Skocz do zawartości

Nowe filmy - co polecacie??


epl

Rekomendowane odpowiedzi

Eagle Eye - efektowne, ale strasznie naciągane kino. Zapowiada się spory potencjał na początku, ale wyjaśnienie intrygi lekko zawodzi. W zasadzie to trochę nawet film

science-fiction

. W każdym bądź razie akcje tam są tak czasami totalnie absurdalne, że aż dziw człowieka bierze (np.

jak Aria wyliczała wszystko dokładnie podczas pościgu, tak jakby czynnik ludzki nie wchodził w grę i wszystko dało się matematycznie wyliczyć, nawet przejechanie przez ruchliwe skrzyżowanie

) Na szczęście ma na dalsze refleksje czas po filmie, gdyż akcja toczy się prędko. Film ma też dużo nieścisłości: np.

czemu Aria nie użyła zdalnie sterowanego samolotu bojowego do zabicia elity rządzącej, tylko bawiła się w te całe kryształy? Czemu nuta detonująca była tak daleko? Czemu ta sekretarz z pracownikiem głowili się jak udu.pić Arię, skoro do wyłączenia jej wystarczyło zniszczenie "oka" za pomocą pręta?

). Wszystko jest zmontowane dobrze, kamera nie przeszkadza, choć zdarzał się chaos. Muzyka też nie przeszkadzała, lecz nie zauważyłem ambitnych utworków. Ogółem film sprowadza się do popularnej intrygi Wielkiego Brata, a także do

zbuntowanej sztucznej inteligencji (Deus Ex? :) ) ;)

. Jak ktoś lubi proste kino, to mu się spodoba. Poza tym motyw z kontrolowaniem sytuacji, mimo że naciągany, to jednak efektowny.

Odnośnik do komentarza
Klass (Nasza klasa - rotfl ?) - niezły mózgogniot, mocny film - doslownie od pierwszej sceny na boisku koszykowki (tik nerwowy Joosepa jak slyszy spadajaca piłkę). W ostatnich scenach naprawdę musialem sie trzymac fotela, a final majstersztyk - no coz napisany przez samo zycie. Jeden z niewielu filmow ktory wyzwolil we mnie takie emocje. Mozna przymknac oko na nienajlepsze miejscami aktorstwo ale mimo to 9/10.
Odnośnik do komentarza

Tropic Thunder

 

 

Kurde, świetny film ;] Komedia w reżyserii Bena Stillera, w rolach głównych on sam, Robert Downey Jr., Jack Black, dodatkowo pare znanych nazwisk jak McConaughey, Nolte czy Cruise. W skrócie - goście wyruszają do wietnamskiej dżungli robić mocno sztampowy film o Wietnamie, ale w wyniku pewnych zdarzeń ich film przeradza sie w prawdziwą akcje odbicia "zakładnika" ;]. Mase świetnych dialogów, inteligentnego humoru, nabijania sie ze stereotypów Hollywood czy paridiowania klasyków kina (strzelanie

"rambo style"

xD), najwieksze wrażenie robią genialne teksty Downey'a Jr (monologi o

idei aktorstwa oskarowego albo dziedzictwie narodowym Australii

rządzą xD) oraz niezły Cruise w roli producenta :) Film może początkowo troche zniechecić, ale po tych 20-25 minutach robi sie naprawde świetnie ;] Jak dla mnie mocne 9.

 

- I don't read the script, boy - the script reads me xD

Odnośnik do komentarza

Serce na Dłoni- to był jakiś błąd,sam nie wiem jak to opisać. Czemu Bóg mnie pokusił do obejrzenia? Film jest jakiś chory, kręcony w chorych sceneriach, niestworzony scenariusz, niestworzone dialogi. Cały film zadawałem sobie pytanie, czy to co widzę jest prawdziwe, czy mi się przyśniło? Bo całość wygląda jak jeden z tych snów, po których budzisz się i zastanawiasz, czy cię nie pojebało, że takie głupoty ci się śnią.

 

1/2 / 10

Odnośnik do komentarza
Serce na Dłoni- to był jakiś błąd,sam nie wiem jak to opisać. Czemu Bóg mnie pokusił do obejrzenia? Film jest jakiś chory, kręcony w chorych sceneriach, niestworzony scenariusz, niestworzone dialogi. Cały film zadawałem sobie pytanie, czy to co widzę jest prawdziwe, czy mi się przyśniło? Bo całość wygląda jak jeden z tych snów, po których budzisz się i zastanawiasz, czy cię nie pojebało, że takie głupoty ci się śnią.

 

1/2 / 10

 

Wiesz... wszystkie Twoje epitety równie dobrze mogłyby opisywać którykolwiek film Lyncha i byłaby to bardzo pozytywna recenzja. Teraz pytanie... niepoprawnie dobrałeś słowa, czy Krzysztof Zanussi na starość zaczął się kierować ku twórczości Lyncha? ;) Z naciskiem na " ;) ".

Odnośnik do komentarza
to profanacja porównywać polską choojowizne do twórczości Lyncha ;/

No, ale przeczytaj to jeszcze raz...

 

Mullholland Drive - Film jest jakiś chory, kręcony w chorych sceneriach, niestworzony scenariusz, niestworzone dialogi. Cały film zadawałem sobie pytanie, czy to co widzę jest prawdziwe, czy mi się przyśniło? Bo całość wygląda jak jeden z tych snów, po których budzisz się i zastanawiasz, czy cię nie pojebało, że takie głupoty ci się śnią.

Odnośnik do komentarza

Dobrze to ująłeś i w sumie wczułem się w opis Mullholland drive.

 

Niestety jednak gdyby ktoś w podobny sposób przyrównał mój opis SERCE NA DŁONI do tego, co widział w produkcji Lyncha i zajarał się chęcią obejrzenia tego gówna, którym niewątpliwie jest ta polska szmira potem zapewne typ ścigałby mnie po całym kraju, żeby mnie zaje.ać za to, że dałem mu złudne nadzieje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Pineapple Express (Boski Chillout) - tak mniej więcej od 30 minuty ryczałem ze śmiechu do samego końca, świetny jak zawsze Rogen i prześmieszny Franco, w życiu bym nie pomyślał że Tristan potrafi tak świetnie zagrać przygłupiego ćpuna. ogólnie przez cały film chłopaki wszystko robią spaleni, postacie drugoplanowe (żółtki 'suck my balls! two times!') też dają radę, wyszła z tego naprawdę dobra komedia, polecam ;]
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...