Skocz do zawartości

Nowości RPG


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Grunt, że w ogóle chce im się fatygować z wydawaniem gier w EU. Dobre i to. A jak ktoś ma straszną ochotę na jakąś specjalną edycję to bez problemu sobie ją może zamówić z jakiegoś amerykańskiego e-shopu.

Ten cały Time and Eternity wygląda ślicznie na statycznych screenach ale już w ruchu to jest niezbyt fajnie ale to może przez fakt, że te wszystkie postacie są rysowane . Choć może sam gameplay i fabuła nie będą złe. Ale muszę przyznać, że okładka wersji USA jest również genialna. Naprawdę bardzo ładny art.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 536
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pojawiły się nowe screeny i arty z postaciami do nadchodzącej nowej odsłony z serii Atelier. Tym razem z podtytułem "Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusky Sky"

http://www.siliconera.com/2013/06/03/linca-and-marion-from-atelier-ayesha-are-in-atelier-escha-logy/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+siliconera%2FMkOc+%28Siliconera%29

 

Styl graficzny jest genialny. Sama gra z tego co śledzę też zapowiada się na całkiem rozbudowaną.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Może nie nowość dotycząca gry ale taki news bo ogólnego tematu nie ma.

Zmarł Hiro Isono, ilustrator serii Mana (Seiken Densetsu) :
 

Legendary artist Hirō Isono, who is best known for working on Squaresoft's Mana franchise (known as Seiken Densetsu in Japan), has recently passed away. He worked on nearly every game in the series from Final Fantasy Adventure in 1991 to Heroes of Mana in 2007.

Did you know that the Mana series was originally a Final Fantasy offshoot, starting with a game called Final Fantasy Adventure? It's a franchise rich with history, and if you haven't checked it out, Secret of Mana is a great starting place. I'll never forget his work.

Secret of Mana Illustrator Hirō Isono Passes Away [Anime News Network]

 

Odnośnik do komentarza

Nowy jrpg z serii Ys zmiesza na PS Vita.Trailer+info w spoilerze.

 


 

 

XSEED Games may have single-handedly championed the Sony Vita at this year's E3. Not one, but three offerings are slated from the niche publishing localization house. Japanese RPGs like Valhalla Knights 3 and Ragnarok Odyseey Ace looked aces and should offer up plenty of monster-slaying distractions. But the third title, Ys: Memories of Celceta -- one of the few games in the series to have yet made a western appearance -- that has me more than glad to own Sony's portable powerhouse.

Following the adventure of series mainstay Adol Christin, the story of Memories of Celceta finds Adol in a strange new land with a bad case of amnesia. It's a pretty played-out scenario, but then again this is a quasi remake of Ys IV; a game that is 20 years old. So it should be no surprise if a fair share of classic tropes -- ones that have sculpted the genre into what it is today -- are sprinkled throughout the adventure.

Ys-Celceta-Sea-of-Trees_screens_4_0004%2

Ys: Memories of Celceta (PlayStation Vita)
Developer: Falcolm
Publisher: XSEED Games
Release: Fall 2013

My time with Memories of Celceta veered far away from any story segments though, as the game was being shown off in its Japanese form. That being said, I have faith that -- however this retelling pans out -- it will be localized with the same care recent XSEED titles have been given. Their writing is some of the best in the business and while the Ys series tends to carry a more serious tone, they always find a few spots for some farcical banter. 

Gameplay-wise, Memories of Celceta's  battle system is very reminiscent to that of Ys VII on the PSP. Aside from Adol, two other party members are accessible during combat -- granted they've been met in the story -- and can be switched to on a moment's notice to exploit an enemy's weakness. Adol is your typical sword-wielding mid-range fighter, and the other two complement the mix with brute hand-to-hand combat and agile projectile volleys. Timing is also crucial to battle as a well-placed block or perfectly-executed dodge can quickly turn a challenging fight in favor.

Ys-Celceta-Sea-of-Tress_screens_2_0003%2

Typical to Ys games, the real-time combat in Memories of Celceta really shines. During my hands-on demonstration, I easily lost track of time as I was transfixed on slaughtering everything in my sight. The action is on the frantic side, with all three party members going at it, but I never lost track of what I was doing; even when switching party members or unleashing one the visually impressive super attacks each character possesses. 

The game looks sharp on the Vita screen too. The world is bright and colorful, full of bloom effects, and the scenery is far from sparse. Animations are smooth and, at least from my time with the game, there isn't an ounce of slowdown when the screen is exploding full of ocular grandeur.

Ys-Celceta-Sea-of-Tress_screens_2_0004-n

Additionally, there is some minimal touch interactivity aside from accessing and navigating the game's menus. During my exploration, I came to a section where I needed to use my range character's projectile to shoot down some boulders to make an impromptu bridge. A simple tap of the target on the screen and I was on my way. It was nothing that was truly necessary, but it sped up the game's flow and was non-intrusive.

I wish I could have spent more time with Memories of Celceta and really dug into the game's deeper systems, but just listening to the music in the trailer alone is enough to get me pumped for some hot Ys action. The series has always paired its melodic, yet intense, score well with its twitch-based action-RPG combat. If my time with Memories of Celceta is any indication, then the latest installment looks to keep that tradition intact when it arrives sometime this fall.

 

 

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tales of Xillia 2 zmierza na Zachód.

