Skocz do zawartości

ASUS ROG Ally - Handheld PC


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

No siema. Jakieś porady dla nowicjusza? Dodam, że jestem team konsole i mój ostatni pc miał windowsa 8 tak więc trochę ciężko mi się ogarnąć. Chciałbym to ustrojstwo ustawić tylko i wyłącznie pod gry z gamepasa, steam sale czy darmówki z epica. Do niczego innego nie będzie używany. 

Odnośnik do komentarza

Windows nie jest przystosowany pod mobilne granie więc korzysta się z tego jak z PCta. 
 

Jedynie to co ci w zakupach pisałem, pamiętaj ,że na kablu masz większą moc. Czasem skacze nawet do ponad 40W na kablu, dobrym powerbanku.

 

IMG_8288.thumb.jpeg.3a3685eca5aca7a325e003f608271bb7.jpeg
 

IMG_8289.thumb.jpeg.c4eab944b1367b43eeba8beab52bbae8.jpeg

 

Cudny sprzęt w Armored Core 6 klatkarz przez większość czasu ponad 50 klatek, nie spada poniżej 30 na ustawieniach wysokich. 
 

Jednak dalej mnie kusi przesiadka na GPD Win Max 2 2023 :p

Odnośnik do komentarza

Po pierwszym wieczorze jestem trochę zniesmaczony. Co prawda byłem świadomy, że zanim to skonfiguruje, poinstaluje launchery, zaktualizuje wszystko to trochę czasu minie. Ale kurde trochę tego dużo aby móc swobodnie używać a i tak nie obyło się bez błędów, zawieszek. Właśnie zawieszki... wiem, że to sprzęt mobilny ale na papierze to jest prawie tak mocne jak ps5 a ja czuję jak to nie zawsze wykonuje moje polecenia. A to klawiatura się nie pojawi, a to ten armored crate się zawiesi, a to nie chce wyskoczyć itd. Przy instalacji epica jakiś błąd z dupy i dopiero dziś po którymś razie zaskoczyło. Teraz przejdziemy do gierek. Po pierwsze obecna generacja mnie rozpiesciła, że włączam grę, co najwyżej sprawdzam czy tryb wydajności i gram. Tu trzeba sprawdzać albo szukać w necie najlepszych ustawień, a i tak to nie chodzi do końca płynnie. Odpalam sobie forze a tam pływające 30klatek w sprzęcie za 4k? Na szybko w necie sprawdzam a ja muszę przydzielanie ramu ustawiać? WTF? Kupując takiego switcha odpalam grę i gram licząc się z ograniczeniami jakie oferuje sprzęt, ale odpalając grę w większości wiem, że będzie działać. A tu? Jak nie sprawdzę ustawień czy w ogóle ruszy to mogę się naciąć. 

Z pozytywnych rzeczy to jak już odpaliłem sobie giereczki, ustawiłem co trzeba to przyjemnie się grało, wygodniej niż na switchu, ekran mimo LCD daje radę, głośniczki grają ładnie. 

Potestuje jeszcze, zrobię wszystkie aktualizacje, pościągam gierki i zobaczę czy nie wróci. Miała być fajna maszynka do gamepassa aby sobie singielki pograć, ale jak na razie czuję, że to nie dla mnie. 

Sory za chaos ale jakoś tak na szybko myśli zlepiłem.

  • Plusik 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, NemoKOF napisał:

z tym GPD poczekaj aż dadzą lepszy ekran. Chcesz teraz się meczyć na 60hz bez VRR? Tylko mini ma mieć 120hz i bez VRR, Maxy mają dalej zwykły IPS 60hz, Ja bym już nie chciał wracać.

 

No wiem, ma od cholery minusów. Jednak sama forma mi się bardzo podoba, chociaż te 10 cali to jednak trochę już za dużo. 

 

Godzinę temu, creatinfreak napisał:

Po pierwszym wieczorze jestem trochę zniesmaczony. Co prawda byłem świadomy, że zanim to skonfiguruje, poinstaluje launchery, zaktualizuje wszystko to trochę czasu minie. Ale kurde trochę tego dużo aby móc swobodnie używać a i tak nie obyło się bez błędów, zawieszek. Właśnie zawieszki... wiem, że to sprzęt mobilny ale na papierze to jest prawie tak mocne jak ps5 a ja czuję jak to nie zawsze wykonuje moje polecenia. A to klawiatura się nie pojawi, a to ten armored crate się zawiesi, a to nie chce wyskoczyć itd. Przy instalacji epica jakiś błąd z dupy i dopiero dziś po którymś razie zaskoczyło. Teraz przejdziemy do gierek. Po pierwsze obecna generacja mnie rozpiesciła, że włączam grę, co najwyżej sprawdzam czy tryb wydajności i gram. Tu trzeba sprawdzać albo szukać w necie najlepszych ustawień, a i tak to nie chodzi do końca płynnie. Odpalam sobie forze a tam pływające 30klatek w sprzęcie za 4k? Na szybko w necie sprawdzam a ja muszę przydzielanie ramu ustawiać? WTF? Kupując takiego switcha odpalam grę i gram licząc się z ograniczeniami jakie oferuje sprzęt, ale odpalając grę w większości wiem, że będzie działać. A tu? Jak nie sprawdzę ustawień czy w ogóle ruszy to mogę się naciąć. 

Z pozytywnych rzeczy to jak już odpaliłem sobie giereczki, ustawiłem co trzeba to przyjemnie się grało, wygodniej niż na switchu, ekran mimo LCD daje radę, głośniczki grają ładnie. 

