Skocz do zawartości

Serie A


Rekomendowane odpowiedzi

Wlochy za Berlusconiego to dziki kraj i dopoki ten facet bedzie pociagal za sznurki to nic sie tam nie zmieni.

 

ale premierem jest Monti

 

czy wyznajesz teorię spiskową, że Silvio z tylnego fotela wszystkim rządzi? xD

...

 

A jaka partia jest glowna sila popierajaca ten rzad, geniuszu? Juz nie odpowiadaj, wystarczy, ze dalem Ci minusa. To wystarczajaca kara.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Diego Milito nie zagra do końca sezonu. Może to utrudnić Interowi walkę o trzecie miejsce. Z drugiej strony Mateo Kovacić wydaje się faktycznie takim talentem, jak o nim mówiono. Mimo ledwie 18 lat prezentował dzisiaj najwyższą, na tle reszty Interu, klasę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakby kogoś interesowało, to za niecałą godzinę Derby Della Madonnina, czyli Inter vs. Milan.

 

Wiosną Internatzionale gładko rozprawiła się z Rossoneri 3-1, od tamtego czasu jednak dużo się zmieniło. Młodzież z Milanu dojrzała i coraz lepiej komunikuję się na boisku, do zespołu dołączył także Super Mario, który ma już 4 gole w 3 meczach.  Inter z kolei stracił sporo w sile ofensywnej po kontuzji MIlito, a Milan po wygranej z Barcą w LM wydaję się być na fali.

 

Drużyna z południowej części Mediolanu, mimo kiepskiej pierwszej części sezonu wskoczyła na 3 miejsce w tabeli i po dzisiejszym dniu może się na tej pozycji umocnić.  Czy Balotelii utrzyma swoją strzelecką passę?

 

Polecam!

 

Edit:

45 minut minęło, Milan lekko przeważa, chociaż na początku Inter ładnie sobie pogrywał. El Sharaawy nie zawiódł, koleś ma niesamowite wykończenie. Wystarczy mu tylko dobre podanie i na 90% strzeli.

Edytowane przez kaz_
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Salamon ciągle nie powąchał murawy, ale dość niespodziewanie (przynajmniej dla mnie) bardzo ciekawie pokazuje się wreszcie Piotr Zieliński. 18-letni ofensywny pomocnik zagrał dwa mecze (wcześnie tylko kilkukrotnie wchodził na końcówki) i w obu wypadł bardzo dobrze. Media oczywiście szybko się podjarały (włoskie i polskie), ale poczekajmy, co będzie dalej. Ale oglądalność meczów Udinese w Polsce powinna nagle lawinowo wzrosnąć...

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

To co sędzia odwalił wczoraj w meczu Siena-Milan powinonoo zostać wysłąne do jakiejś komisji kur.wa asedziego postawić przed plutonem egzekucyjnym, niech mi ktoś powie że karny nie był kupiony, albo żę sędzia postanowił zostać gwiazdorem na boisku, karny najbardziej z dupy jak chyba widziałem, to jak wyj.ebano bezczelnie viole z lm to jakis obled, czy ci rosonerii naprawde nie mają wstydu, dla zachowania twarzy powinni wyleciec juz w fazie eliminacyjnej lm.

Odnośnik do komentarza
Gość kaz_

@up

Jaki potężny dupościsk, może jakbyś widział więcej niż ostatnie 10 minut meczu to byś wiedział, że sędzia mylił się w obie strony. Ambrosini wyleciał niesłusznie, ręka Sieny w ich polu karnym. Milanowi należą się gratulacje, bo po jednym z najgorszych startów ligowych w historii, wyszli na prostą i zakwalifikowali się do LM.

No także bez nerwów, Grande Milan itp.

PS. Forebode jakby był honorowy to by usunął konto xd

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Już jutro hicior: Roma-Napoli. Najciekawszy mecz Serie A od lat? Obie ekipy wtłoczyły przed sezonem sporo nowej krwi i wyglądają bardzo fajnie.

