Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Wymordowane 3-2 Valencii w meczu z Sevillą. Mecz na dobrym poziomie, Valencia przeważała w pierwszej połowie, Sevilla w drugiej i dopiero końcówka wyłoniła lepszego :). Ale to co sędzia za przeproszeniem ODPIER.DOLIŁ to przechodzi ludzkie pojęcie!

Gol na 1-2 dla Sevilli został uznany z... CZTEROMETROWEGO(!!!) SPALONEGO!

Na szczęście mamy Juana Matę i sprawiedliwości stała się zadość. Asysta(Jako ciekawostka: Jest obecnie najlepszym asystentem ligi. Ma na koncie 10 asyst) i bramka w 87' minucie dała zwycięstwo Nietoperzom. Rewanż na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan będzie niezwykle ciężki, ale jestem dobrej myśli :).

Odnośnik do komentarza
Tevez odejdzie z Man Utd tylko pod warunkiem , że drużyna kupi jakiegoś klasycznego napastnika, teoretycznie jest na to spora szansa. Także Benzema do Utd a Tevez do Barcy , pożyjemy zobaczymy.

Tevez nie odejdzie ;) ManUnited nie planuje już żadnych zakupów do końca tego sezonu, a Teveza wykupią za jakiś czas ;]

Odnośnik do komentarza
Tevez odejdzie z Man Utd tylko pod warunkiem , że drużyna kupi jakiegoś klasycznego napastnika, teoretycznie jest na to spora szansa. Także Benzema do Utd a Tevez do Barcy , pożyjemy zobaczymy.

Tevez nie odejdzie ;) ManUnited nie planuje już żadnych zakupów do końca tego sezonu, a Teveza wykupią za jakiś czas ;]

 

Cena wynosi 32 mln Euro, a biorąc pod uwagę fakty: 1) Tevez jest rezerwowym, 2) kupili przed sezonem Berbatova za 30 baniek nie wykupią go.

Odnośnik do komentarza

24 stycznia 2009

 

Villarreal - Osasuna Pampeluna 20:00

FC Barcelona - CD Numancia 22:00

 

25 stycznia 2009

 

Getafe CF - Sporting Gijon 17:00

Real Mallorca - Valencia CF 17:00

Malaga CF - Atletico Madryt 17:00

Recreativo Huelva - Real Betis Sewilla 17:00

Almeria - Athletic Bilbao 17:00

Real Valladolid - Espanyol Barcelona 17:00

Sevilla FC - Racing Santander 19:00

Real Madryt - Deportivo La Coruna 21:00

 

Dla mnie ta kolejka zapowiada się bardzo ciekawie, może oprócz meczu Huelva-Betis ;)..

 

Teoretycznie trudny mecz Barcy (kto by się spodziewał) jako, że Numancia jako jedyna urwała komplet punktów przyszłym mistrzom Hiszpanii i triumfatorom tegorocznej LM :). Pep opowiadał by nie traktowac tego spotkania jako rewanż tylko grac swoje bo inaczej może wyjśc lipa. Czyli nie ma lekko.

 

Moja wiara w utrzymanie Ossasuny musi byc podtrzymywana dobrymi wynikami i choc terminarz mają teraz przerąbany to urwanie punktu Villareal jest jak najbardziej w zasięgu. To będzie mecz walki i nie zdziwi mnie duża ilośc kartek ani mała ilośc fantastycznych akcji. Ot kopanina znana z naszych ligowych boisk.

 

Na mecz tygodnia zapowiada się Malaga-Atletico (ależ ja mam upodobania), obie ofensywne jedenastki, Malaga grająca świetny futbol, bez względu na problemy w klubie i Atletico pozbawione obrony to wybuchowa mieszanka. Jak dla mnie będzie się działo :)

 

Mój prywatny faworyt do spadku Mallorca podejmie na własnym Valencie i nie wygląda to różowo dla gospodarzy. Drużyna boryka się ze sporymi problemami i nie wygrała już szmat czasu. Los Che grają natomiast totalnie w kratkę, choc nawet przyjemnie dla oka. Skoro Real tu wygrał niech wygra i Valencia :)

 

Real ma wiecznie problemy z Deporem , ale tylko na El Riazor, u siebie jakby nie :). Bardzo dużym osłabieniem królewskich będzie brak Dudka nawet na ławce co skrzętnie mogą wykorzysta goście ;). Po takich porażkach jak depor z barcą drużyna zagra pewnie bardzo defensywnie , ale z duchem do walki i wcale nie musi zejśc wyżej pokonana niż jedną bramką..

 

Pożyjemy, obejrzymy :)

Odnośnik do komentarza

W sumie zatem Numancia strzeliła 2 bramki a taki wyczyn przeciwko Barcie zasługuje na słowa uznania. Było by z 10 bramek , gdyby Eto wykorzystał choc 10% okazji ;). Najlepsze jest jednak to , że Barca nawet przy wyniku 4-1 atakowała tak jakby przegrywała i musiała zdobyc co najmniej 2 bramki. Cudowna postawa i wola walki, są nie do ruszenia w tym sezonie.

 

Co do Ossasuny to sprawdziły się moje przewidywania, co dotkliwie zabolało bukmacherów a do mnie przyleciał jakże zasłużony zastrzyk gotówki :).

