Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Jarku nie rozumiem po co ta uwaga, nie napisałem, że grają źle.

 

 

Mecz na remis, Espanyol miał w sumie lepszą okazję na bramkę, Barca forsuje wszystko tą swoją lewą stroną, co jest zazwyczaj mocno daremne, do momentu aż zauważą kareła na prawej stronie, który zrobi z tego jakąś zagrażającą rywalom akcję. Neymar najbardziej widoczny, biega, kiwa, ale zagrał gdzieś jedną dobrą piłkę do Roberto pod koniec pierwszej połowy? Suarez? Dobrze, że sędzia odgwizdał tego spalonego, którego nie było... Gomes nieźle, do momentu aż zaczął grać źle (uff, a już musiałbym go pochwalić).

Odnośnik do komentarza

Ja zawsze piszę to samo ludziom, którzy są madrzejsi od profesjonalnych trenerów, zajmującymi się tym cały dzień. Przed i po meczu. Jakby Zidane komentował twoją pracę zawodową, w której masz najlepsze wyniki, to wtedy pewnie będę śmiał z niego. O stylu tego Realu i temu, czemu mnie zachwyca, pisałem już wystarczająco tak z rok temu. 

 

 

W którymś momencie im to nie wyjdzie i przegrają coś w końcu, nie zdziwi mnie to. Może w finale z Juve, może z Atleti, może kiedyś w lidze. Natomiast będę zdziwiony tylko wtedy, jeśli będą faktycznie grali słabo, nie tworząc okazji i pozwalając rywalom na wiele, a nie "słabo" w definicji internetu. Z Barcą zresztą przegrali, bo naciskali zespołowo i sprytnie do końca, pomimo że grali w dziesięciu, a remis z perspektywy sezonu był dla nich bardzo dobrym wynikiem. To podejście dało im wiele razy zwycięstwo, gdy w ostatnich 10 minutach tworzyli 10 okazji i, damn luck, strzelali gola - tym razem dało im porażkę i fakt, że dalej mówimy serio o walce o mistrzostwo w Hiszpanii.

 

Jak dla mnie, jakość gry jest ta sama. Real tworzy masę okazji i maksymalizuje szanse na zwycięstwo. A wynik? Jeśli w perspektywie już ponad roku jest ciągle tak dobry, to, ja wiem, może dać komuś do myślenia, że może bardzo wąsko patrzy na futbol w takim razie. Albo nie.

 

Dziś zresztą pierwsza połowa to było nic specjalnego ze strony Realu, ale jak musieli zaatakować... mniam.

 

 

 

Espanyol też nieco szacun za dzisiejszy mecz, no ale jak już przyszło do stracenia bramki to widzimy, jak to wyglądało. Gola o dziwo zrobił w głównej mierze naciskający w środku boiska piłkarz daleko od kamery, chyba Andre Gomes? Piękny futbol z jego strony.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Czy ktoś tutaj na forum był na jakimś meczu La Liga ? Postanowiłem wreszcie zobaczyć Real na żywo i chciałbym dowiedzieć się jak najłatwiej ogarnąć taki wyjazd. Domyślam się,że pod koniec sezonu ciężko będzie coś znaleźć więc bardziej celuje we wrzesień. Ile kasy mam szykować na 4-5 dniowy pobyt? 2 tysiaki na osobę starczą ? Jest jakiś operator, który organizuje tego typu wypady czy raczej zrobić to samemu ? Jakieś konkretne hotele w Madrycie polecacie albo tanie linie lotnicze ?

Odnośnik do komentarza

Ja byłem w Sevilli na meczu z Realem i w Las Palmas na meczu z Deportivo przy okazji wczasów na Gran Canarii. W Hiszpanii stadiony baaardzo rzadko są wypełnione po brzegi, więc jeśli nie chcesz się wbić na el clasico, to nie będziesz miał problemu z wejściem. Bilety na mecz kupujesz przez stronę klubu, a ponieważ mamy rok 2017, to bilety lotnicze i nocleg też bez problemu znajdziesz w Internecie. Powinieneś dać radę zmieścić się w dwóch tysiącach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

JA byłem na Barcelonie w meczu z Bilbao. Nie było trzeba zadnych kart , kupiłem normlanie bilety na stronie internetowej. Tak naprawde ciezko sie dostac na Real / Atletico / Espanyol z wiadomych powodow. Reszta z regóły jest dostepna własciwie zawsze.

