Skocz do zawartości

Gitara elektryczna


Mathiu

Rekomendowane odpowiedzi

I tego PODa, pod wieżę taką, no powiedzmy sobie szczerze, nie wielkich rozmiarów podpiąć, czy inny jakiś lepszy sprzęt?

W ogóle, opiszcie mi dokładnie co to jest.

Da radę i nawet będzie brzmieć, ale najpierw przejdź się do sklepu albo do znajomego i wypróbuj PODa, bo on nie wszystkim podchodzi.

POD to cyfrowy emulator, ma zapisane (z tego co pamiętam) ponad 30 typów wzmacniaczy, brzmi całkiem ok, ja go nie lubię, ale to tylko moje zdanie ;) . Idź i przetestuj :)

Edytowane przez noxious33
Odnośnik do komentarza
I tego PODa, pod wieżę taką, no powiedzmy sobie szczerze, nie wielkich rozmiarów podpiąć, czy inny jakiś lepszy sprzęt? W ogóle, opiszcie mi dokładnie co to jest.

Tak, wtedy możesz podpiąć gitarę pod zwykłą wieżę, czy innego grajka. Tylko trzeba się zaopatrzyć w parę przejściówek - wszystko zależy jakie wejście masz w wieży, gitara jak i POD operują na dużych Jackach. Jak masz w wieży chinche, to musisz się zaopatrzyć w przejściówkę Jack-chinch itd. Kilka złotych na Allegro.

 

Tak jak powyżej napisano - POD to cyfrowy emulator przeróżnych wzmacniaczy. Chcesz grać bluesa - jeden klik i masz dźwięk bluesowy, lubisz zjadać koty i śpisz w trumnie - jeden klik i grasz death/black. Naprawdę sporo możliwości już predefiniowanych, a dorzuć do tego możliwość własnej zabawy pokrętłami. Na wzmacniaczu za tę cenę nie ma szans uzyskać takich możliwości.

Odnośnik do komentarza

Ja mam behringera V-amp 2, taki odpowiednik POD 2.0. Sprawuje sie calkiem przyzwoicie, jak na ta cene (prawie nowka za 270zl). Do tego w zestawie byl jeszcze footswitch, ale sie tym nie bawie ;p Ogolnie, to polecam.

 

PODa, czy wlasnie V-ampa mozesz podpiac np. pod glosniki od kompa. Ja cwicze na sluchawkach, zeby przypalu nie bylo, bo jak na razie moje umiejetnosci sa ch.ujowe xD

Odnośnik do komentarza
I tego PODa, pod wieżę taką, no powiedzmy sobie szczerze, nie wielkich rozmiarów podpiąć, czy inny jakiś lepszy sprzęt? W ogóle, opiszcie mi dokładnie co to jest.

Tak, wtedy możesz podpiąć gitarę pod zwykłą wieżę, czy innego grajka. Tylko trzeba się zaopatrzyć w parę przejściówek - wszystko zależy jakie wejście masz w wieży, gitara jak i POD operują na dużych Jackach. Jak masz w wieży chinche, to musisz się zaopatrzyć w przejściówkę Jack-chinch itd. Kilka złotych na Allegro.

 

Tak jak powyżej napisano - POD to cyfrowy emulator przeróżnych wzmacniaczy. Chcesz grać bluesa - jeden klik i masz dźwięk bluesowy, lubisz zjadać koty i śpisz w trumnie - jeden klik i grasz death/black. Naprawdę sporo możliwości już predefiniowanych, a dorzuć do tego możliwość własnej zabawy pokrętłami. Na wzmacniaczu za tę cenę nie ma szans uzyskać takich możliwości.

 

Kumam, a czy dźwięk, nie jest jakoś "scharczały" czy zagłuszony i na wieży brzmi całkiem dobrze, jak na piecu?

i to jest takie coś, jo? - http://allegro.pl/item731373310_line_6_pocket_pod_express_procesor_gitarowy_od_ss.html

na allegro widziałem, jeszce kompaktowy za 400 zł, czym się różni od zwykłego, jak ktoś może ma?

