Skocz do zawartości

Evercade retro handheld i stacjonarka


grzybiarz

Rekomendowane odpowiedzi

Parę miesięcy temu kupiłem na promocji w Euro RTV konsolkę Evercade:

evercade-konsola-evercade-vs-starter-pac

Jak widać jest to klasyczna konsolka, tyle że wychodzą na nią non stop kartridże!!! 

Składanki hitów z Amigi, czy konsol 8/16/32 bitowych. 

Patrzcie ile tego jest: 

https://evercade.co.uk/cartridges/

79 zł jeden kart ze składanką retrohitów (dostępne na Allegro w ole ole/lub stacjonarnie w Euro RTV, jedyny dystrybutor na PL). Fizycznie mamy grę w pudełeczku, z instrukcją. Dla mnie bomba, chce się zebrać wszystko.

 

Firma wydała w 2020 model przenośny, w 2021 model stacjonarny, pod koniec 2022 nowszy model przenośny. Trochę za szybko moim zdaniem wyszedł nowszy model przenośny, ale ja nie o tym.

Więcej o konsolce na filmie:

granie na handheldzie, a wieczorkiem kontynuowanie rozgrywki na wielkim tv :obama: dla kogoś kto już rzyga sandboxami, cinematic experience, to sprzęty idealne. Sam mam stacjonarkę, ale czaję się też na wersje przenośną exp. 

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, krupek napisał:

 Przydałoby się takie coś dla GB

ale bym brał takie coś, konsola w kształcie GB i co jakiś czas składanka na kartridżu:obama: mimo, że mam chińskiego gameboya, to fajnie by było mieć taką kolekcje na półce

44 minuty temu, grzybiarz napisał:

Parę miesięcy temu kupiłem na promocji w Euro RTV konsolkę Evercade:

evercade-konsola-evercade-vs-starter-pac

Jak widać jest to klasyczna konsolka, tyle że wychodzą na nią non stop kartridże!!! 

Składanki hitów z Amigi, czy konsol 8/16/32 bitowych. 

Patrzcie ile tego jest: 

https://evercade.co.uk/cartridges/

79 zł jeden kart ze składanką retrohitów (dostępne na Allegro w ole ole/lub stacjonarnie w Euro RTV, jedyny dystrybutor na PL). Fizycznie mamy grę w pudełeczku, z instrukcją. Dla mnie bomba, chce się zebrać wszystko.

 

Firma wydała w 2020 model przenośny, w 2021 model stacjonarny, pod koniec 2022 nowszy model przenośny. Trochę za szybko moim zdaniem wyszedł nowszy model przenośny, ale ja nie o tym.

Więcej o konsolce na filmie:

granie na handheldzie, a wieczorkiem kontynuowanie rozgrywki na wielkim tv :obama: dla kogoś kto już rzyga sandboxami, cinematic experience, to sprzęty idealne. Sam mam stacjonarkę, ale czaję się też na wersje przenośną exp. 

ogólnie to do wczoraj myślałem, ze tylko jakies starocie z amigi i commodore na to wychodza, a moze tak było na początku jak czytałem recke sprzetu na premiere? Zdziwił mnie ten Duke.

A jak jest z dostępnością gier? Wszystkie składanki łatwo dostać, czy nakład wyczerpany i nara, nie robią kolejnych rzutów?

 

 

Odnośnik do komentarza

Na emulację N64 sprzęt za słaby, ale odpala gry z PSXa, np. teraz wyszła składanka z 40 Winks, są też Wormsy Armageddony z PSXa.

3 minuty temu, Shen napisał:

A jak jest z dostępnością gier? Wszystkie składanki łatwo dostać, czy nakład wyczerpany i nara, nie robią kolejnych rzutów?

niestety moje zbieractwo i katalogowanie osiągnęło poziom makymalny:

https://gracz.2ap.pl/kategoria/evercade/

Tutaj zrobiłem spis wszystkich kartów jakie mam. Otagowałem te gry by widzieć, co jest z jakiej platformy, czy z którego roku, czy na dwóch graczy :) 

5 z nich niby wycofano, ale dostaniesz je jeszcze u nas w Polsce. Ale np. niedawno szukałem Codemasters Collection i nie było, zamówiłem więc z niemieckiego amazonu. No i nie widzę już na amazonie, ani w PL

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wyszedł zgrzyt z kolekcją Namco. Nie działa to na konsoli stacjonarnej, a tylko w wersji przenośnej. Licencja nie pozwala.

Myślę że nawet i działało, ale po czasie skończyła się licencja i usunęli w firmware możliwość odpalenia na stacjonarce (bo w te gry Namco zagrasz i na obecnych konsolach stacjonarnych, typu PS4, XOne itp.).

