Skocz do zawartości

Przeglądarki internetowe


Scorp1on

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej śmigaj na Chrome, będziesz miał dodatkowo słownik pl, a szybkość jest praktycznie ta sama, za to stabilność większa. dorzuć do tego Ad Muncher(uniwersalny adblock dla win, powinno działać z każdą przeglądarką, spisuje się lepiej niż addon w ff) i można ruszać na podbój netu :)

 

 

masz całkowitą słuszność, mimo wszystko Chrome jest nie do wyruchania ;] bajdełej, znów dodano kilkadziesiąt nowych skórek, niby popierdółka, ale dobrze że jest

  • Plusik 2
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Hej.

 

Jestem wieloletnim uzytkownikiem opery, niedzwno stwierdzilem ze sprobuje sobie Firefoxa, bo mnie pewne rzeczy w operze zdraznily... W kazdym razie przyzwyczajony do tego ze opera pozwala w sobie zmienic praktycznie wszystko, strasznie mnie zirytowal brak konfiguracji skrotow klawiszowych... Ale mniejsza z tym poradzilem sobie sciagnajac addona ktory pozwala na zmiane najbardziej podstawowych funkcji, niestety nie ma mozliwosci zmiany skrotow 'next tab - CTRL+Pg UP' oraz 'previous tab - CTRL+Pg Down'. Poniewaz sa to dwa podstawowe przyciski, przynajmniej dla mnie, podczas przegladania stron to musze je moc zmienic tak jak mi jest wygodnie :S

 

Czy ktokolwiek zna jakis sposob na zmiane tego? Albo moze wie jak w keyconfigu (addon pozwalajaca na zmiane przyciskow) dodac te funkcje... Bylbym wdzieczny za pomoc :]

Odnośnik do komentarza

Inaczej.

 

Klikanie miedzy zakladkami jest aktualnie ustawione pod CTRL+Pg Up/Down. Mi sie ten skrot bardzo nie odoba, bo musze zmieniac uklad reki na klawiaturze ;P Zreszta, to kwestia przyzwyczajenia, nowa zakladke/zamknij zakladke mam i zawsze mialem pod F2/F3 a przeklikiwanie miedzy nimi po 1/2. Zdecydowanie bardziej wole jednoprzyciskowe skroty niz dwuprzyciskowe.

 

Problem w tym ze FF nie pozwala na zmane tego skrotu, a wspomniany przeze mnie program nie obejmuje tej kombinacji i rowniez nie umozliwia zmiany. :(

 

Wobec czego postanowilem spytac sie na forum, moze ktos siedzi na FF dluzej i moze dowiedzial sie o jakims sposobie jak konfigurowac wszystkie, lub przynajmniej te ktore wymienilem, kombinacje, bo najwazniejsza sprawa w przegladarce to zeby mozna bylo ja sobie calkowicie pod siebie ustawic... :]

Odnośnik do komentarza

O, to juz lepsze niz z Pg Up/Down, przynajmniej mozna jedna reka zrobic :D

 

Dzieki, to juz spory krok do przodu ;]

 

W sumie to jeszcze jedna rzecz ktora mnie irytuje.

 

Probujac zrobic Shift+Click (otwieranie linkow w nowym tabie) zamiast w nowej zakladce/tabie otwiera mi sie wsio w nowym oknie firefoxa :S Ktos wie jak to mozna zmienic? W opcjach w dziale 'zakladki' nie ma nic na ten temat... :(

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

Firefoxa uzywasz? Jesli tak to znajdz w Docu and Sett/twoj nich w systemie/ znajdz: *Mozilla/Profiles + plik *.ini - ten folder i pliczek skopiuj, na nowym systemie uruchamiasz raz FF, szukasz tego folderu, usuwasz obecny, wklejasz kopie i masz wszystko co miales (jest to backup wszystkiego - zakladki, pluginy, ustawienia, hasla)

Jest jakis tools do tego ale ta metoda nie raz wgrywalem sobie FF i zawsze dzialalo

 

* http://forum.pcformat.pl/thread-145774.html

A co do zakladek to nie wiem czy to tez tak sie wgrywa - ja mam plugin xmarks gdzie zakladki laduja do internetu ale wystarczy wejsc w Menadzera zakladek wybrac opcje Eksportuj

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ponownie problem.

