Skocz do zawartości

Nowe filmy - co polecacie??


epl

Rekomendowane odpowiedzi

ale widzisz roznice pomiedzy zwyklym widzem a wybrednym smakoszem, potrafiacym w filmie zobaczyc cos wiecej? dla takich wlasnie ludzi jest najnowszy film van santa. niesie on ze soba cos wiecej, rezyser nie zapomnial o wiernych fanach i przygotowal dla nich solidna uczte. doslownie rozkoszowalem sie kazda sekunda. cudowne uczucie, gdy mysli sie ze twoj guru filmowy stworzyl juz swoje najlepsze kreacje a ON nagle pojawia sie z czyms takim.

 

<3

Odnośnik do komentarza
W kinie nie było zbyt wiele osób, ale przynajmniej przyjemnie się oglądało. POLECAM! Aha, no i hurt w detal każdemu kto ściągnie ten film, a nie obejrzy go w kinie.

 

spokój i nudę można lepiej przyswoić w domu, paranoid park jest już na DVD i lepszym wyjściem jest ściągniecie go sobie niż płacenie za bilet. po wejściu do kina głupio jest wyjść po 30 minutach <_< lepiej jest wyjąć płytkę z napędu całkiem za darmo. nie każdemu klimat filmu może się spodobać. Jak dla mnie mocna 7/10, van sant nie spuszcza z tonu tylko szkoda że wciąż taki sam poziom może w końcu znudzić.

Odnośnik do komentarza

bla bla bla co roku ludzie pisza ze coraz mniej powstaje dobrych filmow, juz mi sie to troche znudzilo

podobnie jak pisanie ze w usa robia mniej dobrych filmow niz w europie;]

 

aha bym byl zapomnial;]

Taxi to the dark side - absolutnie wciagajacy;] dokument nt amrykanskich metod postepowanie z wizniami politycznymi w zwiaku z tzw wojna z terrorem

moze troche nieobiketywny (jesli obejrzycie to zrozumiecie) ale mimo wszystko dajacy do myslena - 8+

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Poleci mi ktoś dobry film w stylu " Once " albo " August Rush " ? :) mam dzisiaj ochote na takie klimaty więc będę wdzięczny za szybką odpowiedź ;p

Polecam film "Pan od Muzyki" - Choristes, Les (AKA Chorists / Kinder des Monsieur Mathieu, Die / Chorus, The / Choir, The / Choir Boys, The) - moze jest troche ciezszy od dwoch powyzszych ale dla mnie jeden z najlepszych filmow jakie widzialem. A muzyka to po prostu dzielo sztuki.

Odnośnik do komentarza
Poleci mi ktoś dobry film w stylu " Once " albo " August Rush " ? :) mam dzisiaj ochote na takie klimaty więc będę wdzięczny za szybką odpowiedź ;p

Polecam film "Pan od Muzyki" - Choristes, Les (AKA Chorists / Kinder des Monsieur Mathieu, Die / Chorus, The / Choir, The / Choir Boys, The) - moze jest troche ciezszy od dwoch powyzszych ale dla mnie jeden z najlepszych filmow jakie widzialem. A muzyka to po prostu dzielo sztuki.

dzięki, zaraz sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza

Batman Gothem Knght

 

 

Tak powinny wygląda przygody nietoperza. 6 historii, a wkażdej z nich batman przedstawiony jest inaczej. Swietna kreska, świetne motywy, postaci IMO przedstawione lepiej niżw filmach. Dobry kawał animacji.

 

10/10

 

jestem fanboyem*

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

WALL.E

 

Polecać film Pixara - czy jest sens? Myślę, że niewielki. Mimo wszystko - właśnie wróciłem z kina i nie mogę przestać rekomendować wszystkim tego arcydzieła. Najlepszy animowany film 3D, jaki powstał. Chyba pierwszy, który ani przez pół sekundy nie próbuje być durną komedią. Jeśli już śmieszy, to w stylu Charlie'ego Chaplina. Ale to jest po prostu dzieło sztuki, a nie kolejny skok na kasę. Nie obejrzeć? Błąd, duży błąd. Nie zachwycić się? Głupota.

