Skocz do zawartości

PSX not dead!


Kimari

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

 

Kiedyś tak jak każdy miałem szaraczka ale sprzedałem go po przesiadce na Gamecube. Później mi go brakowało i kupiłem na allegro PS One, którego zabrała mi policja w związku z jakąś podejrzaną sprawą. Nie dość, że straciłem konsolę, nie odzyskałem pieniędzy (150zł) to jeszcze musiałem się wstawić w sądzie jako świadek i tłumaczyć z kupna konsoli która była przerobiona.

Kiedy to było i co przeskrobałeś? :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Wy bawicie się w odnawianie szaraczków z allegro, a mi udało się dorwać PSX'a stan praktycznie nówka za 70zł z wysyłką :D Karton w idealnym stanie, nieprzerabiana jeszcze z plombą, styropiany, konsola, pad, kable we foliach, do tego memorka i 3 gry. Najlepszy deal jaki w życiu zrobiłem, a miałem już kilka bardzo dobrych retro zakupów :)

 

Kiedyś tak jak każdy miałem szaraczka ale sprzedałem go po przesiadce na Gamecube. Później mi go brakowało i kupiłem na allegro PS One, którego zabrała mi policja w związku z jakąś podejrzaną sprawą. Nie dość, że straciłem konsolę, nie odzyskałem pieniędzy (150zł) to jeszcze musiałem się wstawić w sądzie jako świadek i tłumaczyć z kupna konsoli która była przerobiona. Strasznie mnie to bawiło, szczególnie że na allegro 90% PSXów jest przerobiona, to jeszcze fakt, że konsola jest od dawna nieprodukowana,a tu takie cyrki.

 

No, ale końcem końców udało się kupić na niemieckim eBayu te cacuszko, oryginalnego szaraczka a nie jakieś tam PS One :)

 

zdjcie0015k.jpg

 

szacun kolego , zazdroszczę tego zestawu :) . W sensie ori karton , folie itp . Dla maniaka szau pau

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

ja swojego pleja sprowadzałem z Ameryki w zestawie z 6 grami. Wariat powiecie, ale chciałem mieć sprzęt nieprzerobiony (czego nie jestem pewien, gdyż plomby nie ma, a nie mam żadnej kopii zapasowej żeby się upewnić). W każdym razie w roku 2010 zestaw wyłowiłem na eBayu i za jakieś 150 zł nabyłem szaraka (SCPH-9002) oraz Monopoly, Frogger, Muppet Race Mania (jak pamiętam w PE ocenione na 8, #32 lub #33), Tomb Raidery 3 i 5 oraz Xena The Warrior Princess, który dzisiaj jest totalnym crapem. Do zestawu tego dokupiłem nówke Chrono Crossa z serii Greatest Hits i używke Final Fantasy Tactics w dobrym stanie. Chciałem amerykańskiego psxa z powodu tych kilku ekskluzywów które nie ukazały się w Europie, i mieć przyjemność grania na nieruszanym sprzęcie. Na moim celowniku jest-był jeszcze Parasite Eve, ale to może kiedyś... Co do stanu konsoli to rewelacja, granie na czarnych płytkach faktycznie oszczędza sprzęt, nie ma mowy o jakichkolwiek chrupnięciach, niedoczytywaniu się i innych przykrych doświadczeniach jakie miałem na swoim pierwszym i drugim psxie. Nie mam danych co do wieku konsoli ani stopnia jej eksploatacji przez poprzedniego właściciela, oceniam swój sprzęt taki jaki jest, tak więc może i konsola jest z chipem, ale kultura obsługi oprogramowania jest jak na sprzęcie fabrycznie nowym.

 

P.S. Bardzo dobry temat, przeczytałem z zainteresowaniem. Myślę że za każdym Szarakiem i jego właścicielem kryje się ciekawa historia ich spotkania.

