Skocz do zawartości

ASUS ROG Ally - Handheld PC


Rekomendowane odpowiedzi

13 minutes ago, iluck85 said:

Wybudzanie działa. Ale nie wiem czy pociągnie w uśpieniu tyle co Deck :) 

 

No dla mnie te konsole już straciły sens, widzę w jakim to kierunku to idzie. 

Wszystko co mam na Xboxie mogę mieć na PC. 

Z Ps5 syt gorsza. Ragnaroka czy GT7 nie ma na PC. 

 

No ale to też kwestia wygody. Dla mnie ma to kolosalne znaczenie. Deck to jest absolutny szczyt mojego "poswiecenia"

dla grania. Na szczęście poinstalowałem te dziadostwa które musiałem, więc teraz po prostu kupuję grę, odpalam i gram

Odnośnik do komentarza

Póki co trwa konfiguracja. Idzie dosyć sprawnie, wszystkie śmieci z systemu wyrzucone, jeszcze jakieś tutoriale przejrzę co się upewnię że wszystkie triki optymalizacyjne zastosowane.

Za chwilę sprawdzę też pierwszą grę - Banishers: Ghosts of New Eden.

 

edit: Ale co już mogę powiedzieć, to wielkość urządzenia jest dla mnie w sam raz. Spodziewałem się bydlaka i takiego dostałem, ale przyjemnie leży w dłoniach. ;) That's what she said.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, drozdu7 napisał:

Użytkownik @Bigby zrobi nam tu recke Legiona pewnie jak potestuje gierki;))

 

Pewnie później skrobnę coś obszerniejszego w temacie Legiona żeby nie zaśmiecać, ale tak wstępnie:

 

- Żadnych luzów na kontrolerach, o czym na niektórych forach czytałem. Jest sztywno, solidnie. Nie zauważyłem też "świerszczenia" wentylatorów.

- Duży, ale bardzo wygodnie mi się go trzyma. Żadnego dyskomfortu, nawet biorąc pod uwagę wagę urządzenia, której nie ukrywam trochę się obawiałem. Niepotrzebnie. No może rogi mogłyby być bardziej zaoblone.

- Świetny ekran. Podobnie jak w swoim laptopie Legion Slim 5 tak i tutaj nie mogę narzekać na jakość panelu. Fajne kolorki (choć nie aż tak dobre jak w SD OLED), wysoka jasność i rozdzielczość. Bardzo przyjemnie będzie się na tym nie tylko grało, ale też po prostu oglądało jakieś filmy/Youtube'a, czytało forumka.

- Touchpad. Nie tak responsywny i szybki jak w OLEDZIE, ale może idzie to jakoś zmienić? W każdym razie mocno ułatwia nawigację po Windowsie, chociaż dotykowo też nie jest źle, głównie dzięki wspomnianemu dużemu ekranowi. 

- Wydajność. No tutaj wiadomo, że jest lepiej niż w konsolce Valve, ale zapomnieć można o docelowej rozdziałce 1600p, bo nawet żadne formy FSR nie pomogą w utrzymaniu stabilnego klatkażu. Tak więc skorzystałem z porad na necie i aktywowałem Integer Scaling w panelu AMD, dzięki któremu 800p nie wygląda jak rozmazane guano i w takiej konfiguracji jest bardzo spoko. Sprawdziłem Banishers i w średnio-wysokich detalach byłem w stanie wyciągnąć około 40-50 FPS. Ważniejsze jednak, że kolejny tytuł - Baldur's Gate 3 - był w pełni grywalny. Na Decku w 3 akcie jest niestety straszna bieda niezależnie od ustawień, a klatki spadają do 20 lub mniej dość regularnie. Na Legion GO ustawiło mi wszystkie opcje na Wysokie, dorzuciłem FSR 2.0 i 30 FPS jest trzymane niezwykle solidnie. W taki sposób można jak najbardziej grać.

- Trochę muszę się przyzwyczaić do hałasu. O ile do wartości około 5300 RPM jest w porządku, tak wszystko powyżej, nie mówiąc o prędkościach wentylatora rzędu 6000-6500 RPM, to już prawdziwy odrzutowiec. Niby jest funkcja customowego ustawienia tychże wentylatorów, ale nie byłem ich w stanie obniżyć do oczekiwanego przeze mnie poziomu. To jeszcze muszę rozgryźć.

- Popróbowałem różne poziomy TDP i generalnie okolice 18-20W zdają się być solidną bazą dla większości gier. W BIOSie z kolei ustawiłem VRAM na 6 GB.

 

Jak na razie jestem na tak. Widzę w tym urządzeniu spory potencjał. :)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
55 minutes ago, iluck85 said:

Gram w Dooma teraz- 2016, czas najwyższy skończyć :) 

Nie narzekam. 

W commandosa gram dotykowym ekranem- dotykam w zielonego bereta, stukne gdzie ma się udać i leci. Te dotykowe panele w SD mi kompletnie nie siadły. 

 

Z Commandosami poczekaj na późniejsze misje, ciekawe jak będzie Ci się grało dotykiem

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.03.2024 o 16:41, Daffy napisał:

Jest już rewizja rozwiązująca problem portu kart pamięci czy dalej trzeba udawać najlepiej że go nie ma?

 

 

Właśnie ostatnio na YT mi wyświetlało filmiki z tym związane. W sumie chyba hooya z tym zrobiono. Bo to związane jest z temperaturą, ale czy to tylko dotyczy Extreme to nie wiem

 

Mnie wogóle rozpieprzaja takie akcje jak sprzedawanie wadliwego sprzętu (a tu mówi się o 2 na 3 urządzenia xd), jak Nintendo i ich zajebane joycony 

Odnośnik do komentarza

Tu nie ma co kminic.

Jeżeli Twoja największa biblioteka na PC jest Steam, to SD.

Jak chcesz mieć launchery odpalane bez kombinacji, apka xbox to ROG, Legion.

Jak chcesz stare gierki ogrywać Z1 styknie, nowsze dopłacić do Z1 extreme. 
Koniec.

 

Rog tylko lepszą baterię niech ogarną. 
MS powinien zrobić Windowsa uproszczonego pod pocket PC i tyle. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...