Skocz do zawartości

Resident Evil - temat ogólny, komentarze, plotki i inne


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko tez pytanie czy RE9 to nie bedzie swoiste domkniecie fabularne tego co rozpoczeto w RE7? Wiecie taka trylogia rodziny Winters. Wtedy ciezko zeby to nagle mialo wrocic do klasyczny zombiakow w miescie typu Racoon City (czy tam jakimkolwiek innym). RE10 to juz moze byc zupelnie inna bajka i nowe rozdanie. A jak 10 oznaczaloby pelen reboot marki i start trylogii to wtedy mozna by pieknie pojsc w Racoon City i rozpierdol w samym miescie z setkami zombiakow (obecnie moc sprzetu juz na to pozwala wiec zaden problem) :obama:

Odnośnik do komentarza

Pewnie tak, w ogóle te numerowane odsłony historycznie można właśnie na umowne trylogię dzielić:

- 1-3: klasyczna saga survival horror z Raccoon w tle

- 4-6: bardziej action horror rozsiany po różnych zakątkach globu

- 8-9(?): trylogia Ethana Wintersa w FPP

 

I ja to szanuję.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Bzduras napisał:

Nie wiem co ich boli w eksplorowaniu Raccoon. Takie miasto to przecież kopalnia potencjału na dobre miejscóweczki co zresztą początek RE2 i RE3 pokazują. Świetnie się śmigało w prologu trójki po tych ulicach, dorzucić jakieś budynki do przeczesywania gdzieś tam pomiędzy głównymi arteriami miasta i jesteśmy w domu, nawet laboratorium można strzelić w jakiejś piwnicy żeby był twist "o nie, sąsiad spod szóstki pracował dla Umbrelli, to wszystko jego wina!".

Jestem prostym residentowcem. Ja nic innego nie chce jak znaleźć w jednym budynku sejf a ulice dalej ukryty szyfr w notatce o tym że naukowiec dźgał kijem zmutowanego szympansa i uciekł :nosacz2: Wintersów już niech lepiej nie ruszają, nawet nie wiem czy chce powrotu fpp bo sorki ale residenciki w tpp uderzają w SEDNO 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Opublikowano (edytowane)

Uwielbiam Raccoon, ale po tylu odsłonach jest już mocno przeruchane, mogliby w końcu zrobić RC v.2, mieliby materiał na kolejne 10 części. Niby próbowali w Szóstce, ale potencjał kompletnie nie został wykorzytany :/ tak samo od dłuższego czasu brakuje tej serii jakiegoś fajnego antagonisty, po zabiciu Weskera pojawiały się same płotki na strzała.  

 

Cytat

Tylko tez pytanie czy RE9 to nie bedzie swoiste domkniecie fabularne tego co rozpoczeto w RE7? Wiecie taka trylogia rodziny Winters.

Tam już nie ma czego domykać, bo finałem tej historii było DLC Shadow of Rose. Ogólnie cała ta przygoda Ethana to był straszny zapychacz nadający się bardziej na Revelations 3 i 4, bo w żadnym stopniu nie rozbudowało to lore (no, może delikatnie poprzez postać Mirandy). Na szczęście więcej tego no-name'a i no-face'a już nie trzeba będzie oglądać.

 

Edytowane przez Josh
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Czoperrr napisał:

Jak byłem dzieciakiem to pamiętam zapowiedzi Biohazard 4, które było podobne do RE3 i rozpalało to wyobraźnie mega realistyczną grafiką. Fajnie jakby do tego wrócili.

A to coś pokazali ze wczesnego RE4 (które później przekształciło się w DMC)? Ja pamiętam że poniższy film był na początku mylony z grą i wrzucano screenshoty z podpisem nowy RE na PS2.

 

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, łom said:

A to coś pokazali ze wczesnego RE4 (które później przekształciło się w DMC)? Ja pamiętam że poniższy film był na początku mylony z grą i wrzucano screenshoty z podpisem nowy RE na PS2.

 

Tak, dokładnie o to mi chodziło. Dzięki za przypomnienie, robiło to wtedy wrażenie.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Josh napisał:

Uwielbiam Raccoon, ale po tylu odsłonach jest już mocno przeruchane, mogliby w końcu zrobić RC v.2, mieliby materiał na kolejne 10 części. Niby próbowali w Szóstce, ale potencjał kompletnie nie został wykorzytany :/ tak samo od dłuższego czasu brakuje tej serii jakiegoś fajnego antagonisty, po zabiciu Weskera pojawiały się same płotki na strzała.  

