Skocz do zawartości

Assassin's Creed: Shadows


Rekomendowane odpowiedzi

może to tylko potwierdza niechęć do innych ras? dlaczego to tak bardzo uwiera? przecież niebycie rasistą wychodzi poza ramy infantylnego myślenia o człowieku jak o kilku różnach gatunkach - czarny, żółty, biały... niebycie rasistą to brak tego podziału. o czym my tutaj rozmawiamy - o kolorze skóry. KOLORZE. czy gdybyśmy urodzili się czarni i sytuacja by się odwrócił, też by tak uwierało? nie sądzę, wytykanie palcem z powodu koloru skóry chyba trzeba poczuć na sobie. jak ktoś ogląda piłkę nożną, to pamięta sytuację z danim alvesem, któemu rzucili banany z trybun. i teraz pomyślcie, że to było wymierzone, pewnie bez zastanowienia w całą rasę czarnych. rzucili mu to, bo czarny = małpa, a nie dlatego, że nie lubią konkretnie alvesa. rasizm na trybunach to jest wciąż plaga i nie sądzę, żeby wynikało to z propagandy w filmach czy grach

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
1 minute ago, krzysiek923 said:

może to tylko potwierdza niechęć do innych ras? dlaczego to tak bardzo uwiera? przecież niebycie rasistą wychodzi poza ramy infantylnego myślenia o człowieku jak o kilku różnach gatunkach - czarny, żółty, biały... niebycie rasistą to brak tego podziału. o czym my tutaj rozmawiamy - o kolorze skóry. KOLORZE. czy gdybyśmy urodzili się czarni i sytuacja by się odwrócił, też by tak uwierało? nie sądzę, wytykanie palcem z powodu koloru skóry chyba trzeba poczuć na sobie. jak ktoś ogląda piłkę nożną, to pamięta sytuację z danim alvesem, któemu rzucili banany z trybun. i teraz pomyślcie, że to było wymierzone, pewnie bez zastanowienia w całą rasę czarnych. rzucili mu to, bo czarny = małpa, a nie dlatego, że nie lubią konkretnie alvesa. rasizm na trybunach to jest wciąż plaga i nie sądzę, żeby wynikało to z propagandy w filmach czy grach

 

W mojej opinii to właśnie ci "twórcy" są rasistami, bo zmieniają kolor skóry postaciom wbrew wszelkiej logice. Dlaczego dali czarnoskórą Kleopatrę? Wiadomo, że była ona biała, bo pochodziła z greckiej dynastii Ptolemeuszy. Czarnoskóry Herklues - grecki bóg. Oczywiście postać fikcyjna, ale jego przedstawienie w kulturze greckiej jest jasne. Czarnoskóry Aragorn - Tolkien wyraźnie go opisał. Latynoska Śnieżka, która ma imię po kolorze skóry. To wszystko są zmiany bazujące tylko na rasie, na niczym więcej. Dlaczego w aktorskiej Mulan grają Azjaci? No zgodnie z poglądem, że to wolność artystyczna to chyba nie powinno tak być. Podobnie z Czarną Panterą. No nie zmienili czarnoskórych z założenia bohaterów na innych. Czemu? No właśnie. To co się odwala to właśnie rasizm czystej wody. Bo, powtarzam, zmieniają bohaterów ze względu na kolor skóry. Ale jak to powiedział niejeden aktywista: nie ma czegoś takiego jak rasizm wobec białych ludzi, prawda?

Odnośnik do komentarza

To jest naprawdę proste: jak zrobią czarną Kleopatrę to to nie jest rasizm, tylko "wolność artystyczna" czy inne brednie, ale jak biali zrobią dokument o Martinie Lutherze Kingu i obsadzą w nim Ryana Goslinga to wtedy rasizm już jest. Czego nie rozumiesz? 

 

Możesz takim ludziom jak Krzysio albo Paolo tłumaczyć dalej, ale ich ten temat przerasta, zupełnie nie rozumieją na czym polega problem. W sumie nie dziwię im się, ciężko to zrozumieć, kiedy żyje się w aż takim zaprzeczeniu. 

