Jump to content

Gothic Remake


Wredny

Recommended Posts

Nie wiem, czy ktokolwiek się tego spodziewał, ale oto jest - trailer remake'u Gothica:
 


Animacja CGI, nienajwyższych zresztą lotów i w sumie nie ukazująca nic interesującego.
Nigdy nie grałem w oryginał, więc nie miałem żadnych ciareczek nostalgii, ale ELEXa lubię, więc i to na pewno będę chciał sprawdzić.

Podobno produkcja jest jeszcze daleko w lesie, więc premiera pewnie najprędzej w 2024.

 

Link to comment
7 godzin temu, Pupcio napisał:

Oni tego nie zapowiedzieli milion lat temu? Chyba nawet jakieś demko było

Było ale bardziej w formie koncepcji, żeby zebrać feedback i tbh straszny paździerz. Pochodnie świeciły jak dzidy laserowe a bohater gadał do siebie jakieś farmazony i stękał jak w filmach dla dorosłych. Oprawa nie przypominała w ogóle Gothic, a jakiś mod do Skyrim. O klimacie nie wspomnę. System walki przekombinowany.

  • Upvote 1
Link to comment

czuć klimat pierwszego Gothiczka na tym trailerze więc jest dobrze. 

 

Nie wiem, jak dla was ale mimo iż ukazało się kilka odsłon z tej serii, to dla mnie tylko ta pierwsza część jest naprawdę kultowa. Po prostu klimat karnej kolonii górniczej, do której wrzucano największych złoli i która funkcjonowała jak grupy mafijne jest niedopodrobienia i kolejne części czy to Gothic 2 czy 3, po prostu już nie miały tego niepowtarzalnego, ponurego klimatu beznadziei

Link to comment
2 godziny temu, ASX napisał:

Nie wiem, jak dla was ale mimo iż ukazało się kilka odsłon z tej serii, to dla mnie tylko ta pierwsza część jest naprawdę kultowa. Po prostu klimat karnej kolonii górniczej, do której wrzucano największych złoli i która funkcjonowała jak grupy mafijne jest niedopodrobienia i kolejne części czy to Gothic 2 czy 3, po prostu już nie miały tego niepowtarzalnego, ponurego klimatu beznadziei

Poniekąd zgadzam się ale gameplayowo dwójka to sequel idealny. Wszystko co możliwe poprawia, włącznie ze sterowaniem a do tego jest znacznie większa. Noc Kruka też był sztosem.

W ogóle beka, że przyszło nam czekać na spolszczenie dłużej niż trwała sama produkcja dodatku.

Link to comment

Mimo że kocham Gothica, mam zerowe oczekiwania co do tego Remake. Pierwotna jego wersja beta to bylo goovno obejsrane. Nie bierze w tym projekcie udziału nikt z Piranii, a THQ nie robi gierek najwyższej klasy.

 

"Trailer" pokazuje to co wszyscy fani Gothica mają tak na prawdę w doopie - czyli graficzkę, zamiast tego czym oryginał stoi, czyli gameplayu, postaci, klimatu i historii.

Link to comment
16 godzin temu, Wredny napisał:

Nigdy nie grałem w oryginał, więc nie miałem żadnych ciareczek nostalgii, ale ELEXa lubię, więc i to na pewno będę chciał sprawdzić.

 

Sentymentalny wariacie, ja nie wiem czemu myślałem że na gothicu zęby zjadłeś. 

Ale też wypatruję i na pewno zapoznam się z najnowszą wersją.

Link to comment
W dniu 13.08.2022 o 11:30, smoo napisał:

Trailer" pokazuje to co wszyscy fani Gothica mają tak na prawdę w doopie - czyli graficzkę, zamiast [...] klimatu.

Klimat kopalni został oddany bardzo dobrze, jest "ciężki". Oryginał jest tylko jeden i nie ma sensu się do niego odwoływać na każdym kroku, bo to ma być REMAKE. Faktycznie niewiele pokazali, ale klimat - może nie stricte gry, ale miejscówki - jest taki jak być powinien.

 

Po drugim Eleksie nawet się cieszę, że wziął się za to ktoś inny. Może wyjść padaka, ale PB też nie gwarantuje już hitu dla fanów pierwowzoru, więc dajmy im szansę.

