Skocz do zawartości

ASUS ROG Ally - Handheld PC


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, iluck85 napisał:

@NemoKOF Sprzedajesz Rogala, co następne? 

Nie gram. Od 4-5 miesięcy był odpalony z 2h może. Nie mam czasu za wiele i gram w starocie na telefonie, trochę switch i 3ds. A więcej sprzętów nie mam (jeszcze WiiU w szafie, czeka aż je wyjmę, żeby z dzieciakami pograć). Szkoda, żeby leżał jak jeszcze coś jest wart. Z reguły ciepłym okresie gram dużo mniej.

Odnośnik do komentarza

"nowy". Apu się nie zmieni. Ja bym najchętniej kupił GPD WIN MINI ale szkoda mi tyle kasy. Natomiast jak już myślę, żeby odpalić to znajduję jednak coś ciekawego na Switchu albo 3DS a że są to konsole wygodniejsze jako przenośne to z nich korzystam. Jeszcze chcę drugiego Switcha kupić bo synowi się wkręciło granie w Poksy a nie będę dziecka upodlał urządzeniem przenośnym do grania z Windowsem xd

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, iluck85 napisał:

Ten jedzie po Apple, jest serwisantem i kiedyś go oglądałem jak naprawia. 

On ogółem ma jakiś serwis, ale z tego co da się wyczytać w necie to gość ma zdrowe praktyki, widać to też po jego kanale i po tym, jakie kwestie na nim podnosi.

 

Ale Gamers Nexus już serwisu nie ma, a jego przygoda z "dawaj 200 baksów albo rozbierzemy ci konsolę i tak odeślemy" wyglądała tak:

Odnośnik do komentarza

IMO ten Oled to najmniej ważny w tym sprzęcie. Ale z drugiej strony kto z tym biega poza domem i błędne koło.

Dla mnie numerem jeden to czas pracy bez ładowania. 

Ekran na drugim miejscu bym wrzucił. Ten w Rogu jest mocno ok no i 120Hz.

Ale 3800 vs 2500 za Decka, ludzie jednak na cenę patrzą. Na forum jednak też częściej wybierają SD. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, iluck85 napisał:

IMO ten Oled to najmniej ważny w tym sprzęcie. Ale z drugiej strony kto z tym biega poza domem i błędne koło.

 

No właśnie, to zależy co kto lubi. Możesz korzystać z trybu handheldowego głównie w domu, wtedy bateria jest nieistotna, a ważniejszy jest ekran. Tak czy siak dla mnie w 2024 w przenośnym sprzęcie walenie w chuja z ekranem (Steamdeck LCD xDD) jest nieakceptowalne. Co jeszcze, może wróćmy do tft?

Odnośnik do komentarza

No dobra, dołączyłem do grona komputerkowców. Zdecydowałem się na ROG Ally Z1 Extreme bo to jest jedyna opcja dla mnie. Chciałem coś z windowsem bo kompletnie nie pasuje mi Steam Deck ani pod względem wyglądu ani charakteru. Nie przekonuje mnie argument o łatwym dostępie do mojej biblioteki Steama z tego względu, że ja nie mam biblioteki steama :thumbsup: a odpalanie całej reszty sposobem? Yyy.. nie. Legion Go jest dla mnie za duży i nie potrzebuję jego dodatkowych zalet bo dla mnie są wadami.
Nie będę tutaj marudził na Windowsa bo chciałem go w pełni świadomie, zrobiłem wszystkie aktualizacje, pobrałem co trzeba i działa. Nie rozumiem ludzi, którzy kupują komputer i są zdziwieni, że Windows 11 na komputerku z Windowsem 11 jest Windowsem 11 :pika: szok i niedowierzanie.
Sprzęt robi wrażenie, jest moc, ekran śliczny, całkiem dobrze leży w rękach i ma niesamowite głośniki. Jestem prosty chłop dlatego jak odpaliłem Arkham City to się przestraszyłem, że diaboł nietoper lata i świszczy peleryną wkoło mojej głowy. Nie wiem jak oni to zrobili ale głośniki są naprawdę zajebiste.
Bateria? Miała być słaba i nie uwierzycie! Jest :pika:. Pograć w Lies of P godzinkę w łóżku można ale jak chcemy więcej to trzeba podłączać kabelek.
Sprzedałem Switcha i chciałem go czymś zastąpić, nie będę ROGa męczył w AAA bo od tego mam PS5 i zdrową relację z partnerką :gigachad: ale przyda się do co-opa z bratem PCtowcem bo wielu gier z crossplayem tak naprawdę nie ma.