 

Jestem fanem stylu Rudiego Garcii, więc nic dziwnego, że podoba mi się gra Romy. Sporo do obserwowania: 37-letni już Totti przeżywający kolejną młodość i znowu będący wśród najlepszych piłkarzy świata, znowu rozkwitający przy Garcii Gervinho, no i wyglądająca coraz lepiej pomoc, w której obok nowej gwiazdy ekipy Strootmana ożyli także niezawodny De Rossi, a co bardziej mnie zaskakuje - też Miralem Pjanić, którego dawno nie widziałem w takiej formie, jak w ostatnich paru meczach. Efekt? Jeden stracony gol. Na razie. Coraz więcej strzelanych. Nikt w czołowych ligach Europy (o ile Serie A jeszcze do nich należy) nie zaczął sezonu tak dobrze.

 

Z drugiej strony, oczywiście fascynujący atak, czyli Hamsik, Higuain, Insigne, być może pojawi się Mertens, który w końcu zaczyna w Napoli grać na miarę umiejętności. Tutaj też nowy trener spoza Włoch wniósł wiele ciekawych rzeczy i patrząc na Napoli muszę wycofywać każdą krytykę, którą czasem głupio głosiłem na Rafę Beniteza. Benitezowi udało się to, czego od paru lat próbowano we Włoszech najwięcej, a co bezskutecznie próbuje przenieść z Evertonu do United David Moyes, czyli postawienie na ataki oskrzydlające. Rajdy Mesto i Zunigi to bez wątpienia jedna rzecz, która wyróżnia Napoli w Europie. Tym razem zamiast Kolumbijczyka zagra jego partner z kadry (w sumie często grają obaj) Armero, ale to też niezły kolo.

 

Ogółem, zapowiada się dość ciekawy meczyk.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ljajić jest boski z ławki, jednak gdy raz zaczął mecz z Parmą, wyglądał nędznie. Widać, że nie do końca jeszcze przekonał Garcię.

 

Może przegapiłem, ale po sam na sam Pandeva operator zmarnował okazję, by pokazać minę Higuaina. On by raczej to skończył... Piękna kontra, jedno wyjście w tempo i kapitalna okazja, chociaż Balzaretti by pewnie tak nie zaspał przy ustawieniu linii. Dodo to taki bardziej Marcelo, typowy brazylijski boczny obrońca, często błędy. Tak czy siak, w tym meczu w końcu De Sanctis ma co robić, do tej pory był najbardziej bezrobotnym bramkarzem Europy. Roma i tak miała przewagę, choć może bez taki widowiskowych okazji z kontr. Gol niby dość szczęśliwy - Cannavaro dopiero wszedł na boisku i od razu taki klops, Pjanić z tej pozycji to prawie jak rzut karny - ale też to już kolejny gol i kolejna okazja po stałym fragmencie, który wywalczył Gervinho. A mało brakowało, by gdzieś koło 30. minuty gwizdnięto po obaleniu go karnego (patrząc na video, ja bym raczej gwzidnął). Koleś jest nie do upilnowania przez włoskie obrony.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem, jak Roma to robi. Bez jaj. Nie ma Tottiego, nie ma Gervinho, gra wyraźnie słabsza, Maicon schodzi z czerwoną, i ciul, pod koniec prawie niegrający w tym sezonie Bradley rusza do piłki Strootmana, ma mnóstwo miejsca, strzela z dystansu z pierwszej, (pipi), kolejna wygrana, rekordowe otwarcie w historii Serie A. A to był dość trudny terminarz. Teraz mają przed sobą pięć meczów z kolei, w których jedynym rywalem z górnej połowy tabeli jest Atalanta.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Wszystko wygląda na to, że Milan nie jest w rywalizacji, ale to samo mówiłem rok temu. Wtedy wyciągnęli Balotellego z kapelusza, teraz - zobaczymy. Keisuke Honda może nie wystarczyć. Konkurencja po prostu się znacznie wzmocniła. Roma i Napoli stoją taktycznie nad resztą Włoch, a jest jeszcze dużo silniejsze personalnie Juve, no i patrz, już - trzy miejsca zajęte.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...