Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

To tak dziwne, że może aż sam sprawdzę  :sorcerer: 
Z nowości, nie wiedziałem do końca gdzie to wrzucić, ale niech tam.

Netflix szykuje ekranizację mangi Blame!

 



Pominę już z gruba ciosane CGI (ach, jak ja tęsknię za klasycznymi rysowanymi anime ;/ )

Ale czemu momentami to wygląda, jakby miało z 10fps?
Odnośnik do komentarza

Ale czemu momentami to wygląda, jakby miało z 10fps?

 

Magia komputerowych anime, chcą żeby były bliższe zwykłym rysowanym tytułom. Problem w tym, że w tradycyjnej animacji to nie wali w ten sposób po oczach. Ogólnie Netflix jest tylko jednym z producentów, całość robiona przez to samo studio, które stworzyło oba sezony Rycerzy Sidonii. Po trailerze wygląda, że to będzie tylko pewien wyrywek z dodaną historią pobocznych postaci jakie spotyka po drodze bohater.

 

Niektóre azjatyckie filmy kinowe stworzone komputerowo prezentują trochę lepszy poziom.

https://www.youtube.com/watch?v=2a1ca6Z24-0

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Z odpreżających i zabawnych obyczajówek, natrafiłem na RElife. Opowieść o dorosłym przegrywie (NEET), któremu zostaje zaoferowany udział w eksperymencie w zamian za roczne utrzymanie. Musi tylko łyknąć pewna pigułkę, przez co staje się młodszy o 10 lat. Musi wrócić do 3 roku szkoły średniej i jakoś się zaadaptować tam, nie zdradzając niczego o eksperymencie. To oczywiście rodzi serię zabawnych sytuacji i komplikacji :) Ogólnie pomimo że dzieje się to w japońskich realiach, to czuć tu pewną nić ponadkulturowego przesłania ;)

Odnośnik do komentarza

Shokugeki no Soma - gdy kumpel polecił "anime o gotowaniu", a przy tym był nieźle zajarany, to trochę parsknąłem śmiechem. Ostatnio dałem jednak temu szansę i... wchłonąłem cały pierwszy sezon w 3 albo 4 dni.  :whistling:  
Nie mogę się nadziwić, jak dobrze i ciekawie przedstawiono tu pełne napięcia pojedynki kulinarne, jak interesująco zarysowano większość postaci i ile pomysłowości mają w sobie chociażby wizualizacje reakcji degustatorów na serwowane dania.   :obama: 

Całość podlano lekkim i przyjemnym, acz nie popadającym na szczęście w nadmierną głupkowatość, humorem. No jak na razie goty i zaskoczenie roku. Chciałem wstrzymać się z oglądaniem drugiego sezonu aż wyjdzie całość, ale chyba nie dam rady. Za bardzo się wciągnąłem w fabułę. 

Tip: Przy oglądaniu łatwo można zrobić się głodnym.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A mnie tak zastanawia, czy są jakieś godne uwagi anime w stylu zachodniego fantasy, z rycerzami, smokami, elfami i tym podobne. Tak teraz znalazłem taki tytuł jak "Face/Zero", tam się ponoć magowie naparzają i pomyślałem, że w sumie z techniką i popularnością kreskówek w Japonii mogłoby się coś znaleźć dla mnie. Chodzi mi też o takie fantasy nie w stylu Fairy Tail, gdzie ubierają się jak hipsterzy, albo że przenoszą się do innego świata, a w realu chodzą do szkoły, tylko, no... Takie w miarę poważne jeśli chodzi o ramy gatunku(choć oczywiście może mieć trochę komedii).

 

Berserka rzecz jasna znam, wspomnianego Face/Zero przeczytałem opis na shindenie jedynie, też chętnie się dowiem czy warto.

Odnośnik do komentarza

steins gate slyszalem że bardzo dobry ale po dwóch odcinkach byłem zmęczony jakos i zaniechałem

 

teraz leci psycho pass, moze cos z tego bedzie

 

pozniej sprawdze wasze tytuly ;d

 

Steins;Gate zacząłem w sobotę i też nie mogłem się do tego przekonać. Jednak akcja rozkręca się mniej więcej od połowy sezonu, takie akcje się tam odpyerdalają że skończyłem wszystkie odcinki tego samego dnia i jeszcze obejrzałem 1,5h kinówkę która opowiada historie rok po zakończeniu (więc skończyłem ogladać jakoś o 4 rano).

 

Serio, jedno z lepszych anime jakie oglądałem. 

Odnośnik do komentarza

 

steins gate slyszalem że bardzo dobry ale po dwóch odcinkach byłem zmęczony jakos i zaniechałem

 

teraz leci psycho pass, moze cos z tego bedzie

 

pozniej sprawdze wasze tytuly ;d

 

Steins;Gate zacząłem w sobotę i też nie mogłem się do tego przekonać. Jednak akcja rozkręca się mniej więcej od połowy sezonu, takie akcje się tam odpyerdalają że skończyłem wszystkie odcinki tego samego dnia i jeszcze obejrzałem 1,5h kinówkę która opowiada historie rok po zakończeniu (więc skończyłem ogladać jakoś o 4 rano).

 

Serio, jedno z lepszych anime jakie oglądałem. 

 

Potwierdzam. Jak już się rozkręci to jest rozpi.erdol :fsg:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...