Odnośnik do komentarza
I tego PODa, pod wieżę taką, no powiedzmy sobie szczerze, nie wielkich rozmiarów podpiąć, czy inny jakiś lepszy sprzęt? W ogóle, opiszcie mi dokładnie co to jest.

Tak, wtedy możesz podpiąć gitarę pod zwykłą wieżę, czy innego grajka. Tylko trzeba się zaopatrzyć w parę przejściówek - wszystko zależy jakie wejście masz w wieży, gitara jak i POD operują na dużych Jackach. Jak masz w wieży chinche, to musisz się zaopatrzyć w przejściówkę Jack-chinch itd. Kilka złotych na Allegro.

 

Tak jak powyżej napisano - POD to cyfrowy emulator przeróżnych wzmacniaczy. Chcesz grać bluesa - jeden klik i masz dźwięk bluesowy, lubisz zjadać koty i śpisz w trumnie - jeden klik i grasz death/black. Naprawdę sporo możliwości już predefiniowanych, a dorzuć do tego możliwość własnej zabawy pokrętłami. Na wzmacniaczu za tę cenę nie ma szans uzyskać takich możliwości.

 

Kumam, a czy dźwięk, nie jest jakoś "scharczały" czy zagłuszony i na wieży brzmi całkiem dobrze, jak na piecu?

i to jest takie coś, jo? - http://allegro.pl/item731373310_line_6_pocket_pod_express_procesor_gitarowy_od_ss.html

na allegro widziałem, jeszce kompaktowy za 400 zł, czym się różni od zwykłego, jak ktoś może ma?

 

Chodzi Ci o taki? http://allegro.pl/item737761325_pod_2_0_line_6.html

Express to 5 wzmacniaczy + kilka efektów, ten drugi (2.0) ma ich dużo więcej i masz większą kontrolę nad dzwiękiem. Jeśli chcesz PODa, to bierz normalną wersję (tą 2.0).

Odnośnik do komentarza
I tego PODa, pod wieżę taką, no powiedzmy sobie szczerze, nie wielkich rozmiarów podpiąć, czy inny jakiś lepszy sprzęt? W ogóle, opiszcie mi dokładnie co to jest.

Tak, wtedy możesz podpiąć gitarę pod zwykłą wieżę, czy innego grajka. Tylko trzeba się zaopatrzyć w parę przejściówek - wszystko zależy jakie wejście masz w wieży, gitara jak i POD operują na dużych Jackach. Jak masz w wieży chinche, to musisz się zaopatrzyć w przejściówkę Jack-chinch itd. Kilka złotych na Allegro.

 

Tak jak powyżej napisano - POD to cyfrowy emulator przeróżnych wzmacniaczy. Chcesz grać bluesa - jeden klik i masz dźwięk bluesowy, lubisz zjadać koty i śpisz w trumnie - jeden klik i grasz death/black. Naprawdę sporo możliwości już predefiniowanych, a dorzuć do tego możliwość własnej zabawy pokrętłami. Na wzmacniaczu za tę cenę nie ma szans uzyskać takich możliwości.

 

Kumam, a czy dźwięk, nie jest jakoś "scharczały" czy zagłuszony i na wieży brzmi całkiem dobrze, jak na piecu?

i to jest takie coś, jo? - http://allegro.pl/it...rowy_od_ss.html

na allegro widziałem, jeszce kompaktowy za 400 zł, czym się różni od zwykłego, jak ktoś może ma?

 

Chodzi Ci o taki? http://allegro.pl/it...2_0_line_6.html

Express to 5 wzmacniaczy + kilka efektów, ten drugi (2.0) ma ich dużo więcej i masz większą kontrolę nad dzwiękiem. Jeśli chcesz PODa, to bierz normalną wersję (tą 2.0).

 

Dokładnie. Bierz tylko wersje "pełną". Nie warto oszczędzać tych 130 zł na okrojoną wersję.