 

Tam już nie ma czego domykać, bo finałem tej historii było DLC Shadow of Rose. Ogólnie cała ta przygoda Ethana to był straszny zapychacz nadający się bardziej na Revelations 3 i 4, bo w żadnym stopniu nie rozbudowało to lore (no, może delikatnie poprzez postać Mirandy). Na szczęście więcej tego no-name'a i no-face'a już nie trzeba będzie oglądać.

 

Raccoon przeruchane? Nie pomyliłeś "przeruchane" z "niewykorzystane"?

 

Dwie uliczki w RE2, mały fragment w RE3 tylko pobudzający bardziej wyobraźnię i jakąś tam część w spin-offach online, w które nikt nie grał to dużo? Jak dla mnie temat zmarnowany, potencjał niewykorzystany, chyba w dna on był mi dany.

 

Zgoda co do Ethana, imo zamknęli już te trylogię traktując dlc jako part 3.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Przeruchany to jest cały cast starych postaci, będę to powtarzał do znudzenia. Sorry Jille, Chrisy, Leony i Klaryny, wypad na emeryturę, nic więcej już się z was nie wyciśnie.

 

Problemem tylko jest to, że Capcom nie za bardzo chyba umie zrobić nowych herosków :) Jak próbowali to wychodziły jakieś Ethany czy inne klauny (cały cast z Revelations na czele z rudym czołobitnym i tą dwójką pajaców co mieli być comic reliefem śni mi się do dzisiaj w koszmarach). Ale takie RE10 z nowymi kozakami bym przywitał chętnie.

  • Plusik 1
  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
Opublikowano (edytowane)

RE0: pociąg, ośrodek treningowy, zakłady chemiczne

RE1: rezydencja za miastem

RE2: trochę miasta, posterunek policji, ścieki pod miastem, laboratorium 

RE3: jeszcze więcej miasta, wieża zegarowa, szpital, park, spalarnia odpadów

RE Outbreak 1 i 2: znowu trochę miasta, znowu szpital, metro, hotel, zoo, uniwersytet, las za miastem

ORC: jeszcze więcej miasta

 

Tak, sądzę że RC zostało dosyć mocno przeruchane. Wiadomo, że chciałoby się jeszcze więcej chodzenia po zdemolowanym mieście, ale sądzę że to już dobry moment, żeby zamiast ponownie osadzać akcję kolejnego RE w Raccoon, to fajnie byłoby zrobić jego godnego następcę i tam pykać kolejne Residenty. Nawet ze trzy albo cztery części.

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Josh napisał:

RE0: pociąg, ośrodek treningowy, zakłady chemiczne

RE1: rezydencja za miastem

RE2: trochę miasta, posterunek policji, ścieki pod miastem, laboratorium 

RE3: jeszcze więcej miasta, wieża zegarowa, szpital, park, spalarnia odpadów

RE Outbreak 1 i 2: znowu trochę miasta, znowu szpital, metro, hotel, zoo, uniwersytet, las za miastem

ORC: jeszcze więcej miasta

 

Tak, sądzę że RC zostało dosyć mocno przeruchane. Wiadomo, że chciałoby się jeszcze więcej chodzenia po zdemolowanym mieście, ale sądzę że to już dobry moment, żeby zamiast ponownie osadzać akcję kolejnego RE w Raccoon, to fajnie byłoby zrobić jego godnego następcę i tam pykać kolejne Residenty. Nawet ze trzy albo cztery części.

 

Fikolek na siłę, żadna gra nalezycie nie wykorzystała tego terenu, sorki!

 

(a to jak nazwa ewentualną kopie tego miasta niea dla mnie znaczenia xd)

Edytowane przez Nyu
Odnośnik do komentarza

Chcąc nie chcąc Chris i Leon zaraz przejdą na emeryturę, chyba że Capcom każe nam grać siwymi zgredami :dynia: Z Jill, Claire i Rebeką nie ma tego problemu, już zostało wyjaśnione że laski młody wygląd i witalność zawdzięczają wirusom, którymi były zarażone, więc mogą je upychać nawet aż do Resident Evil XXXL. Barry to już chyba odpada na ten moment, przecież on był stary w uj w Revelations 2. 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Pupcio napisał:

Nigdy :) 

O NIE, CZY TO ZOMBIE?!

