Skocz do zawartości

Nowe filmy - co polecacie??


epl

Rekomendowane odpowiedzi

to zaczynam:

Oko- beznadziejstwo, żenada, masakryczna głupota, strata czasu etc. dla odmiany miało być "strasznie", tymczasem się pośmiałam z głupoty:)

Sen Kasandry- fanom Allena nie trzeba reklamować, gdyż i tak się nań wybiorą. trzyma poziom, inteligentne dialogi, z prosta fabuła, ale tym razem okaże się kluczem do rozwiązania zagadki i wywoła u widza zaskoczenie. Reklamują ten film jako najlepszą ekranizację autrostwa W.A.- cóż, jest nieźle, ale bywało lepiej. Niemniej czasu się nie traci. Klimat a la " Wszystko gra", humor stonowany. Ogólna ocena- 7/10.

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu
Oglądał już ktoś harold and kumar 2?

 

koles wlasnie mi o tym gadal przez pol godziny, ponoc bardzo zacne

chociaz to fan analnych komedii to jutro mam zamiar sie zbakac i obejrzec

 

Go to white castle na faze było całkiem dobre ;]

Odnośnik do komentarza
The Orphanage - nawet ciekawe tylko dlaczego widnieje jako horror?

Charlie Wilson's War - świetny film, Tom Hanks jako luzak !!

The Eye - gniot, szkoda czasu IMO

 

Charlie wilsons war - no tak, super film i do tego polecam jeszcze ksiazke - swoja droga postac wilsona dosc nieprawdopodobna - baaaardzo holywoodzka - gdybym nie wiedzial nigdy bym nie powiedzial ze to prawdziwy polityk

 

Street kings - fajne, bardzo standardowe ale fajne kino policyjne. Mowilem juz o fajnym przypakowanym Neo???

Odnośnik do komentarza

Big Fish - może niekoniecznie nowy (2003), ale niedawno zupełnie pierwszy raz o nim usłyszałem i zastanawiałem sie, jakim cudem mi wczesniej umknął. Piekny film o sile wyobraźni, o próbie konfrontacji i pokonania barier między spoglądającym z fantazją na życie, umierającym ojcem, a patrzącym chłodno na sprawy synem, wypierającym się tego, co reprezentuje sobą ojciec. Mimo pozornie bajkowej, baśniowej wrecz treści, film przekazuje bardzo głebokie nauki życiowe, ale nie umoralnia na siłe, po prostu wyciąga się przyjemność z patrzenia jak z najbardziej szarego żywota można zrobić przygodę jak żadna inna. Doskonałe dzieło Tima Burtona, świetna rola Ewana McGregora, Heleny Bonham Carter i plejady innych znanych aktorów. Niektóre sceny IMO troche przeciągane (bo raczej jestem fanem kina akcji), jednakowoż naprawde warto zobaczyć. 8+/9

 

The Forbidden Kingdom - a całkiem fajny, przyjemny w odbiorze film akcji w klimacie kung-fu i troche fantasy. Nic jakoś szczególnie ambitnego, szczególnie śmiesznego czy strasznego, po prostu rodzinne kino akcji z Jacky'm Chanem, Jetem Li (jakoś srednio mi tutaj pasował) i kimśtam jeszcze malo znanym. Przywodzi na myśl czasy Karate Kida czy innych tego typu kwiatków. Scenografia mi bardzo przypadła do gustu. Relaksujące 100 minut. 7+ na 10

 

Iron Man - świetny film akcji, genialna ekraznizacja komiksu, Downey Jr. wraca w wielkim stylu, Paltrow też strasznie mi przypasowała (świetnie oddany klimat niedopowiedzeń pomiedzy nimi;). Dialogi naprawde fajne (rozmowa z dziennikarką i jej finał ;)). Efekty bardzo mi przypadły do gustu, design iron man'a jest naprawde świetny, scena gdy Stark zakłada na siebie cały ten outfit jest kapitalna. Film ani przez chwile sie nie nudzi, muzyka na poziomie, ale bez fajerwerków, nie cierpi na ostatnio często spotykaną bolączke krótkich filmów, no bardzo dobrze po prostu. Mocna 9

 

The Air I Breathe - też jakoś niezbyt nowy, ale bardzo dobry, poruszający dramat kryminalny, przedsawiający losy czwórki ludzi, powiązanych ze sobą w mniejszym lub większym stopniu, historie których symbolizują 4 strefy uczuciowe (dlategoteż, postaci te figurują pod 'imionami' hapiness, pleasure, sorrow i love), w zasadzie nic nowego, bo motyw przeplatających się historii był juz pare razy przerabiany, aczkolwiek, wbrew tematyce, bardzo przyjemnie sie oglada, jeśli ktoś ma oczywiscie choc troche tolerancji dla tego typu obrazów. Bystre dialogi, przyjemne dla oka ujęcia, plejada gwiazd (Garcia, świetny Fraser, Bacon, Gellar, Withaker...) i i doskonały soundtrack, tworzą naprawde smaczną mieszankę. 8+

