Skocz do zawartości

Przeglądarki internetowe


Scorp1on

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie zainstalowalem O10b pod wplywem tych postow - wyglada superancko, chodzi ladnie - strasznie pozytywnie wyglada ta nowa Operka :D.

Jeszcze tylko nie znalazlem, gdzie sie slownik miedzy jezykami przelacza? :S. Chcialem sobie zobaczyc jak polski wyglada (mam angielskie) chyba, ze dostepne tylko w multi-language packach czy cos :).

 

Co do wersji Turbo - ja ja sobie raczej odpuszcze (obrazki w wiekszej kompresji itp. mi nie odpowiadaja ;)).

Odnośnik do komentarza
No bo pamiętałem jak w 9 była edycja przez jakieś pliki, a tu rzeczywiście jest już łatwiej. Dzięki mam już 25 okienek, to mnie zadowala.

 

 

no tutaj można sobie guziczkiem jednym zmienić łatwo - nawet tło można zmienić więc jest gitesik ;]

 

Kurcze, genialna jest ta opera, jade na becie jednak bo nie mogę się doczekać fulla :D Jak mi śmiga wszystko, hyhy.

dokładnie ;]

 

Wlasnie zainstalowalem O10b pod wplywem tych postow - wyglada superancko, chodzi ladnie - strasznie pozytywnie wyglada ta nowa Operka :D.

Jeszcze tylko nie znalazlem, gdzie sie slownik miedzy jezykami przelacza? :S. Chcialem sobie zobaczyc jak polski wyglada (mam angielskie) chyba, ze dostepne tylko w multi-language packach czy cos :).

 

Co do wersji Turbo - ja ja sobie raczej odpuszcze (obrazki w wiekszej kompresji itp. mi nie odpowiadaja ;)).

 

słowniki zmieniasz, klikając PPM w miejscu pisania posta (no w textboksie jakimś) i masz "Check Spelling", zaznaczasz a z Language w tym menu wybierasz "add/remove dictionaries i dodajesz polski - wszystko śmiga.

 

A wersja turbo jest zrobiona z myślą dla użytkowników wifi(w galeriach czy coś) - jak siedzisz w miejscu gdzie masz transfery rzędu 10 kb/s, to ładowanie takiego IGN.com potrafi wkurzyć.

 

No ja mam turbo na auto, ale jednak wylaczylem, gó.wno mi to daje tak naprawdę.

 

A słownik to chyba właśnie narazie tylko angielski.

 

słowniki sa wszystkie ;)

dowodzik :

http://i43.tinypic.com/34zwx0h.jpg

Odnośnik do komentarza
Haha, no to ładnie, że jest i polski słownik :) Kurcze, czuję się jakbym pisał w wordzie teraz :D Jak ja kocham tą opere.

 

Wiem, że w ff dawno to było, ale nigdy mi FF nie przypadł do gustu tak jak opera.

 

no miał wcześniej, ale tego nie wymyślił - w przeciwieństwie do innowacji Opery, które zmieniały 'trendy' w przeglądarkach :

http://www.technonews.pl/Technonews/1,9443...a_pierwsza.html

Odnośnik do komentarza

kiedys próbowalem uzywac opery i mnie sie nie podobalo.

W nowej wersji jest juz mozliwosc otwierania stron z 'ulubionych" poprzez nacisniecie skrola? Czy tak jak kiedys - wlaczasz na poczatku czysta karte i dopiero wlaczasz stronę przez LPM. Irytujace to bylo.

 

Podobnie z zamykaniem kart. W FF poza nacinieciem 'krzyzyka' mozna bylo wylaczac skrolem ALE po nacisnieciu skrola trzeba bylo go puscic zeby zamknac karte. W Operze wystarczylo tylko nacisnac, przez co przez przypadek mozna bylo wyłączyć nie te karte co trzeba.

 

Rowniez sprawa zakladek byla kiepska w Operze. W FF wiekszosc zakladek ma swoje kolorowe ikonki przez co od razu widac co i gdzie. W operze natomiast tego brak, wszystko ma taki sam kolor etc

 

Moze to nie sa powazne wady ale skutecznie zniechęciły od tej przegladarki ;]

Odnośnik do komentarza
W nowej wersji jest juz mozliwosc otwierania stron z 'ulubionych" poprzez nacisniecie skrola? Czy tak jak kiedys - wlaczasz na poczatku czysta karte i dopiero wlaczasz stronę przez LPM. Irytujace to bylo.

dunno, nie używam paska z ulubionymi bo to wygląda jak (pipi) i zajmuje miejce na ekranie. ulubione mam w Speed Dialu albo w konbinacji klawiszy (ctrl+1/2/3/4/5/6/7/8/9/0)

 

