Skocz do zawartości

Wredny

Rekomendowane odpowiedzi

1910499011_grafikazneta.jpg.97903f619b2e500f51f2803e1dbba073.jpg

Dziś miała miejsce premiera tego intrygującego tytułu, ale osoby zainteresowane boją się założyć temat, więc ja to czynię (bo Boomcia najwyraźniej ten tytuł nie grzeje - inaczej już dawno mielibyśmy odpowiednie miejsce do pisania:D).
Recenzje zbiera raczej marne, wersja PS5 ma aktualnie 63 na metacritic, więc typowy średniak, ale gorsze gry mają tu swoje tematy, więc niech będzie miejsce do dyskusji dla tych trzech osób na krzyż, które grę kupiły i/lub są głodni z niej wrażeń (ja, @Szermac i @Elitesse). 

Poniżej dwa trailerki, żebyście wiedzieli, z jakim drewnem mamy do czynienia (akcja dzieje się w lesie:leo:):

 

 


 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pograłem około godziny i jestem zaskoczony i zaintrygowany. Ciężko po tej godzinie powiedzieć coś więcej, na pewno wygląda świetnie, oprócz mimiki postaci. Fajna muza, klimat i mechaniki przedstawione w prologu zapowiadają się równie interesująco. 
Ogólnie niezła mieszanka różnych gier jest tu upchana jeśli chodzi o przeróżne inspiracje i gameplayowo też. Taki Lovecraft na kwasie trochę xd

 

 

Fgp2ID5WYAQH7AC.jpg

Edytowane przez Szermac
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Elitesse napisał:

Tytuł też mnie intryguje ale boję się zakupić w ciemno, a na forum nie ma dedykowanego tematu, co teoretycznie dobrze nie wróży grze.


Proszę bardzo - masz temat, co nie oznacza, że to dobrze wróży - masa crapów na forum ma swoje tematy :kekw:
Ale gierka wygląda intrygująco i bardzo chętnie sam sobie wyrobię na jej temat opinię :notbad:

Odnośnik do komentarza

 No i super, że jest miejsce i czas na to gdzie można pogadać o tej grze :D ;) Osobiście nie mam żadnych wygórowanych oczekiwań co do tej gry ale jej konwencja i pomysł jest ciekawy. Już w nie takie drewno się grało jak był tam klimat. Przypomnę choćby niesławne The Sinking City ;) Pomysł był tam dobry, klimat ciekawy, a gra kiepsko wypadała "tylko" jeżeli chodzi o wykonanie.

Te pierwsze recenzje to też tak nie jednoznacznie się zapowiadały. Oceny 7,8 albo od 50-60%. Nie będzie to pewnie gra dla każdego ale w takiej cenie żal nie sprawdzić tytułu. Plusik też dla wydawcy, że sprzedaje to za połowę ceny wychodzących dziś nowości. Gdyby pchał to za 300 zł, to ciężej byłoby odżałować taki piniądz za kilka godzin zabawy. A zdarzały się przecież już takie historie jak np. The Order 1886 wydany za pełną cenę na start PS4. Choć tam to oczywiście jeszcze inna historia, bo to był bardziej pokaz możliwości konsoli ale mimo wszystko było drogo.

 

Godzinę temu, Szermac napisał:

Pograłem około godziny i jestem zaskoczony i zaintrygowany. Ciężko po tej godzinie powiedzieć coś więcej, na pewno wygląda świetnie, oprócz mimiki postaci. Fajna muza, klimat i mechaniki przedstawione w prologu zapowiadają się równie interesująco. 
Ogólnie niezła mieszanka różnych gier jest tu upchana jeśli chodzi o przeróżne inspiracje i gameplayowo też. Taki Lovecraft na kwasie trochę xd

 

Już mi się podoba :D Tak mi to wyglądało jak spotkanie korpoludka szukającego sensu życia na jakimś tripie na ajałasce, grzybach czy innym kwasie gdzie zabawa wymyka się spod kontroli ;)

Tytuł też mnie intryguje ale boję się zakupić w ciemno, a na forum nie ma nie było dedykowanego tematu, co teoretycznie dobrze nie wróży grze. Cena spoko jak na dzisiejsze standardy ale obawiałem się, że ze względu na jakość gry. Chyba jutro się skuszę albo na poniedziałek sobie sprawię, bo weekend mam już zapchany... :sapek:

 

Odnośnik do komentarza

Bierz używkę, ja gdzieś doszedłem do połowy, ale odrywałem się żeby dokończyć RE8, od dzisiejszej nocy wjeżdża GoW, także Chanta pewnie nie dokończe szybko. I po tej połowie, początkowe łał zniknęło, bo się pojawiło trochę bolączek i wylazło drewno. Ale takie fajne drewno, bo pomysł na rozgrywkę jest na tyle klimatyczny i wprowadza trochę świeżości, że no takie przyjemne 6+/10.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziś kupiłem swój egzemplarz i zacząłem w to grać. Faktycznie straszne drewno, grafika na poziomie past-genów. Nie rozumiem dlaczego ta gra nie wyszła na już powoli przemijającą generację. Brakuje do poziomu takiego cyberpunka czy dying light 2. Swoją drogą, to jak kupiłem premierowo dl2, to chwilę po premierze Rosja zaatakowała Ukrainę i oderwało mnie to kompletnie od gry, a teraz jak kupiłem the chant rakiety spadają w Polsce... Przypadek?!

