Skocz do zawartości

ASUS ROG Ally - Handheld PC


Rekomendowane odpowiedzi

Dotarł, folia Spigena naklejona. Jeden paproch się dostał, ale na dole gdzie ramka więc luz.

Na minus dla mnie kolor, szkoda że nie ma czarnego. Nie lubię białego sprzętu. 

Aktualizacji sporo, więc czekam. Spoko leży w ręce. Nie wiem czy jest lżejszy od SD? 

Podobają mi się klawisze ABXY, chodzą miękko, myślałem że to będzie poziom pada Xboxa. Dolne łopatki jakoś lepiej siedzą i pod palce wchodzą, do tych SD się nie mogłem przyzwyczaić. Analogi luźniej chodzą- drfity tutaj są? Wymiana prosta jak w SD? 

Czekam aż się zrobi co ma zrobić i odpalamy coś. 

Odnośnik do komentarza

Za dużo się nie bawiłem,  bo czasu mało. Ale na szybko po 2 dniach.

Na minus na bank bateria, ale wiedziałem że jest słabsza. Gram i widzę w oczach jak te % spadają. Nie wiem czy pamiętam dobrze , ale SD chyba ogarniał lepiej i spokojnie 2x więcej pociągnął. 

Tyle z największych minusów. Nie miałem w rękach nowego OLEDA, więc nie wiem jak wypada z ekranem do Rogala. 

Jakbym miał wybrać, to chyba ponownie ROGal, za windowsa i "bezstresową" instalacje launcherów. W SD wymagało to więcej kombinacji- szczególnie GamePass. Protony, ustawienia.

Dwie łopatki z dołu starczą, 4 nie ogarniałem i tak, podobnie jak nie mogłem się polubić z tymi dotykowymi panelami. Analogi na plus w SD, bo stawiały większy opór, te w Asusie mają wyraźnie większy luz. Konstrukcja też taka nijaka, bo widać że paprochy tam łatwo wejdą do środka- nie wiem jak wymiana, muszę zobaczyć z ciekawości. 

Na plus też ze nie brałem Z1 Extreme, bo nowości nie ogram na tym i tak, więc na plus przyoszczędzony hajs.

Czekamy na SD2 i co tam wymyślą. Cieszy ruch w temacie i że przybywa tego, bo widać potencjał jak i potrzeba na rynku są. 

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Homelander napisał:

Przeczytałem. O ile ten Z1 Extreme to bestia, tak zwykły Z1 jest gorszy w osiągach nawet od zwykłego steamdecka

 

IMG_3145.webp

 

No ale umiesz czytać? 15W. W 15W nic nie jest mocniejsze od Decka na rynku. Deck nawet na 3W odpala indyki w 60 klatkach. Za to w 25,30,35W nawet zwykła Z1 miażdży Decka. 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Ukukuki said:

 

No ale umiesz czytać? 15W. W 15W nic nie jest mocniejsze od Decka na rynku. Deck nawet na 3W odpala indyki w 60 klatkach. Za to w 25,30,35W nawet zwykła Z1 miażdży Decka. 

 

Przez ile czasu zanim bateria padnie? 40 minut? Przecież to nie chodzi o to, żeby wjebać jakieś ultramocne podzespoły i baterię na wystarczającą na 10 minut. Tylko żeby to jakoś rozsądnie zbalansować. Słaby Gameboy wygrał z Lynxem, wynalazkami od Segi czy innymi o wiele mocniejszymi handheldami właśnie tym: dłużej trzymał na baterii. Kilkadziesiąt lat minęło, a niektórzy nadal się nie nauczyli podstaw

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Homelander napisał:

 

Przez ile czasu zanim bateria padnie? 40 minut? Przecież to nie chodzi o to, żeby wjebać jakieś ultramocne podzespoły i baterię na wystarczającą na 10 minut. Tylko żeby to jakoś rozsądnie zbalansować. Słaby Gameboy wygrał z Lynxem, wynalazkami od Segi czy innymi o wiele mocniejszymi handheldami właśnie tym: dłużej trzymał na baterii. Kilkadziesiąt lat minęło, a niektórzy nadal się nie nauczyli podstaw

 

Niby tak ale jako posiadacz Decka od premiery ile razy grałem poza domem? Tylko samolot gdzie i tak miałem powerbanka. Nigdy nie miałem problemu z baterią a większość czasu gram i tak tylko w domu. 

 

Powerbank Iniu 25000 mAh i 65W na wyjściu załatwia każdy problem, polecajka z discorda która świetnie się sprawdza i jest mega tania. 

 

A jednak komfort grania + zero problemów ze zgodnością jakiejkowiek gry wygrywa dla mnie. Po prostu jest alternatywa i dla kogoś jest lepsza niż Deck. 

