Skocz do zawartości

Gitara elektryczna


Mathiu

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki, poprzez sprzęt masz na myśli wzmacniacz?

Może być wzmacniacz, może być piecyk, może być nawet przejściówka do kompa (kosztuje ze 2-3 złote) i odpowiedni program np. Guitar RIG.

 

Edit: Zapomniałem dodać, że wybór gitary powinieneś też uzależnić od swoich preferencji muzycznych. Jak lubisz np. Claptona to lepiej bierz akustyka, a jeżeli lubisz posłuchać czegoś z wy(pipi)em i nie zamierzasz brać wiosła nad jezioro co by Kumbaya pograć przy ognisku i blasku księżyca to bierz elektryka i nawet się nie zastanawiaj.

Edytowane przez teddy
Odnośnik do komentarza

no właśnie o takie bardziej granie z przytupem chodziło ;]

 

jeszcze raz dzięki

 

 

Firana - jak uczyć się grać to tylko akustyk. Gitara elektryczna jako samodzielny instrument nie ma sensu. Oczywiście możesz sobie dorabiać sekcję rytmiczną we własnej wyobraźni, ale to raczej cienkie rozwiązanie. Na akustyku można układać całe piosenki rockowe - masz rytm uderzania, możesz jednocześnie grać partie niskie i wysokie. Na elektryku możesz się nauczyć grać solówkę do Stairway to Heaven, która bez rytmu będzie równie pasjonująca co budyń śmietankowy.

 

 

i ogquozo namieszałeś ;p

jeśli chodzi o preferencje to o wiele bardziej pasuje mi brzmienie elektryka od akustyka

a nie chcę brzdąkać na czymś co samo w sobie mi się nie podoba

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza

Ogqozo chyba trochę przesadził. Elektryk podłączony na sucho do samego pieca nie brzmi wcale dużo gorzej od akustyka. Po drugie można sobie kupić np. multiefekt grający perkusję i można bawić się na całego. Można też podpiąć pod kompa i bawić się z miliardem ustawień, suwaków, efektów itd. Poza tym to nic nie stoi na przeszkodzie żeby rozczłonkować sobie piosenkę i ponagrywać jej poszczególne elementy a potem złożyć do kupy na komputerze. Ja np. bardziej wolę pouczyć się samej solówki, która może i brzmi jak "budyń śmietankowy" bez podkładu, ale na akustyku nie mogę sobie aż tak powyciągać dźwięków, pobawić się whammy barem, porobić palm mute'ów itd.

 

Elektryk jest droższą zabawką niż akustyk, ale mi daje najwięcej radochy (mam 2 elektryki, 2 klasyki i bas w domu). Dla porównania wrzucę dwie wersje tego samego kawałka. Zwróc tylko uwagę, że w obydwu wersjach słychać rytm w tle.

 

Elektryk:

 

Akustyk:

Odnośnik do komentarza

Nie no, jasne, że podłączenie do komputera daje masę możliwości, sam się bawiłem w ten sposób, mając jedną gitarę robiłem cały zespół brzmieniowo. Napisałem tylko, że moim zdaniem to nie jest dobry sposób nauki. Nauka jest najbardziej efektywna na żywym materiale, kiedy to, co robisz jakoś się przekłada na efekt, a nie to, jak sobie ustawisz pokrętła i co nie pododajesz w komputerze. Akustyczną do nauki można kupić za dwie stówy, tak więc ryzyko praktycznie żadne, w przeciwieństwie do zakupu elektrycznej, gdzie kupisz sobie masę pierdół tylko po to, by później zauważyć, że to nie ma żadnego sensu.

Odnośnik do komentarza

No to fakt. Jeżeli spojrzeć na kwestię finansową to zdecydowanie akustyk wygrywa. Drugim istotnym elementem jest też determinacja osoby, która chce zacząć grać. Jak ktoś jest pewien, że będzie tym się bawił długo i często to wtedy zakup elektryka jest jak najbardziej na miejscu bo po prostu zamiast na gry, alkohol czy inne pierdoły kasę po prostu odkłada się na sprzęt.

 

Natomiast jak ktoś chce tylko sprawdzić na zasadzie, "a pouczyłbym się trochę na gitarce co by Knockin On Heavens Door szpanować" no to wtedy lepiej jednak wydać troszkę mniej na akustyka bo dosyć szybko można się przekonać, że granie nie jest taką prostą, przyjemną i bezbolesną sprawą jakby się mogło wydawać.

Odnośnik do komentarza

z reguły jak coś kupuję to lubię się tym bawić ile tylko mogę ;]

 

czasu wolnego mam wbrew pozorom sporo (lubie słuchać jak klasowe imprezowiczki narzekają że nie mają na nauke czasu bo one takie zabiegane xd)

a gra na gitarze chodzi mi po głowie od jakiegoś 1,5 roku więc myślę że słomianego zapały w tym przypadku nie ma

Odnośnik do komentarza

co to za przejsciowka, z jacka na usb czy cos innego? zapodaj jakims linkiem jak mozesz..