Odnośnik do komentarza
WALL.E

 

Polecać film Pixara - czy jest sens? Myślę, że niewielki. Mimo wszystko - właśnie wróciłem z kina i nie mogę przestać rekomendować wszystkim tego arcydzieła. Najlepszy animowany film 3D, jaki powstał. Chyba pierwszy, który ani przez pół sekundy nie próbuje być durną komedią. Jeśli już śmieszy, to w stylu Charlie'ego Chaplina. Ale to jest po prostu dzieło sztuki, a nie kolejny skok na kasę. Nie obejrzeć? Błąd, duży błąd. Nie zachwycić się? Głupota.

 

I czy trzeba to oglądać w kinie? Czy tu nie chodzi o piękną animację, czy może o fabułę?

Odnośnik do komentarza
ale o czym to mniej wiecej jest?

 

Nie chciałbym zdradzać, bo fabuła jest poprowadzona wprost genialnie, niesamowicie inteligentnie - absolutnie żadnego zbędnego gadania, tłumaczenia, aż trudno uwierzyć, że można zrobić taką kreskówkę. Pierwsze pół godziny oglądałem z otwartą gębą - każda pojedyncza scena była tak genialnie wyreżyserowana. Niemniej, oto zarys:

 

Film postapokaliptyczny. Ludzkość kilkaset lat temu opuściła Ziemię z powodu ilości śmieci i zatrucia atmosfery. Ale jest tu WALL.E. Robot do segregacji odpadów. Nikt go nie wyłączył, więc ciągle działa i wykonuje swoje zadania. W międzyczasie ogląda "Hello, Dolly!" ze swojego iPoda i tęskni za prawdziwą miłością...

 

I czy trzeba to oglądać w kinie? Czy tu nie chodzi o piękną animację, czy może o fabułę?

 

Chyba nie do mnie to pytanie, bo jestem fanatykiem kina i zawsze wolę ciemną salę. Ale myślę, że jak ktoś lubi oglądać filmy w domu, to straci stosunkowo niewiele. I tak się od ekranu nie oderwie.

Historia? Ależ tak, jest najważniejsza.

Polski dubbing? Nie przeszkadza, bo film ma rekordowo małą liczbę dialogów.

Animacja? Film jest przepiękny, tyle mogę powiedzieć na pewno. Teraz już w świecie renderingu nic ludzi nie zdziwi, jakichś technicznych fajerwerków nie ma, ale reżyseria scen jest kapitalna. To jest tak naprawdę normalny film fabularny, tylko że zrobiony w komputerze. Czegoś takiego jeszcze nie było, nie na tą skalę. Dla mnie to przełom w kinie animowanym na miarę pierwszego "Shreka".

Dźwięk? "WALL.E" to murowany kandydat do Oscara za montaż dźwięku - głos robota przenika do głębi serca. Dobór piosenek fantastyczny, kto się zna na kulturze (i grał w Fallouta) na pewno się uśmiechnie z szacunem.

 

Wnioski wyciągnij sam i decyduj. Ja wstałem rano dzisiaj na pierwszą projekcję i były oprócz mnie 2 osoby na sali, ale zdaję sobie sprawę, że w weekendy to pewnie cała sala hałaśliwej dzieciarni będzie. Jednak ten film ani razu nie robi ukłonu w stronę dzieci. Nie ma jednej infantylnej sceny. Serio.

Odnośnik do komentarza

Tylko nie ma co przesadzać, to nadal jest film animowany, skierowany również do najmłodszych. Ja byłem w piątek i właściwie nie wiem co o nim myśleć. Film śmieszy, ale też wzrusza. Ja mimo wszystko byłem nastawiony, że bedzie to czysta komedia. Chciałbym coś zarzucić temu filmowi, ale jakoś nie mogę niczego odpowiedniego znaleźć. Spoiler!! No może prócz tego, że film momentami z naprawdę wielkiej produkcji animowanej, staje się filmem dla dzieci, ale zaznaczam, że tylko na chwilę, ale nie ze względu na głupotę itp Spoiler!!

 

Ja daję 9/10, bo jednak Shrek, Toy Story i Król Lew były ciut lepsze. :)

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem, jak można mówić, że "Shrek" był lepszy. Przecież to była zwykła komedyjka dla całej rodziny, z niewiarygodnie banalnym rozwojem akcji i przesłaniem. Żadna "genialna historia". Bardzo świeże podejście, ale tylko zabawa wątkami, które znamy od setek lat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...