Odnośnik do komentarza

Heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej, dziś z kuzynem wybraliśmy się na strych w poszukiwaniu fantów. Natknęliśmy się na dwa dziwne kartony - nasze PSX'y. Nasze kochane psx'y. Aż się lezka w oczku zakręciła. Bierzemy obydwa rozpakowujemy i mimo swoich prawie 10 lat oby dwa działają ! Niestety ani u mnie, ani u niego nie zachowały się orginalne pady, tylko u kuzyna znalazł się jakiś speedlink czy coś. Ku mojemu zdziwieniu nie było u mnie kabli - peszek, oraz nie działały wibracje i podświetlenie w padzie :C.

Za to u kuzyna przycisk "eject" był przyciskany przez pada i niestety nie odskakuje dobrze. Miliony dem, gry z bazarku które wyglądały jak orginały ale nie działały :) i nasza perełka kupiona na spółkę - Resident Eviil 3 Final po Japońsku, sprowadzony na nasz koszt z wyspy. Nie wiem co nas pokusiło ale zapłaciliśmy za nią 300 % ceny, praktycznie za nic dodatkowego.

Po lewej SCPH - 5502, po prawej SCPH - 5552 (patrząc od przodu ps'ów)

 

cam00046.jpg

 

 

 

cam00043.jpg

 

 

 

cam00041ox.jpg

 

 

j ;] dodam, że mój 5552 (klapka otworzona) idzie pod szlifierkę i spreja.

 

 

cam00045u.jpg

Łapki fapki kuzyna.

cam00044.jpg

Zna ktoś ? ;]

cam00047.jpg

Edytowane przez Kisielovy
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Witam, jestem tu nowy i specjalnie założyłem konto, żeby tutaj napisać :)

 

Kiedy byłem mały (rocznik 90 ;p ) to gdy pograłem u kumpla parę godzin to się po prostu zakochałem w tej maszynce :) Jednak rodzice mi nie chcieli kupić bo zainwestowali w komputer dla mnie grubą gotówkę, żebym mógł się na nim uczyć, grać itd po prostu umieć go obsługiwać i doszli do wniosku, że nie będą inwestowali w "głupie gierki". Żeby Wam przybliżyć dla nich konsola to nadal to samo co pegazus :/ ;p więc musiałem się obejść smakiem i miałem z szarakiem styczność jedynie u znajomych. Gdy poszedłem do gimnazjum, zacząłem 'zarabiać' małe kieszonkowe, pomagałem dziadkowi wystawiać i chować towar na targowisku w zamian za to dostawałem "dniówki" wysokości 10-15 zł i w ten sposób uzbierałem sobie na mojego pierwszego Play'a o numerze 2 model FAT, parę lat minęło i miało premierę PS3 i kupiłem swoją konsolkę w wersji SLIM (tu też trochę czasu ciułałem, żeby móc sobie pozwolić :). Niedawno złapała mnie nostalgia po rozmowach z innym kumplem jak to fajnie było za czasów PSX :) Zacząłem przeglądać Allegra i inne eBaye powoli się przymierzając do kupna jakiegoś ładnego szaraczka :) gdy dostałem niebywałe info od znajomego, że kupił PSone na kilo w jakieś 'ciuchbudzie' i zapłacił za niego 9zł, a jako, że potrzebował zainstalować FMCB na ps2 więc w ramach przysługi przerobiłem mu memorkę a on mi w zamian dał tą konsolkę :D

 

Widać było, że wcześniej korzystało z niego jakieś dziecko bo cały był pomazany kredkami, ale pół godziny czyszczenia i wszystkie zabrudzenia zniknęły :) Konsolka jest na chodzie, czyta oryginały, buckupów jeszcze nie próbowałem odpalać (może ktoś wie czy da się sprawdzić czy konsola była przerabiana bez sprawdzania buckupów i otwierania jej?)  W zestawie był zasilacz, memorka, jeden pad i gra Bust a Move 4

 

Przepraszam za jakoś zdjęć, ale robione komórka w trochę słabym świetle bo chciałem się szybko z Wami podzielić :D 