Także te karty może kiedyś bedą kosztowały milion. Ja sam zacząłem od zakupu konsolki w wersji handheld, tylko po to by mieć wycofany kartdridż. 

---

Moim zdaniem gry jakie lądują w kolekcji to takie tzw. "hidden gemy", nie oczekujmy że wyląduje tam coś od Nintendo, czy na licencji filmowej. Jednak zapowiedź remastera Djuka (tego DOSowego), to był dla mnie szok, no tego się nie spodziewałem :) 
 

Poniżej limitowana, zapowiedziana i już wyprzedana wersja konsoli:
Evercade VS Atomic Edition

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Assassins_78 napisał:

Zostałem kupiony przez ta konsole :)

czasem jest za 360 zł na promo wersja stacjonarna z jednym padem i kolekcją "Technos Arcade". Może co 2 miechy się zdarza. Na Allegro są używki handhelda za 3 stówki.
Warto czasem wchodzić na stronę Euro RTV, bo oni są jedynym dystrybutorem i mają czasem gry taniej niż na Allegro wystawiają.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, grzybiarz napisał:

Na emulację N64 sprzęt za słaby, ale odpala gry z PSXa, np. teraz wyszła składanka z 40 Winks, są też Wormsy Armageddony z PSXa.

niestety moje zbieractwo i katalogowanie osiągnęło poziom makymalny:

https://gracz.2ap.pl/kategoria/evercade/

Tutaj zrobiłem spis wszystkich kartów jakie mam. Otagowałem te gry by widzieć, co jest z jakiej platformy, czy z którego roku, czy na dwóch graczy :) 

5 z nich niby wycofano, ale dostaniesz je jeszcze u nas w Polsce. Ale np. niedawno szukałem Codemasters Collection i nie było, zamówiłem więc z niemieckiego amazonu. No i nie widzę już na amazonie, ani w PL

Pamiętaj, że część kartów nie jest już produkowana i nie będzie wznowień. Jeszcze jest okazja do kupienia w cenie sklepowej np na euro niektóre są.

  • Namco Collection 1

  • Namco Collection 2

  • Technos Collection 1

  • Oliver Twins Collection

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Mejm napisał:

zawsze myslalem ze to takie gry popier.dolki jak jakies pongi czy pacman.

Pierwszy rok był średni, wydali od razu 10 kartów na premierę, ale były to głównie naprawdę stare gry (te kolekcje Atari to końcówka lat 70, ale w sumie cośtam ogrywaliśmy na naszych Rambo)
 

2020.jpg

Dużo gier wydają które np. zaginęły, a nagle zostały dokończone i wydane np. w 2015 roku (jakieś tam Dizzy). Wydają też indyki, które są na Steam po 50 zł :) Dla mnie te zbieranie kartów, to jak kiedyś gazetki z grami się kupowało - cofam się do lat 90.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, friedrich napisał:

Kupuję wybrane kartridże - bo półka ma tylko 36cm miejsca - a czerwcowym zakupem będzie kart Amigi :) Obowiązkowym będzie tez drugi kart Amigi czyli Flashback i spółka i to mimo ze Flashbacka mam w cyfrze na Switchu, a Another World na 3DS.

Fajny zestaw, gdyby miał konsole to bym się nie zastanawiał

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

https://www.siliconera.com/blazes-super-pocket-handhelds-can-play-evercade-cartridges/

 

Blaze Entertainment, the company behind the Evercade, announced a line of Super Pocket handheld systems that come with games built-in and can use Evercade cartridges. Each one resembles a Game Boy in terms of shape. At launch, there will be Capcom and Taito editions. These will cost $59/£49/€59 each, and people will see them at Amazon, Argos, Best Buy, Funstock, Game, and Video Games Plus. They are expected to ship out in October 2023.

Both versions of the device have 2.8” IPS screens, built-in UIs, and charge via an included USB-C cable. Each one allows you to create save states as you play. There is also an “Easy Mode” options for the titles built into each one. The Capcom one has 12 games, while the Taito one includes 17.

 

Here are the games on the Capcom Edition handheld:

    1942
    1943
    1944 : The Loop Master
    Bionic Commando
    Captain Commando
    Final Fight
    Forgotten Worlds
    Ghouls ‘n Ghosts
    Mega Man (Console Version)
    Street Fighter II’: Hyper Fighting
    Strider
    Wolf of the Battlefield: MERC

 

And these are the Taito games:

    Bubble Bobble
    Cadash
    Chack’n Pop
    Don Doko Don
    Elevator Action
    The Fairyland Story
    Football Champ
    Growl
    Kiki Kaikai
    The Legend of Kage
    Liquid Kids
    The New Zealand Story
    Operation Wolf
    Rastan
    Space Invaders
    Space Invaders ‘91 (Console Version)
    Volfied

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...