wątek bo już prawie 30h a dalej w drugim rozdziale jestem.

  • Odpowiedzi 454
  • Wyświetleń 37,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najpopularniejszy posty

  • Widzieliście te recenzje na steam?

  • Nie grałem nigdy w oryginał, bo w tych czasach zero kompa, tylko plejak, ale jaka ta gra jest zajebista. Po ograniu w ostatnich latach gier typu DA Veliguard czy Avowed to jest takie odkupienie. Srogo

  • GSPdibbler
    GSPdibbler

    A ja bawię się świetnie, nie ma tu infantylności finala, jest brutalna rzeczywistość kolonii karnej. Nie ma choojowych losowych walk, i wymaga ona cierpliwości i szkolenia, a nie wciskania jednego prz

Opublikowano

Kurde w kopalni w ch4 znalezienie tego Tarika czy jak mu tam, no ja pierdziele xD. 2h biegałem. Dobra gra, ostatni raz tak się zgubiłem w Morrowindzie w roku 1865.

15 minut temu, Ukukuki napisał(a):

Odpaliłem dzisiaj z ciekawości na padzie i jak ktoś używa broni dystansowych to poziom hard ma xd wiadomo menusy też lipa ale źle nie jest raczej standardowy problem z rozbudowanym ekwipunkiem. No ale myszkiem bardzo łatwo wali się head shoty a gra to premiuje dodatkowymi obrażeniami. W oryginalne tego nie było. Łuk w remake to dla mnie OP broń. Ten ork w kopalni nawet nie zdążył do mnie dobiec, dwie strzały w głowe go położyły. Kompletnie nie potrzebuję jak na razie leczenia czy butelek na manę i kasy mam 2 drugim rozdziale już 3000 bryłek a pancerz na maksa i nauczone zamki, łowiectwo, akrobatyka, nurkowanie.

Biorę się za główny wątek bo już prawie 30h a dalej w drugim rozdziale jestem.

Gra może być łatwa jak ktoś tak robi ch2, pierwszy skill check to ta matka Pełzaczów, imo gra bardzo mocno nagradza na level postaci i statystyki, nie wiem jak dokładnie, ale te Cieniostwory Wielkie potrafią dać w kość bez powiedzmy statów na poziomie 80+ lub dużej ilości magii.

Opublikowano

Wczoraj skończyłem grę i chciałem coś więcej napisać ale dopadła mnie jakaś taka pustka po ukończeinu. Z drugiej strony pod koniec już mniej mi się chciało grać, bo gra nie miała już zbyt wiele do zaoferowania ale nakręicłem się na drugą część i nie mogę się doczekać aż ją wydadzą. Gdzieś widziałem, że może nawet im się uda do 2030 r. ale to spekulacje. Do oryginału nie mam chęci i siły wracać za bardzo zważywszy na nadchodzący remake AC Black Flag czy inny backlog.

Wracając jeszcze do umiejętności oprawiania zwierzyny to w tym Gothicu chyba najlepszą odpowiedzią będzie: "to zależy". Faktyczne nie jest to takie dochodowe jak w oryginalnej części i tak szybko się nie zwróci jednak ja jestem zadowolony z efektów - nie przeliczałem tego jednak z aptekarską dokładnością, a moje zadowolenie może być związane z tym, że z ubitego zwierza nic się nie zmarnowało, a potem zamieniałem to za inne fanty ;) Warto też szybko zainwestować w te umiejętności czy przeczytać książkę jak np. ta o krwiopijcach - jest do kupienia u handlarzy, a pozawala więcej wyciągnąć z martwego truchła tego przerośniętego komara. Im później pozyskamy umiejętności tym mniej opłacalne może to być. W drugiej części te zdolności przydawały się też z tego co pamiętam do wytwarzania lepszych pancerzy ale tutaj, to tylko do kilku zadań pobocznych (w praktyce można kupić i zanieść do NPC), a jak należało pozyskać płytki pełzacza do pancerza, to wcześniej zostaliśmy nauczeni za darmo (nie pamiętam już czy w oryginale też tak było). Poza początkowymi etapami gry nie narzekałem na słabą broń więc nie wydawałem na to pieniędzy poza pancerzami. Korzystałem głównie ze zdobycznych fantów.

15 godzin temu, Dragon13 napisał(a):

Ja dzisiaj natrafiłem na śmiesznego Buga. Otóż Stone, trafił do więzienia w 4 rozdziale. Uwolniłem go i odprowadziłem do obozu bractwa w nagrodę ulepszył mi pancerz na ten z pyskiem cieniostwora. Jakież było dzisiaj moje zdziwienie kiedy szedłem do niego w razem z magiczna zbroja w celu ulepszenia a ten jak się okazało w 6 rozdziale wrócił do celi i nie da się tam z nim gadać.

Też trafiłem na kilka podobnych momentów. Np. przy końcu gry Stone mówi mi żebym dorobił mu klucz u kowala na bagnie i z nim pogadał aby go przyjął do roboty. Ewentualnie klucz ma Gomez. Nie byłem na bagnach tylko od razu poszedłem wyjaśnić Gomeza. Później na bagnach spotykam Stonea, który mi dziękuję. Idę do drugiego kowala i tam mam opcje związane z tym dorabianiem klucza i pytaniem go czy przyjmie Stonea do roboty. Pomimo tego, że gość stoi obok niego :D W innym miejscu mogłem zagadać do jednego z ważnych Magów Ognia przed ich zniknięciem i pojawiły się opcje dialogowe związane z jakimś innym zadaniem, którego nawet nie ruszałem. Nie wiem czy coś przegapiłem czy co, bo nie dostalem od nich teleportu i musiałem biegać do ich obozu. Natomiast pod koniec gry jak odwiedzięłm ich świątynie, to jeden z tam obecnych strażników odpalł taką kwestię jakbym skorzystał właśnie z teleportacji do nich.

Opublikowano
2 godziny temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Gra może być łatwa jak ktoś tak robi ch2, pierwszy skill check to ta matka Pełzaczów, imo gra bardzo mocno nagradza na level postaci i statystyki, nie wiem jak dokładnie, ale te Cieniostwory Wielkie potrafią dać w kość bez powiedzmy statów na poziomie 80+ lub dużej ilości magii.

No gra ma klasyczny blok, że nie przebijasz pancerza jak nie masz odpowiednich statów i broni.

Opublikowano
Godzinę temu, Ukukuki napisał(a):

No gra ma klasyczny blok, że nie przebijasz pancerza jak nie masz odpowiednich statów i broni.

Tak, wtedy się zadaje 1 dmg.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.