Skocz do zawartości

Gitara elektryczna


Mathiu

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoc dobre, na allegro ostatnio tanio szly

No właśnie, ja zakupiłem w dosyć promocyjnej cenie, ale mam drobny problem ze strojeniem. Ten ruchomy mostek daje mi popalić. Do strojenia używam elektrycznego stroika, ale jak dochodzę do struny e to już E, A są rozstrojone, jak je dostroję to B, e są rozstrojone i tak w kółko. Ma ktoś na to jakiś złoty sposób? Mam gitarę od grudnia i jeszcze ani razu nie udało mi się nastroić wszystkich strun idealnie :D, zawsze są wahania jakieś 1/4, 1/3 tonu.

Odnośnik do komentarza
rozumiem, ze cos takiego to nawet na poczatek jest ch.ujowe?

 

http://www.allegro.pl/item599264491_zestaw...zm_pok_tun.html

 

chodzi o to, zeby sprawdzic czy tak naprawde mnie to kreci czy tylko sobie ubzduralem. czy nie pchac sie w taki syf w ogole i kupic akustyka? ;f

 

Ciężko powiedzieć. Chyba bym jednak nie ryzykował, słaba gitara+piec może Cię naprawdę rozczarować. Nigdy nie słyszałem brzmienia tej firmy, ale tanie i w miarę porządne elektryki robi Epiphone (licencjonowane Les Paule). Mam jednego i nie jest w sumie taki zły, podłączyć pod piecyk oraz overdrive i można się bawić w jakieś punkowe piosenki.

 

Co do akustyka to się nie wypowiadam bo w sumie niewiele na nim grałem, wiem tylko, że to trochę inna szkoła jazdy i jak zaczniesz grać na jednym typie to przejście na drugi wymaga trochę ćwiczeń.

 

Na twoim miejscu bym brał elektryka i sobie dokupował poszczególne elementy, obecnie ciułam kasę na multiefekt Zooma albo Behringera :D

Odnośnik do komentarza
czyms uzywanym, jakies propozycje z allegro? na gitarke moglbym wydac no max 6 stow.

 

Jeżeli chciałbyś Epiphone to mam na stanie dokładnie ten model:

http://www.allegro.pl/item605488538_epipho...cial_ii_vs.html

Moglibyśmy się dogadać co i jak.

 

Ewentualnie z tańszych elektryków to te Squier'y są niezły (licencja Fendera, Epiphone licencja Gibsona) zależy jaka Ci stylistyka bardziej odpowiada bo specyfikacja oraz komfort z grania jest podobny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...