 

Edytowane przez Josh
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Josh napisał:

jak biali zrobią dokument o Martinie Lutherze Kingu i obsadzą w nim Ryana Goslinga to wtedy rasizm już jest

i mam nadzieję, że to się w końcu wydarzy. będę pierwszy do krytykowania krytykujących. i chciałbym autentycznie zonbaczyć tę skalę oburzenia, z czystej ciekawości. trochę by to rozjaśniło (hehe) sytuację

 

2 minuty temu, Josh napisał:

ale ich ten temat przerasta

 

was przerasta kolor skóry, który jest wynikiem natury. jak w polsce urodzi się murzyn i zagra andrzeja dudę to co, nie może, bo polanie byli biali?

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, krzysiek923 said:

i mam nadzieję, że to się w końcu wydarzy. będę pierwszy do krytykowania krytykujących. i chciałbym autentycznie zonbaczyć tę skalę oburzenia, z czystej ciekawości. trochę by to rozjaśniło (hehe) sytuację

 

was przerasta kolor skóry, który jest wynikiem natury. jak w polsce urodzi się murzyn i zagra andrzeja dudę to co, nie może, bo polanie byli biali?

 

Dyskusja nie ma sensu skoro ignorujesz to co się do ciebie pisze. Szkoda czasu

Odnośnik do komentarza

to wy ignorujecie wasze przyspawanie do jakichś kretyńskich podziałów, które nie mają realnego znaczenia dla nie-rasisty

jeśli czarny nie może zagrać białego to jest to dyskryminacja, po prostu. nie może, bo urodził się taki. ale idris elba może zagrać bonda, w GB nie mieliby z tym problemu, może dlatego, że u nas murzyn to wciąż atrakcja zoologiczna

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

A krytykowałbyś krytykujących, gdyby Shafta zagrał Vin Diesel? W drugą stronę jest ok, kiedy na ekranie śmigają sobie czarna Starfire albo Albert Wesker. A co gdyby postać fikcyjna została zamieniona przez białasa? Może jakaś wersja Wakanda forever z samymi białymi? To by było ok czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza

Jest jakiś temat o Sweet Baby i zagładzie białej rasy? To może tam byście się ulokowali, bo ja bym wolał jednak o samej gierce pogadać i poczytać. Wiecie, jakie ficzery nowe, jaka mapa, jaka długość gry, jaka muzyczka, jaka graficzka - takie nic nie znaczące sprawy w dobie ostatecznej walki o tożsamość białego heteroseksualnego mężczyzny.

 

Sam kolor skóry głównego bohatera jest mi kompletnie obojętny i jakoś nie czuję się zagrożony w żaden sposób. Ale widać wielu jest już na krawędzi.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, krzysiek923 napisał:

człowiek to człowiek i chuj, skupcie się na tym jakim jest człowiekiem i co robi

Szlachetne, ale trochę niebezpieczne. Bo zaraz Kopernik albo Skłodowska Curie będą grane przez ciemnoskórych, o orientacji nieokreślonej. Bo czemu nie? Człowiek to człowiek. 

Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, krzysiek923 said:

to wy ignorujecie wasze przyspawanie do jakichś kretyńskich podziałów, które nie mają realnego znaczenia dla nie-rasisty

jeśli czarny nie może zagrać białego to jest to dyskryminacja, po prostu. nie może, bo urodził się taki. ale idris elba może zagrać bonda, w GB nie mieliby z tym problemu, może dlatego, że u nas murzyn to wciąż atrakcja zoologiczna

 

A to Ty myślisz, że tylko w Polsce tylko biali ludzie mają z tym problem? Oj bardzo bardzo bardzo się mylisz

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że nie wjebali Mario który zamienia się w słonia, trzask dup byłby jeszcze głośniejszy :)

 

The game will explore central Japan, including regions like Kyoto, Kobe, Osaka, and the Iga province, with historically accurate castles such as Takeda Castle. This setting promises a vibrant world of urbanization, bustling ports, samurai districts, and ornate architecture, all significant for parkour and exploration in the game. The influence of Portuguese traders and Jesuit missionaries, who introduced Christianity and new technologies like cannons and long guns, also plays a role in shaping the game's environment and narrative.[6]

 

 

Historically accurate zamki :banderas:Zapowiada się zajebiście.