Potestuje jeszcze, zrobię wszystkie aktualizacje, pościągam gierki i zobaczę czy nie wróci. Miała być fajna maszynka do gamepassa aby sobie singielki pograć, ale jak na razie czuję, że to nie dla mnie. 

Sory za chaos ale jakoś tak na szybko myśli zlepiłem.

 

No nie czytałeś przed zakupem? To jest pc w formie handhelda z windowsem. Co do zawieszek, mam jakieś 150-200h gry na tym sprzęcie i nie miałem żadnej. Coś ty tam poinstalował?

 

To nie jest konsola, takie doświadczenie dostarczy ci Steam Deck. 

 

54 minuty temu, creatinfreak napisał:

Teraz też pytanie czy nawet mniejsze gierki ale nowe nie będą mieć problemów z wydajnością? Trochę się boje o to.

 

Praw fizyki nie oszukasz, maksymalna moc tego sprzętu to 30-40W. Gierki AAA teraz chodzą jako tako ale zapomnij ,że zagrasz na tym w Alana Wake 2 czy jak wyjdzie Spider Man 2 w komfortowych warunkach. 

 

Tytuły które wychodzą na obecną i poprzednią generację nie mają problemu z wydajnością. Tytuły tylko na obecną generację różnie. W Baldur's Gate 3 grało się bardzo dobrze. 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

@Ukukukijak na razie to 5 gierek z gamepassa, battle net i z niego warzone, steam, epic i z niego the evil within 2. To wszystko. Liczyłem się z tym, że to pc, ale ja ostatni pc miałem 11 lat temu. No nie wiem, muszę się jeszcze pobawić i zdecydować czy przełknę takiego cudaka. 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze prostując moc to odpowiednikiem PS5 jest obecnie 4050 jeśli chodzi o samą moc. Ze stacjonarnych 2070. 

 

Ally ma teoretycznie prawie 9 TFLOPS ale gry musiałby być pisane specjalnie pod to APU, realnie ma około 4 TFLOPS i wypada słabiej od zwykłej 3050 mobile.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, creatinfreak napisał:

Po pierwszym wieczorze jestem trochę zniesmaczony. Co prawda byłem świadomy, że zanim to skonfiguruje, poinstaluje launchery, zaktualizuje wszystko to trochę czasu minie. Ale kurde trochę tego dużo aby móc swobodnie używać a i tak nie obyło się bez błędów, zawieszek. Właśnie zawieszki... wiem, że to sprzęt mobilny ale na papierze to jest prawie tak mocne jak ps5 a ja czuję jak to nie zawsze wykonuje moje polecenia. A to klawiatura się nie pojawi, a to ten armored crate się zawiesi, a to nie chce wyskoczyć itd. Przy instalacji epica jakiś błąd z dupy i dopiero dziś po którymś razie zaskoczyło. Teraz przejdziemy do gierek. Po pierwsze obecna generacja mnie rozpiesciła, że włączam grę, co najwyżej sprawdzam czy tryb wydajności i gram. Tu trzeba sprawdzać albo szukać w necie najlepszych ustawień, a i tak to nie chodzi do końca płynnie. Odpalam sobie forze a tam pływające 30klatek w sprzęcie za 4k? Na szybko w necie sprawdzam a ja muszę przydzielanie ramu ustawiać? WTF? Kupując takiego switcha odpalam grę i gram licząc się z ograniczeniami jakie oferuje sprzęt, ale odpalając grę w większości wiem, że będzie działać. A tu? Jak nie sprawdzę ustawień czy w ogóle ruszy to mogę się naciąć. 

Z pozytywnych rzeczy to jak już odpaliłem sobie giereczki, ustawiłem co trzeba to przyjemnie się grało, wygodniej niż na switchu, ekran mimo LCD daje radę, głośniczki grają ładnie. 

Potestuje jeszcze, zrobię wszystkie aktualizacje, pościągam gierki i zobaczę czy nie wróci. Miała być fajna maszynka do gamepassa aby sobie singielki pograć, ale jak na razie czuję, że to nie dla mnie. 

Sory za chaos ale jakoś tak na szybko myśli zlepiłem.

 

No to na dzisiaj z tych najbardziej hendheldowych PCtów jest Deck. Tam masz system jak w innych konsolach i masz to poruszanie się jak na konsoli w OS Steama. Wydajnościowo i na Ally i na Decku pograsz dobrze w gry które jakościowo wyglądąją tak samo i lepiej jak na ps4. I na obdywu równiez nowe tytuły, choć działają, to jednak czuć że wydajnościowo leżą w stosunku do stacjonarek konsol i PCtów. 

Jak już masz Ally to powalcz troche a jak jednak się pozbędziesz to dla testów warto wziąć Decka bo cena zupełnie inna. 

 

Ma wyjść teraz ten Lenovo i na nim jest chyba coś na wzór OS-a ze Steama ale ma lepiej działać z Windowsem (bo armory crate to co jest na Ally to żaden OS tylko nakładka). Jak będzie zobaczymy po premierze. 

 

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Lenovo też nie ma żadnego OSu. Dalej aplikacja na windę i tyle. Jak człowiek siedzi na Steam głównie to można big picture używać I steam input przez to w części przypomina to SD. Ja osobiście chwalę sobie to że jest windows, inne launchery to tylko ikonki i 3 kliknięcia a nie droga przez mękę jak na SD żeby wszystko się odpaliło. Tak samo mody czy tłumaczenia - instrukcję są pod windows i tutaj robisz to zgodnie z instrukcją. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...