Skocz do zawartości

Gitara elektryczna


Mathiu

Rekomendowane odpowiedzi

Hehehe.

 

Ale jak uczyłeś się 3 lata na gitarze bez grania akordów? Pojedyńcze dźwięki? Toż przecież nawet do grania ciężkiej muzyki niezbędne są powerchordy.

 

Naucz się rozstawienia palców i płynnych przejść przy akordach a-moll, E-dur, e-moll, A-dur, d-moll. Z tych akordów możesz już zagrać np. "Gdybym miał gitare". Ja tak zaczynałem. Potem C-dur, G-dur, D-dur i już możesz atakować Wish You Were Here Pink Floyd'ów. :) Oraz wiele innych.

Najlepiej uczyć się akordów na piosenkach, nie tylko nie robi się monotonnie, ale ćwiczysz też przy okazji rytm.

 

W internecie jest cała masa stron z których można się uczyć, a wszystko zależy od Twojego samozaparcia. Spróbuj np. chords.pl

Na youtube jest też sporo lekcji, tylko trzeba znać język angielski. Wpisujesz "coś tam guitar lesson" (np. basic chords) i voila.

Edytowane przez White
Odnośnik do komentarza

dobra nauczyłem sie tych podstawowych akordów, jeszcze musze popracować nad zmianą akordów. Wiem że przez te 3 lata mało się nauczyłem, a grałem tak że sciągałem taby z ulubionych piosenek i próbowałem grać, no więc jakiegos tam chwyta miałem:)

 

Najpierw zobaczę to louie, louie a potem floydów, a znacie jeszcze jakie łatwe piosenki z wykorzystaniem podstawowych akordów?

Odnośnik do komentarza

skywaye to się nadają tylko do roz(pipi)enia o glebę. jak chcesz coś dla początkującego o dobrej jakości to celuj z ceną 1000-1500 za gitarę.

 

 

roflmao ;d sprzęt za 1 kafel dla noobka . Kolega pogra pewnie parę dni i się odechcę

 

 

to jest najlepsze forum o gitarach wszelkiego typu http://gitarzysci.pl/?p=178642#178642

Edytowane przez Raiga
Odnośnik do komentarza

czy inwestycja w takie książki to dobry pomysł?

 

 

http://www.kdc.pl/gitara-dla-zoltodziobow_p1009984.html

 

nie chodzi mi może o tą konkretną ale ogólnie czy dobrze jest mieć takie coś

nie wiem czemu ale takie uczenie się czegoś z książki źle mi się kojarzy, nie mówię tu oczywiście o historii czy czymś takim tylko np. o jakichś sztukach walki czy właśnie grze na gitarze

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...