Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Claymore oglądałem z 3 lata temu i dość miło wspominam. Faktycznie to taki trochę Wiedźmin z babami. Fajny, mroczny klimat i efektowne walki. Spamowania imieniem głównej bohaterki nie kojarzę, acz pamiętam za to, że końcówka była niestety dość słaba. :/

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Claymore anime meh w porównaniu do mangi. Jeżeli już to najlepiej nie oglądać zakończenia anime tylko od razu wskoczyć do mangi i kontynuować historię. :lapka:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Claymore był dla mnie ogromnym rozczarowaniem. Zaczynałem mając nadzieje na jakieś 'mhroczniejsze' pseudo-fantasy, a dostałem dragonballa z laskami i mieczami. Nie żeby zaraz tragedia, ale w pamięci wiele mi nie zostało.

 

Na pewno ending został:

 

 

 

Przy okazji, fani Danganronpy, którzy mają za sobą obie części gry (opcjonalnie też Ultra Despair Girls), niech sięgają po anime Danganronpa 3. Właściwie to pozycja obowiązkowa, gdyż jest to zarówno prequel, jak i sequel wydarzeń - dwie osobne serie anime. O dziwo całkiem niezłe, z ładną kreską, i dużo wyjaśniają i uzupełniają informacji i wydarzeń z obu gier. Na minus zaliczyłbym dużo naciąganych momentów, ale z drugiej strony to Danganronpa - do pewnych rzeczy powinniśmy już przywyknąć. Osoby, które nie grały niech kijem nie tykają, bo zepsują sobie wrażenia z gier (grać! warto!).

Odnośnik do komentarza

A mnie tak zastanawia, czy są jakieś godne uwagi anime w stylu zachodniego fantasy, z rycerzami, smokami, elfami i tym podobne. Tak teraz znalazłem taki tytuł jak "Face/Zero", tam się ponoć magowie naparzają i pomyślałem, że w sumie z techniką i popularnością kreskówek w Japonii mogłoby się coś znaleźć dla mnie. Chodzi mi też o takie fantasy nie w stylu Fairy Tail, gdzie ubierają się jak hipsterzy, albo że przenoszą się do innego świata, a w realu chodzą do szkoły, tylko, no... Takie w miarę poważne jeśli chodzi o ramy gatunku(choć oczywiście może mieć trochę komedii).

 

Berserka rzecz jasna znam, wspomnianego Face/Zero przeczytałem opis na shindenie jedynie, też chętnie się dowiem czy warto.

 

Pierwszy sezon Log Horizon, dzieje sie w grze (cos jak Sword Art Online) ale jest pelne fantasy.

 

Jeszcze Guin Saga slyszalem, ze dobre ale sam nie ogadalem.

Odnośnik do komentarza

Claymore anime meh w porównaniu do mangi. Jeżeli już to najlepiej nie oglądać zakończenia anime tylko od razu wskoczyć do mangi i kontynuować historię. :lapka:

 

Doczytalem mange i ogolnie zla nie byla ale denerwowal jej schematyzm. Co nowy przeciwnik albo nowe claymory "po zlej stronie" to ta sama zasada: pokazanie umiejetnosci ktorych nikt nie potrafi wyjasnic w danym momencie i za chwile dolacza inna claymore, ktora na jednej stronie objasnia skad te skilsy wynikaja i jak je skontrowac. I tak przez cala mange.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 

Kumpel niedawno mi przypomniał o tym Anime i obejrzałem raz jeszcze.

 

3 Oddzielnie historie każda mająca innego reżysera (w tym KATSUHIRO OTOMO :banderas: )

 

Animacja na najwyższym poziomie. Fabularnie jest duża różnorodność, ale dla mnie prawdziwym majstersztykiem jest Magnetic Rose.

 

Nic nie będę spoilował dużo czasu wam nie zajmie zapoznanie się z całością.  

Edytowane przez K'^^
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wprawdzie moja lista zaległości anime jest jeszcze bardzo długa (mówię o pełnometrażówkach), to chciałbym wiedzieć, czy jest czego oczekiwać w przyszłości.

Niestety Studio Ghibli nic już nam nie dostarczy, ale jestem pewien, że istnieją inni interesujący twórcy, którzy tworzą ciekawe filmy.

 

Ze współczesnych reżyserów znam chyba jedynie Mamoru Hosoda i jego "Wilcze dzieci" oraz Makoto Shinkai, który oczarował mnie "5 centymetrami na sekundę".

Szukając informacji o nadchodzących filmach anime niestety natykam się wyłącznie na seriale, dlatego zwracam się do ludzi bardziej obeznanych w temacie. Dajcie znać, czy wiadomo coś o nadchodzących filmach pełnometrażowych, których warto wypatrywać, lub podajcie inne nazwiska obecnych twórców anime, których warto śledzić. Dzięki!

