Skocz do zawartości

T0MEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Możliwe, że w przyszłym roku w końcu zdecyduję się na zakup Wii i chciałbym się w związku z tym zapytać, czy da się jakoś skorzystać z japońskiego Virtual Console na konsoli z Europy bądź USA? Z tego co wiem, VC mają blokadę regionalną, co strasznie mnie irytuje bo na japońskim sklepiku jest masa gier, których nie ma na pozostałych dwóch, a w które chętnie bym się zaopatrzył, gdybym miał Wii.

Odnośnik do komentarza

Czy wasze Wii też dosyć głośno pracują gdy płyta jest włożona? U mnie można usłyszeć jednostajne buczenie. Wszystko działa elegancko, żadnych zwiech nie ma tylko ta dosyć głośna praca. Nie przypominam sobie by w moim poprzednim Wii tak było, ale być może nie zwracałem na to uwagi wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że w przyszłym roku w końcu zdecyduję się na zakup Wii i chciałbym się w związku z tym zapytać, czy da się jakoś skorzystać z japońskiego Virtual Console na konsoli z Europy bądź USA? Z tego co wiem, VC mają blokadę regionalną, co strasznie mnie irytuje bo na japońskim sklepiku jest masa gier, których nie ma na pozostałych dwóch, a w które chętnie bym się zaopatrzył, gdybym miał Wii.

 

Nie da się. Jeśli marzy ci się japońska VC, będziesz musiał zaopatrzyć się w japońskie Wii i japońskie punkty.

 

Czy wasze Wii też dosyć głośno pracują gdy płyta jest włożona? U mnie można usłyszeć jednostajne buczenie. Wszystko działa elegancko, żadnych zwiech nie ma tylko ta dosyć głośna praca. Nie przypominam sobie by w moim poprzednim Wii tak było, ale być może nie zwracałem na to uwagi wcześniej.

 

Moje jest praktycznie bezszelestne - tylko przy wysuwaniu płyty słychać silniczek. Ale tu pewnie jest jak przy Xboxach - nigdy nie wiesz, na co trafisz.

Odnośnik do komentarza

Przyszedł mi do głowy pewien pomysł, otóż mimo iż nigdy nie rozważałem na poważnie kupna Wii to teraz zacząłem się nad tym zastanawiać. Moja przygoda z N miała zarówno kolorowe jak i czarne strony. Kiedyś uwielbiałem gameboya, preferowałem gamecube, którego kupiłem, ale po pewnym czasie się on znudził. Tytuły były dla dzieci. Potem kupiłem

DS lite, z którego najpierw byłem zadowolony, lecz po miesiącu przestałem na nim grać. Powodem dla, którego sprzedałem tę przenośną konsolkę był fakt, że gry wydawane na DS były nie na serio, ale takie na 5 minut. Do tego raziło mnie graficznie. Wiem, że Wii skierowane jest do graczy, którzy preferują czystą rozrywkę wynikającą z innowacyjnych

rozwiązań, a nie jak to ma miejsce w przypadku ps3 bądź xboxa360 gier robionych na "poważnie" typu gears.

Z jednej strony takie machanie Wii padem wydaje się być interesujące i może zapewnić wiele godzin zabawy, ale czy nie stanie się to dla mnie po jakimś czasie nudne ? Czy faktycznie zabawa Wii gwarantuje wiele spędzonych godzin przed konsolą, czy faktycznie mięśnie pracują i podczas gry kształtuje się sylwetkę, mięśnie, kondycję ?

Planowałem kupić ps3. Mam xboxa 360, jednak chcę drugą konsolę. Ps3 ma exclusivy i w nie bym chciał grać.

Wii to inna konsola, więc mogłaby tworzyć fajną parę z xboxem360. Odpowiedzcie na te pytania oraz czy Wii

jest awaryjne, to jest ważne.

Odnośnik do komentarza

Ile ty chcesz przed tym Wii machać? Jasne, że są gry jak Wii Sports gdzie trzeba stać przed TV i ogarniać co się dzieje na ekranie, ale 99% innych gier można grać leżąc w fotelu i pracując jedynie nadgarstkami... jakkolwiek by to nie brzmiało :) Efekt jest taki, że po jakimś czasie jest to równie naturalne jak obsługa FPSów na X360 i PS3, gdzie lewa gałka odpowiada za ruch, a prawa za celowanie. Mało tego, w takim Goldeneye 007 (Wii) mamy możliwość grania na zwykłym padzie (Classic Controler) za pomocą gałek i wszystkiego tego jak na konsolach HD. Tyle, że ja z tego nie skorzystałem. Nie wiem dlaczego ale Wiilot + Nunchako wydało mi się o wiele lepszym rozwiązaniem. I ciekawszym, bo FPSy na X360 i PS3 mogę przechodzić z zamkniętymi oczami. Na Wii jest to już prawdziwe wyzwanie i zupełnie odmienne doznania. Człowiek znowu czuje się jak nastolatek, który dopiero co dostał konsolę i ginie w bardzo banalnych sytuacjach. Jest po prostu inaczej i trzeba się przestawić na całkiem fajne i zupełnie inne sterowanie. Gorsze? Raczej nie. Kwestia praktyki. Ale wrażenia są zupełnie inne od tych jakie mamy czy to z PC, czy z konsol HD.