 


Tales of Xillia 2 Is Coming To The West In 2014

By Ishaan . July 6, 2013 . 8:30am

5 4 0 Share15

tox2_thumb.jpg

Tales of Xillia 2 is headed to Europe, Namco Bandai announced at the Japan Expo in France this morning. Namco are targeting a 2014 release for the game.

 

Prior to that, Namco Bandai will release Tales of Xillia this August in North America and Europe.

 

Tales of Xillia 2 features a new protagonist named Ludger, and a girl named Elle. Characters from the first Tales of Xillia, including Jude and Milla, return as well.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nowy Final Fantasy

 

jako F2P na iOS z mikrotransakcjami...

 

 

http://www.siliconera.com/2013/09/11/final-fantasy-agito-starts-in-the-world-of-type-0-your-decisions-change-the-story/

 

Squeenix to naprawdę żyje we własnym świecie, oderwany od rzeczywistości...

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Napisałem to jako plus bo zarówno fani jap jak i ang dubu będą mieli wybór. Nie każdy tak robi ze swoimi grami więc to na duzy plus.

Co się tyczy tej serii gier to właśnie cała zabawa w alchemię mi się w niej podoba, no i sam design jest spoko. Nic wybitnego ale całkiem przyjemny,sielankowy jrpg, tylko tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza

Ateliery to są naprawdę przyjemne RPG, takie lajtowe z dużą dawką humoru, ale też wbrew pozorom nie są łatwe. Grając w Totori plus nie raz dostałem po tyłku od większych stworków ;p

 

Co do ścieżki dźwiękowej to nie rozumiem jak można skreślać grę bo np tylko dub jest, no ale co kto lubi. Sam gram po JP bo tak szkolę język, ale sprawdziłem też ścieżkę angielską w Totori oraz Meruru plus i dobrane głosy wypadają całkiem fajnie, choć jest jeden minus lokalizacji, nie są one zrobione w 100%, czyli np takie smaczki jak okrzyki Totori gdy z syntezujemy coś w Atelierze nie są nagrane w angielskiej ścieżce i niektóre dialogi też, czuć lekko że lokalizacja miała ograniczone fundusze i nagrali to na co ich było stać.

 

Może zmieni się to z premierą Eschy i Logy'ego.

Odnośnik do komentarza

Co do ścieżki dźwiękowej to nie rozumiem jak można skreślać grę bo np tylko dub jest, no ale co kto lubi.

Nie skreślać, ale osobiście mam pewne granice wytrzymałości jeśli chodzi o natężenie głosów skrzeczących nastolatek, tudzież innych pisków. W połączeniu z ogólnie cukierkową i sielankową oprawą graficzną takie coś skutecznie mnie zniechęca na dłuższą metę. Nawet w takiej Personie angielski głos Fuuki był dość uciążliwy, albo też komentarze Aegis podczas walki, ale tam przynajmniej nie były to główne bohaterki.

 

http://youtu.be/QCc6fyezMIg

 

I tym sposobem stwierdzam, że Atelier nie jest dla mnie...

 

 

Właśnie przeczytałem, że Agarest: Generations of War na PC ma mieć japońską ścieżkę audio + napisy. Uff.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Właśnie przeczytałem, że Agarest: Generations of War na PC ma mieć japońską ścieżkę audio + napisy. Uff.

 

Czyli tak jak na konsoli. Gdyby jeszcze sama gra była lepsza ;]

 

Co do Ateliera, to części na PS2 nie są tak przesłodzone i sielankowe. Co prawda dalej są to gry w których pierwszymi przeciwnikami są niebieskie żelki, ale z tego co pamiętam to nie ma tam skrzeczących nastolatek ;)

Odnośnik do komentarza

Czyli tak jak na konsoli. Gdyby jeszcze sama gra była lepsza ;]

Większość opinii jakie czytałem określała grę jako "ok". Nie widziałem ani zachwytów, ani jakichś krytycznych zdań, aczkolwiek opinie opiniami, a o argumenty jakoś trudno. Sam przymierzam się do zakupu mimo wszystko, gdyż koncept wydaje mi się interesujący (jrpg+srpg+pokolenia bohaterów), choć też cudów nie oczekuję - zakładam kolejne ratowanie świata od zagłady + fanservice. Z dwojga złego wolę to niż klimaty Atelier. ;)
Odnośnik do komentarza
Większość opinii jakie czytałem określała grę jako "ok". Nie widziałem ani zachwytów, ani jakichś krytycznych zdań, aczkolwiek opinie opiniami, a o argumenty jakoś trudno. Sam przymierzam się do zakupu mimo wszystko, gdyż koncept wydaje mi się interesujący (jrpg+srpg+pokolenia bohaterów), choć też cudów nie oczekuję - zakładam kolejne ratowanie świata od zagłady + fanservice. Z dwojga złego wolę to niż klimaty Atelier. ;)

 

Dobrze zakładasz ;] gra ogólnie jest spoko, ma fajne motywy (jak choćby te pokolenia) i da się wciągnąć, problem jest tylko taki, że gierka po godzinie, może dwóch pokazuje wszystko co ma do zaoferowania. Potem do końca generacji dochodzą tylko kolejni członkowie drużyny, a moby są coraz silniejsze. Każda kolejna generacja to praktycznie to samo. A jest ich 5. Ja dotarłem do bodajże 3 i już potem mi się nie chciało, planuję kiedyś wrócić.

Więc fajnie się gra, ale nie wyobrażam się przebić przez całość na raz. Musiałby Ci się system walki strasznie spodobać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...