Skocz do zawartości

Gran Turismo Moblie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Na metacritic gra ma średnią 79.

 

Jak GT trochę kiepsko. Jednak nie jest to tragedia, wykręcanie złotek, drifty, time triale, ad-hoc, garaż... Ja się na super rozbudowaną grę nie nastawiałem. Jak mówiono tak jest. Od E3 było wiadomo czego oczekiwać.

Odnośnik do komentarza

Nie ma kariery, 99% graczy czekało na to, a tu (pipi), zrobili żart i nie umieścili , hehe. W sumie ta gra to chyba tylko jakiś dodatek freeware'owy do tego nowego PSP więc wszystko zrozumiałe.

Byłoby zrozumiałe, gdyby za GTPSP nie trzeba było bulić pełnej ceny rynkowej jak za normalną grę. A tak po dość udanych próbach sprzedaży DEMA GT5 mamy co? Właściwie nie wiem jak to nazwać? GT Lite?

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza

A ja nie robię tragedii wobec braku kariery. IMO niepotrzebnie by się dublowali z tym co będzie w GT5 - ludzie czający się na GT5 po prostu zlewali by wersję psp, mając w domu, na dużym tv wszytsko lepiej/wiecej itp. w gt5.

 

Właśnie to, że ta gra jest projektowana na krótkie posiadówki w autobusie czy innym wykładzie ( :P ) sprawiło, że mimo iż wczesniej miałem zamiar olać wersje psp i czekać na gt5 (ktore bedzie mialo wszytskie bajery znane serii od lat) - teraz przysposabiam sie do kupna wersji na psp. Po prostu wiem, że nie będą się wzajemnie "znosić" za bardzo (oczywiście na ile mogą się nie "znosić" dwie ścigałki).

 

Moim zdaniem próbowanie na siłę wpychać na handheldy tego samego co na duże konsole jest nieporozumieniem i rozumiem decyzję PD w kwestii "okrojenia" z trybu kariery. Na handheldach z reguły (no, wyjątkiem może są RPGi, ale to inna bajka) dużo lepiej się sprawdza granie "z doskoku" (vide MGSAcid!, który moim zdaniem był dużo bardziej grywalny od PortableOPS).

 

A jeśli komuś to nie pasuje, to po prostu nie kupi tej gry i tyle. W końcu jest tyle super ścigałek na PSP że jest w czym wybierać, nie? :P

Edytowane przez nightrunner
Odnośnik do komentarza

A ja nie robię tragedii wobec braku kariery. IMO niepotrzebnie by się dublowali z tym co będzie w GT5 - ludzie czający się na GT5 po prostu zlewali by wersję psp, mając w domu, na dużym tv wszytsko lepiej/wiecej itp. w gt5.

 

Właśnie to, że ta gra jest projektowana na krótkie posiadówki w autobusie czy innym wykładzie ( :P ) sprawiło, że mimo iż wczesniej miałem zamiar olać wersje psp i czekać na gt5 (ktore bedzie mialo wszytskie bajery znane serii od lat) - teraz przysposabiam sie do kupna wersji na psp. Po prostu wiem, że nie będą się wzajemnie "znosić" za bardzo (oczywiście na ile mogą się nie "znosić" dwie ścigałki).

 

Moim zdaniem próbowanie na siłę wpychać na handheldy tego samego co na duże konsole jest nieporozumieniem i rozumiem decyzję PD w kwestii "okrojenia" z trybu kariery. Na handheldach z reguły (no, wyjątkiem może są RPGi, ale to inna bajka) dużo lepiej się sprawdza granie "z doskoku" (vide MGSAcid!, który moim zdaniem był dużo bardziej grywalny od PortableOPS).

 

A jeśli komuś to nie pasuje, to po prostu nie kupi tej gry i tyle. W końcu jest tyle super ścigałek na PSP że jest w czym wybierać, nie? :P

Dobrze napisane:) poza tym na czym polegała kariera w pełnej wersji na statystyce w garażu ile gry ukończyliśmy? Czy na księdze wyścigów? Czy może złudna nazwa "kariera" mode?

Wchodziło się w różne grupy wyścigów i nabijało całościowy procent, nie było rankingów kierowców i jakie miejsce zajmujesz w tej stawce chyba że coś przegapiłem?

W wersji na psp uprościli tą formę i jedną z nich zapomnieli nazwać "kariera" mode co i tak jest bez znaczenia w ogólnym odbiorze.

Edytowane przez SM1
Odnośnik do komentarza

GTPSP to taka przystawka przed GT5. Nakręcają na tą grę. Widzieliście ten filmik z napisów końcowych? Myślę, że to SCE chciało GT na PSP, ale PD więcej serca włożyło w GT5.

