Skocz do zawartości

T0MEK

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że obecna generacja HD mnie już bardzo znudziła (po E3 już tylko czekam nextgeny) przymierzam się do kupna Wii w przyszłym miesiącu i mam kilka pytań.

1. Czy przy Wii jest jakieś ryzyko z kupowaniem na allegro itp., coś jak DSy refurbished?

2. Czy konieczne jest przerabianie konsoli np żeby pograć w jakieś super gry które się nie pojawiły w PALu? (wolałbym tego uniknąć)

3. Do gier z GC konieczny jest kontrole z GaCka czy może też być Classic?

4. Który kontroler jest lepszy: pro czy classic czy najlepiej zainwestować 200zł w Wavebirda? Chce kupić Xenoblade z kontrolerem ale nie wiem czy ten pro nie jest lepszy...

5. Nowy model Wii ma jakieś znaczące zmiany oprócz tej pamięci flash? już wiem

Edytowane przez _mike
Odnośnik do komentarza

Jako, że obecna generacja HD mnie już bardzo znudziła (po E3 już tylko czekam nextgeny) przymierzam się do kupna Wii w przyszłym miesiącu i mam kilka pytań.

1. Czy przy Wii jest jakieś ryzyko z kupowaniem na allegro itp., coś jak DSy refurbished?

2. Czy konieczne jest przerabianie konsoli np żeby pograć w jakieś super gry które się nie pojawiły w PALu? (wolałbym tego uniknąć)

3. Do gier z GC konieczny jest kontrole z GaCka czy może też być Classic?

4. Który kontroler jest lepszy: pro czy classic czy najlepiej zainwestować 200zł w Wavebirda? Chce kupić Xenoblade z kontrolerem ale nie wiem czy ten pro nie jest lepszy...

5. Nowy model Wii ma jakieś znaczące zmiany oprócz tej pamięci flash? już wiem

 

1. Nie wiem co to jest refurbished w DS, ale przy kupowaniu Wii nie powinno być kłopotów. Jedyny problem sprzętowy na większą skalę w tych konsolach to laser w czytnikach. Kilka lat temu pojawiły się konsole, które miały problem z czytaniem płyt DL, ale Nintendo wymieniało czytniki za darmo w feralnych konsolach. Problem dotyczył w sumie kilku gier, które zostały wydane na DL np. Super Smash Bros czy Metroid Other M. Podsumowując, jeśli masz zamiar kupić używaną konsolę warto się upewnić, że czyta płyty DL. Jeśli chodzi o pady to lepiej brać oryginalne od N.

2. Gry, które nie pojawiły się w PALu bez przeróbki nie uruchomisz. Na szczęście da się to załatwić bez przeróbki sprzętowej - podpowiem, że będziesz musiał zainstalować Homebrew Channel.

3. Nie wiem na 100%, ale raczej niezbędny jest pad od GC.

4. Nie pomogę, ale w Xenoblade całkiem wygodnie gra się wiilotem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hmm, to pewnie wina twórców gry, którzy czegoś nie przetestowali. Być może Francuzi mają jakiś inny firmware? Trudno to będzie sprawdzić na sucho; być może warto wysłać maila do odpowiedniego działu Segi.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

a ja dziś właśnie zakupiłem swój egemplarz, używka na alledrogo z motion plusem i 2 gierkami za 295 zł, w sobote jade odbierać i już się nie moge doczekać ( zwłaszcza momentu w którym się okaże czy mam wystarczająco miejsca by spokojnie pograć na tym sprzęcie w moim nowym wynajętym od jutra mieszkaniu..)

Odnośnik do komentarza

wlasnie mam taka nadzieje..:) jedynie o jakies party games sie martwie w sumie ; )

 

powiedzcie mi.. czy party games wykorzystuja tez gruche czy starczy sam wiilot dla drugiego playera? i drugie pytanie.. czy warto inwestowac w nie do konca oryginalny zamiennik jako dodatkowy pad tylko do uzycia przy imprezach (ktorych raczej ogrom nie bedzie;) ) czy jednak nintendowski wiilot?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak to jest z kolorem Wii pod klapkami na pady i memorki z NGC ?

U mnie w bialej konsoli pod klapkami jest czarne, a widzialem gdzies na necie zdjecie, ze konsole mialy tam bialy kolor. Troche glupio to wyglada jak te klapki sa otwarte.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

wlasnie mam taka nadzieje.. :) jedynie o jakies party games sie martwie w sumie ; )

 

powiedzcie mi.. czy party games wykorzystuja tez gruche czy starczy sam wiilot dla drugiego playera? i drugie pytanie.. czy warto inwestowac w nie do konca oryginalny zamiennik jako dodatkowy pad tylko do uzycia przy imprezach (ktorych raczej ogrom nie bedzie;) ) czy jednak nintendowski wiilot?

 

To zależy od gry. Niektóre gry potrzebują również gruchę, ale często w party games gra się na zmianę więc do nich wystarczy tylko jeden zestaw. Idealnym rozwiązaniem jest jednak posiadanie co najmniej dwóch zestawów wiilot+grucha i najlepiej z motion plusem bo nie będziesz ograniczony przy wyborze gier. Zresztą 2 pady też mogą czasem nie wystarczyć np. do SSBB czy Mario Kart.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup gry z WM+. Z tego co pamiętam były takie zestawy z Wii Sport Resort i Red Steel 2.

 

Radzę zakup oryginalnego wiilota. Mam 2 takie od 6 lat i nadal działają bez zarzutu, a o zamiennikach czytałem na forach różne nieciekawe historie.

 

Jak to jest z kolorem Wii pod klapkami na pady i memorki z NGC ?

U mnie w bialej konsoli pod klapkami jest czarne, a widzialem gdzies na necie zdjecie, ze konsole mialy tam bialy kolor. Troche glupio to wyglada jak te klapki sa otwarte.

 

Ja mam białą konsolę i czarne wejścia na pady.

Odnośnik do komentarza

na moje oko zrabales cos przy instalacji dios mios i poprzestawialo sie cos w sterownikach do usb

 

Przy instalacji dios mios raczej nie da się nic zrąbać. Problem już nie ważny, Dios Mios działa i USB też ale tylko z configurable usb loader, usb loader gx dalej wiesza się tak jak się wieszał a wii flow nie widzi dysków.

Odnośnik do komentarza

Witam Panowie. Miałem kiedyś Wii ale z potrzeby kasy sprzedałem. Teraz się przeprowadzam i w sumie mógłbym kupićWii, żeby Zeldy ograć chociaż, tylko ytanie.

 

NIe chce kupować kolejnego TV czy ten kabel do HDTV do Wii coś daje? Czy tylko ściema jakaś?

 

Czy Wii U może będzie wstecznie kompatybilne?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dobra Wii U będzie kompatybilne z Wii a z Gackiem? Jeszcze Windwalkera bym zaliczył. I czy gry z WII będą polepszone jaokś na WII U? Coś jak na emulcach w HD? Mówie o kablu, który się przewija często w aukcjach razem z WII jako kabel do HDTV, więc pewnie to ten komponent. Proszę o odpowiedź, bo może lasce do sypialni kupie WII i by w Mariany grała. Tylko właśnie po cholere mi trzeci TV w domu heh. Napiszcie jak z tym WII U to się wstrzymam i może poczekam na to WII U wtedy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...