 

imag1106f.jpg

 

imag1107b.jpg

 

imag1112n.jpg

 

imag1111h.jpg

 

Jedyne co mnie zasmuciło to to, że Pada polubiły chyba myszy i cały kabel od góry do dołu jest obgryziony... ale na szczęście działa :D 

 

Tak więc zostaje mi tylko stworzyć kolekcję oryginalnych gierek :) oraz dokupić 2 oryginalne pady :) 

pierwsze co bym chciał to Finale od VII do IX, Tekken 3, Rollcage Stage 2, Abe'y, Parasite Eve 1, 2, NFS3 i jeszcze wiele się znajdzie :) 

 

Tak więc jestem posiadaczem PSone, PS2 FAT (network adapter, multitap, 4x dualshock 2, 2x memory card, nie przerabiany hardwerowo jedynie FMCB gry staram się w większości odpalać z HDD :) ) i PS3 SLIM (sixaxis, dualshock 3, 360gb ) oraz PSP 1000 z cfw. No i postanowiłem powoli kolekcjonować jakieś starsze konsolki (kolejnym moim celem jest Nintendo 64 ];>  )

 

No ale po około 13 latach spełniłem moje marzenie posiadania Playstation 1 :) 

 

Pozdrawiam wszystkich miłośników szaraka 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Rihyied.jpg

Obie w idealnym stanie. Pełne komplety. GTA ma dodatkowo 2 plakaty z mapkami miast, a Colin plakat z Subaru. Dałem 10,51 zł za sztukę na allegro.

Upolowałem jeszcze Gran Turismo w idealnym stanie, komplet za 6,50 zł i LMA Manager za 16,51 zł.

 

 

Szkoda tylko, że na razie muszę w to grać na PS3 :( Może ktoś ma do odsprzedania Szaraczka?

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Szarak moj kupiony w 1999, kilka lat temu dałem kumplowi bo się ciągle przeprowadzałem a nie miałem dużego bzika na kolekcjonowaniu wtedy,
w tym miesiacu go odwiedzilem i jak zobaczyłem ze nadal ma moja konsole to odrazu zabrałem :D
604020_10151557708733738_645489195_n.jpg

gier teraz mam trochę ale żadnej memory card (trzeba będzie poszukać oryginalnej) to wtedy zabiorę się za granie

 

374402_10151557708718738_1190812256_n.jp

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Labtec, całkiem fajna kolekcja. Gdyby jeszcze to wszystko były premierówki to już w ogóle wyglądałoby to przepysznie ;)

Ja wreszcie dorwałem CTR'a, długo się zbierałem z zakupem bo na allegro zazwyczaj chodzi dosyć drogo i nie jest zbyt częsty. A trafiła się fajna aukcja tylko że wysyłka z UK, więc pewnie chwilę poczekam ;).

Odnośnik do komentarza

Labtec, całkiem fajna kolekcja. Gdyby jeszcze to wszystko były premierówki to już w ogóle wyglądałoby to przepysznie ;)

Ja wreszcie dorwałem CTR'a, długo się zbierałem z zakupem bo na allegro zazwyczaj chodzi dosyć drogo i nie jest zbyt częsty. A trafiła się fajna aukcja tylko że wysyłka z UK, więc pewnie chwilę poczekam ;).

 

CTR kupowalem z ebay.co.uk, bo ciężko tu już dostać, ale warto dla takiej gry poczekać trochę dłużej

A te platynki to skupiłem wiekszosc kiedyś chyba 8-10 gier razem od jakiegoś zioma, to mi wyszło chyba po 5-6zl za sztukę (w tym byl jeszcze Crash Bandicoot 2 w idealnym stanie)

 

@Labtec

 

Nie chcesz odsprzedać kilku swoich gier? :D

 

Kiedyś jak bylem młody i głupi to pewnie tak, ale dzisiaj juz nie sprzedaje gierek, szczególnie ze te tytułu to porostu moje dzieciństwo :P

jeszcze mi tylko brakuje Spyro, RE2 i EHRGEIZ które kiedyś posiadałem

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Kupiłem swoją pierwszą grę, jaką odpaliłem we wrześniu '98 na PlayStation.