 

Tak, kurwa, Karyna, to zombie, walisz w nie z pistoleta od 25 lat, naucz się w końcu jak wyglądają :) Chyba, że przed następną częścią będzie jakiś filmik, w którym cała ekipa dostała zbiorowego wodogłowia i zaczyna od zera, wtedy tak. Ale tu już nie ma miejsca na rozwój postaci, wszyscy byli tajnymi agentami prezydenta, działaczami na rzecz walki z Umbrellą czy innymi kierownikami BSAA. Co im zostaje, co najwyżej stołek w Umbrelli :)

 

O w sumie to by mogło być fajne, jakby taki leonidas czy krzychu zmęczył się w końcu biciem zombiaków całe życie i poszedł na ciepłą posadkę kierownika Umbrelli żeby użyczyć im praktycznej wiedzy i stworzyć jakiegoś ostatecznego BOW (nie wiem, giręwgórze po mutacji albo szen zainfekowany Monsterek-virusem). Ciekawe rzeczy mogłyby z tego wyjść.

Odnośnik do komentarza

Ale tak  naprawdę poza spinoffami typu outbreak to tam nie ma za bardzo jak wrócić bo rimejki nie poszły w zbytnie poszerzenie wydarzeń więc pewnie dopiero przy rebocie za 30 lat który odetnie się od całej obsady będzie można myśleć o powrocie do tego miasta. Dlatego mam nadzieje że ploty okażą się prawdziwe i dostaniemy nowe azjatyckie raccoon które pierwszy raz w serii będzie otwarte do eksploracji :gigabeta:

Mogliby odjebać jakiś patetyczny finał gdzie jakiś bohater/ka umiera na końcu tej 9ki bo ta seria to jak jakieś anime xD 1000 odcinków ale główna obsada nie do ruszenia

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Pupcio napisał:

Ale tak  naprawdę poza spinoffami typu outbreak to tam nie ma za bardzo jak wrócić bo rimejki nie poszły w zbytnie poszerzenie wydarzeń więc pewnie dopiero przy rebocie za 30 lat który odetnie się od całej obsady będzie można myśleć o powrocie do tego miasta. Dlatego mam nadzieje że ploty okażą się prawdziwe i dostaniemy nowe azjatyckie raccoon które pierwszy raz w serii będzie otwarte do eksploracji :gigabeta:

Mogliby odjebać jakiś patetyczny finał gdzie jakiś bohater/ka umiera na końcu tej 9ki bo ta seria to jak jakieś anime xD 1000 odcinków ale główna obsada nie do ruszenia

Dokładnie - ani nikt nie umiera, ani nikt nie rucha.

Odnośnik do komentarza

Tak nie do końca rozumiem uczepienie się tego Raccoon. No fajne było, ale zrobili w nim 86 części, pobiegało się chyba po wszystkich możliwych obiektach i poza rozbudowaniem samych ulic nie ma już za bardzo czego tam pokazać. A prawda jest taka, że nowym Raccoon może być praktycznie każde inne miasteczko na świecie opanowane przez zombie i inne przerażające stwory. To wcale nie musi być konkretnie miasto Szopów, żeby był gęsty klimat i 100% Residenta w Residencie. Ja bym nawet widział miasteczko o mniejszej skali, bez systemu metra, bez wysokich wieżowców, coś a'la Silent Hill. Na pewno otworzyłoby to twórcom nowe możliwości i przede wszystkim pozwoliłoby wprowadzić plejadę całkowicie nowych bohaterów i mutantów, których w Raccoon nie było. No i nie musieliby go detonować na kolejny dzień dając większe pole na kolejne potencjalne odsłony serii rozgrywające się w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Pupcio napisał:

Czekam aż capcom zrealizuje mój W Y B I T N Y pomysł gdzie w pierwszej połowie gry gramy naukowcem umbrelli i mamy gierkową wersję "the thing" w jakiejś placówce na zadupiu :boomer:

W sumie to zajebisty pomysl by byl. Mozna by zrobic odwrocona kolejnosc lokacji - grajac naukowcem spierdalamy z Laba myslac ze wychodzac z przybytku Umbrelli mamy spokoj a tu nagle cale miasto zombiakow trzeba jeszcze jakos przebiec bo okazuje sie ze nie tylko nasze miesce pracy bylo w dupie itd

Odnośnik do komentarza

O ja yebię, potencjał niezły :pepegasm: albooooo... Hunkiem? Lub jakimiś skurwysynem a'la Nikolaj z RE3? Zostajesz wraz z oddziałem wrzucony w sam środek kabały, żeby ogarnąć sytuację, of course wszystko idzie nie tak, ziomki z teamu zostają pożarci przez zombie i jako jedyny próbujesz przetrwać, po drodzę wykonując jakieś cele zlecone przez Neo Blue Next Umbrellę? Fajnie byłoby pyknąć dla odmiany czarnym charakterem. Niby w ten deseń już było ORC, ale to nie wykorzystywało potencjału fabularnego, a poza tym gierka była średnia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...