Odnośnik do komentarza

the air i breathe to moim zdaniem zmarnowany potencjal.

po zapoznaniu sie po krotce z notka na temat filmu, spodziewalem sie, ze bedzie to film - moze nie odkrywczy - ale taki w ktorym zobacze przynajmniej kilka ciekawych patentow. tymczasem dostalem naciagana tak, ze az smieszna historyjke i maksymalnie splycone przeslanie oraz film, ktory potwierdza teorie: "nazwiska nie graja".

azjatyckie kino po amerykansku. jak dla mnie nieudana proba nasladowania. jako ciekawostke mozna obejrzec, choci tak koniec koncow wyszedl z tego film jakich wiele.

Odnośnik do komentarza
Juno (8/10)- rewelacyjny film, świetnie zagrany (dojżałe teksty jak na 16stkę) i przyjemnie się ogląda choć nie dla wszystkich

Godsend (6/10) - mam mieszane uczucia, mnie się trochę dłużył

Stardust (8/10) - mam sentyment do Neil'a Gaiman'a więc mogę być nieobiektywny

 

JUNO - Jak dla mnie Juno to mega padaka, w momecie gdy myslisz ze film sie teraz rozkreci ...... to ten sie konczy, pare dobrych dialogow i tyle, miala byc taka zakakujaca historia itd a tu lipa jakich malo 5/10

 

GODSEND - nie wiem dlaczego ten film ma 4,7 na IMDB, ogladalem go z 4 lata temu i mna film pozamiatal, slodziudka Rebecca Romijn switny dzieciak (Cameron Bright) i DeNiro ktory tu wsumie nie duzo pokazal ale bidy nie bylo. Moze dlatego film mna pozamiatal bo ogladalem wersje DVD gdzie bylo jak dobrze pamietam 6 zakonczen !!! 8/10

 

STARDUST - obejzalem ostatnio po recce znajomego, film bajeczy, jak ktos lubi takie basniowe klimaty to napewno sie nie zawiedzie, dobra obsada i historia naprade fajna (choc ponoc nijak ma sie do knigi) 9/10

 

IRONMAN - niby najlepsza adaptacja Marvela, niby wszyscy chwala, na IMDB 8,3 a jednak bylem mocno zawiedziony po filmie, spodziewalem sie czegos znacznie lepszego, komiksu nie widzialem ale cala historia durna jak cholera, efekty fajne i ogolnie jak ktos ma dobry sprzet to w domciu obejzec jak w HD wyjdzie lub w kinie cyfrowym, bo w zwyklym czulem ze wiele trace z efektow ktorych moze duzo nie ma ale zawsze ;) jak dla mnie 7/10

 

OLD SCHOOL - jak ktos lubi dobre komedie to ten film rozbawil mnie jak zaden inny w tym roku, pzy kilku akcjach to na ziemi lezalem i plakalem ze smiechu 9/10

 

RESCUE DAWN - calkiem dobry filmik z typu zlapali go i musi uciec, fajan rola typa z 4 sezonu Lostow, pierdo.... wazy chyba z 35kg w tym filmie 7/10

 

SERENITY - ogladajac filmu nie widzialem nigdy serialu ani komiksu (laczy ponoc serialz filmem) ogolnie filmik bardzo mi sie podobal i smialo kazdemu moge polecic, fajne efekty i naprawde fajnia wizja przyszlosci (choc uz wiele podobnych bylo) 8/10

 

VEXILLE - calkiem fajny filmik tworcow Appleseed'a, jeszcze fadniej zrobiony, ogolnie fajna fabula itd jednak w polowie jakos czar pryska i pozostawia pewien niedosyt, ale warto zobaczyc jak ogolnie jest zrobiony, bo z lepszych rzeczy zrobionych na kompie to tylko scena z Turtles'ow z walka w deszczu an dachu bardziej mna pozamiatala 7/10

 

SLING BLADE - a to filmik ktory widzialem pare miecho wtemu w TVP i naprade ma niezly klimacik i fajna historie, dla kontrastu polec odrazu po tym obejrzec filmy z golwnymi aktorami ( Billy Bob Thornton - BAD SANTA ) i ( Lucas Black - TOKIO DRIFT ) na podstawie ktorych mozna zobaczyc jak skraje role graja w/w mocne 8/10

 