 

Messi prezentował wtedy 5 Złota Piłke na stadionie. Za bilety zapłaciłem 75 Euro / Za Bilet lotniczy do Barcelony 550 zł w 2 strony/ Nocleg w wynajetym mieszkaniu ( to bardzo popularne jest) kosztował mnie 80 euro za noc. W przeliczeniu na osobe cały wyjazd 1500 zł 

Edytowane przez Welna
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

2 noce byłem, dlatego 1500 napisałem. Te apartamenty do wynajęcia sa naprawdę tanie. Byłem teraz w Madrycie od 23 do 27 i za "mieszkanie" płaciłem 50e za dobe. Jedzenie w swoim zakresie ale w normalnych sklepach i tak wychodzi taniej niz hotelowe żarcie. 

Samolot Rano, byłem w Barcelonie okolo 16:00 - Mecz o 20:00 - po meczu spac, i potem cały dzien zwiedzania / sen , i samolot powrotny około 17 był

PS w tych Apartamentach , bierzesz mieszkanie z 2 sypialniami i w 4 osoby sobie lecicie, wtedy wychodzi praktycznie za darmo.

Generalnie jak ktos chce budzetowo pojechac to polecam, na Booking.com normlanie rezerwujesz, potem ktos na ciebie czeka z kluczami i jazda.

 

Nie jestem jakos ultra skapy tylko poprostu szanuje pieniadze i takie rzeczy sa dla mnie wazniejsze niz 150e w 4* hotelu w ktorym sie tylko spi.

 

Byłem w Hiszpanii (Barcelonie i Madrycie z 10 razy) ale musze wam powiedziec , ze na LM , szczegolnie faze pucharowa to jest naprawde ciezko sie dostac. Tz ciezko w racjonalnych pieniadzach , bo koniki na LM krzycza minimum 300e za bilet. 

NA Real - Barca - bylem w Madrycie( w innym celu) , chciałem kupic ale 2000e wiec no sory. 

Edytowane przez Welna
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Masz 4 mecze do końca by zdobyć pierwsze od dawna mistrzostwo, musisz wszystkie wygrać. Kogo wystawiasz? Trio VMA w ataku...  za nimi James...  Danilo...  Coentrao...  Kiko Casilla...  Z ławki Mariano...  Wynik oczywiście 4-0 :ragus: #OnlyZidaneThings

 

 

 

Vazquez zwłaszcza zagrał w tym sezonie sporo meczów, i Real prawie wszystkie z nich wygrał (poza 1-1 z Barceloną) i w sumie to jest taki przykład cichego chłopka, którego nikt nie nazywa gwiazdą, no ale gra w Realu i to jak dobrze. Nacho to niby "zawód: rezerwowy", ale w sumie był jednym z najczęściej grających piłkarzy w jakże potężnym sezonie w skali światowej i historycznej. I tak dalej. To nadal nieco mnie zadziwia. Bo w tym czasie kadry niektórych innych zespołów pewnych kultowych trenerów... Zawsze brakuje.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Marcelino treneren Valencii 

QONVIyz.gif

(dwuletni kontrakt, duża autonomia, decydujący głos w sprawie transferów) do tego jak co roku rozpocznie się rewolucja kadrowa na wylocie jest: Enzo Perez, Nani i Diego Alves, z klubu odejdą ponadto wypożyczeni Mario Suarez, Munir i Mangala. A to pewnie dopiero początek... 

 

Jeżeli on nie da rady wyprowadzić tego klubu na prostą to oficjalnie będzie można zaorać całe Mestalla. 

Odnośnik do komentarza

Mecz Real-Sevilla może być nieco wymagający dla walczącego o tytuł zespołu. Co prawda Sevilla jest bez formy i typuję 4-1, ale w końcu to oni pokonali Real w tym sezonie, jako jedna z trzech drużyn.

 

Francuski debil tradycyjnie wystawia zadziwiający skład. W ataku Cristiano, Morata, Asensio, James. Za nimi Kovaczić i Kroos. Do tego na bokach Danilo i Nacho, co może nie napiąć pewnością wygranej.

 

 

 

 

W Barsie grają Marlon na środku i Alba oraz Digne na bokach :hehe:

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...