Podobnie z zamykaniem kart. W FF poza nacinieciem 'krzyzyka' mozna bylo wylaczac skrolem ALE po nacisnieciu skrola trzeba bylo go puscic zeby zamknac karte. W Operze wystarczylo tylko nacisnac, przez co przez przypadek mozna bylo wyłączyć nie te karte co trzeba.

no jak naciskasz ten x to chyba po to żeby zamknąć okno nie ? poza tym do zamykania okna uzywam gestów (bo po co jeździć na ten x jak mozesz to samo zrobić szybciej i wygodniej ;)

Rowniez sprawa zakladek byla kiepska w Operze. W FF wiekszosc zakladek ma swoje kolorowe ikonki przez co od razu widac co i gdzie. W operze natomiast tego brak, wszystko ma taki sam kolor etc

wo0t ? masz favicony w karcie, jakie ikonki chcesz jeszcze ?

 

o tak to u mnie wygląda (alt+f11 żeby wywalić ten pase z plik/edycja itp) ;)

http://i44.tinypic.com/erh7qe.png

Odnośnik do komentarza

no to są favicony - one są na paskach zakładek(co mogłeś na screenie u mnie zobaczyć) i w spisie bookmarksów też się wyświetlają i to zawsze tam się wyświetlało z tego co pamiętam.

 

A ramożerność opery wygląda tak, że każdy właściwie przeprowadzony test pokaże Ci, że Opera jest niebo lżejsza niż FF. Szybciej się włącza, szybciej działa i mniej żre ;)

Odnośnik do komentarza
A ramożerność opery wygląda tak, że każdy właściwie przeprowadzony test pokaże Ci, że Opera jest niebo lżejsza niż FF. Szybciej się włącza, szybciej działa i mniej żre

 

Dokładnie , jakiś czas temu stawiałem komputer do netu. Strasznie archaiczne bebechy p2 300mhz i 96mb ramu , firefox, IE wymiękały, natomiast Opera dawała możliwość w miarę swobodnego przeglądania netu (bez flasha ofkoz) . Oczywiście na szybszym sprzęcie różnica w działaniu to (tylko i aż) prędkość ładowania stron , natomiast rendering FF pozostawia wiele do życzenia na sprzęcie sprzed 3,4 lat...

 

 

Odnośnik do komentarza

ja na pc korzystałem z ffoxa, po przesiadce na maka zainstalowałem sobie też ffoxa bo safari 3 mnie odrzucało. ale jak jakiś czas temu wyszła beta safari 4 to ją wrzuciłem i okazała sie genialna. teraz jest już full safari 4 i nie mam zamiaru wracać do kobylastych oper ani ffoxów. Szybkość, lekkość i integracja z systemem nie do przebicia.

Odnośnik do komentarza

A więc panowie, nadszedł czas zmian - OPERA UNITE nadeszła.

co prawda w becie, ale jest.

 

http://unite.opera.com/

 

 

Opera z przeglądarki potrafi zrobić coś na kształt serwera O_O przeglądarki łączą się bezpośrednio ze sobą wymieniając content - w dobie magaszybkich(no nie w polsce) łączymy się do operki kumpla z i sciagamy sobie pliki bezpośrednio od niego.

Siedzisz w pracy chcesz posłuchac muzyki która została w domu ? właczasz operke, wbijasz do siebie i słuchasz muzyki bezpośrednio z HDD który jest w domu.

 

do tej pory zeby uzyc irca, Gg, strony WWW czegokolwiek trzeba było łaczyć się z jakimś serwerem - tutaj łaczysz się bezpośrednio do ziomka :D

 

czekam na rozwój grubszy tego - choć już jest nieźle ;D

Odnośnik do komentarza

Właśnie tez o to chciałem się zapytać :)

 

Jak zmienić tą Ask wyszukiwarke w speed dialu? Chce tam sobie dać allegro.

 

edit: mowa o operze 10 ;]

 

edit2: mam juz... Jaki ja ślepy :D

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

kliknij PPM w tektboksie wyszukiwarki masz tam zarzadzaj wyszukiwarkiami. kliknij na wyszukiwarke googla, edytuj i zaznacz ptaszka, żeby używało jej jako wyszukiwarki speed diala.

 

Choć bardziej użyteczne jest po prostu klepanie w pasku adresy "g fraza" i enter - od razu bedzie szukać ;)

 

klikając PPm w tekstboksie wyszukiwarek na różnych stronach pozwala zrobić nowe wyszukiwarki.

Odnośnik do komentarza

No wiem, wiem, ale dzięki - nie otwierałem tego pokaż więcej i nie widziałem tych ptaszków tam. Ale jakoś znalazłem przypadkiem je :D

 

No ale co z adblockiem jakimś lepszym? Nie zrobił nikt czegoś takiego? Bo, że opera tego nie zrobi to chyba jasne, ale jakiś magik w domowym zaciszu mógłby sie w to pobawić, bawił się?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...