Charczenia nie ma, dźwięk do złudzenia przypomina wzmacniacz, nie brzmi "cyfrowo" tylko pełnie, ciepło. Ja akurat również śmigam na słuchawkach, co by domownikom nie przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

potrzebuję jeszcze jednej porady.

 

jakie struny zakupić do cort katana kx5 (dzięki Mathiu ;])?

 

parametry

KORPUS: Lipa

SZYJKA: Klon, przekrój 'C'

PODSTRUNNICA: Palisander

PROGI: 24 / Duże

MARKERY: Białe kropki

STROIKI; Odlew

SKALA: 25 1/2" (648mm)

SIODŁO: Grafit

MOSTEK: Tone-o-matic bridge (LP2) w /string thru body

PRZETWORNIKI: MightyMite Motherbucker (H-H)

POTENCJOMETRY: 1vol, 1tone (w/ push pull), 3way toggle

HARDWARE CR (Chrome)

STRUNY; (046-010)

 

<newbie>

Odnośnik do komentarza

Ja mam w gitarze struny DR (Tite-fit, dość grube), cóż dodać. Ręcznie robione, owijka z niklu. Czy są najlepsze, to już raczej kwestia preferencji, ale jak jesteś początkujący, to nie widzę możliwości, żebyś się zawiódł wybierając spośród produktów tej firmy. Jeśli chodzi np. o strojenie, sprawują się fantastycznie.

Odnośnik do komentarza

jakie struny zakupić do cort katana kx5 (dzięki Mathiu ;])?

 

A proncie bardzo. Życzę Ci większego zapału i umiejętności, niż ja mam ;)

 

Ja strun od kupna nie zmieniałem, ale jeśli Twoje potrzebują wymiany, to jakiś zwykłe, stalowe, o standardowym rozmiarze, dostępne w każdym sklepie muzycznym. Na eksperymenty z różnym materiałem wykonania/grubością przyjdzie jeszcze czas. Jedyne struny jakie kupiłem, to pojedyncza, najcieńsza, firma D'Addario, czy jakoś tak. Nawet grało to to.

Odnośnik do komentarza

No jak dla mnie, to warto zainwestować w dobre struny, typu DR czy Ernie Ball, bo jednak ich wpływ na brzmienie i wygodę grania jest dość duży w stosunku do ceny. Zestaw DR to góra 5 dyszek w sklepie muzycznym. Nie wiem, jak w tym Corcie akurat jest, ale tanie gitary zazwyczaj mają nie najlepsze struny.

Odnośnik do komentarza

No jak dla mnie, to warto zainwestować w dobre struny, typu DR czy Ernie Ball, bo jednak ich wpływ na brzmienie i wygodę grania jest dość duży w stosunku do ceny. Zestaw DR to góra 5 dyszek w sklepie muzycznym. Nie wiem, jak w tym Corcie akurat jest, ale tanie gitary zazwyczaj mają nie najlepsze struny.

 

w tym corcie powiedzmy że są w stanie niezadbanym xd

 

 

koleś miał gitarę przez 2 lata i jej prawie nie używał.

 

dziś podczas strojenia poszła mi e1 dlatego się pytam o nowe ;p

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Z pytań różnistych skierowano mnie tu więc - od paru miesięcy chodzi za mną myśl żeby przerzucić się z plastików z Guitar Hero na jakiąś prawdziwą gitarkę. Problem w tym, że kompletnie nie wiem od czego zacząć. Na pewno preferowałbym elektryka - nie lubie tych ciepłych brzmień akustyków także te odpadają. Budżet zamyka się w jakiś 600zł na gitarkę i piecyk, wiem że nie za dużo ale na początek nie chciałbym wydawać fortuny, bo sam nie wiem czy dam radę (znudzenie nie wchodzi w grę). Jakby ktoś mógł polecić pare modeli i dać jakieś hinty dla noobka to byłoby dobrze .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...