Odnośnik do komentarza

ja tylko staram się wejść w neutralną rolę i szukać argumentów, jak adwokat i prokurator po jednej i drugiej stronie, tylko zgodnie ze swoją percepcją i dedukcją, a prywatnie myślę, że często przejawiam zachowania rasistowskie, choć osobiście za rasistą się nie uważam i podpinam to pod moje specyficzne poczucie humoru ;) tak samo nie mam problemów z żartami o białasach, a że z tymi żartami tak trochę cienko to i rzadko się z nich śmieję. uwielbiam gran torino, rolę clinta i jego teksty. myślę, że to przede wszystkim kwestia dystansu i kompleksów. ale historycznie to murzyni mają prawo odbierać to bardziej personalnie.

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Josh napisał:

To jest naprawdę proste: jak zrobią czarną Kleopatrę to to nie jest rasizm, tylko "wolność artystyczna" czy inne brednie, ale jak biali zrobią dokument o Martinie Lutherze Kingu i obsadzą w nim Ryana Goslinga to wtedy rasizm już jest. Czego nie rozumiesz? 

 

Możesz takim ludziom jak Krzysio albo Paolo tłumaczyć dalej, ale ich ten temat przerasta, zupełnie nie rozumieją na czym polega problem. W sumie nie dziwię im się, ciężko to zrozumieć, kiedy żyje się w aż takim zaprzeczeniu. 

 


Chory jesteś na łeb jak dla ciebie przekłamywanie historii a robienie gry to to samo. XDDDD Pojebalo ci się w bani fest od tej nienawiści do lewactwa.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, jimmy napisał:

To może tam byście się ulokowali, bo ja bym wolał jednak o samej gierce pogadać i poczytać. Wiecie, jakie ficzery nowe, jaka mapa, jaka długość gry, jaka muzyczka, jaka graficzka

no to poczytaj dzbanie jak nawet trailera nie bylo jeszcze

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Pupcio napisał:

Ehh człowiek to człowiek. Nie wiem po co ubi się stara odwzorować feudalną japonie jak mogli tam wjebać każdą rase i też by siadło 

przyznam, że trochę mi tym namieszałeś, jak widać nie wszystko jest CZARNO-BIAŁE  :dunno: no trochę tak, nie ma sensu robić filmu/gry o japonii bez japończyków. tylko czym jest japonia? albo ogólnie kraj. kraj to chyba tradycje, kultura (język, dzieła, architektura), historia (jak opowiadamy o naszej historii to raczej nie podkreślamy, że "pamiętajcie, polska od zawsze na zawsze stronk white power)... czy polacy mogą zagrać SS-manów i nazistowskie niemcy, a niemcy polaków w auschwitz? kontrowersyjnie, ale w sumie czemu nie, wizualnie aż tak nie kontrastuje

 

no i należy przy tym pamiętać, że film to film. gra. aktorstwo. nie obchodzi mnie, że uwodziciela kobiet gra prywatnie stulejarz. program zdrady z damianem petrovem jest reżyserowany. serio.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Paolo de Vesir napisał:


Chory jesteś na łeb jak dla ciebie przekłamywanie historii a robienie gry to to samo. XDDDD Pojebalo ci się w bani fest od tej nienawiści do lewactwa.

 

Nie no Paolo przecież z gierek można nauczyć się historii. Ja np dzisiaj dowiedziałem się, że elfy przez 100 lat nic nie robiły z Guardianami w Zeldzie :)

 

Ja nie mogący się doczekać nowego Asasynka

 

pilny-uczen_1098-14687.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...