 

Duży plus za to, że gra jest w pełni spolonizowana. No jednak się da jak się chce, a nie zasłania że będzie słaba sprzedaż albo że nasz rynek jest za mały. Gra jest krótka więc sprawdzę pewnie jeszcze jak wypadają angielskie dialogi zanim ją sprzedam. Albo wcale jej nie sprzedam i będę trzymał za to, że wydawca/producent się postarał i wydał w pełni spolszczoną wersję gry. Twórcy trochę spaprali temat jeżeli chodzi o fabułę i za szybko odkryli wszystkie karty. Można było to zrobić lepiej, bo pomysł jest fajny. Wyprawa na wyspę na tripa aby otworzyć swoje trzecie oko, a tu nagle dzieje się coś. Moim zdaniem gracz powinien dopiero teraz powoli to odkrywać, a nie że dotknął już tego tematu w pierwszym filmiku i w samouczku zaraz na starcie.

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Skończyłem. Przejście gry zajęło niecałe 8 godzin. Dokładnie, to jak wczytałem ponownie grę przed ostatnią walką, statystyki pokazały 7:50h... Grałem w normalnym tempie szukając znajdziek, czytając wszystkie notatki i oglądając filmy. Kilka razy musiałem powtarzać jakiś etap, bo pokonano moją postać. Chyba najwięcej przy ostatniej walce ale to też z mojej winy, bo nie wiedziałem, że jak

Spoiler

wejdziesz na runę na ziemi, to ona przywraca punkty umysłu, a wtedy mi ich brakowało

 

Gra jest krótka i drewniana, system walki nie powala (wypada jednak lepiej niż w Sinking City), a graficznie to nie jest nawet druga liga... to jest poziom z x360. Wydanie tej gry tylko na najnowsze konsole to jakaś pomyłka albo chwyt marketingowy. Gra wygląda gorzej niż na dostępnych w sieci materiałach marketingowych. Trudno powiedzieć czy są z wersji PC czy poddane retuszowi. Gramy na wyspie jednak nie oznacza to, że gram ma coś z open worlda. Wręcz przeciwnie - cały czas idziemy korytarzem, co nie jest w tym przypadku wadą. Miło jest dla odmiany od open-worldów pograć w grę o takiej koncepcji. Ciekawy pomysł na grę pod względem fabularnym jak i jej mechaniki, gdzie mamy trzy podstawowe statystki. Walka to drewno ale nie jest głupio utrudniona. Można zginąć ale jak ogarnie się sterowanie, to nie zdarza się to często. Grałem na normalu. 

 

Pomimo tak wielu wad dobrze mi się w to grało. Niekoniecznie tak bardzo mi się to podobało abym chciał kiedyś do tego jeszcze wracać. Mimo wszytko warto dać szansę produkcji jak ktoś lubi tego typu gry.

Odpaliłem drugi raz z językiem angielskim aby "przekonać się jak bardzo tracę" na polskim dubbingu. Nic nie tracę. Poziom dialogów jest taki sam. Polonizacja wypada poprawnie. Gra pochodzi z nowego studia i to jest chyba ich pierwsza większa produkcja, a z tego co wyczytałem w napisach końcowych, to gra powstała za pieniądze z grantu z Kanady i od Epic. Nie mam nic do źródeł finansowania ale jak na pierwszą większą grę to całkiem udana produkcja. Nie uświadczyłem ani jednego błędu. Dałbym ocenę 5/10 ale ze względu na polską wersję, jej cenę i dodatki do fizycznego wydania gry mogę dać oczko wyżej 6/10

Bogata wersja gry jak za taką cenę. Aż mi się przypomniały dawne czasy kiedy wydawcy starali się dodać coś więcej od siebie do, wtedy jeszcze kartonowego, pudełka z grą. Przy czym nie nazywali wtedy tego wersją "deluxe", "premium", czy inny "ultimate" ;) Dodatków w wersji elektronicznej nie sprawdzałem.

 

Przypominam sobie, że podobnie było z GreedFall'em gdzie grafika była słaba, korytarze i archaiczna mechanika jednak znalazła swój krąg odbiorców. Ja się odbiłem i skończyłem na pierwszej lokacji ale może jeszcze kiedyś spróbuję.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ja też przeszedłem.
I trochę wymęczyła mnie ta gra pod koniec.
Dokładnie od etapu latarni który się dłużył, później te kule i na koniec walka która jest wqrwiajaca .
8h na normal, 22 śmierci.
Sporo, miałem o dziwo trochę kłopotów.
Czasem brakowało mi broni czy czegokolwiek, chociaż lizalem ściany itd.
Graficznie wczesne ps4, projekty lokacji średnie, zagadki średnie, walka wnerwiajaca z uwagi na trzeba tą gałązka się straszliwie na machać x razy....
Fabuła?
Niestety tak jak zaczyna się spoko tak później jakoś to siada a zakończenie (u mnie umysłu - zależne od podjętych decyzji) biedne jak cała gra - 2min trwało.
I oto mamy the chant, grę która w żadnym aspekcie nie wybija się ponad przeciętność.
Serio największy plus to pełna polska lokalizacja.
Zastanawialem się jaką dać ocenę i ...6/10
Gra nie jest zła ale jakbym miał to 2 raz przechodzić to chyba za karę.


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Wziąłem, bo jest już za śmieszne pieniądze (3 dyszki na PSN, praktycznie 2 na Steamie), a jak wiadomo średniak z ulubionego gatunku często okazuje się fajną gierką (lub perełką). Przekonałem się o tym ostatnio, kiedy pykałem w Call of Cthulhu (2018) i chyba zmieniłem zdanie co do immersive/walking simów. Kiedy już nie mam bólu dupy, że mój ulubiony gatunek zmarnował się w fpp-łażonych straszakach (bo mamy wysyp survival horrorów + action horrorów), to i z tych nastawionych na ekspozycję czerpię frajdę, szczególnie jeśli mają klimat i fabułę.

 

Anyway, zapomniałem o tej grze, nagle się wyświetliła gruba promka, więc może kogoś.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...