Wii nie jest awaryjne. A nawet jeżeli jakieś awarie się zdarzały to na granicy 1%. Założę się, że za 20 lat będę mógł na niej też bez problemu grać. (Tak jak obecnie na NESie).

Odnośnik do komentarza

Ja mam gorszy dylemat :)Wii czy Ps3 ? z przewagą stoi Bluray ...za to Mario Galaxy 1,2 spać spokojnie nie pozwala.....Na Ps3 licząc na palcach w sumie trzy ważne tytuły plus jakość dźwięku to pierwsza liga w porównaniu z X360, którego akurat posiadam nie zachwyca aż tak swoim brzmieniem a przy podłączeniu i przetestowaniu PS3 na paru tytułach mało orgazmu nie dostałem ... DTS robi swoje .Od strony techniczno-wizualnej wiem że nie jest już tak kolorowo....a Wii hmmm Metroid 3 nie sprawdzony a gdzieś w oddali Zelda nowa się już czai.

Pomijając fakt różnic cenowych nie wiem tak naprawdę komu dać tym razem zarobić :)... :unknown: ???

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że w przyszłym roku w końcu zdecyduję się na zakup Wii i chciałbym się w związku z tym zapytać, czy da się jakoś skorzystać z japońskiego Virtual Console na konsoli z Europy bądź USA? Z tego co wiem, VC mają blokadę regionalną, co strasznie mnie irytuje bo na japońskim sklepiku jest masa gier, których nie ma na pozostałych dwóch, a w które chętnie bym się zaopatrzył, gdybym miał Wii.

 

Nie da się. Jeśli marzy ci się japońska VC, będziesz musiał zaopatrzyć się w japońskie Wii i japońskie punkty.

 

Aha, no to wielka szkoda. A myślałem, że zagram sobie w Kunio Kunie. Eh, life is so brutal.

Jeszcze chciałbym zapytać, czy jeśli kupię europejską wersję konsoli Wii to czy będę mógł grać w gry na Wii i NGC przeznaczone na rynek USA? A także, czy nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem gier z NGC na Wii, chodzą identycznie jak na kostce?

Odnośnik do komentarza

Kupiłem dziś na Allegro Wii i w euforii zapomniałem o dość prozaicznej sprawie - jak podłączyć toto do monitora?

Posiadam ten monitor, z wyjściami d-sub, dvi i hdmi.

Czy po kupieniu kabla component (ponoć lepsza jakość obrazu niż na tym dodanym do konsoli) wystarczy mi do szczęścia taka przejściówka?

 

Edit:

Właśnie znalazłem coś takiego. Z opisu wynika, że powinno rozwiązać mój problem...

Edytowane przez Matsuki
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytania.

 

1. Czy Wii ma hdmi oraz jak wygląda na tv lcd?

2. Można kopie wypalać ze zwykłej nagrywarki dvd tej z laptopa?

3. Czy grając w gry gdzie macha się Wiilotem np tenis rozwija się mięśnie?

4. Są gry, które dobrze wpływają na kręgosłup? Mam lekkie skrzywienie i czy są tytuły, które podczas gry mogą pomóc

Odnośnik do komentarza

HAHAHAHAH gościu rozśmieszasz mnie.Nie mam Wii ale ci odpiszę ;)

 

1.Ma i wygląda ładnie.A czego się spodziewasz na Current Genie ha? 16 bitów?

2.Wypalać można ale nie będą działać.I dobrze bo to jest NIELEGALNE !

3.Mięśnie hahahahhahahahah . Może na Wii Fit ale w minimalnym stopniu.Jak chcesz mieć fajne mięśnie to tylko ćwiczenia z obciążeniemi.

4.Ha to pytanie też śmieszne.Nie ma czegoś takiego.Jak masz krzywy to do lekarza na rechabilitację .

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem czy śmieszne... W wii wit jest wiele ćwiczeń na balans ciała i układ kręgosłupa. Chętnie bym je wypróbował, Yogę i inne takie, ale miejsca w pokoju brak :/ Stwierdzę tak. Są takowe ćwiczenia, ale czy one coś dają... No nie wiem, nie wiem :P No i jak coś, to trza dokupić balance board, a to nie jest taka tania impreza.

