Skocz do zawartości

ASUS ROG Ally - Handheld PC


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Homelander napisał:

I dobrze. Chyba nic nie zabiłoby tego segmentu bardziej niż ciągle nowe wersje

 

No i nie czytałeś newsa albo go nie zrozumiałeś. Będziesz miał nowe wersje, mniejszy proces produkcyjny co pozwoli podkręcić zegary albo dołożyć CU do APU i będzie szybsze 10, 15, 20, 30 % z generacji na generację ale przełom będzie dopiero przy porzuceniu RDNA 3. 

 

Analogiczna sytuacja jak lata siedzieliśmy na VEGA, integrach intela zamiast RDNA w APU w innych Pocket PC. 

 

Pierwsze nowe wersje będą w tym roku, przynajmniej zapowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
11 minutes ago, Daffy said:

Niby czemu? Przecież to nie zamknięty obieg generacji jak na konsolach

 

Jako klient bardzo bym się wahał czy kupić obecny sprzęt skoro za miesiąc czy dwa będzie nowa lepsza wersja. No nic, wolę podejście generacji konsol czy to co robi Valve z Deckiem

1 minute ago, Ukukuki said:

 

No i nie czytałeś newsa albo go nie zrozumiałeś. Będziesz miał nowe wersje, mniejszy proces produkcyjny co pozwoli podkręcić zegary albo dołożyć CU do APU i będzie szybsze 10, 15, 20, 30 % z generacji na generację ale przełom będzie dopiero przy porzuceniu RDNA 3. 

 

Analogiczna sytuacja jak lata siedzieliśmy na VEGA, integrach intela zamiast RDNA w APU w innych Pocket PC. 

 

Pierwsze nowe wersje będą w tym roku, przynajmniej zapowiedzi. 

 

Szczerze to nie czytałem newsa

  • Haha 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Homelander napisał:

Jako klient bardzo bym się wahał czy kupić obecny sprzęt skoro za miesiąc czy dwa będzie nowa lepsza wersja. No nic, wolę podejście generacji konsol czy to co robi Valve z Deckiem

 

Rynek PC jest bardziej podobny do rynku telefonów niż konsol. Co roku/dwa lata będziesz miał nowe wersje. 

 

Nie stoi w miejscu zbyt długo. 

 

Odnośnik do komentarza

No i jest podobny też dlatego, że na tej nowej wersji niemal zawsze od strzała odpalisz stare oprogramowanie a nie jak na konsolach, że kupujesz switcha i wszystkie z 3dsa możesz wyyebać do śmietnika jeśli starego hardware'u nie masz. Ja osobiście wolę takie podejście. SD udaje konsolę ale nią nie jest.

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, NemoKOF said:

No i jest podobny też dlatego, że na tej nowej wersji niemal zawsze od strzała odpalisz stare oprogramowanie a nie jak na konsolach, że kupujesz switcha i wszystkie z 3dsa możesz wyyebać do śmietnika jeśli starego hardware'u nie masz. Ja osobiście wolę takie podejście. SD udaje konsolę ale nią nie jest.

 

Ale to udawanie przez większość czasu mu wychodzi

Odnośnik do komentarza

Zależy co oceniasz. Platforma jest otwarta więc to tak jak Google udaje Apple. Przede wszystkim imo musisz zmieniać ustawienia graficzne co w zasadzie już nie jest konsolowe, trzeba dostosować gierkę do wydajności SD. Nie wszystko co widzisz w sklepie zadziała itp, itd. Także dla mnie udawanie przy czym... ja ten produkt cenię i lubię. Jedynie nie twierdzę, że to kolejne PolyStejszyn czy Memtendo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gdyby to po czasie wyszlo to tez bym sam to zrobil bo widzialem na YT. No ale swiezy zakup i juz galeczki nie banglaja.

 

Lepiej sie trzyma niz Deck, jest mniejszy gabarytowo i to mi sie podobalo. Troche Windows wkurza ale po przelaczeniu Steam w tryb BP mamy prawie SteamOS.

 

Ladowanie na plus, duzo szybciej.

Odnośnik do komentarza

Wkurwia ten pierwszy setup, bo tam więcej instalacji i update'ów niż całej reszty. No i te okna że nowe aktualizację. Ale dla mnie ten windows lepszy, apka Xboxa i cała reszta bez żadnego kombinowania. 

 

Jak już pisałem- skroić windowsa pod pocket pc, wydłużyć czas pracy na baterii do tych 4h i więcej nie trzeba. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...