Lock, Stock and Two Smoking Barrels - nie wiem jakim cudem dopiero tydzien temu ten film widzialem, film z przeza(pipi)istymi dialogami, jak ktos lubi filmy w stylu Snatch to pozycja obowiazkowa 8/10

 

 

Odnośnik do komentarza
Lock, Stock and Two Smoking Barrels - nie wiem jakim cudem dopiero tydzien temu ten film widzialem, film z przeza(pipi)istymi dialogami, jak ktos lubi filmy w stylu Snatch to pozycja obowiazkowa 8/10

 

To pierwszy film rezysera "przekretu", swietne kino. :) Z podobnych brytyjskich klimatow cos by sie jeszcze znalazlo;

Na przykład "Przekładaniec" (Layer Cake). Z tego co pamiętam, a nie chce mi się teraz szukać, to scenariusz człowieka od "Przekrętu" właśnie. Da się to zresztą wyczuć, podobne założenia, tematyka i nawet zwroty akcji. Choć mniej w nim z komedii.

W każdym bądź razie fajny.

Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake
Lock, Stock and Two Smoking Barrels - nie wiem jakim cudem dopiero tydzien temu ten film widzialem, film z przeza(pipi)istymi dialogami, jak ktos lubi filmy w stylu Snatch to pozycja obowiazkowa 8/10

 

To pierwszy film rezysera "przekretu", swietne kino. :) Z podobnych brytyjskich klimatow cos by sie jeszcze znalazlo;

Na przykład "Przekładaniec" (Layer Cake). Z tego co pamiętam, a nie chce mi się teraz szukać, to scenariusz człowieka od "Przekrętu" właśnie. Da się to zresztą wyczuć, podobne założenia, tematyka i nawet zwroty akcji. Choć mniej w nim z komedii.

W każdym bądź razie fajny.

brytyjski do bolu - ciagle mate mate, panorama Canary Wharf przez prawie caly czas - jakos mnie to zawsze bawilo. A film swietny. I Sienna Miler <emotka z serduszkami>

Odnośnik do komentarza

Z nie już najnowszych ale jak na Polskę nowych to Iron Man(wiem każdy to oglądał ale warto przypomniec :D ),Sierociniec(KLIMAT!),te filmy ostatnio mi się spodobały jednak są to jednak nadal produkcje słabe w porównaniu do kultów kina :mellow: Zauważyliście, że dawno już nie ukazał się NAPRAWDĘ dobry film?! Wystarczy wejśc na top100 filmweb'a i się przekonac <_< Ojj brakuje chyba weny tym reżyserom

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Z nie już najnowszych ale jak na Polskę nowych to Iron Man(wiem każdy to oglądał ale warto przypomniec :D ),Sierociniec(KLIMAT!),te filmy ostatnio mi się spodobały jednak są to jednak nadal produkcje słabe w porównaniu do kultów kina :mellow:Zauważyliście, że dawno już nie ukazał się NAPRAWDĘ dobry film?! Wystarczy wejśc na top100 filmweb'a i się przekonac <_< Ojj brakuje chyba weny tym reżyserom

 

Faktycznie , spis filmwebu tworzony przez internautów jest wyznacznikiem czy wychodzą dobre filmy.Trochę beki.

Odnośnik do komentarza

W Dolinie Elah - konkretne, chwyta się problemów i mówi o nich w zupełnie niesztampowy sposób, do tego tworząc masakryczny klimat, wsio faktycznie zrealizowane jest w podobnym do No Contry For Old Men stylu, do tego twórcy filmu lubią na sekundę zerwać z powolnym tempem narracji i uderzyć czymś naprawdę mocnym

aktorsko film daje radę, nic więcej, Lee Jones pasuje i tyle, Theron w nietypowej dla siebie roli, całkiem niezła Sarandon, cieszy Brolin na drugim planie ("And you're smiling like an idiot because...?" ;]) - jest po prostu okej

 

dobry film, nie ma tej wielowątkowości co np. NCFOM, ale warto obejrzeć, zakończenie jest piękne

Odnośnik do komentarza
Faktycznie , spis filmwebu tworzony przez internautów jest wyznacznikiem czy wychodzą dobre filmy.Trochę beki.

Filmweb to śmiech na sali (powinni dopuszczać tam tylko po okazaniu dowodu) ale nie można tego samego powiedzieć o IMDB i ich TOP 250.