Odnośnik do komentarza

Pewnie już było i większość zna ale polecam Fate/Zero i Fate Stay Night Unlimited Blade Works. Świetne anime (wg mnie) z bardzo dobrą kreską, animacją i muzyką. No i nie mam też niczego do zarzucenia pod względem postaci i historii.

 

Saber a.ka Arturia :rose: <3

Odnośnik do komentarza

@wojteq:

Miss Hokusai

 

Your name (Makoto Shinkai)

 

In This Corner of the World

 

I jak nie widziałeś jeszcze Garden of the Words od Makoto Shinkai to również polecam.

 

 

Co się tyczy filmów anime,które już wyszły to może wyłapiesz coś ciekawego z zestawień zawartych w linkach poniżej:

http://www.tasteofcinema.com/2015/the-20-best-japanese-animated-movies-of-the-21st-century/

http://www.tasteofcinema.com/2015/20-anime-you-will-love-if-you-like-studio-ghiblis-movies/

http://www.tasteofcinema.com/2016/the-20-best-japanese-animated-movies-of-all-time/

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki Paliodor! Będzie w czym wybierać.

Widzę, że ten "Your Name" jest dostępny w internetach, więc pójdzie na pierwszy ogień. "Garden of words" od Shinkai też już widziałem, ale nie trafił do mnie tak bardzo. Był zbyt melodramatyczny, powolny i pozostający w zbytnim upojeniu do swych pięknych ujęć detalicznych. W "pięciu centymetrach..." mnie to urzekło, w kolejnych już drażniło (wiadomo jednak, że może to być kwestia aktualnego nastroju). Ale na koniec i tak się wzruszyłem, więc ogólnie doceniam film.

 

Żeby podtrzymać temat anime godnych polecenia, przedstawię moją dotychczasową czołówkę:

- Grave of the Fireflies - uwielbiam wojenne klimaty, a szczególnie jestem podatny na przedstawianie bezbronnych istnień w zetknięciu z horrorem wojny. Na taki film nie byłem przygotowany na początku mojej przygody z anime.

- Tale of Princess Kaguya - wspaniała historia przedstawiona niczym baśń, legenda o niezwykle urzekającym stylu i zakończeniu dalekim od standardowego happy-endu.

- Kiki's Delivery Service - widziałem już większość sztandarowych filmów Miyazakiego, ale ten trafił do mnie najbardziej. Coś było w tej opowieści o młodej czarownicy, że urzekło mniej od pierwszych chwil i trzymało do samego cudownego finału. Miyazaki spełnia marzenia o lataniu.

- Perfect Blue - Kona zdążyłem już wcześniej poznać w wizualnie dopieszczonej i mistrzowsko zmontowanej Paprice, ale to tutaj zostałem uderzony i trzymany za gardło w niezwykle gęstej, onirycznej i paranoidalnej atmosferze.

- 5 Centimetres Per Second - krótki film o miłości, urzeka stylem, tempem, muzyką. Powolna podróż z bohaterem w pociągu przez zimowe pustkowia to jedna z lepszych sekwencji jakie widziałem.

- Wolf Children - byłem zaskoczony, jak film w którym kobieta spółkuje z wilkiem potrafił mnie przejąć losami bohaterów.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ta wersja to jakiś bardzo słaby rip z koreańskim czy tam chińskim hardsubem i znakami wodnymi. Ja czekam na premierę, by nie psuć sobie seansu w tak dobrze wyglądającej produkcji, gdzie polak namalował piękne tła.

 

Miss Hokusai wyszło już kilka miesięcy temu, bo pamiętam oglądałem, całkiem spoko.

 

Z tego co jeszcze nie wyszło na BD i będzie warte obejrzenia - A Silent Voice. Historia o głuchoniemej dziewczynce, którą inni uczniowie szykanowali. Po kilku latach jeden z oprawców spotyka ją ponownie i próbuje wszystko naprawić.

 

Z rzeczy jakie mogłeś przegapić, a może wybierzesz coś dla siebie:

The Anthem of the Heart (Kokoro ga Sakebitagatterunda)

Gundam: Thunderbolt December Sky - 4 odcinki połączone w film z kilkoma nowymi scenami, warto zobaczyć dla wojennej dramy nawet bez znajomości żadnego innego tytułu z tego uniwersum.

Giovanni`s Island - Jedna z japońskich wysepek dostaje się pod radziecką okupację.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@up: pozycje,które wymieniłeś (prócz gundama) już jakiś czas temu mi się przewinęły przed oczami. Dobrze,że znów sobie o nich przypomniałem bo wypadałoby,w  końcu je obejrzeć. A że jesień sprzyja filmowym seansom więc pewnie nie będę znów tak długo zwlekał.

