Skocz do zawartości

Gitara elektryczna


Mathiu

Rekomendowane odpowiedzi

Z pytań różnistych skierowano mnie tu więc - od paru miesięcy chodzi za mną myśl żeby przerzucić się z plastików z Guitar Hero na jakiąś prawdziwą gitarkę. Problem w tym, że kompletnie nie wiem od czego zacząć. Na pewno preferowałbym elektryka - nie lubie tych ciepłych brzmień akustyków także te odpadają. Budżet zamyka się w jakiś 600zł na gitarkę i piecyk, wiem że nie za dużo ale na początek nie chciałbym wydawać fortuny, bo sam nie wiem czy dam radę (znudzenie nie wchodzi w grę). Jakby ktoś mógł polecić pare modeli i dać jakieś hinty dla noobka to byłoby dobrze .

 

washburn x 10 albo jakiś inny model .. jakimiś shitami z allegro za 150 zł full zestaw ( XDD ) nawet nie zawracaj sobie dupy .

Odnośnik do komentarza

Tyle,że te Corty to kosztują same po 6stów bez piecyka więc odpada.

Poszukałem trochę na allegro i najciekawsze co znalazłem to:

http://allegro.pl/item787207847_washburn_x7_pack_gitara_wzmacniacz_akc_549zl.html

Tylko nie wiem czy się nie zawiode na jakości. Myślałem też nad tymi - http://allegro.pl/item791891355_to_sie_oplaca_skyway_model_strato_prezenty_wwa.html lub http://allegro.pl/item797515695_gitara_elektryczna_epiphone_junior_vs_eb_okazja.html + jakiś w miare dobry piecyk do dwóch stów. Jest taki zestaw coś warty dla noobka?

Odnośnik do komentarza

Z tym, że klasykiem to ja mogę sie jedynie zniechęcić, bo po prostu nie lubie ich brzmienia. Nie mam zamiaru grać na tym ballad przy ognisku i roztkliwiać niewiast. Kasa mi łatwo nie przyszła bo na ten cel zbierałem już od zeszłego roku, więc wydaje mi się że wiem czego chce. Jeśli miałoby nie wyjść to trudno - strace stówe ale bynajmniej będę wiedział że próbowałem :).

Odnośnik do komentarza

witam czy moglibyscie mi tez pomoc?

chcialbym rozpoczac przygode z gitarka. Od razu mowie ze nie mialem w lapie nawet akustycznej nigdy i stad pytanie: czy trzeba najpierw zaczac od takiej a potem dopiero eletryczna czy mozna pominac akustyka? Jesli mozna to nastepne pytanie: Jaka gitarka na poczatek? Nie moze byc zbyt droga bo jesli to slomiany zapal to nie chce duzo kasy wtopic. Zeby ladnie wygladala i dalo sie sluchac brzakania na niej. Do tego jakis piecyk, nie musi byc jakis za(pipi)isty ale zeby nie brzmial tez jak glosniczki za 30 zl. Ktos pomoze?

Odnośnik do komentarza

Ja bym na start kupił jakiegoś akustyka i go trochę ogarnął. Kupisz i za 200-300 zł, jak się spodoba to inwestuj w elektryka. A akustyk na ognisko i do rwania lachonów i tak się przyda. Obecnie posiadam w miarę dobrą gitarę basową i piec, a i tak czasem sobie lubię na akustyku pobrzdąkać.

Odnośnik do komentarza

Na start to bym w ogóle polecał gitare klasyczną. Do akustyka można się na początku zniechęcić z powodu twardości strun i małych odległości między nimi. Trudniej się gra po prostu.

Jest też znaczna różnica w brzmieniu, ale to juz właściwie kwestia gustu. Klasyk ma cieplejsze, aksamitne brzmienie i świetnie nadaje się do gry klasycznej, palcami. Akustyk za to ma brzmienie metaliczne, jest głośniejszy i zaje.biście gra się akordami. Osobiście bardziej podoba mi sie dźwięk gitary klasycznej.

Odnośnik do komentarza

Na start to bym w ogóle polecał gitare klasyczną. Do akustyka można się na początku zniechęcić z powodu twardości strun i małych odległości między nimi. Trudniej się gra po prostu.

Jest też znaczna różnica w brzmieniu, ale to juz właściwie kwestia gustu. Klasyk ma cieplejsze, aksamitne brzmienie i świetnie nadaje się do gry klasycznej, palcami. Akustyk za to ma brzmienie metaliczne, jest głośniejszy i zaje.biście gra się akordami. Osobiście bardziej podoba mi sie dźwięk gitary klasycznej.

Niby tak, ale widać że mortis chce się przesiąść z czasem na elektryka, więc lepiej uderzać w akustyka. Ja bym polecał jakąś Yamahe. Ich tańsze akustyki są bardzo wporzo, w porównaniu z chińskimi g*wnami pokroju Skyway są naprawdę świetne :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

ja od 3 lat gram na gitarze i zaczynałem odrazu od elektryka(kupiłem gitare sounder za 3 stófki) ale wtedy nie znałem sie na niczym, pierwszy raz w moim życiu udeżałem w struny jak to przyszło. Początki były straszne nic mi nie wychodziło jeszcze do tego jakiś piec do du.py miałem co w ogóle distortion nie miał, a ja chciałem grać ciężką muzę. Z czasem jakoś coś zaczeło wychodzić i zaczełem troszke lepiej grać, rok temu kupiłem nowa gitarkę ESP LTD F-50 i jestem bardzo z niej zadowolony, jeszcze dostałem od dziewczyny przester boss ds-1 i juz konkretnie można było coś pograć. Przez te 3 lata sporo się nauczyłem ale wiem że nadal jestem noobem:D Praktycznie nie umiem akordów grać, ale chce sie nauczyć, bo czasem chce sie pograć coś ładnego, spokojnego a nie umiem tak porozstawiać palców o płynnie przejść z jednego akordu na drugi.

 

Może ktoś by mi powiedział od czego najlepiej zacząć gre akordami? jakieś łatwe piosenki polecił, dobre darmowe strony, gdzie mogę sie nauczyć grać akordów... Z góry dziekuje:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...