Przy uzywaniu strony livescore.com gdy klikam na tabelke wynikow przegladarka zamiast otworzyc nowa karte (jak ma zaznaczone) owszem otwiera ja, ale zmienia od razu wielkosc do tego malego okienka w jakim podawane sa wyniki.Majac tez np otwarte livescore w osobnym oknie po kazdym updejcie na ich stronie dzieje sie to samo.WTF?

Odnośnik do komentarza

Najpewniej w opcjach odznaczyles to czy ma sie pytac, lub jakis skrot klawiszowy to popsul ;)

 

Odznacz, wylacz program, wlacz program, zaznacz i sprawdz. Ja np mialem to idiotyczne pokazywanie pierwszego posta na forum, pomimo ze w profilu forum mam to wylaczane. Musialem wlaczyc, zapisac i wylaczyc zeby dzialalo.

 

Mijaja tygodnie a ja dalej nie moge sie przestawic na przeklikiwanie na nastepne taby oraz to ze mi sie otwiera najbardziej po prawej :P Ale szybkosc dzialania i pare innych ficzerow jest git. :]

Odnośnik do komentarza

Ale mniejsza z tym poradzilem sobie sciagnajac addona ktory pozwala na zmiane najbardziej podstawowych funkcji, niestety nie ma mozliwosci zmiany skrotow 'next tab - CTRL+Pg UP' oraz 'previous tab - CTRL+Pg Down'. Poniewaz sa to dwa podstawowe przyciski, przynajmniej dla mnie, podczas przegladania stron to musze je moc zmienic tak jak mi jest wygodnie :S

 

Czy ktokolwiek zna jakis sposob na zmiane tego? Albo moze wie jak w keyconfigu (addon pozwalajaca na zmiane przyciskow) dodac te funkcje... Bylbym wdzieczny za pomoc :]

http://pqrs.org/firefox/extensions/functions_for_keyconfig/

( https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/6543 )

 

Jedno co mnie jeszcze denerwuje to to ze nowe taby otwieraja sie na koncu listy... zawsze najbardziej na prawo... :( Moze i na to jakas rada? Wolalbym zeby otwieraly sie obok zakladki ktora aktualnie przegladam.

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/1956

Edytowane przez Boorak
Odnośnik do komentarza

Ooo, dzieki wielkie za linki.

 

Drugi link dziala mi bez problemow (chwala niebiosom za to...) natomiast pierwszy ma problemy z kompatybilnoscia. Mam najnowsza wersje FF 3.5.5, jest jakis sposob zeby to obejsc?

 

Probowalem innego addona - https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4141 Ale cos nie chce dzialac :(

 

Edit.

 

Ahh, zrobilem ;] Dalem Force instalation (nie wiem czy ten drugi addon w nawiasie pozwolil na to, czy nie zwrocilem uwagi na to za pierwszym razem) i poszlo :D W KONCU moge sie cieszyc starym ukladem klawiszy do ktorego jestem przyzwyczajony i ktorego uzywalem ostatnie 6 lat ;]

 

Dzieki wielkie :]

 

Edit2.

 

Tak sobie pomyslalem, zy jest jakis sposob zeby te addony zachowac na dysku i potem instalowac z dysku? Bo nie bedzie mi sie chcialo tego szukac przy nastepnym formacie, albo czymkolwiek co zmuszaloby reinstalacje FF... I skoro juz spelniaja sie marzenia... to czy jest sposob na to aby zakladki bylo zawsze widoczne i nie trzeba bylo uzywac tych malych strzalek do ich przewijania? ;)

 

Omg, jakbym mial to wszystko to chyba znioslbym jajo ze szczescia ;]

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

Tak sobie pomyslalem, zy jest jakis sposob zeby te addony zachowac na dysku i potem instalowac z dysku? Bo nie bedzie mi sie chcialo tego szukac przy nastepnym formacie, albo czymkolwiek co zmuszaloby reinstalacje FF...

Prawy klik na "Zainstaluj" i zapisz element docelowy jako..., ewentualnie po rejestracji na addons mozesz tworzyc wlasne kolekcje rozszerzen.

czy jest sposob na to aby zakladki bylo zawsze widoczne i nie trzeba bylo uzywac tych malych strzalek do ich przewijania? ;)

Nie zakladki a karty.

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/1122

ustawienia rozszerzenia->wyglad->pasek kart->Gdy etykiety nie mieszcza sie na pasku: wyswietlaj je w wielu rzedach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...