Skocz do zawartości

Nowości RPG


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 535
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Atlus wyda na Nintendo 3DS aż trzy tytuły z uniwersum Shin Megami Tensei!

Shin Megami Tensei

Shin Megami Tensei: Persona

Shin Megami Tensei: Devil Survivor

 

Nic tylko się cieszyć, zwłaszcza tą pierwszą pozycją. Ciekawe czy będzie to remake pozycji ze Snes'a czy też coś innego. Nie pozostaje nic tylko czekać na dalsze wieści.

Odnośnik do komentarza

W sumie ten port trójki może być dosyć trafiony, właśnie ze względu na nazwę oraz poziom grafiki. Z drugiej strony, za dużo 3D to tam nie ma po przerobieniu grafiki na styl visual-novel. Niemniej jednak nie zdziwiłbym się gdyby to był port jedynki. Można snuć jedynie domysły w tym momencie. Na dwójkę jakoś bym nie liczył.

 

Devil Survivor to na pewno nie port, bo to by nie miało sensu skoro 3DS odpala gry zwykłego DS. Podejrzewam, że chodzi o część drugą. W końcu oryginał przyjął się dosyć ciepło i był nawet niezłą strategią, więc nic dziwnego, że będą kontynuować sprawdzoną formułę.

 

Pierwszy tytuł natomiast to zapewne zupełnie nowa produkcja, której podtytułu na razie nie zdradzają.

 

Zakładając, że nie otrzymamy tylko portu Persony lub Persony 3 z PSP, to osobiście czekam z niecierpliwością. Bardzo możliwe, że Atlus będzie mocno wspierał 3DS, także ze względu na swój zwyczaj wykorzystywania stworzonych już wcześniej grafik. Kto wie, a nuż czeka nas więcej MegaTenów na tę konsolkę niż na PS3/X360 ;). Szkoda tylko, że 3DS będzie zapewne kosztował na starcie olbrzymie pieniądze. Ogólnie jednak jestem "napalony" i wraz z pozostałymi zapowiedziami zakup konsoli to w moim przypadku tylko kwestia czasu.

 

Btw. Oprócz gier od Atlusa szykują się nam także nowe odsłony Finali i Dragon Questów. Nie wiem czy Kingdom Hearts to typowy jRPG więc nie wymieniam ;).

Odnośnik do komentarza
Ciekawe czy będzie to remake pozycji ze Snes'a czy też coś innego

To na pewno będzie remake. Wersja na SNES'a była oookroopna, do takiej z PSX. PC-engine itd nie miała podejścia (wszak to tylko snes, ale nie wiem czy nawet lepiej prezentowała się wersja GBA), jej jedyną zaletą jest to że jako jedyna cieszy się dobrym przetłumaczeniem.

Też jestem cholernie napalony na tego 3DS, decyzja Atlusa o supporcie sama w sobie mnie naelektryzowała, miło by było jakby mogli jeszcze dać nam starego Devil Summoner.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

No i to jest problem z Nintendo... ludzie robią sobie nadzieję, nahypują się, że LOL a potem pozostaje tylko niesmak. Nie wiem czym tu się chwalić, że np mają support level 5, co z tego... popatrzmy ile czasu teraz zabiera im wydanie jednej gry na zachodzi.

 

Jak dla mnie po NDS, którego kupiłem z wielką nadzieją 3DS odpada, nie dam się zrobić drugi raz :(

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Też o samą wygodę idzie. Gra z UK idzie do tygodnia, z USA pewnie jeszcze dłużej no i zawsze jest ryzyko, że po drodze coś się stanie z paczką. Jak ktoś jest napalony to lepiej mu iść w dzień premiery do sklepu i kupić.

 

Już pomijam fakt, że między samymi premierami JP-USA są często kilkumiesięczne opóźnienia.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...