18210.jpg

 

Takie coś. Zwykła redukcja z dużego jacka na mały. Kupisz to praktycznie w każdym sklepie elektronicznym lub muzycznym. Podłączasz potem do portu line in (mikrofon) w karcie dźwiękowej i wio. Niestety jakość dźwięku zależy od karty, oprogramowania, użytego kabla, ale i tak to najtańszy sposób.

Odnośnik do komentarza

No to Gibsony odpadają xD. Ja obydwa elektryki w necie kupiłem. Jeden z alledrogo drugi z jakiegoś sklepu muzycznego. Wyszło mnie o wiele taniej niż jakbym u siebie kupował. W tej cenie to polecałbym Epiphone Les Paul Special II. Gitarka na licencji Gibsona, trochę gorsze materiały niż w oryginalnych produktach, ale cena również adekwatna. Dźwięk jest zadowalający i naprawdę na początek w zupełności wystarczy. Niestety jak patrzyłem na aukcji to dosyć drogo teraz stoja, ja swojego w naprawdę dobrej promocji łyknąłem i teraz pewnie jeszcze na nim zarobię :D. Naprawdę przyjemnie się na nim gra i fajnie wygląda szczególnie wersja Vintage Sunburst.

Odnośnik do komentarza

a jakieś linki do allegro czy sklepów? choćby na pm bo nie wiem czy można wklejać na forum linki ze sklepów

 

 

 

 

dziś gadałem ze znajomą która gra i poleciła mi coś takiego

http://allegro.pl/item736474580_gitara_elektryczna_str_bk_8xgratis_zobacz_film.html

 

mówi że lepiej żebym kupił taką, która jest może i tańsza i gorszej jakości ale jak się rozmyśle to nie będę żałował kasy

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza

dziś gadałem ze znajomą która gra i poleciła mi coś takiego

http://allegro.pl/it...obacz_film.html

 

mówi że lepiej żebym kupił taką, która jest może i tańsza i gorszej jakości ale jak się rozmyśle to nie będę żałował kasy

 

Boże broń! Znajoma niech Ci połamie wszystkie palce, to wyjdziesz tak samo jakbyś kupił taki chłam. Ewentualnie te 249 zł przelej mi, bo i tak zrezygnujesz z grania na "wieśle".

 

Poczekaj cierpliwie aż coś się pokaże w fajnej cenie za:

http://www.allegro.pl/item733521720_cort_katana_kx5_bk_peavey_blazer_15w.html

lub

http://www.allegro.pl/item730446726_cort_x_2_bk_nowa_gwarancja_pl_raty_x2.html

 

ewentualnie dorzuć tę stówkę i kupuj coś z powyższych.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak jak Mathiu napisał. To już gitary do Guitar Hero są solidniejsze xD. Kupisz to to równie dobrze nic nie kupuj, ja testowałem tylko kilka tańszych Epiphone'ów + właśnie tego typu chłam, różnica jest ogromna nawet na tak niskim pułapie cenowym. Gitar, które podał Mathiu nie sprawdzałem, więc nie mam pojęcia jakie są, ale patrząc na informacje to pewnie zbliżona jakość do tych Les Pauli (te same materiały, 2x humbucker).

 

Aha i jeszcze:

mówi że lepiej żebym kupił taką, która jest może i tańsza i gorszej jakości ale jak się rozmyśle to nie będę żałował kasy

No jak to kupisz to napewno się rozmyślisz i stwierdzisz "Dobrze, że jednak mniej wydałem", ale nie o to chodzi raczej ;]

Edytowane przez teddy
Odnośnik do komentarza

więc ostatnia prośba

ktoś mógłby znaleźć snesowny zestaw wiosło+piec w jakimś sklepie internetowym, lub allegro?

Mathiu dał link do comba gitara+piec. Taniej chyba nic w miarę porządnego nie znajdziesz.

 

No jak szukasz pełnego zestawu na początek, to idealny - niezłe wiosło + niezły piec + pasek + kable + kostki + stroik. Na początek w zupełności wystarczy. A i cena niezbyt wygórowana.

Odnośnik do komentarza

Ta, ja mam Line 6 GX. Wgranych jest chyba z 10 wzmaków gitarowych, do tego basowe i jeszcze dużo różnego rodzaju efektów. Fajna zabawka, działa też jak karta dźwiękowa więc można nawet coś sobie ponagrywać w dobrej jakości.

 

Jednak w domu stoi też i piec Roland Cube X 20. Też w -uj efektów wbudowanych, naprawdę porządny piec. 20tke wyrwałem za 350 złotych. 15 były wtedy po średnio 280, ale ja to kupowałem prawie 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...