 

Thundelbolta bardzo polecam. Szkoda,że to tylko 4 krótkie epki bo to najlepszy gundam i jedno z lepszych mecha od kilku/kilkunastu??? dobrych lat.

 

Co się zaś tyczy Shinakai'a to lubię jego twórczość. Wizualnie jego filmy są prześliczne, fabularnie jadą mniej więcej na jednym schemacie jaki sobie upodobał ów reżyser co nie zmienia faktu,że mi się takowa fabuła podoba choć widzę jej słabe strony. Garden of  Words w full hd prezentuje się obłędnie i warto było się wykosztować na wydanie BR,które dumnie uzupełniło kolekcję. Teraz pora na Your Name,które w Europie podobnie jak Garden of  Words, wyda AnimeLimited.  5cm per second i parę jego wcześniejszych pozycji również mam przed sobą.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Ta wersja to jakiś bardzo słaby rip z koreańskim czy tam chińskim hardsubem i znakami wodnymi. Ja czekam na premierę, by nie psuć sobie seansu w tak dobrze wyglądającej produkcji, gdzie polak namalował piękne tła.

Właśnie się o tym przekonałem. Jasna sprawa, że poczekam na lepszą wersję. A tak w ogóle, co masz na myśli mówiąc, że czekasz na premierę? Bo chyba nie myślisz o premierze w kinach. Z tego co zauważyłem anime omija nasze przybytki. Z ostatnich produkcji kojarzę jedynie, że "Zrywa się wiatr" można było zobaczyć legalnie.

 

Silent Voice zapowiada się ciekawie, zapisane.

Odnośnik do komentarza

A tak w ogóle, co masz na myśli mówiąc, że czekasz na premierę? Bo chyba nie myślisz o premierze w kinach. Z tego co zauważyłem anime omija nasze przybytki. Z ostatnich produkcji kojarzę jedynie, że "Zrywa się wiatr" można było zobaczyć legalnie.

 

Premierę japońskiego Blu-ray, który zripują.

 

Ogólnie wokół tego filmu jest w Japonii niezła szajba i zarobił kupę kasy, którą generują tylko filmy animowane od Disneya i Ghibli. Dziwne że nikt się tam u nich nie pokusił, żeby to pchnąć szybko za ocean normalnie do kin, a nie tylko kilka zorganizowanych pokazów, o których wspomniał Paliodor.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

wczoraj skończyłem polecane przez pare użytkowników Kimagure Orange Road. mesjasza nie uświadczyłem, ale to i tak świetne anime. jedna z najlepszych 'romantic comedy anime' jakie widziałem. jeśli nie cofa wam się od starej kreski to serdecznie polecam. fajne postacie które z małymi wyjątkami się lubi i troche psychodeli. no bawiłem się naprawdę dobrze. przede mną jeszcze film który jest kontynuacją serii tv i zakończeniem tego wszystkiego. na dniach sobie obczaje.

 

teraz tak. poleccie mi jakieś naprawde dobre mechy :(. strasznie bym coś takiego zobaczył, ale mam wrażenie że wszystko co warte obejrzenia z tego gatunku już widziałem :(. mogą być stare, tylko że w tym wypadku liczyłbym na cos bardziej stonowanego. więcej relacji między postaciami czy coś takiego a nie np. jakaś potyczka bez sensu kończona 'teraz mnie pokonałeś, ale następnym razem cie dojade' co każdy odcinek jak w starych Gundamach. myślę nad Orguss'em. no ale nie wiem. widział już to ktoś?

Edytowane przez Mace
Odnośnik do komentarza

@Mace: pierwsza kinówka KORa jest świetna, poziom wyżej niż seria,a gra na emocjach niesłychana.No i sama reżyseria niektórych scenek wypadła genialnie. To i Maison Ikkoku to the best jeśli chodzi o romantyczne anime,szkoda,że od lat 80tych kiedy je zrobili mało która seria imo im dorównała.

 

Co się tyczy mechów to może coś z poniższych pozycji?

Gundam:War in the pocket

Turn-A Gundam

Gundam:08MS Team

Gunbuster :good: :good: :good:

Macross Plus

Armored Trooper Votoms:Roots of Ambition ->Votoms-> Votoms Shining Heresy-świetna seria,której części ustawiłem według linii wydzarzeń,jedna z moich ulubionych

Full Metal Panic sezon1/2 i Fumoffu

Gurren Lagann

Mobile Fighter G Gundam

Gundam Thunderbolt

Vision of the Escaflowne

Five Star Stories- bardzo dobry film z pięknym mecha designem Mamoru Nagano.

 

Co się tyczy Orgussa to nie tak dawno go zaliczyłem i to taki średniak. Dużo jest odcinków,w stylu polecieli postrzelali i koniec.Choć nie powiem oglądało się ok i nie czułem,że marnuję czas.

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...