Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Dosyć delikatnie to określiłeś :P Ale jak widać niektórym stara technologia z G27 nie przeszkodzi zapłacić tej chorej kwoty ;)

 

 

Jakby ktoś zapomniał to jest jeszcze Fanatec. Za 1550zł (z wysyłką) można mieć:

 

http://www.fanatec.com/eu-en/racing-wheels/porsche-911-gt3-rs-v2-wheel-eu.html

 

plus

 

http://www.fanatec.com/eu-en/pedals/csr-pedals-eu.html

 

 

Kółko działa że wszystkim. Ps4, ps3, pc, Xone.

Edytowane przez mattaman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak! Napalony jestem a to potrafi przesłonić zdrowy rozsądek.

 

Ale obiecuje że zanim podejmę decyzję obejrze na YT Testy Fanateca, którego linki podałeś. Chociaż wolałbym mieć możliwość sprawdzenia w dłoniach jak spisuje się Fanatec bo produkty Logitecha znam. 

Edytowane przez ussr
Odnośnik do komentarza

Dosyć delikatnie to określiłeś :P Ale jak widać niektórym stara technologia z G27 nie przeszkodzi zapłacić tej chorej kwoty ;)

 

 

Jakby ktoś zapomniał to jest jeszcze Fanatec. Za 1550zł (z wysyłką) można mieć:

 

http://www.fanatec.com/eu-en/racing-wheels/porsche-911-gt3-rs-v2-wheel-eu.html

 

plus

 

http://www.fanatec.com/eu-en/pedals/csr-pedals-eu.html

 

 

Kółko działa że wszystkim. Ps4, ps3, pc, Xone.

 

Na stronie jest krzyzyk przy 360ce i Xone :(

Odnośnik do komentarza

Tak! Napalony jestem a to potrafi przesłonić zdrowy rozsądek.

 

Ale obiecuje że zanim podejmę decyzję obejrze na YT Testy Fanateca, którego linki podałeś. Chociaż wolałbym mieć możliwość sprawdzenia w dłoniach jak spisuje się Fanatec bo produkty Logitecha znam.

 

Ja bym to raczej nazwał "zaślepieniem" ;) Jak się sprawuje? Poprostu lepiej.

Odnośnik do komentarza

jak g29 będzie działać na ps4 a starsze modele nie, to będzie jedno z najlepszych dymanek w obecnej generacji o jakim słyszałem. 2 lata wciskania kitów, że się nie da, że oni już się tym nie zajmują, po to by walnąć model za cenę konsoli i udawać, że się dalej nie da


Panowie ile trzeba wydać żeby kupić kierownicę do bardzo casualowej jazdy na ps4?

jak dobrze poszperasz 360 zł za t100 thrustmastera

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak sobie szukam na allegro TX racing i widzę że pełno jest popsutych model (kiera nie łączy się, nie kalibruje) o co tu chodzi? Kiera aż tak dawno temu nie wyszła żeby się tym ludziom pokończyła dwuletnia gwarancja więc czy Thrustmaster ma jakiś problem z wymianą kiery na gwarancji ? Czy ktoś wie coś więcej jak działa u nich serwis? 

Odnośnik do komentarza

Od Thrustmastera nic nie mam więc ciężko odpowiedzieć na pytanie jak działa ich serwis. Sprzęt niskiego lotu nie jest jednak robiony tak aby przetrwał lata. No chyba że jest mało używany tak sporadycznie to wówczas tak.

 

Ale jeśli wiesz że będziesz dużo na prawdę dużo grac w wyścigi to potrzebujesz też solidnego koła, nie za jakieś 400 zł.

Edytowane przez ussr
Odnośnik do komentarza

To nie jest regułą. Moja obecna T100 działa już dłużej niż Fanatec GT2.

W Fanatec'u moment się rozruchało gniazdo łożyska, pasek zaczął przeskakiwać, oraz padły potencjometry w pedałach..

 

Ogólnie jeśli chodzi o Thrustka T100, to jestem pod dużym wrażeniem, że tak tani sprzęt oferuje taką jakość. Może nie jest za piękny i obłożony luksusowym wykończeniem typu alcantara, ale mając porównanie do kilku kółek czuć, że bebechy tej kierownicy wykonane są bardzo przyzwoicie.

Samo działanie FFB i brak klekotania jak np. w DFP/DFGT zasługuje na ogromne brawa.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Tak sobie szukam na allegro TX racing i widzę że pełno jest popsutych model (kiera nie łączy się, nie kalibruje) o co tu chodzi? Kiera aż tak dawno temu nie wyszła żeby się tym ludziom pokończyła dwuletnia gwarancja więc czy Thrustmaster ma jakiś problem z wymianą kiery na gwarancji ? Czy ktoś wie coś więcej jak działa u nich serwis? 

 

 

gdzie masz ich pełno? ja widzę na allegro tylko parę sztuk i to same nowe.