Odnośnik do komentarza

Ja grałem i gram dosyć często na zewnątrz, w zasadzie wyłącznie na zewnątrz. Więc dla mnie konsola z baterią na godzinę to żadna alternatywa. Mam wiele do zarzucenia Deckowi, ale nie zamieniłbym go na ROGa z tego właśnie względu. I mam wrażenie, że w szerszym ujęciu jednak czas na baterii jest istotniejszy niż trochę lepsza grafa

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Homelander napisał:

Ja grałem i gram dosyć często na zewnątrz, w zasadzie wyłącznie na zewnątrz. Więc dla mnie konsola z baterią na godzinę to żadna alternatywa. Mam wiele do zarzucenia Deckowi, ale nie zamieniłbym go na ROGa z tego właśnie względu. I mam wrażenie, że w szerszym ujęciu jednak czas na baterii jest istotniejszy niż trochę lepsza grafa

 

No ale gdzie grasz ,że nie masz dostępu do zasilania? W lesie, na rowerze? Dzisiaj nawet w autobusach masz gniazdka czy wifi. 

 

 

Bateria wiadomo ważna rzecz ale w moim przypadu nie okazała się gamechenger. Bateria to problem Asusa tak samo jak pierwszej wersji Decka, dopiero Oled jest pod tym względem świetny. Jednak każdy sprzęt ma swoje minusy i plusy. I część osób wraca do Roga bo jednak dla nich to jest lepszy sprzęt niż Deck. 

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, Ukukuki said:

 

No ale gdzie grasz ,że nie masz dostępu do zasilania? W lesie, na rowerze? Dzisiaj nawet w autobusach masz gniazdka czy wifi. 

 

 

Bateria wiadomo ważna rzecz ale w moim przypadu nie okazała się gamechenger. Bateria to problem Asusa tak samo jak pierwszej wersji Decka, dopiero Oled jest pod tym względem świetny. Jednak każdy sprzęt ma swoje minusy i plusy. I część osób wraca do Roga bo jednak dla nich to jest lepszy sprzęt niż Deck. 

 

Zwykle w aucie jak, na przykład, czekam na klienta na jakimś lotnisku czy coś. Czasem i 40-50 min. Oczywiście mam to zapłacone, ale i tak siedzieć muszę. A co do gniazdka w autobusie to ja zwyczajnie nie chcę o tym pamiętać i tyle. Po to mam handelda żeby wyjąć i grać, a nie tracić czas na ceremoniał związany z szukaniem zasilania, ładowarek i innych bzdetów

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Homelander napisał:

 

Zwykle w aucie jak, na przykład, czekam na klienta na jakimś lotnisku czy coś. Czasem i 40-50 min. Oczywiście mam to zapłacone, ale i tak siedzieć muszę. A co do gniazdka w autobusie to ja zwyczajnie nie chcę o tym pamiętać i tyle. Po to mam handelda żeby wyjąć i grać, a nie tracić czas na ceremoniał związany z szukaniem zasilania, ładowarek i innych bzdetów

 

No to w aucie to już w ogóle bajka z zasilaniem. No ale mniejsza z tym, sprzęt nie dla ciebie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Homelander napisał:

Czyli reasumując: gówniana bateria, marne wykonanie, gorsze analogi. Do tego podobna cena i osiągi jak Steamdeck, ale za to gorszy ekran. No nie widzę innej możliwości jak kupić

 

Gdzie napisałem że marne wykonanie? Nic mi nie trzaska pod palcami. Jeżeli chodzi o jakość, wykonania czy że tak określę- "twardość" To Rog> Deck> Switch. Deck ma gorszą obudowę i to czuć. Nie jest tandeta, ale Rog ma lepszą w obcowaniu- czuć pod palcami. 

Czy gorszy ekran,  no nie wiem. Oleda nie miałem i musiałbym mieć dwa obok. Ale ROG ma 120HZ. Nie wiem czy SD Oled ma też? 

Minusem to dla mnie bateria, reszta na plus. 

Gorsze analogi? Mają większy luz, te w Decku stawiają większy opór. 

 

Odpal sobie Gamepassa na swoim decku :) 

Cena podobna, ale w tej podobnej cenie masz 64GB.

 

Sorry, jest jeszcze jeden plus Stem Decka- futerał który dodają. 

Jak uki napisał przeczytaj jeszcze raz- Windows > bateria = Rog> SD. 

 

EDIT

 I dla mnie lepiej leży w łapach, jest mniejszy. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.02.2024 o 18:51, NemoKOF napisał:

Polecam od razu zwiększyć zakres VRR. Normalnie jest 48-120 Hz, ja ustawiłem 30-120 Hz. Jak gra spadnie poniżej 48 to nie będzie rwało obrazu. 

 

Gdzie się zmienia? Ja widzę tylko opcje włącz/wyłącz :obama:

 

Zamówiłem też etui, ale postawiłem na firmowe- cena 2x wyższa, no ale...

Odnośnik do komentarza

Aktualizacja :) 

Nie mogłem wysiedzieć i kombinowałem. Nakładka AMD z tymi wszystkimi boostami, vsyncami itp ustawieniami do poprawy grafiki psuła grę. 

Na 1 misji pojawiał się biały ekran przy cutscenie i w loopie dźwięk. Wyłączenie tego wszystkie dla tej gry w apce AMD pomogło. Pasuję, bo to dla mnie idealny sprzęt na skończenie takich starszych gierek. 

 

431855773_385599654325203_574357998350490143_n.png

429487447_1612329889593885_7199293804415224987_n.jpg

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...