Skocz do zawartości

Przeglądarki internetowe


Scorp1on

Rekomendowane odpowiedzi

A więc panowie, nadszedł czas zmian - OPERA UNITE nadeszła.

co prawda w becie, ale jest.

 

http://unite.opera.com/

 

 

Opera z przeglądarki potrafi zrobić coś na kształt serwera O_O przeglądarki łączą się bezpośrednio ze sobą wymieniając content - w dobie magaszybkich(no nie w polsce) łączymy się do operki kumpla z i sciagamy sobie pliki bezpośrednio od niego.

Siedzisz w pracy chcesz posłuchac muzyki która została w domu ? właczasz operke, wbijasz do siebie i słuchasz muzyki bezpośrednio z HDD który jest w domu.

 

do tej pory zeby uzyc irca, Gg, strony WWW czegokolwiek trzeba było łaczyć się z jakimś serwerem - tutaj łaczysz się bezpośrednio do ziomka :D

 

czekam na rozwój grubszy tego - choć już jest nieźle ;D

 

Nadal nie do końca rozumiem, o co tu dokładnie chodzi, ale wygląda na bardzo przyszłościowy zabieg. Mam nadzieję, że niedługo pojawi się w Firefoksie.

Odnośnik do komentarza

co jak co ale jeżeli chodzi o design to własnie FF jest totalnie s(pipi)y + brak obsługi tematów, gdzie w Operze możesz sobie zmienić to w ciagu sekundy (pomijam, że setki tematów można pobrać i właczyć bezpośrednio w okienku opery).

sobie ukryłem tu ten pasek s(pipi)y z plik/edycja itp - toto po lewej to taki dropbox z tym.

20rsav9.png

 

nieczytelne okno ? xD

Odnośnik do komentarza
co jak co ale jeżeli chodzi o design to własnie FF jest totalnie s(pipi)y + brak obsługi tematów, gdzie w Operze możesz sobie zmienić to w ciagu sekundy (pomijam, że setki tematów można pobrać i właczyć bezpośrednio w okienku opery).

sobie ukryłem tu ten pasek s(pipi)y z plik/edycja itp - toto po lewej to taki dropbox z tym.

20rsav9.png

 

nieczytelne okno ? xD

Nie o taka nieczytelność mi chodzilo :)

Po prostu lata na FF zrobily swoje.Nie wiem czy sie da w Operze (probowalem) ustawic zakladki na pasku, ale co bym nie robil daleko temu bylo do funkcjonalnosci jaka lubie.

To samo z reklamami.Nic nie pomaga.Nic, nie w takim stopniu jak moge to uzyskac w FF.

Dla kogos kto uzywa Opery na codzien z pewnoscia to dobry wobor.Dla mnie absolutnie nie.

Odnośnik do komentarza
Gość Haibane
Może wez je przeinstaluj, skasuj wszystko za pomocą TotalUnistalera, wpisy, rejestry, foldery? Też miałem taki problem, ale mi wtedy pomogło tylko dokupienie RAMu

 

 

zrobiłem tak i żadnej zmiany.

ale, ale - zassałem betkę opery 10 i wszystko śmiga, zadnych freezów. Sama przeglądarka szybka i intuicyjna, jak to opera :wub:

 

 

edit: nie chwal dnia przed zachodem słońca, piękny freeze xd spróbuję się zaznajomić z Chrome, podobno tam każda zakładka to osobny proces, obaczym.

 

 

edit2: no, o to mi chodziło. prosta, całkiem wygodna, stabilna.

Edytowane przez Haibane
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ff 351

- da sie zrobic aby nowe strony ktore otwieram z tzw paska zakladek otwieraly sie w tle bo gdy klilkam na 5 stronek to kazdy klik przenosi mnie na strone

- co zrobic by "pobieranie plikow" sie nie otwieralo jako nowe okno (dodatkowy pasek.... na pasku) lecz na karcie w tle?

 

Zapewnie sa od tego pluginy (do 1 byl Tab Mix ale on narazie nie dziala z nowym FF) zas to drugie wydaje mi sie ze w FF 2 bylo wlasnie w tle.

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza
ff 351

- da sie zrobic aby nowe strony ktore otwieram z tzw paska zakladek otwieraly sie w tle bo gdy klilkam na 5 stronek to kazdy klik przenosi mnie na strone

- co zrobic by "pobieranie plikow" sie nie otwieralo jako nowe okno (dodatkowy pasek.... na pasku) lecz na karcie w tle?

 

Zapewnie sa od tego pluginy (do 1 byl Tab Mix ale on narazie nie dziala z nowym FF) zas to drugie wydaje mi sie ze w FF 2 bylo wlasnie w tle.

 

Co do Tab Mix Plusa - luknij tutaj http://tmp.garyr.net/forum/viewtopic.php?t=9864

Co do pobierania plików - nie wiem, zawsze mi się otwierało w nowym oknie i nie przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...