 

Co do tego że sprawia problemy to jest to prawda, bo sam ostatnio z nią mam kłopot. Chciałem pojeździć w weekend ale kiera przestała się łączyć, po włożeniu usb do konsoli/pc kalibruje się chwilę po czym sie wyłącza.

 

 

Już myślałem że bede musiał się kontaktować z serwisem thrustmastera, ale w internecie znalazłem solucję i ponoć problemem jest końcówka kabla która się pierdoli dość często bez powodu

 

31Y4e1TaUpL._SY300_.jpg

jeszcze nie sprawdziłem czy rzeczywiście to jest to bo kabel dopiero zamówiłem, ale parę osób na simracing forum i forum forzy potwierdziło że to jest przyczyną.

 

kiera ma problemy zarówno softwareowe (np. kalibruje się bez końca) jak i hardware'owe jak ten mój. Ponoć support thrustmastera działa dość dobrze i jak im udowodnisz filmikiem że sprzęt jest zepsuty to ci doradzą co zrobić albo wyślą nowy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kabel dotarł i oczywiście kiera działa już bez zarzutu.

 

Dodatkowo Thrusmaster odpisał na mojego maila, gdzie napisali że właśnie w tym tkwi przyczyna. Napisali też, że jeśli jednak po wymianie końcówki miałbym ten sam problem, to zapewne zepsuł się kabel usb na całej długości. Zaproponowali mi wysłanie nowego kabla + przesłali mi w pdfie instrukcję ze zdjęciami jak samemu go wymienić. Także miły support.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze odnośnie tego serwisu Trustmastera, bo akurat miałem z nim "styczność" moja kierownica - T300RS się rozkalibrowywała po dwóch zakrętach, oprócz tego dość głośno coś trzaskało w środku, znalazłem filmiki na necie, że te trzaski były spowodowane przeskakiwaniem paska. Tak czy inaczej gwarancję uznali i dziś wysłali mi nowe kółko. Trwało to co prawda dokładnie miesiąc, ale kierownicę wysyłałem do Redcoon, nie bezpośrednio do Trustmastera. W sumie 2 moich znajomych ma T300 i jednemu po tygodniu wylądowała w serwisie i na razie czeka, ale chyba załatwiał tak jak ja, przez sklep, a drugi dziś pisał, że też mu zaczęło kółko świrować, ale kontaktował się bezpośrednio z producentem, po 3 dniach miał nową kierownicę w domu. Także serwis może mają i dobry, tylko nie wiem czy te kierownice są tak pancerne jak choćby Logitechy o których można pisać dużo złego, choć może nie tyle o kierownicach, co o samym producencie że w ch.uja przyciął, ale G25 i 27 były chyba nie do zajechania, czego nie można powiedzieć o Trustmasterze. 3 kółka i 3 w serwisie, przynajmniej u nas na forum.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja mam pytanie do kolegów posiadaczy thrustmastera t100. W saturnie w moim mieście stoi jeden na wystawce obok innych kierownic, w tym jednej starszej tej samej firmy z logiem ferrari i jakiejś od logitech. Nigdy wcześniej żadnej kierownicy nie miałem, a teraz ta t100 mnie strasznie korci i kupiłbym gdyby nie jeden szczegół, który zbudził moja wątpliwość. Mianowicie kiedy kręciłem tamtymi, to czuć było opór zwiększajacy się wraz z katem obrotu, obrót wystepował bez żadnych skoków, gładko i kierownica po puszczeniu od razu wracała na swoje uprzednie położenie "na wprost". Natomiast t100 kręciła się leciutko, bez oporów i jakby z takim przeskakiwaniem, bez płynności, nie wracała tez do pierwotnego połozenia. Czy to normalne i w tym modelu tak ma być? Właśnie to wyraźne przeskakiwanie podczas kręcenia z takim cykaniem jest najgorsze. Do realizmu naprawdę w takim działaniu daleko, bo feeling zupełnie jakbym się jakimś kołem zębatym bawił. Czy może wina tego, że nie była podłączona i dopiero po włączeniu kiery się bebechy i silniki włączaja i wtedy sprawuje się jak należy? Wasze tez tak maja? Proszę też o wyrozumiałość jak coś głupiego napisałem, nie mam racji, nie znam sie itd, to ma być moja pierwsza kierownica ever i główną zaletą tej jest współpraca ze wszystkimi 3 platformami na jakich szpilam  Pozdr

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem dlaczego G29 nie pasuje do PeCeta... Ewidentny skok na kasę ze strony Logitecha.

Ale przynajmniej G27 ma *magicznie* zacząć działać z konsolami, a też raczej potanieje bo następca wszedł na rynek.

 

Nie wiem skąd wiadomość że G27 ma działać z konsolami (PS4) bo to nie prawda. Sam Logitech przyznał wycofując się z rynku peryferii do konsol że G27 z przyczyn technologicznych nie może działać z PS4, chodzi o jakiś security czip którego G27 nie posiada. Stąd nowa kierownica Logitecha, a w zasadzie dwie  :sorcerer:

 

Ciekawe skąd nazwa G920 dla kierownicy pod Xboxa  :scratch_one-s_head:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...