Było to Porsche Challenge, bo o tym że ten fioletowy kartonik to dysk demo - nie wiedziałem :). Dopiero po tygodniu odkleiłem taśmę zabezpieczającą i wyleciała mi płyta, ale się wtedy cieszyłem. Grałem w Abe's Oddysee mysląc że to pełniak. Z tyłu, czytałem o innych grach np. Herkules, czy Lifeforce Tenka - myślałem że w innym modelu PSXa, są inne pełne wersje. Nie spotkałem się wcześniej z pojęciem demo. Ale mniejsza z tym.

Pytanie do starych wyjadaczy. Czy tak kiedyś wyglądały pudełka gier z PSXa? Czy co to za pudełko? Chodzi mi o czarny, pionowy pasek z boku. Dla porównania Ape Escape.

Nie wiem, może nowsze gry miały takie boki - z napisem PlayStation, a starsze nie? Importy miały inne pudełka/okładki. WTF?

gierki.jpg

Dodam że moja wersja była platynowa, więc nie wiem jak oryginał z '97 roku.

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie wiem dokładnie o co chodzi z tymi pudełkami, ale tak...późniejsze gry wszystkie miały takie opakowania jak to w którym masz Ape Escape (no chyba że wychodziły na więcej niż 1 płycie CD). A te w którym jest Porshe Challange, możliwe że właśnie to zależy od roku wydania gry. Wiem że np. takie Syphon Filter też wyszło w takim opakowaniu, na początku myślałem że to jakieś zastępcze pudełko, ale po przejrzeniu zdj. w necie zwróciłem uwagę że wszystkie kopie są tak samo zapakowane.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Taa ciekawe jakie?

Soul Reaver nie jest jakoś specjalnie trudny, powiedziałbym że jest łatwy. Co do grafy to najbardziej wkurza mgła.

Final Fantasy VII-IX, Vagrant Story, C&C, Civilization, MGS...pewnie znalazłyby się jeszcze jakieś.

No i jak Soul Reavera przechodziłeś z opisem to może do najtrudniejszych gier nie należy, ale grając bez opisu często nie wiadomo gdzie trzeba iść żeby dalej popchnąć fabułę. Podobnie jest moim zdaniem z Tomb Raiderem, grając bez opisu można siedzieć godzinami i rozkminiać jakiś etap, a z opisem idzie znacznie szybciej.

Odnośnik do komentarza

Jest wiele gier z tamtego okresu, ktore skomplikowaniem i rozwiazaniami w gameplayu bija dzisiejsze na glowe.

MGS jedynka jest bardziej skomplikowana, a gameplay bije na "glowe" ot choćby trójeczkę - litości ;-)

To samo dotyczy innych gier które podałeś, no może z wyjątkiem VS.

Zagadki np. Tomb Raiderów opierały się na prostym schemacie : znajdź klucz - otwórz drzwi, przesuń blok, naciśnij dźwignię, włącz przełącznik - a otworzą się następne drzwi- koniec poziomu.

Co do Soul Reavera to nie korzystałem z opisów (chyba tylko raz, bo tak nie wiedziałem co mam dalej zrobić;-)), generalnie samo bieganie Razielem i zwiedzanie tak mistrzowsko zaprojektowanego świata było baardzo przyjemne.

Odnośnik do komentarza

PSX i PS2 to ostoja pewnych gatunków które podczas dzisiejszej generacji są w odwrocie. Produkcje na te starsze konsole nie doświadczyły również potwornego upraszczania które znajdujemy dzisiaj. 

 

Isildur co z tego , że prosty schemat pierwszego TR ? Jaki schemat ma nowy TR ? xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.