 

http://www.gtplanet.net/new-gran-turismo-5-video-in-gt-psp/

 

Szczerze, to ja nie wiem o co chodzi z tymi reckami GTPSP. Ludzie się za bardzo nakręcili. Kaz nie chciał wpychać GT do kieszonsolki i mówił jasno, że ludzie nie będą chcieli poświęcać kilku godzin na zbieranie kasy na jedno auto i tuning. Ma to być przenośne Gran Turismo i ponadto pewnie nie miało kolidować z GT5. Chcesz zdobyć puchar GT? Siądź wygodnie przy kanapie i dużym TV oraz niezłym nagłośnieniu. Chcesz w drodze do szkoły/pracy lub urlopie zagrać? Weź PSP z GT i baw się dobrze. Brak GT Mode nie może być aż tak straszny.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

Obczaiłem sobie reckę na IGN. Co mogę powiedzieć... ruszą się to bardzo dobrze, grafika też jest spoko jak na PSP (choć w ruchu prezentuje się to lepiej niż na screenach). Są licencje, nie ma kariery. Są dziwne machlojki z kupowaniem samochodów (niby czemu tylko 4 producentów na dzień O_o!?), nie ma za bardzo motywacji do jeżdżenia, zawsze lubiłem odkrywać/zdobywać/zaliczać coś itp. Gra może być przyjemna, ale nie jest to wielkie GT które znamy od zawsze.

 

Podobają mi się menusy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja już sobie trochę popykałem i jest bardzo przyjemnie. Tak jak ktoś wyżej napisał - ta gra jest stworzona do szybkich i miodnych rozgrywek - masz 10 minut - wybierasz samochód, trasę, ilość okrążeń i dajesz. Masz więcej czasu - bawisz się w licencje, robisz sobie time-triale czy maksujesz po kolei wszystkie trasy. Fizyczka (bo tak to trzeba nazwać) bardzo dobrze dopasowana do możliwości kontroli samochodu na handheldzie, szału nie ma ale gra się przyjemnie, dźwięki całkiem ok (inny pisk opon w końcu \o/ - lepszy niż ten poprawiany z gt5p specIII) - ogólnie no handheldowe pykadełko-encyklopedyczne (masa samochodów wraz z opisami i statystykami). Grafika bardzo przyjemna ale nierówna (różny poziom tras i samochodów).

 

Widzę jedną tendencję - jak ludziom nie da się wytycznych to zupełnie nie umieją sobie znaleźć zabawy.

Edytowane przez Gerath
Odnośnik do komentarza

Ja już sobie trochę popykałem i jest bardzo przyjemnie. Tak jak ktoś wyżej napisał - ta gra jest stworzona do szybkich i miodnych rozgrywek - masz 10 minut - wybierasz samochód, trasę, ilość okrążeń i dajesz. Masz więcej czasu - bawisz się w licencje, robisz sobie time-triale czy maksujesz po kolei wszystkie trasy. Fizyczka (bo tak to trzeba nazwać) bardzo dobrze dopasowana do możliwości kontroli samochodu na handheldzie, szału nie ma ale gra się przyjemnie, dźwięki całkiem ok (inny pisk opon w końcu \o/ - lepszy niż ten poprawiany z gt5p specIII) - ogólnie no handheldowe pykadełko-encyklopedyczne (masa samochodów wraz z opisami i statystykami). Grafika bardzo przyjemna ale nierówna (różny poziom tras i samochodów).

 

Widzę jedną tendencję - jak ludziom nie da się wytycznych to zupełnie nie umieją sobie znaleźć zabawy.

 

To nie tak. Przyjemniej się jeździ w jakiejś karierze, gdzie się wygrywa, odblokowuje, tuninguje, nabija procenty i zalicza każde serie. Niczym się to nie różni od zwykłego ścigania, ale jest motywacja, coś, przez co możemy przejść.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiało mnie ostatnio, czemu w grze większość fur pochodzi z lat poprzedzających 2003 rok. Czyżby nic się ciekawego po tym roku nie ukazało? I w końcu przyszło natchnienie, to totalna zrzyna fur z GT4, z kilkoma wyjątkami. 800 fur robi wrażenie, zwłaszcza jeżeli wejdziemy do salonu Lexusa, gdzie mamy zdublowane identyczne fury, jako że różnią jedynie rynkiem na którym zostały wypuszczone. Szlag może trafić gdy się widzi taką ściemę na każdym kroku. Nieróbstwo okraszone ładną sumką łącznej liczby automobili. Tras też jest zatrzęsienie... ale nie ma Londynu z GT5:P, bo przecież nie było go w GT3 i GT4 więc jakim prawem mieli by się podjąć władowania go do gry robionej na szybko...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...