 

 

PS. Skoki narciarskie i hula hoop niszczą wszystko XD

Edytowane przez C-Boy
Odnośnik do komentarza

Motion Plus jak na razie jest konieczny do Red Steel 2 oraz Wii sports resort a w przyszłości do nadchodzącej Zeldy, wiec taki niezbędny to on nie jest. Cena ok, powinno tobie starczyć do komfortowego grania w dwa powyższe hiciory :D Tylko jak masz zamiar grać na lcd to kup sobie commponenta, ale o tym chyba przypominać nie trzeba :P

Edytowane przez C-Boy
Odnośnik do komentarza

Waham się przed kupnem Wii. Pod koniec 2008 roku kupiłem DS lite. Sądziłem, że tak bardzo wychwalana przez wszystkich konsolka zyska i moje uznanie. Niestety bardzo się rozczarowałem. Poza paroma grami żadna pozycja nie wciągnęła mnie na dłuższą metę. Wszystkie tytuły były dla mnie czymś ciekawym na 5 minut, a potem szły w odstawkę. Mój xbox 360 się uszkodził, chcę kupić nową konsolę i zastanawiam się między Wii a xbox 360. Nie ukrywam, że chodzi mi o granie na poważnie. Czy wii zapewni gry, które nie będą w stylu : ok fajnie się grało, lecz po 20 minutach jest to nudne.

Czy znajdę takie porządne pełnoprawne tytuły, jak np God of War, Gears of War, Gta. 5 lat temu miałem Gamecube i dobrze się przy nim bawiłem, lecz czy Wii zapewni mi rozrywkę ? Minęło tyle lat, gust się zmienia. Nie wiem jak ma się sprawa online, czy da się grać multi przez wifi? Nie rozumiem tych padów, czy Wiilot w pełni wystarczy ? Jest wiele padów, czym one się różnią, jak się gra w gry fps jest jakiś pad do tego, czy też wii lot ? Czy trzeba kupować baterie do wiilota czy jest akumulator jakiś?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Waham się przed kupnem Wii. Pod koniec 2008 roku kupiłem DS lite. Sądziłem, że tak bardzo wychwalana przez wszystkich konsolka zyska i moje uznanie. Niestety bardzo się rozczarowałem. Poza paroma grami żadna pozycja nie wciągnęła mnie na dłuższą metę. Wszystkie tytuły były dla mnie czymś ciekawym na 5 minut, a potem szły w odstawkę. Mój xbox 360 się uszkodził, chcę kupić nową konsolę i zastanawiam się między Wii a xbox 360. Nie ukrywam, że chodzi mi o granie na poważnie. Czy wii zapewni gry, które nie będą w stylu : ok fajnie się grało, lecz po 20 minutach jest to nudne.

Czy znajdę takie porządne pełnoprawne tytuły, jak np God of War, Gears of War, Gta.

nie
5 lat temu miałem Gamecube i dobrze się przy nim bawiłem, lecz czy Wii zapewni mi rozrywkę ?
tak i nie. przeglądnij sobie liste gier na tą platformę i moze ogladnij jakies gameplaye na gt/yt
Minęło tyle lat, gust się zmienia. Nie wiem jak ma się sprawa online, czy da się grać multi przez wifi?
tak
Nie rozumiem tych padów, czy Wiilot w pełni wystarczy ? Jest wiele padów, czym one się różnią, jak się gra w gry fps jest jakiś pad do tego, czy też wii lot ?
wiilot to podstawowy pad za pomoca którego zagrasz w wiekszosc gier. dodatkowo podlacza sie jeszcze tzw. gruszke z analogiem i przyciskami z/c... to jest juz pełen zestaw. mozesz tez podlaczyc starego pada z NGC ale nie wszystkie gry go akceptują
Czy trzeba kupować baterie do wiilota czy jest akumulator jakiś?

do wiilota wklada sie dwie baterie AA lub akumulatorki o tym samym rozmiarze.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hm, różnie to była z zamiennikami. Mam 3 pary kontrolerów do Wii. Dwa oryginalne i jeden zamiennik sprowadzony z dealextreme ( Wuu, czy coś, ni pamiętam xD). O ile na jakość wii remote nie mogę narzekać, tak w gruszce coś zwalonego jest z analogiem. Niestety, rozkręcanie i przeczyszczanie wszystkiego nic nie dało :(. Morał z tego taki, być może niektórym znany... Kupujcie moi drodzy oryginalne kontrolery, chyba że lubicie ryzykować :P

Odnośnik do komentarza

Sorry za Double Posta, ale pozwolę sobie podbić temat. Ostatnio szperając sobie trochę po sieci ( a dokładnie rzecz biorąc, po play-asia xD) natchnąłem się na kolejny fajny kąsek, wydany przez Nintendo, a który nie opuścił granic KKW.

 

http://www.youtube.com/watch?v=aHTUnPf55mM

 

Ciężko jednoznacznie stwierdzić o czym jest gra. Wyczuwam pewnie nawiązania do Giftpii z Gacka (jakby nie patrzeć, twórcy ci sami).

 

Mam nadzieje, że Xenoblade oraz Last Story będę miał kiedyś okazję zagrać w bardziej zrozumiałym, "odkrzaczonym" języku, a ja was zostawiam z Kapitanem tęczą :D

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...