 

PS. Ta "zalana" kopalnia w jedynce xd

 

W dniu 13.08.2022 o 11:28, XM. napisał:

Wolałbym remaster 1+2/nk i wyjebane, to zapowiada się tragicznie.

Ja bym wolał remaster z poprawkami gameplayowymi (system walki :wujaszek:) dla części trzeciej i bez tego stuttera psującego immersję, bo w 1 i 2 ta kanciasta grafika też dokładała cegiełkę do oryginalnego klimatu, a nowsza mogłaby ten klimat popsuć. Trójka była inna, bardziej "epicka", "patetyczna" i niegodna swoich poprzedników, ale jako byt grający we własnej lidze była z perspektywy czasu całkiem przyjemna i miała swoje zalety. Lepiej poprawić coś co nie wyszło, niż wydawać drugi raz to samo.

Edited by krzysiek923
Link to comment

Średnio to wygląda i developer z Hiszpanii który nie zrobił ani jednej gry też nie napawa optymizmem. I pewnie będzie też problem który jest w praktycznie co drugiej grze 3d z mniejszym budżetem czyli grafika będzie w miarę ok ale animacje postaci już nie bardzo. W starych Gothicach to działało bo animacje były tak samo kanciaste jak modele postaci. Coś mi się zdaję że wyjdzie 5/10 który po paru miesiącach i community patchach/modach dobije do 8/10.

Link to comment
3 godziny temu, Dr.Czekolada napisał:

W życiu bym nie chciał grać w takie coś, jak tamto demo. Już nawet nie mówię jako fan pierwowzoru. Prędzej już bym wolał jakiegoś Greedfalla sobie odpalić albo Elexa.

Ja pamiętam, że jak na demo, które podobno było tylko jakąś tam wizją gry sklejaną naprędce to nie było źle.

Link to comment

Obejrzałem materiał i szczerze mówiąc to nie kupuję tego. Może przemawia przeze mnie nostalgia, ale nie widzę Gothica w nowej grafice, animacjach itd. Są pewne gry, w które się gra niezależnie od tego, ile lat upłynęło od premiery i jak bardzo się zestarzały. Taką grą jest właśnie Gothic. Do tego będzie problem z odtworzeniem dubbingu, bo część aktorów już nie żyje. 

Link to comment

No wszechobecna kanciastość grafiki i to przerysowanie np. modeli postaci robiły swój klimat w oryginale chcąc nie chcąc, chociaż raczej nie było to założenie twórców, a ówczesne ograniczenia. Ja nie oczekuję wiernej kopii klimatu oryginału, bo tego nie da się zrobić i nie ma sensu na siłę próbować go odtwarzać. Liczę na fajnego rpg-a w otoczce znanej historii, w jej nowej interpretacji. Zmierzch Bogów i Arcania wyszły jak wyszły i słysząc Gothic nawet nie myślę o tych dwóch tworach, chociaż Arcanię ukończyłem i nie było tragedii jakiej się spodziewałem jeśli chodzi o przyjemność z gry, bo Gothika nawet tam nie szukałem.

 

Całe szczęście nawet dziś mogę grać w dwie pierwsze części i wciąż patrzę na nie tak samo, nie zestarzały się w moich oczach, bo one nigdy grafiką nie stały, a archaiczność dla typowego fana tych gier to coś normalnego.

  • Upvote 1
Link to comment
  • 11 months later...

Remaster pierwszej klasycznej części wychodzi na Switcha:
 


Będzie pudło https://eu.store.thqnordic.com/en/235/gothic-1-classic-nintendo-switch

NSW_PEGI.jpg

 i podobno wszystkie aktualnie dostępne lokalizacje językowe (to info od Community Managera na discord):
image.png.1a8a168b188bb6b3bb776f1fe4f7854a.png

EDIT:
W opisie wersji pudełkowej jest info o lokalizacjach:
 

Cytat

 Full Languages: German, English, Russian, Polish
 Languages (Text Only): German, English, Italien, French, Spanish, Russian, Polish, Chinese Simp. , Japanese, Korean

 

Edited by jar3czek
  • Upvote 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...