zdjęcie Asusa ROG Ally w jego naturalnym środowisku w domu, pod kabelkiem i gierką z gamepassa:
klamstwoforumek.thumb.jpg.d1c41f242b800371b1b299d8ccb5ffc4.jpg

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mi w tym sprzęcie brakuje gładzików jak w Decku, dobrej baterii i oleda. No i usypiania, jest lepiej ale dalej nie rewelacyjnie. No i konsola czasem podczas ładowania czy kij wie czego potrafi się włączyć w tym etui i później wyciągam gorącego kloca. Co prawda przez te miesiące zdarzyło się to dwa razy ale się zdarzyło. 

 

Mnie już tak popierdzieliło ,że mam Decka Oled i Roga tylko tego słabszego xd No i stareńkiego GPD Win 2. 

 

Najgorsze ,że te pocket pc zabiły mi przyjemność z grania na Switchu którego kompletnie olewam na rzecz komputerka. Na Switcha 2 to już będę brał tylko eksy. 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, iluck85 napisał(a):

@Ukukuki I jak SD Oled? Rog vs SD Oled? 

Zastanawiam się nad oledem teraz :reggie:


Ja już nie sprzedaje tylko zostawiam. Deck jako handheld bezkonkurencyjny, ale sprzęt z windowsem też mi się przydaje. Mam tego tańszego roga więc też jakoś finansowo w szufladzie mi nie ciąży. Oleda już miałem ale teraz kupiłem nówkę z olx z 1TB za 2400 zł. 
 

Mega tanio nówki na olx można kupić bo ludzie tak wyciągają kasę ze steam ze sprzedaży skórek, noży czy kart. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja swój zostawiam bo jak już mówiłem wszystko inne wydaje się nie być dla mnie, jestem z Ally bardzo zadowolony i chcę mieć coś z windowsem do pogrania online z bratem. Już graliśmy w Diablo 4 z gamepassa i było bardzo git. Istnieje teraz możliwość spotkania się na kilka drinków/piwek u niego żeby zrobić sobie takie LAN party, wystarczy mi kontakt na ładowarkę i tyle.
Pobrałem aplikację Chiaki do Remote Play z PS5 i wszystko jest pięknie niedaleko routera (w tym samym pomieszczeniu) ale jak już przeniosłem się w nocy do łóżka to miałem co jakiś czas ścinki obrazu i to oczywiście w momentach gdy trzeba sparować atak przeciwnika w Tsushimie :/. Wiem, że WiFi 5 jest zawodne jeśli chodzi o przeszkody no i niestety po drodze z dużego pokoju do sypialni mam drzwi i ściany. Spróbuje ustawień routera może zmienię kanał na jakiś mniej zakłócony.
Sprzęt dla kogoś kto cierpliwie przeznaczy jeden dzień na ustawienie Windowsa, aktualizacje systemu i sterowników bez przebierania nóżkami i gadania ,,ojej to nie jest konsolowe wcale a wcale :balon:'' jest zajebisty czego bym nie próbował włączyć to śmiga :banderas:
Poszukam sobie jakiegoś etui no i oczywiście docka pod TV. Na ten moment większego dysku nie potrzebuje bo nie chcę zaśmiecać sobie miejsca tylko pobieram to co rzeczywiście chciałbym przejść na tym sprzęcie (Lies of P, Cocoon) przejdę to usunę.
Jedynie czego się boję to tego, że się zepsuje. Nie wiem dlaczego ale konsolom bardzo ufam a laptopy/komputery to takie w moim odczuciu kruche sprzęty gdzie coś wiatr zawieje nie z tej strony to się rozpadnie na kawałki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...