 

 

 

Forbidden Kingdom - Neverending Story z Jetem Li i Jackie Chanem. Jako że dawno nie oglądałem baśni to to połączenie wuxia i historii o małpim królu łyknąłem bez popitki. Jest to film nastawiony na rozrywkę w najczystszej postaci i w takiej też roli sprawdza się idealnie. Warto zobaczyć chociażby i dla samego Li, który koncertowo robi z siebie idiotę grając małpiego króla

Odnośnik do komentarza
W Dolinie Elah - konkretne, chwyta się problemów i mówi o nich w zupełnie niesztampowy sposób, do tego tworząc masakryczny klimat, wsio faktycznie zrealizowane jest w podobnym do No Contry For Old Men stylu, do tego twórcy filmu lubią na sekundę zerwać z powolnym tempem narracji i uderzyć czymś naprawdę mocnym

aktorsko film daje radę, nic więcej, Lee Jones pasuje i tyle, Theron w nietypowej dla siebie roli, całkiem niezła Sarandon, cieszy Brolin na drugim planie ("And you're smiling like an idiot because...?" ;]) - jest po prostu okej

 

dobry film, nie ma tej wielowątkowości co np. NCFOM, ale warto obejrzeć, zakończenie jest piękne

Mi się bardzo podobał i też skojarzył się z NCFOM :D. Ciekawa historia opowiedziana w sposób typowy dla kryminału, czyli stopniowe dochodzenie do prawdy (kto zabił? co się z nim stało?). Byłem zmęczony i początkowo trochę przysypiałem, ale w pewnym momencie nie mogłem już nawet mrugać, tak mnie wciągnęło. Zakończenie faktycznie piękne...

Edytowane przez Solidny (pan)
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Vantage Point - fajny thrillerek z Dennis'em Quaidem (dawno go nie widzialem, chyba od czasów 'Pojutrze'), z Fox'em, Whitakerem, Hurt'em. Zamach na prezydenta podczas konferencji pokojowej w Hiszpanii, widziany oczami kilkoro osób (m.in. ochroniarzy, przypadkowego turysty, miejscowego gliny i jeszcze kilku). Na początku troche sie skrzywiłem bo gdzieś przez połowe filmu powtarzany jest schemat "ukazane wydarzenia z perspektywy osoby A" -> rewind do 12.00 "ukazane wydarzenia z perspektywy osoby B" -> rewind do 12 itd, kilka razy to sie powtarza i przez krótką chwilkę oderwałem sie troche od całej historii, jednak po tych 30-40 minutach całość znacznie nabiera tempa i trzyma mocno w napięciu do samego końca (świetnie zrealizowany pościg). Niby nic ponadprzecietnego, ale obejrzeć warto. 8 z małym minusem.

 

 

Ayalet Zurer :wub:

 

 

The Spiderwick Chronicles - Bardzo lubie filmy w klimacie The Golden Compass/Narnia/Therabithia/Last Mimzy i Spiderwick Chronicles również do takowych należy. Swietny film z szufladki podpisanej "family/fantasy/adventure/thriller" o rodzince wprowadzającej się do pewnego starego domu, w czelusciach którego jeden z dzieciaków znajduje pewną ksiązke, obiekt pożadania stworków czających się dookoła. Fajne efekty, przyjemna historia i postaci (zwłaszcza mieszkaniec domu oraz miłośnik ptaków, imion nie potrafie powtórzyć niestety). No bajka generalnie, może nie koniecznie dla dzieci, ze wzgledu na pare mocniejszych scen. Bardzo przyjemna. 8 na 10

 

 

Be Kind - Rewind - Komedia z Mos Def'em, Danny'm Gloverem, ale przede wszystkim z Jack'iem Black'iem, czyli połową duetu Tenacious D. Historia taka, że chłopaki, chcąc uratować dobre samopoczucie pewnej podstarzałej, lekko zniedołężniałej klientki wypożyczalni VHS (wypożyczalnia ta została przez nich zniszczona), postanawiają odegrać jeden z filmów, który ta kobieta ma zamiar zamówić - rezultaty przechodzą ich najśmielsze oczekiwania :) Genialne motywy z odgrywaniem pewnych kultowych filmów, Black jak zwykle robi z siebie durnia ku uciesze widza. Przjemne i relaksujące kino, chociaz w sumie jak na komedie myślałem ze troche bardziej sie uśmieje. Ale nie jest źle. 7 z plusem.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem gdzie to dać.

 

KINO.LAB Warszawa 30 czerwca, godz. 19.00

 

8 BIT

 

Film dokumentalny, który - będąc jednocześnie prezentacją sztuki i krytycznym spojrzeniem na kulturę - ukazuje wpływ gier wideo na współczesną kulturę. Dokument łączy w sobie z pozoru tak sprzeczne ze sobą zjawiska jak subkultura demosceny z lat 80., chiptune music (muzyka generowana przez układy dźwiękowe) oraz twórczość współczesnych artystów zajmujących się machinimą (animacja wykorzystująca obraz wytwarzany przez gry komputerowe) i zmodyfikowanymi grami komputerowymi.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.