Przed nami kolejne emocje, strasznie kocham tą ligę :)

Odnośnik do komentarza

Real Madryt - Deportivo La Coruna (1:0) 39' Raul , 1 połowa z przewagą Realu , druga z przewagą Depor , Real w ostatnich 5 minutach mocno naciskał :P Robben nawet miał extra sytuacje ale trafił w bramkarza :/ Aha i w ostatnich 20 minutach wszedł Royston Drenthe , kibice go wygwizdali , co miał piłkę to gwizdali na Niego , po*ebani Ci kibice :/ szkoda mi chłopaka bo to dobry zawodnik tylko powinien być wystawiany na całe mecze. http://pl.youtube.com/watch?v=qPjqfufQKj8

Odnośnik do komentarza

No wybacz, ale Drenthe to nadaje się co najwyżej do naszej 3ciej ligi ;). Już w meczu z Barceloną grał totalnie z doopy, wręcz był naszym 12 zawodnikiem :). I dobrze, niech chłopak gra ma talent ;D ..

 

Tak btw Valencia przemęczona po pucharze z Sevillą dostała 3-1 ALE , sędzia wydrukował to spotkanie w całości. Bramki dla Mallorki co najmniej kontrowersyjne. Jednak w Hiszpanii zaczyna się syndrom Fryzjera, albo sędziowie widzą coraz mniej. Co by jednak za bardzo nie narzekac na sędziowanie to dodam, że Valencia zagrała fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Tak btw Valencia przemęczona po pucharze z Sevillą dostała 3-1 ALE , sędzia wydrukował to spotkanie w całości. Bramki dla Mallorki co najmniej kontrowersyjne. Jednak w Hiszpanii zaczyna się syndrom Fryzjera, albo sędziowie widzą coraz mniej. Co by jednak za bardzo nie narzekac na sędziowanie to dodam, że Valencia zagrała fatalnie.

Co racja to racja. Zawsze Valencia trafi na "debila" jak było z Villareal, a już szczególnie z Sevillą.

Nie mniej jednak Valencia bez Joaquina i Villi to jak bez głowy. Drażni mnie brak ławki rezerwowych.

 

Odnośnik do komentarza

Real wygrał 6. mecz ligowy z rzędu. Wiecie, ile punktów w tym czasie odrobił do Barcelony? Zero. Gdyby to był inny sezon, inny rywal, to może powrót "Królewskich" do formy miałby jakieś znaczenie, ale tak - nie ma szans. Tyle pociechy, że drugie miejsce zdobędą. Stylem nie powalają, pewnie niedługo wywalą trenera;]. Niech się lepiej skupią na tym, żeby powalczyć z Liverpoolem w Lidze Mistrzów, bo marnie widzę ich szanse.

Odnośnik do komentarza

Real wygrywa wszystko jak leci od porażki z Barcą. Nic tylko się cieszyć ;).. Miałem nieprzyjemność oglądać wczorajsze spotkanie z Numancia i widziałem co gra Real. Oddali w sumie 3 strzały na bramkę i zdobyli 2 bramki. Palce lizać, fantastyczna skuteczność, chylę czoła. Ogromna przewaga gospodarzy przez większość spotkania, słupki, strzały z dystansu, ciągłe ataki, ale strasznie to wszystko chaotyczne. Ogólne Real wygrał doświadczeniem, bo na boisku wyglądał fatalnie.

Muszę za to pochwalić obronę królewskich, grali na poziomie obrony Częstochowy :D

 

Z Liverpoolem ja również ich nie widzę, ale piłka jest okrągła, nie przekreślajmy ich - może zmienią trenera ;)

Odnośnik do komentarza

Racing - Barca - 1:2, do przerwy, 0:0, potem gol z karnego dla racingu i w koncu wejsciena boisko Messiego, który pakuje dwie brameczki :) to co on wyprawia w tym sezonie jest o niebo lepsze od ronalhdinio w najlepszym okresie czy c.ronaldo :rolleyes: ogólnie pierwsza połowa w wykonaniu fcb średnia, widać, ze bez Messiego troche lipa. No i czerwone kartki dla Marqueza i Pique ;/ niezle, Puyol kontuzjowany, ciekawa obrona będzie w następnym meczu.

Odnośnik do komentarza
Racing - Barca - 1:2, do przerwy, 0:0, potem gol z karnego dla racingu i w koncu wejsciena boisko Messiego, który pakuje dwie brameczki :) to co on wyprawia w tym sezonie jest o niebo lepsze od ronalhdinio w najlepszym okresie czy c.ronaldo :rolleyes: ogólnie pierwsza połowa w wykonaniu fcb średnia, widać, ze bez Messiego troche lipa. No i czerwone kartki dla Marqueza i Pique ;/ niezle, Puyol kontuzjowany, ciekawa obrona będzie w następnym meczu.

Jeszcze piąta żółta kartka dla Alves,czyli też nie zagra z Gijon :)

 

Ja bym na waszym miejscu nie przekreślał szans Realu w meczu z Liverpoolem :) Liczę,że w tym dwumeczu Real pozytywnie zaskoczy :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Barcelona pierwszy raz od 11 meczów nie wygrała. Nie widziałem meczu więc nie wiem, jak to wyglądało, ale sam wynik to spore wydarzenie w hiszpańskiej piłce. Z kolei Real ma teraz przerwę i wygląda na to, że spokojnie wygra 8. mecz z rzędu i - niesamowite - odrobi do Barcy aż 2 punkty. Jak Barca zremisuje jeszcze kilka razy to może być ciekawie, ale raczej pierwsze dwa miejsca są już ustalone na ten sezon.

Odnośnik do komentarza

Jak wspominał ogqozo Real po b.dobrym meczu wygrywa w Gijon 4-0,po bramkach 2xRaula,Marcelo i Huntelaara.Nareszcie w parze z dobrym rezultatem przyszła ładna i skuteczna gra.Cieszy forma El Siete,przełamanie Huntera i to jak gra ze sobą para Gago-Lass(btw ten gość to cyborg z ogórkami czy nie, nie boi się prób dryblingu w starciu z 2-3 rywalami,a co najważniejsze skutecznie). Cóż więcej dodać....pościg rozpoczęty :twisted:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...